Která z Vás má kočárek Roan Marita?

verosek
22. lis 2006

Ahoj, Chtěla jsem se zeptat nastávajících maminek, ale hlavně těch které už ratolesti mají, jak jsou spokojené s kočárkem od firmy Roan s verzí Marita.

Mimi čekáme v březnu a zajímalo by mě: do kolika měsíců se vleze dítě do vaničky než se přejde na sporták, také jak je skladný pro přepravu v autě a nakonec kolik váží.

Nikde jsem tyto informace nenašla.

Díky za info.

lucildol
22. lis 2006

Ahoj, připojuju se k dotazu, taky by mě zajímalo, jak jste s ním spokojeni.
versek: Dneska jsme se na něj byli podívat a moc se mi líbil. Taky čekáme mimi na březen, ale myslím si, že na další zimu už se do hlubokého nevleze a bude muset do sporťáku, takže se mi moc líbí, že je polohovatelná sedačka až do lehu. Kolik váží taky nevím, nějak jsem se opomněla zeptat 😅 Složený vypadá celkem skladně, snad by se nám měl vejít i do kufru krátké fabie.

bobicek
23. lis 2006

ahoj verosek a spol. 😀 nasla som stranku www.roan.de neni tam sice typ marita, ale mozno pomoze aj to 😉

lucildol
23. lis 2006

bobicek: díky 🙂

0401
24. lis 2006

Čau holky, já Roan mám a je super! Kupovali jsme ho loni a co jsem se dívala, jsou teď zas o něco promakanější. Předtím jsem neměla s kočárky zkušenost, jen jsem měla představu, že musí být klasika ne trojkombinace. Mám pocit, že byl 120 x 60 cm, takže se mi jako jediný vešel do výtahu, což bylo pro mě velice důležité, protože holky s trojkou musely sundávat zadní kolečka 😲
A 4 kola v jedné stopě - dostala jsem se všude. Teď mám sporťák KNORR NANNY a je na způsob trojkolky. Do schodů ho musím táhnout za sebou, což si nedovedu představit ve sněhu, když mi je některý soused neodhrne 😒
Rukojeď na ROANu je v celku, teď mám s kloubem a když zaberu na patník, vypadá to, že se mi to v ruce zlomí.
Nevím váhu, ale patří mezi lehčí a to i dole s košíkem plným nákupu.
Koupila jsem k němu i adaptér na sedačku, vypadalo to vždy krásně, když jsem ji vezla na podvozku, Paty v tom vypadala taková malinká, každý se nad ní rozplíval... To se čepýří každá maminka 🙂
Jen sporťák nebyl moc pěkný, ale byl v ceně, tak jsme ho vzali a pak jsem si vydupala ten KNORR. Vše nás vyšlo na 9. 700 kč - hluboký, sporťák, adaptér, sedačka.

0401
24. lis 2006

Ještě jsem zapomněla, naše malá je narozená v létě, takže v zimě se mi do ROANU vešla v kombinéze a fusaku úplně v pohodě a na jaře, jak začala sedět jsem jí zvedla polohovací dno, byla to pro ni změna, měla výhled, vykulené očička 🙂 Nevím, jestli to mají jiné kočárky, ale já jsem to na sezení dost využila.
Ale jak se mi začala zvedat, musela jsem rychle přejít na sporťák, aby mi nevypadla. Najdu nějakou fotku toho sporťáku a hodím ji do alba 😵

lucildol
26. lis 2006

našla jsem stránky této značky: www.roan.pl

musko
3. pro 2006

Ahoj!
U nás majú Roan Marita moje kamošky a sú s ním spokojné, ja som rozhodnutá si ho kúpiť pri druhom mimi. Je pohodlný, plocha na ležanie je 80x38-40 cm, čo mi príde fakt komfortné a mimi tam má pohodu... A húpe 😀 😲

lucildol
4. pro 2006

Ještě takové malé upozornění pro maminky, co o něm uvažují. V prodejně mi řekla prodavačka, že Marita Lux (=koženka + manžestr) hodně bledne a že už ho i přestali vyrábět. Konkrétně mluvila o modrém, že si dost majitelek stěžovalo. Pokud vás zajímají podrobnosti, tak mluvila přesně o tom modelu, co mám v albu. Teď prý vyrábí spíše světlé pastelové barvy, které tolik netrpí. Ale vím, že na některých prodejnách by se určitě najít dal. Tak pozor na modrý 😉
Ale jinak jsem o něm slyšela jen to nejlepší a patří i k těm lehčím kočárům, protože buď vozíte korbičku, nebo sporťák - ne oboje, jak to u většiny kombinací bývá.

sylvaosmancikova
8. led 2007

Ahoj, ja mam Roan Marita. Uz se v nem vozi druhe mimi. Plus - lehky, hezky, da se s nim zatacet jednou rukou, do kosiku se toho hodne vejde a hodne uveze. Minus- nelibi se mi sportovni cast, nema 5 bodovy pas (mala mi vypadla), do korbicky se vetsi mimi s fusakem vejde obtizneji. Ale jinak je fajn. Tedy je dost hezky jako hluboky kocar...

