Která z Vás má kočárek Roan Marita?

verosek
22. lis 2006

Ahoj, Chtěla jsem se zeptat nastávajících maminek, ale hlavně těch které už ratolesti mají, jak jsou spokojené s kočárkem od firmy Roan s verzí Marita.

Mimi čekáme v březnu a zajímalo by mě: do kolika měsíců se vleze dítě do vaničky než se přejde na sporták, také jak je skladný pro přepravu v autě a nakonec kolik váží.

Nikde jsem tyto informace nenašla.

Díky za info.

laula
4. lis 2010

@darma Jeee, mockrat dekuju. Hledala jsem o sto sest az jsem nasla. Byla to trosku makacka, ale dokazala jsem a uz vim, jak na to pro priste, kdyby nahodou. 🙂 Uz jsem do kocarku pripevnila i barevne vesele kasparky, kteri chrasti (ja vim, jsem trosku blazen), kdyz ono se to uz blizi a ja jsem radsi, kdyz je vse pripraveno radeji s predstihem nez pozde. Nikdy nevime, jestli se ty nase prdelky nerozhodnou spatrit svetlo sveta o neco driv nez je stanoveny termin, ze? 🙂 Uz mi i pritelova maminka sije polstarek a perinku do kocarku a povleceni na ne. A zjistila jsem, ze nase mala podedi po svem tatinkovi maleho plysoveho namornika, za ktereho kdyz zatahneme, tak nadherne hraje. Takze nam chybi jen koupit neco na zaveseni nad postylku, matraci, salu na noseni, jednoho maleho mazlicka do ruky, plenky a pripravky na koupani (coz je to nejmensi). A mala se bude mit jak v pohadce. 😀 Mejte se krasne, mile maminky i budouci maminky, my si jdeme uvarit horky cajik a pak se vyvalime s knizkou v ruce. 🙂 Prejeme vsem s tou nasi cacorkou v brisku, ktera vazi 1,682 kilo, prijemny vecer.

laula
4. lis 2010

Jeste bych se chtela zeptat, jakpak se starate o kolecka, aby nerezivela? Ja doma nasla silikonovy olej ve spreji (takovy ten, co se kupuje na auta) a tam stoji, ze se pouziva pri prevenci proti korozi. Tak budeme strikat asi tim po umyti kolecek... Jinak jsem se bala, ze kocarek bude vrzat, jak se v dosti forech maminky zminovaly, ale absolutne nic - zadne skripani ani vrzani. 🙂 Takze spokojenost sama (doufejme, ze vydrzi i po narozeni male, az zacneme vyrazet do terenu). Doufam, ze i vy ostatni mate z kocarku radost. 🙂

mpavlinka
4. lis 2010

@laula on vrzat začne, to vrže každej, ale není to nic hroznýho. Je to jakoby praskání když se třeba najíždí nebo sjíždí na obrubníky apod.Já jsem s Maritkou spokojená 🙂

werunka21
4. lis 2010

@laula Jojo, přesně tak, vrzat začne 😅 . My promazali kolečka a i pružiny a taky v tom kloubu jak se to skládá na rukojeti a zatím dobrý 🙂

laula
4. lis 2010

Moc vam vsem dekuju, az to zacne povrzavat, tak promazu a bude to. 😉

darma
4. lis 2010

@laula já používala Maritu dva roky....vrzat začal po zimě - manžel sundal kolečka a stříkl olej ve spreji tam někam 😀 během dvou let jme mazali asi dvakrát, takže žádná tragedie.

laula
4. lis 2010

No, my bydlime na jihozapade Francie, takze zimy jou o dost mirnejsi a snih je tu jen hooodne sporadicky. takze uvidime, jak se to bude vyvijet. 🙂 Spis budeme promazat prevencne, aby se nereklo... 😀 Jinak zatezkavaci zkouska bude pristi rok v zime, pojedeme k nasim do Cech, na cele Vanoce. Musime preci malou trosku utuzovat, at z ni nevyroste slecinka, co je navykla jen na teplo... 😉 😀

hankazamecnikova
7. lis 2010

Ahoj, chtěla bych se zeptat, jak je to s úpravou na sportovní kočárek? My už teda s Maritou jezdíme, ale manžel dal tu sportovní část kamsi do sklepa a nechce mi ji donést ☹ 😀 A já pořád přemýšlím, jak se tam nasazuje ta stříška... a jestli to má nastavitelnou opěrku nohou, takže se tam mimču dobře spí....

