Která z Vás má kočárek Roan Marita?

verosek
22. lis 2006

Ahoj, Chtěla jsem se zeptat nastávajících maminek, ale hlavně těch které už ratolesti mají, jak jsou spokojené s kočárkem od firmy Roan s verzí Marita.

Mimi čekáme v březnu a zajímalo by mě: do kolika měsíců se vleze dítě do vaničky než se přejde na sporták, také jak je skladný pro přepravu v autě a nakonec kolik váží.

Nikde jsem tyto informace nenašla.

Díky za info.

vercidlo
18. led 2010

Ahojky, puvodne jsem o Roanu ani neuvazovala, ale uz dvakrat jsem mela moznost povozit v nem miminko. A velmi mile me prekvapil, ze ac je veliky a nepatri mezi nejlehci, krasne se s nim jezdi. Nadchlo me houpani a to, ze miminko nepocituje zadne otresy. Jen mam trosku obavy z vysky rukojeti. Je nastavitelna na 100-102 cm. Vzhledem k tomu, ze merim 160 cm a mam problemy s krci pateri, jestli bych ji prilis nezatezovala, vyskou rukojeti. Je tu nejaka mensi maminka s timto kocarkem? 😉 Dekuji.

mn.
19. led 2010

pavli: Bydlím v Kutné Hoře. Úplně nový bez autosedačky - tedy hluboký a sporťák - tu prodávají za 7.500Kč. Kočárek máme od října. Maximální spokojenost. I v tomhle závějovém počasí projedeme téměř všude. Je to firma Vydeko.

mpavlinka
19. led 2010

mn. děkuju moc 🙂 Jo, koupím nový, taky jsem k tomu došla. Tady v Praze je za 7850, nicméně ještě počkám, času je dost. Řešila jsem to brzy, protože se mi naskytla ta koupě, ale je to dost drahý vzhledem k tomu, že je po dvou dětech. Počkám si zda nebude do léta ještě nějaká výhodná akce, autosedačku si seženu asi bazáčkovou, nechce se mi za ní dát skoro tři litry. 🙂

zelmirka1
20. led 2010

ja mam roan marita hlboky a sportak...som velmi spokojna, v hlbokom som vozila celu zimu, vanicka je velka a zmestil a mi tam krasne maly aj s fusakom, kolesa velke takze sneh nam nerobil problem. Aj sportak vyuzivam teraz v zime ked uz maly sedi a vyhovuje nam. Akurat na leto mame taky lahky a skladnejsi kocik kedze chodime vela autom a tiez aby som ho mohla sama vyniest ak treba schodmi a podobne lebo roan marita patri k tazsim kocikom.
Inak to ze kocik je hojdaci je super pre male babo, videla som vela mamin ktore mali moderne kociky uplne rozhegane pretoze nesli hojdat tak kyvali doboky s nimi. Co sa tyka vrzgania, treba len obcas namazat kolieska to je normalka pri takom type kolies ake ma roan marita.

aliceka
31. led 2010

Ahoj holky, chtěla bych se zeptat, jestli se dá zvládnout jízda s roan marita i pro maminky "menší postavy" 160 cm. Celkem o roanu uvažuji, ale nemám si ho kde vyzkoušet a zdá se mi, že madlo je dost vysoko.
Díky za odpovědi 🙂

tymothy
31. led 2010

Aliceko, známá má asi 160, možná 165 a také s ním jezdila - nikdy si nestěžovala, že je madlo moc vysoko.

vercidlo
31. led 2010

Ahoj aliceka. Taky jsem mela tento dotaz, ale nikdo se neozval. Zasla jsem se teda na nej jeste podivat do obchodu. A bohuzel, rekla bych, ze pro postavu 160 cm tento kocar opravdu neni. Ani pani prodavacka mi ho nedoporucila. A byl mnohem prijemejsi kocar s nastavitelnou rukojeti. Byl to muj velky favorit, ale bohuzel se musim poohlednout po necem jinem.

ivika18
31. led 2010

aliceka, vercidlo, my jsme měli sice Roan Kortinu, ale to je skoro to samý jak Marita, měřím 169 cm a rukojeť jsem měla na střední pozici, takže šla dát ještě níž. A mamka je o pár cm menší než já a taky vozila s rukojetí uprostřed a nezdálo se jí to vysoko. Takže pokud se 160 cm dáte do nejnižší polohy, tak to musí být v pohodě. A podle mě je teda horší se nad kočárem hrbit, než mít rukojeť o pár cm výše. Každopádně je to ale asi lepší zkusit - a Roany mají snad v každém obchodě s kočárky, ne?