0401
8. led 2007

Sylvi - přesně! 😀 😀 😀
Jak už jsem tu psala, nemohla jsem se smířit se sporťákem a investovala do jiného kočáru, s tím jsem odmítla jezdit, ikdyž se s ním fakt dobře jelo. Byl nejlehčí, jaký jsem kdy vezla 🙂 .
Lucildol - světlá barva se ti zase rychleji zašpiní. 😒
Musko - taky jsem hledala takovou korbu, aby v ní mělo mimi hodně prostoru, ale děti chtějí paradoxně cítit teplo a být v pelíšku na těsno. Jsou tak zvyklé z našeho bříška. 🙂

musko
9. led 2007

0401 ahojček!
No jasne, ale veď najprv som malého mala vždy v zavinovačke - ja som tá klasická konzervatívna mama, takže sme zavinovačku používali do cca 3 mes, potom to už bolo O.K. S tým šporťákpom máš pravdu, ja viem, že si kúpim buď F4 alebo X-lander XA 😉

lennis
9. led 2007

0401 Ahoj, včera jsem taky koukala na tento kočárek v obchodě, líbil se mi, jen jsem se nezeptala, jestli se dá koupit taky autosedačka na tento typ, možná, že to jste to některá již zmiňovala. Díky

musko
9. led 2007

Na Roan Maritu sa dá dokúpiť aj autosedačka.

lucildol
11. led 2007

Jen upřesňuji: autosedačka se koupit dá, ale pokud ji chcete vozit na konstrukci kočárku je třeba ještě dokoupit adaptér. Teď dokonce začali vyrábět novou autosedačku. Měla by být pohodlnější a hlavně je i s nánožníkem, což si myslím, že je super. Ještě ji doma nemáme, čekáme, až nám ji dodají do obchodu.

lucildol
13. led 2007

Jo ještě k pásům na sporťáku. Jak psala sylvaosmancikova, tak já pásy na sporťáčku mám. Možná, že zase zapracovali na zlepšení. Anebo nevím, jestli myslela určitý typ pásu?

novakovic
22. bře 2007

Ahoj, já se také zajímám o tenhle kočárek, nevíte kde v Praze se dá okouknout na živo? Ta hluboká verze mi přijde senzační, sportá to už si tak jistá nejsem,ale líbí se mi, je za dobrou cenu a houpe🙂

eps
30. dub 2007

Přidávám svou troškou do mlýna...

Uvažujeme velmi vážně nad koupí Roana Marity, už jsem si prošla prodejnu, vyzkoušela skládání, nasazení sporťáku (to jsem si ale neuvědomila, že bych měla zkontrolovat pásy, takže příště). Je k tomu i ta sedačka, měli by to nabízet většinou rovnou i s adaptérem, takže se pak dá přicvaknout i na podvozek (v Újezdě u Brna za +-3000 Kč). S tou sedačkou si nejsem 100% jistá, to mě překvapilo, že ji mají, a ještě jsem neprocházela, na co se u sedaček zaměřit. Švagrová rok vozila syna v Kortině (typ sice levnější, ale Mrita už je dokonalejší)...Doufám, že se někdo přidá a popíše své zkušenosti, ať už z provozu nebo na co si dát ještě pozor...

lucildol
7. srp 2007

Tak s kočárkem už nějakou dobu rejdím, takže můžu přidat další poznatky.
Mínusy: trošku vržou péra, takže pořád dokola mažeme, ale za to pohoupání to stojí; když mám na kočáru tašku dost špatně se brzdí natož odbržďuje. Ale co mi dost vadí, tak je randál, který dělá boudička, když se sklápí a to jak na kočáru tak na autosedačce. Nezkoušela jsem jiné kočáry, ale tohle mi připadá dost ☹
Plusy: Vypadá to, že se nám do něj prcek vejde i v zimě, je opravdu velký s porovnání s ostatními,co tu vídám. A taky vysoký. Když se k němu ohýbám, připadá mi nízko,ale když nakouknu do jiných kočárů, tak ten můj je naprosto super. A výškově nastavitelná rukojeť je dobrá pro manžela - má skoro dva metry (manžel né rukojeť). A pěkně se s ním jezdí - dobře se ovládá.
No ale stejně je super, protože je ták krááásný 😵

sonulik1
13. srp 2007

ahoj kocky - ja som ho kupila v brne /na slovensku som ho nenasla/ a nas sportak ma tiez aj tie pasy - moj muzik je na to maniak, inak by ho ani nekupil - takze mozno tam fakt nieco vylepsili. Inac co sa tyka vahy tak mam skor pocit ze je jeden z najtazsich ale co uz nespravim pre komfort babena. A hlavne ze je "čičíkaci" - hojdaci to uz je dnes dost problem zohnat. my cakame babo v septembri takze zatial s nim najazdene nic nemam ale odkedy som o zbadala v obchode az doteraz tak som do neho "zamilovana"

