Která z Vás má kočárek Roan Marita?

verosek
22. lis 2006

Ahoj, Chtěla jsem se zeptat nastávajících maminek, ale hlavně těch které už ratolesti mají, jak jsou spokojené s kočárkem od firmy Roan s verzí Marita.

Mimi čekáme v březnu a zajímalo by mě: do kolika měsíců se vleze dítě do vaničky než se přejde na sporták, také jak je skladný pro přepravu v autě a nakonec kolik váží.

Nikde jsem tyto informace nenašla.

Díky za info.

k.ate
23. únor 2011

@adlin27 nám tohle dělal kočár, když jsme ho koupili (byl z druhé ruky) a v servise nám řekli, že opravit to nejde, že to je vyrezlý od toho, jak do toho natekla někde voda a že máme koupit novej podvozek, což jsme udělali a během pár měsíců dělal to samý, pak už jsme to neřešili :-/

Já za sebe bych už asi Maritu nekoupila, i když je super... Ale druhý mimčo v tom ještě odjezdí... 🙂

vanesska2010
24. únor 2011

Holky nevíte kde seženu náhradní díly? jsem musela vyprat boudu od kočárku...prala jsem ručně a stejně je zničená..nedrží tvar..nic..vypadá to strašně...je to nejlepší kočárek..máme černo pistáciový s květinkama..a nechce se mi kupovat nový kočárek kvůli boudě...děkuju všem předem za odpověď..

werunka21
24. únor 2011

@vanesska2010 zkus se poptat přímo v prodejnách, kde ho prodávají. Určitě mají možnost se s výrobcem nějak domluvit 😉

mpavlinka
24. únor 2011

@werunka21 to jsi mne vyděsila, já se chystám prát nánožník... Po zimě je tam prát fleků jak padalo ze stromů... Prala jste ho některá? Bude to problém?

werunka21
24. únor 2011

@mpavlinka myslíš ten na hlubokou korbičku? Já ho hned ze začátku trochu přepírala v rukách. Mám světlou variantu a poprvé na nákupech mě nenapadlo nic lepšího než nákupní košík položit na něj 😝 . Ale já čvachtala jen to místo kde to bylo špinavé. Taky už zvažuju, že bych ho hodila do pračky, ale trochu se obávám toho vyztuženého oblouku. Ale na nějaký šetrný program s menšími otáčky by se to dalo risknout ne 😅

vanesska2010
24. únor 2011

werunka21 : už jsem to nějak snad zařídila🙂 ale děkuju moc🙂

mpavlinka
24. únor 2011

@werunka21 jojo na korbu... já tam zapírala v ruce flíček, ale pak tam byla mapa - ohraničení kde to bylo mokrý a kde suchý.. takže teďka to asi celý namočím do vany, nějak se bojím o to vyztužení ☹

werunka21
24. únor 2011

@mpavlinka mě tam taky vznikla mapa, ale vylezla mi spíše na rubu. Z vrchu není vidět, v tom světlounkém manšestru se to asi ztratilo 😅

sirael4
25. únor 2011

Chtěla bych se zeptat, jestli vám kočárek vybledl, četla jsem, že se to někomu občas stalo, že sice rovnoměrně, ale bledne...?

mpavlinka
25. únor 2011

@sirael4 mám tříletej kočár a asi trochu vybledl, ale nepoznala bys to pokud nevíš jak barvy vypadaly tenkrát, je to rovnoměrný.
Jsem teďka naštvaná, páč jsem kočár nikdy neskládala a nikdy jsem z něj nedávala pryč korbu a dneska jsem tro chtěla zkusit a nefunguje to. Jak se to má dělat, zmáčknout červený čuflíky a kolečko točit směrem kam?

jajinka27
25. únor 2011

@sirael4 mě nic nevybledlo zatím 🙂) uvidíme jak při druhém 🙂)

@mpavlinka otočit kolečkem směrem nahoru pokud si to dobře pamatuju 😉

darma
27. únor 2011

Ahoj holky, já mám sytě červený kočárek v kombinaci s modrou - používala jsem ho necelé 2 roky, vybledla mi pouze stříška, ale ne nijak hrozně.