aliceka
1. únor 2010

Ahoj holky, díky za odpovědi. Tak jsem někde našla, že Kortina se dá polohovat níž než Marita, takže snad tato varianta by šla, akurát teda nevím, jaký je ten hlavní rozdíl mazi Kortinou a Maritou ☹
Já měřím 158 cm, takže takový malý pivo 😒 a právě, že jsem si vozila podobnej kočárek od známé a teda šlo mi to hooodně těžko...strašně jsem se nadřela 😖
Vercidlo: Díky za zprávu, já si to myslela, že to bude problém ☹ . A o jakém kočárku teď uvažujete?
Ivika18: bohužel, já jsem u nás v okolí v obchodě žádnej Roan neviděla ☹ Asi budu muset odchytnout nějakou maminku, až půjde kolem 😉

aliceka
1. únor 2010

Ivika18: má Kortina polohovací korbu?

ivika18
1. únor 2010

aliceka, Kortina je taková "horší verze" Marity. Kortina právě nemá to polohování zad a korba u Marity je taková pevnější, asi celá z plastu potažená látkou, to Kortina nemá, ta má měkkou korbu, jenom vycpaná látka. Ale to mě nevadilo, hlavně ty záda mi chyběly. Jinak jsem byla docela spokojená.

brukev
1. únor 2010

Ahojda, ad "jetý" Roan. Já ted vážně uvažuju nad koupí roanu po jednom dítěti, jetý cca 7 měsíců, rok 2007 kupovaný. Cena 3200,-. Je řada 2007 nějaká special? Nějaké vady? Fotky vypadají dost dobře, stav popisován jako velmi dobrý, což dle fotek odpovídá. Je jasné, že je jezděný atd., ale zajímá mě názor Roanvlastníků - je tenhle kočár dostatečně bytelný atd., že se dá předpokládat dobrý stav?
Inzerát snese vše, to je jasné, ale fotky i paní se jeví fér. Bohužel je trochu z ruky, takže nemohu prohlédnout pružení atd.

ivika18
1. únor 2010

brukev, my jsme měli na Roan Kortině ani ne po půl roku trochu rozvrzaný podvozek, kupovali jsme na začátku 2008, ale nevím, jestli to byl ještě 07 nebo už 08. Ale myslím, že nic zásadního se neměnilo. Jinak korba po 7 měsících jako nová, i když jsem 3x prala tu hyg. vložku do korby. A cena myslím O.K., já jsem o před půl rokem prodala za 4 tisíce.

mpavlinka
1. únor 2010

brukev taky jsem zkoumala jetý roany a často pokud je takto starý - rok 2007 apod., moc bych nevěřila, že je jen po jednom mimi, ikdyž samozřejmě to tak být může (třeba ho dali na půdu a uložili pro další mimi a teď si to rozmysleli a prodávají ho). Ta cena se zdá dobrá, pokud je v dobrým stavu, ikdyby byl po dvou dětech 🙂 Já měla možnost kupovat Roan, kterej vypadal jako novej, ale stál by skoro taky jako novej, ale byl po dvou dětech a to mne odradilo.

tymothy
1. únor 2010

Brukev, některé starší verze Roanů nemají u sporťáku kšírky - nevím, ale do jakého roku se to vyrábělo bez nich - 2008 už je měly, ale 2007 fakt netuším...

brukev
1. únor 2010

Kšíry nevadí, bude to kočár jen jako hluboký. Sporták bude nový. Chceme ho jen tak na 6-9 měsíců, jakožto osvědčenou houpací 4kolku. Inzerentka uvádí, že drandila jen cca od listopadu do června. Zkusím srazit cenu a uvidíme 😝 😀

vercidlo
2. únor 2010

Aliceka, ted jsem se vhledla ve Firkonu swing. Je houpaci na reminkach, velka korbicka, udavaji 80x35, lehci nez Roan, asi 14,5 kg, libovolne nastavitelna rukojet, takze i pro vyskove tatinky. Dalsi varianta je Firkon verano, tam jsou perfektni otocna kolecka, super ovladatelnost. S kocarkem budu jezdit po prirode, ale rekla bych, ze mnohem vice po meste, takze verano se nakonec asi hodi vic. 😉
Jinak Roan marita ma jen dve polohy nastaveni rukojeti. A opravdu bych rekla, ze pro postavu nizsi nez 165 cm to neni. Podobna varianta Roanu je Inglesina s libovolne nastavitelnou rukojeti, ale je mnohem drazsi, omezene barvy a celkove neni moc hezky.
Takze Aliceko, hodne stesti a dobre si vyber. 😎

tymothy
2. únor 2010

My máme na maritě ty polohy určitě 3. 😉

tymothy
2. únor 2010

Ale koukala jsem na toho firkona swinga a tenhleten se mi móc líbí: 😉
http://www.svetprcku.cz/?p=productsMore&iProduc...

