Která z Vás má kočárek Roan Marita?

verosek
22. lis 2006

Ahoj, Chtěla jsem se zeptat nastávajících maminek, ale hlavně těch které už ratolesti mají, jak jsou spokojené s kočárkem od firmy Roan s verzí Marita.

Mimi čekáme v březnu a zajímalo by mě: do kolika měsíců se vleze dítě do vaničky než se přejde na sporták, také jak je skladný pro přepravu v autě a nakonec kolik váží.

Nikde jsem tyto informace nenašla.

Díky za info.

minerva
23. črc 2012

@xsenova Ahoj, tento kočárek má asi 15 kilo. Je to dost, ale od ostatních se to myslím moc neliší. Korba jde sundat celkem jednoduše, ale nepočítej, že bys ji tahala do třetího patra. To by tě bavilo možná tak jednou 🙂 Je to dřina. Na to si kdyžtak pořiď vložnou tašku na miminko a nos ho v tom. Hluboký kočár užiješ i v létě, já s ním jezdím pořád, sporťák zatím nemáme (kromě toho co je k tomuto kočárku, ale s tím asi jezdit nebudu).

pakin
23. črc 2012

Mi máme skoro také isté, len meno je Ballerina. Vsetko má také isté ako na predchádzajúcich fotkách tie kocíky. Som velmi spokojná. 😉 😎 Lahká, lahko sa ovláda. Vanicku sme ani nevyuzili, moj maly sa narodil v decembri a nezvykol sa na kocík, lebo vtedy som nechcela s ním vela íst von. 😒 Teraz uz pouzívame sportovú verziu, nakolko maly je velmi zvedavy 🙂 Kocík je v bledomodrej farby, kúpila som na MMB. Ja mozem len odporucit 🙂 😉

xsenova
24. črc 2012

@minerva dik za info 🙂 velmi si mi pomohla 🙂 popozeram sa radsej po inej znacke 🙂

sister
24. črc 2012

Ahoj, mám dotaz nevím jestli to už tady někde neproběhlo, ale nechce se mi u toho 2 hodiny sedět a pročítat. Mám doma Roana Maritu - mimochodem je super, korbička veliká, skladnost do auta už je horší ale máme combika takže bez problémů.
Sháním teď za tento kočár skate pro starší dítě, nevíte jaká zbnačka za něj sedí? díky

sven
25. črc 2012

máte zkušenosti s Roan Marita a skejtíkem? Jaká značka skatu tam jde přidělat?

sven
25. črc 2012

@sister - koukám, že máme stejný dotaz 🙂

basenap
26. črc 2012

V tomto kocarku vozime uz druhe dite. Dcera byla mensi, byla v hluboke korbe do 10 mes a byla by i dyl, ale pak uz byla zima a s fusakem se nevlezla. Syn ma ted 9 a uz se tam moc nevejde ale je hodne vetsi. Kocarek spolehlivy jezdily jsme s nim hodne po lesnich cestach a drzi. Perfektni nakupni kosik. Udrzi cely balik mineralek 9kg plus zbytek nakupu. To zadny jiny nezvladne. Ale je tezky a velky, tahat ho do schodu to fakt ne... Par schodu vsak neni problem, proste se to da seskakat po zadnich a i vytahnout, pokud se do tohu trochu opres.

sister
28. črc 2012

sven ja sem zkousela babypoint corado a i kdyz psali ze pasuje na vsechny tipy kocaru tak na roan nepasuje :(

sven
30. črc 2012

@sister - díky za info! Já právě viděla s tím bočním uchycením nějaký Babypoint a pak Lascal a jinou značku jem nenašla, pak tuším že Firkon ještě dělá pro své kočárky, ten by možná šel (mám dojem, že má taky nějak brzdu uprostřed jako Roan). Snad tu ještě někdo napíše co má vyzkoušeného.

monicek11
30. črc 2012

Prajem prijemny vecer! Ja mam 3-rocnu dceru, kocik Roan marita sme mali - chceli sme tak trosku klasiku a a trosku nieco ine - my sme mali taku bielo modru, myslym, ze je to LUX - biela vanicka a tmavomodra buda. Bola som s nim maximalne spokojna, obrovska vanicka, velmi pohodlny, vysoky - nemusite sa k nemu krcit....malu som tam zmestila v pohode ked mala 9 mesiacov aj s fusakom. Ma len jednu chybu, je trosku tazsii, a menej spratny - ale my sme ho zmestli aj do malej 206-tky, sice podvozozok sme museli upravi, ze sme odmontovali kolesa, ale islo to... 🙂 🙂 My sme velmi vyuzivali aj sportovu upravu a ten kosik je uplne skvely... Ja vrelo odporucam. Mali sme k nemu aj vajicko, ale s adaprerom sme ho velmi nevyuzivali. Tak Vam prajem vela uspechov pri vybere!!!!!

sister
30. črc 2012

@ sven Tak manžel nakonec na to přišel a povedlo se mu to na kočarek přidělat, takže babypoint corado sedi 🙂

luisina
12. srp 2012

Měla jsem Roan Maritu Lux na první dítko a mrzí mě, že jsem ho prodala. Je to úplně super kočárek: prostorný, vysoký, pohodlný pro dítě i pro rodiče, má polohovatelná zádíčka, jen nemá odvětrávací boudu, ale ani to nás v létě netrápilo. Dcera se s fusakem vešla do korbičky i v necelém roce. Sportovní verze mě už ale ani trochu nenadchla. Byla nízko, nánožník nic moc, příšerně těžko oddělávací madlo před dítětem. No prostě sporťák jsem kupovala nový. Ale na hlubokou verzi s láskou vzpomínám.