Někdo se tu ptal na fusak, tak já doporučuju EMITEX COMBI, je opravdu super, jak do autosedačky a do hluboké korbičky - ve zkrácené verzi a pak když malý povyrostl, tak prodloužená verze do sporťáku - dá se tam dát i v botičkách, spodní díl je omyvatelný. Fusak se dá na MMB pořídit z druhé ruky za slušnou cenu a myslím si, že po jednom dítěti nemůže být zničený - z vlastní zkušenosti 🙂

Prala jsem za celou dobu jen tašku na pleny, tam mi se mi uvnitř taky udělaly mapy, ale z venka je v pohodě.

mpavlinka
27. únor 2011

Tak už se mi podařilo kočár složit 😉
Díky @jajinka27 .

Jinak já mám v hluboký korbě emitex combi a malá se tam vejde s ním ještě ve svých skoro osmi měsících a to je obřík 😉
Mám fusak po jednom dítěti a je fakt v super stavu.

anelisa
27. únor 2011

ahojte, ako je to so spratnostou marity? Zmesti sa aj do mensieho kufra? Dakujem

susan007
28. únor 2011

@anelisa ahoj do mensieho kufra sa zmesti, ale nic velkeho tam uz potom nedas..myslim napr batozinu keby ste isli niekam na dovolenku..zaberie dost miesta ale zmesti sa 🙂

anelisa
28. únor 2011

@susan007 dakujem za info 🙂 S tym ratame, ze do kufra nedame uz nic ine (mame male clio), staci, aby sa tam zmestil kocik. Aj tak budeme musiet este pred kupou vyskusat, ci sa naozaj zmesti. Rozhodujeme sa medzi maritou a inglesinou magnum. Inak ked som pozerala rozmery aj inych kocikov, boli dost velke, niektore by sa nam urcite nezmestili a to som si myslela, ze typy ako roan marita su najvacsich rozmerov.

lunima
14. bře 2011

@katka_lee ja ma fusak do autosedacky tento http://www.detskyraj.cz/zbozi/8166-dr-fusak-min... Matymu bude pristi mesic rok a v pohode se do nej vejde...Do kocarku jsem koupila Emitex..tent http://www.detskyraj.cz/zbozi/10361-emitex-comb..., ale pouziju ho az pristi zimu, protoze jsem dostala od kamaradky fusak z duteho vlakna a prisel mi do korbicky hezci.....Dnes jsme vyzkouseli sportak, protoze se Maty zacal v hluboke stavet a klecet a nemam zadne ksiry...je fakt, ze ta hluboka korba je uchvatna a ta sportovni uz tak hezka neni

gabrra
17. čer 2011

Ahoj holky, možná jste to tady už probíraly, ale nestíhám přečíst všechny příspěvky, tak se zeptám rovnou. My máme též roan a jsem s ním moc spokojená, ikdyž nám taky vržou občas péra, jednu dobu jsme měli obden defekt na kole (pořád na tom stejném), ale po koupení nového kola byl problém vyřešen 😉
Otázka, kterou zde chci položit: Jak se sundává boudička z korbičky? Určitě je to v návodu, ale ten jsem tak pečlivě uklidila, že nevím kde je 🙂 Prosím, poradíte mi?

poletuszka
17. čer 2011

Ahojte holky, taky jsem mela roan marita.. uzasny houpaci kocarek.. kdyz neslo maleho uklidnit, tak jsem houpala, houpala az byl klid 😀 kolecka nerezivela, ale zato vrzala paradne, po namazani bylo zase vsechno v pohode.. pred nekolika mesici jsem prodavala a ouha zjistila jsem, ze nam vybledl a to dost blbe 😀 vozili jsme vzadu pod boudickou SPZ se jmenem a po ni zustal obdelnik v puvodni barve.. nastesti jsme meli bezovy, takze to nebylo tak hrozne..