monkey1
13. srp 2007

soni, hodis link? dik

0401
13. srp 2007

Lucildol, tvoje rukoleť nemá dva metry? 😀 😀

lucildol
24. srp 2007

0401: no mažel je přecejen větší než rujojeť 😀

silvik
24. srp 2007

Ahojky, taky máme Roan, spíše starší typ,(kupovali jsme ho na březen 2005), viz foto v albu, ale jsme s ním nadmíru spokojení, momentálně v něm drandí naše druhá princezna. Super houpání, snadná manipulace i přestrojování na sporťák .... Malá je březnová, sporťák jsme nasadili v říjnu, když měla 7 měsíců... Korba je opravdu velká, ve srovnání s ostatními kočárky... 😉 Na druhou stranu, souhlasím s lucildol, je třeba mazat péra, sklápění boudičky je opravdu slyšet...
Do auta se nám v pohodě vlezl, záleží ale asi na velikosti zavazadlového prostoru... Sedačku jsme nekupovali.
PS.: Většina lidiček, když jej viděli, mi jej chválili!! Doporučuju!!

cihule
28. únor 2008

Ahojky milé maminky, také já používám již na svou druhou dcerku kočárek Roan. Kupovali jsme ho v roce 2003 a byla jsem velmi spokojená. Také patřím spíše mezi ty konzervativnější maminky,co chtěli klasický hluboký kočárek a miminko v zavinovačce 🙂 Takže jsme ho kupovali také spíše jako hluboký,s tím, že ještě koupíme sporťák. V hluboké korbičce jsem obě dcerky vozila do osmi měsíců. Té mladší bylo osm měsíců v zimě a ještě i tak se mi vlezla do korbičky i s fusakem. Barva kočárku je stále stejná, ani v létě nevyšisovala, jen mě trochu zlobí brzda,ale po dvou dětech,na to má snad i ten kočárek právo.Nyní používám i sedačku,v zimě se na nafukovacích kolech přeci jen jezdí lépe. U sedačky bych vytkla pouze chybějícíc pásky,ale jak píšete,už to firma začala dělat.A také jsem dokupovala k sedačce větší nánožník.

ajast
12. dub 2008

Ahoj maminky,také máme kočárek Roan Maritu,dcerce bude 10.měsíců,zatím ji vozíme v hluboké korbičce a jsme velmi spokojeni,je krásně prostorná,barvy jsou pořád stejné,neobjevil se jediný problém.Teď jsem vyndala sportovní sedačku,máme kolekci r.2007,ta už má pětibodové bezpečnostní pásy.Dala jsem do sedačky fusak Emitex,ale dcerka je tam dost natěsno,tak nevím,jak se mi tam vejde příští zimu a taky se mi zdá,že je boudička dost nízko a má málo místa nad hlavičkou.Když ji dám v tom fusaku do lehu,tak jí jsou ty pětibodové pásy krátké ☹ ,takže nevím,jak to budeme řešit.Ráda bych se zeptala vás,kdo vozíte mimi ve sportovní verzi,není tam žádná vložka,na které mimi bude sedět,ten klasický potah se mi zdá studený,jak jste to řešily?Objednala jsem univerzální vložku od Emitexu,ale zatím mi ještě nepřišla,máte ji někdo?A cihule,prosím Tě,ten větší nánožník jsi kupovala ten Emitexový nebo jaký? Rádi bychom využívali tuto sportovní verzi,tak předem moc díky za odpovědi,jak jste tyhle věci řešily vy.Jinak tento kočárek rozhodně doporučuji !!!!!!!!

lisien
14. dub 2008

Ahoj holky,tak mi jde hlava kolem s výběrem kočárku. Mimčo čekáme v září,je to naše první,tak nemám žádné zkušenosti. Vím,že chci kočárek prostorný na nafukovacích kolech aby se dalo drandit i v terénu. Uvažuji o ROAN MARITĚ nebo o IMPLASTU BOLDER4. Oba se mi zdají být dobré, tak uvítám vaše názory. Díky. 🙂

zanetka82
14. dub 2008

Ahoj tak ja měla Roan kortina (skoro stejné) a je opravdu užasny. prostorny, houpací.super se řídí. Ta korbička je opravdu dost velka nam se tam maly vešel až do 8 měsícu 🙂 a pak sem dala sporťak. Opravdu ti ho mužu jen doporučit 😉 😀

lisien
14. dub 2008

Díky a co sporťák, koukala jsem na názory a holkám se moc nelíbí. 😉

lisien
14. dub 2008

Díky za odpovědi, běžím na ultrazvuk. Snad mi už řeknou pohlaví!!!!!!!!!!!!!! 😉 😉

zanetka82
14. dub 2008

Sporťak je krasny nevím co se jím na něm nelíbí 😀 . Každy ma jiny vkus. Samozřejmě je to trochu ozvyku, taky sem si musela zvyknou s toho přechodu hluboke korbičky na sporťak 😉