mm1
3. únor 2010

My máme Roan Maritu, teda teraz už na predaj, a môžem odporučiť...... a polohy nastavenia rukoväte sú tri.....
mali sme komplet sadu... hlboký ( malá sa mi do neho zmestila 13 mesiacov ) športový, ten sme využili 3 mesiace a aj autosedačku s adapterom na nakliknutie....

ak by mal niekto záujem, chceme predať..... a máme model roku 2008 . neutrálna béžová farba s oranžovou, pre dievčatko aj chlapčeka...

vercidlo
3. únor 2010

Za polohy nastveni rukojeti se omluvuju. 😉 Nasla jsem polohy dve, asi to slo zacvaknout i nekde mezi tim. 🙂 Preju vam hodne spokojenosti. Opravdu jsem ho jen tezko ozelela. :(

ivika18
3. únor 2010

vercidlo, já myslím, že těch pár cm na výšce rukojeti by ani tak nevadilo, spíš to, že ten kočár je celkově dost těžký a tím, že nemá otáčecí kola, tak těžko ovladatelný a pak když máš rukojeť trošku výš než bys potřebovala, tak se s ním hodně nadřeš. I na skládání do auta nic moc, pro samotnou ženskou dost těžký.

mm1
3. únor 2010

ale na druhej strane, v týchto snehových kalamitkách sa s tým dostanete všade... teraz máme Steggi buginu a namakám sa ako vôl. ☹

ivika18
3. únor 2010

mm1, já jsem s ním přes zimu už nejezdila, tak nevím, ale mám teď Jané slalom projede taky všude, když se zaaretuje kolo.

mm1
3. únor 2010

Ivi, Jané je jednička... takže to nemužeš zrovnávat.

ivika18
3. únor 2010

mm1, já vím, že to jsou nesrovnatelné kočáry - oba jsem je měla 😉 . Já jsem tím myslela, že kočár nemusí být těžký a 4kolový, aby zvládl terén a sníh, jsem se asi blbě vyjádřila

majima
3. únor 2010

Aliceka a vercidlo - ptáte se, jak zvládají maritu maminky s menší postavou. Tak přidám osobní zkušenost. Měřím 158cm a s tímhle kočárkem jezdím od prosince 2008. Když jsem ho viděla obchodě, byla to láska na první pohled a moje nadšení a okouzlení stále trvá 🙂.
S rukojetí na nižší poloze (my tam tedy máme polohy 2) se mi jezdí naprosto v pohodě a s kočárkem zvládnu snadno manévrovat i jednou rukou - a to i ve členitém terénu a v přírodě. Manžel, který má skoro 2 metry, využívá vyšší polohu a taky bez problémů.
Je to fakt kočárek na parádu i do nepohody (velká kolečka, bezva odpružení, což oceníte, když je sníh a marast). Hluboká korbička i sporťák jsou prostorné, do obou se vejde mrňous i v hodně objemném fusaku. Bezva je taky boudička - když je sporťák v sedu/polosedu, dá se sklopit až k madlu, takže pěkně chrání před sluníčkem nebo sněhem.
A co se vrzání týče - promazávali jsme zatím 2x, vždycky po půl roce.

cervena_vila
4. únor 2010

Ahoj, mám roan kortina z druhé ruky a zaboha nemůžu přijít na to, jak se sundavá stříška, poradíte mi? Díky

ivika18
4. únor 2010

cervena_vila, kousek pod tím, jak je nasazená stříška na korbu - až pod tou látkou - jsou takový čudlíky, který musíš držet a tahat, ale mně to šlo dost blbě, teda jedna strana.

brisalek
5. únor 2010

musim pridat hodnoceni, kocarek mame od 07/09 a jsem maximalne spokojena presne jak napsala majima. My jsme teda vysoci(ja 180 a manzel 195) , ale babicka ma 157 a take si nestezovala i kdyz nejezdi moc casto (je daleko).
Obcas trosku zavrze, to mi prijde jedine minus🙂
A pokud jde o vahu, nevim a nechce se mi hledat kolik ktere kocarky vazi, ale proti sestrinemu Mutsy a kamardcinemu Maci cosi mi prijde mnohem lehci a mnoooohem snadneji ovladatelny.

Navic nemusim malou, ktera ma v 6 mesicich pres 9 kg a 70cm davat do sportaku v tehle mrazech a hlavne nevypadame jak kdyz jedem s batohem na koleckach.
Takze myslim, jak tady nekdo podotkl necoo jine tride,VELKYM rozdilem, ale ve prospech roanu je jedine cena.:-🙂!!