poletuszka
17. čer 2011

@gabrra boudicku sundas tak, ze si v korbicce nahmatas takovy vystupek a ten pridrzis a tahnes a zpatky zase zacvaknes.. 😀 doufam, ze jsem to popsala srozumitelne

werunka21
18. čer 2011

Holky, a používáte ty originál popruhy, co jsou u sporťáku? Mě připadá ten popruh, co vede mezi nožkama, krátký a popruhy, co vedou přes ramena moc vysoko až nad hlavičku. Když jsem to napoprvé zkoušela, a malého jsem položila hrozně to bylo napružené, hlavně mezi nožkama to táhlo. Tak jsem je sundala a dala vlastní, co jsem koupila do hluboké verze. Možná je to jen síla zvyku, nevím... 😅

sammanthe
24. čer 2011

Ahoj holky, tak jsem se taky zamilovala do kočárku Roan Marita, a zvažuju, jestli pro něj jet do CZESTOCHOWE v Polsku, nebo do Ostravy do kamenného obchůdku, kde by asi vyšel lépe. Co myslíte? Nový v Ostravě vyjde na 7700Kč zhruba, kolik v Polsku nevim, nemáte některá takovou informaci, a také jestli se dá i někde blíže v Polsku Roan Marita sehnat, než až v Czestochowe? A nebo ho koupit raději skoro nový z druhé ruky kolem 5000? Nevim...Děkuju Vám za rady 🙂

adenka84
24. čer 2011

@sammanthe tak to i tak jsi ho sehnala za slušnou cenu..my máme roan Maritu vybranou také a přijde nás tedy i autosedačkou na 13 000 Kč...budeme ho kupovat v Plzni...
vybrali jsem si tenhle...

werunka21
25. čer 2011

@sammanthe my kupovali kočárek vloni v Českém/Polském Těšíně. A vyšel nás na 9 500,- i s autosedačkou, síťkou proti hmyzu a slídou proti dešti. Paní nám k tomu dala slídu ještě jednu zdarma 🙂. Samostatný kočárek bez autosedačky byl za 7 600,-. Koukám, že to ale není velký rozdíl 😅

sammanthe
25. čer 2011

Tak přes e - shop na stránkách http://www.imperia.com.cz/website/mainmenu/kont... vychází Roan Marita na 7500,- nový bez pláštěnky a síťky, autosedačka nová vychází na 2790,- na netu jsem ale našla paní, která ho po jednom dítěti prodává i s autosedačkou za 6000,- tak uvidím 🙂 ale můžu říct holky, že jsem dnes byla v Polsku v Zabelkově kuknout, jaké tam mají kočárky, a asi bych si nevybrala..všechny buď tvrdé perování, nebo malé korbičky, nebo ošklivé trojkombinace typu TAKO, které se mi osobně nelíbí. Prostě Marita to asi vyhraje 🙂

@werunka21 - ten Polský těšín skusím, díky za radu 🙂

@adenka84 - to je nějak strašně moc 13 000,- i s autosedačkou... 😖 ale asi jsou v Plzni jiné ceny, než v Ostravě, jak to tak vypadá... ta barva je krásná, líbí se mi...

mějte se krásně.... 😅

sammanthe
1. črc 2011

@adenka84 Ahojky, tak si představ že jsem koupila ROANA MARITKU nakonec v červené barvičce z inzerátu od paní a je jako nový a stál mě 4500 Kč...jsem šťastná jako blecha 😉

adenka84
1. črc 2011

@sammanthe tak to si dobře nakoupila...u nás je to asi opravdu mnohem dražší..aůe cenu neřeším...kočárek nám kupují babičky a je jim úplně jedno jaký si vyberema kolik bude stát...
možná bych na internetu sehnala laciněji, ale mám z toho starch..raději si ho koupím v obchodě...

knedluska
1. črc 2011

@adenka84 - jé, my máme úplně stejný kočárek a taky z Plzně 🙂

adenka84
1. črc 2011

@knedluska a kde jste ho kupovali a na kolik vám vyšel...
my ho budeme kupovat u Chmelařové a vyjde is autoseačkou cca na 13 000 kč..

nerreidda
1. črc 2011

Ahoj,jsme taky Roani Marita 🙂 Je to super kočárek, jen nám zrezivěli kolečka.Máme ho už po jednom dítku , ale jak nový a za 2600 kč. Jen ta sportovní korbička je taková nic moc.ale snad si zvyknu 😀