snuflinka
13. zář 2012

Holky, jak sundám na Roan Maritě stříšku, abych mohla vyprat potah???

werunka21
13. zář 2012

@snuflinka ahojky, nahoře je zevnitř taková díra, dají se tam pověsit hračky. A přes tu díru se dostaneš k takové černé pásce, která je přišitá k té kovové kostře. Je třeba ji trošku párnout (po vyprání bohužel zase přišít ☹ ) Kraje jsou jen na patentky a pak celou kostru vytáhneš ven a boudu nějak opatrně vložíš do pračky a je to 🙂 . No a potom to nepříjemné přišití 😒 . Je ta díra malá, tak se to dělá dost špatně, ale jde to 😉

luisina
13. zář 2012

Jé, tak to já na boudičku takovou trpělivost neměla. Páseček jsem prostě přestřihla a už nikdy nesešila. Stříška fungovala i tak, navíc jsem jí mohla měnit s letním potahem, který jsem si ušila ze síťoviny a jiného manžestru. Trochu jsem tím oživila vzhled kočárku.

koran
13. zář 2012

@werunka21
@luisina aj ja som tak spravila že som prestrihla pásek a uz nezašila 😀 a funguje aj bez toho tak ako má...
@monicek11 @basenap kočky prosim vas existuje nejaka plaštenka na šporťák??? poradte aká sedí. dakujem 😉

werunka21
14. zář 2012

@koran vážně 😲 ? Já myslela, že tam ta kostra bude moc lítat 😅 . Tak příště se na to taky vykašlu 😀 . Na sporťák pasuje normálně ta pláštěnka, co patří na hlubokou korbičku 😉

koran
14. zář 2012

@werunka21 myslíš klasika taká univerzálna?

loafeer
14. zář 2012

Ahoj, my měli Roan Maritu Lux, bílo modrý. A krom toho, že je to nádherný kočár, tak jsme ho využili na maximum, na Vysočině super ježdění i v břečkách i v závějích. Vaška jsem v něm vozila do 8 měs, pak si začal sedat a vystupovat z kočárku, ale nebýt toho, klidně bysme s ním mohli jezdit o měsíc dýl ( a to je Vašík kus chlapa ).
Je to bytelný kočár- jeden z největších na trhu, takže skladnost do kombíka ok, do krátkého Forda jsme ho taky nacpali, ale do kufru už se pak nevlezla ani myš:o)
Pláštěnku jsem měla univerzální

werunka21
14. zář 2012

@koran jj, nemáš origoš ke kočárku?

koran
14. zář 2012

@werunka21 nie, z DM 🙂

loafeer
16. zář 2012

ja taky z dm...

luisina
17. zář 2012

na žádný ze svých kočárků jsem neměla originál pláštěnky a nikdy mi nechyběly

gabulle
27. zář 2012

@luisina
@snuflinka
@werunka21 holky já tu boudu nacpala do pračky i s tou konstrukcí 🙂

werunka21
27. zář 2012

@gabulle 😀 bych měla strach, že mi to začne rezavět, ale jinak dobrý 😀 😀

snuflinka
27. zář 2012

@gabulle Tak já potřebovala vyprat potak korbičky, takže jsem potřebovala jen tu střechu sundat a na to jsem už přišla 🙂

luisina
27. zář 2012

@gabulle Tak to mě nikdy nenapadlo, ale proč ne. Rezavění bych se nebála. Snad je to železo natřený dobře🙂

gabulle
28. zář 2012

@werunka21
@luisina rez je jen trošku v tech drukách u potahu boudy,ale tomu bych se neubránila ani kdybych to sundala,ale jde to vytřít štětičkou,to železo uvnitř nic nedělá,zrovna včera jsem prala 🙂

verosek
autor
2. říj 2012

🙂 jé, tak mile mě překvapilo, že tahle diskuse, kterou jsem kdysi založila, ještě stále běží. I když je to kočárek z dřívějších let, stále ho na ulici vidím v různých barvách. Takže zřejmě mezi maminkami i oblíbený.
A jelikož i my nakonec tenhle pořídili v modré kostkované barvě, podělím se s vámi o zkušenosti.
Kočárek je těžší. Super je vanička, která se dá z kočárku sundat a když je mimi malé cca do 2 - 3 měsíců - podle váhy mimi, tak brát s sebou k doktorovi do čekárny. Naše Verča neskutečně přibírala v prvním týdnech, takže mi ji používali na nošení jen krátce. Vaničku jsme využili do jejího 1.roku. Dcerka se narodila v březnu, takže první zima byla v pohodě i s fusakem. Poté jsme přešli na sporták. Kde se sedátko dle potřeby dá přehazovat bud ve směru a nebo do protisměru jízdy. Převoz v autě. Nejdřív se koupil kočárek a potom auto 🙂 Jezdili jsme a dávali kočárek do kufru 🙂, ten největší kufr vyhrál 😀 . Ale i tak s ním byl problém, jelikož vanička je celá z plastu, tudíž se nedá nikde zmáčknout jako u jiných kočárků pouze z látky. Takže než ho složitě skládat do kufru, jsme vanu nakonec vozili vzadu na sedadle. Sporták už byl lepší, ten se bez problému vlezl složený celý. Jen když jsme potřebovali více místa, sundali spodek a sedadlo položili na něj opačně. Super jsou kolečka, která se hodí do terénu. U nás maximální spokojenost a vytíženost. Jinak auto máme fabia kombi.

kleik
13. říj 2012

Holky, má někdo z vás roan maritu a krátkou fabii?