werunka21
7. lis 2010

@hankazamecnikova ahojky,já teď přesně taky nevím, ale myslím, že bouda se nasazuje stejně jako na hlubokou verzi a jak záda tak opěrka na nohy jdou polohovat na rovno 🙂

iivet
7. lis 2010

@hankazamecnikova striska se nasazuje stejne jako ja korbe a operka nohou je nastavitelna. Nase mala je v tom maximalne spokojena 🙂

darma
7. lis 2010

@hankazamecnikova ahoj, jak píše iivet - korba stejně jakou u hlubokého, nožičky mají dvě polohy - buď rovně na spaní, nebo dolů na sezení, ale musím říct, že jsme je měli pořád nahoře, bylo to pohodlnější. Jinak sedačka je velice prostorná. Jen mě trochu zarazilo, když jsem tam chtěla dát v zimě fusak, musela jsem kšíry rozpárarat a našila jsem si tam pak silný velký pateny. Takže pokud se chystáte vyměnit na zimu korbu za sporťák, udělejte si doma zkoušku a v klidu si tam ten fusak nandejte (já měla emitex combi a byl super)

hankazamecnikova
7. lis 2010

@werunka21
@iivet
@darma
díky za odpovědi! 🙂 mně se nechce kupovat jinej sporťák, žádný se mi nelíbí... a když už, tak je šíleně drahý. jenže asi stejně budeme muset koupit golfky, protože roana má strašně velkej podvozek ☹

mlsdlisaci
7. lis 2010

chtěla bych se optat zda ho nemáte některá z Polska a popřípadě cenu děkuji

susan007
7. lis 2010

ahojte holky, chcela by som sa opytat, ci mi neviete niektora poradit, kde by som mohla zohnat nahradny diel na kociarik roan marita, a to konkretne v sportovej verzii sa mi podarilo stratit ten stredovy pas, do ktoreho sa zapinali ramenne popruhy...cize teraz mam zapinanie nefunkcne....dakujem 🙂

darma
7. lis 2010

@hankazamecnikova tak sporťák bych jiný určitě nekupovala - a pokud jde o golfky, strašně záleží na tom, kde bydlíš a jak často jezdíš autem......já jsem golfky koupila (z druhé ruky) ale využili jsme je snad jen dvakrát - bydlím na vsi a terén nic moc, s golfkama bych se udřela, autem jsem s malým jela většinou až na místo určení, takže ten kousíček došel.....a v golfkách mi nechtěl spát, byly užší a opěrka u hlavičky nižší,takže nepohodlné ...... pokud je budeš kupovat.....dobře promysli kde s nimi budeš jezdit a podle toho investuj a vybírej 🙂

darma
7. lis 2010

Jinak holky, pokud byste některá měla zájem - já budu Roan na jaře prodávat - třeba jako druhý kočár na balkon, nebo k babičce...cena se bude pohybovat max kolem 4 tisíc a golfky počítám, že přihodím zdarma....kdyžtak napište.

darma
7. lis 2010

@susan007 zkusila bych napsat výrobci ...na stránky ROANU...a nebo se zeptat v tom obchodě, kde jste ho kupovali ... jinak nevím

werunka21
8. lis 2010

@mlsdlisaci Ahojky, kupovali jsme letos v červnu v Českém Těšíně samozřejmě na polské straně 🙂 , celou trojkombinaci. Cena nás vyšla na cca 9500 a k tomu ještě síťku a dvě slídy. Takže tak o 2500 méně než na netu z nejlevnějšího e-shopu 😉

werunka21
8. lis 2010

@susan007 tak jak píše Darma. Poptala bych se někde kde ho mají. Třeba by ti ho nechali objednat 😉

hankazamecnikova
8. lis 2010

@darma Aha, díky díky, tak já myslím, že s golfkama bych s ním jezdila jen někde do města, když zrovna by nás manžel nemohl vzít autem a museli bysme autobusem. Nemám totiž řidičák a ten velkej kočár tahat do busu, to pořád musím někomu říkat o pomoc. Takže snad by stačily nějaké jednoduché, jen aby se měl kde posadit, kdyby ho už bolely nožičky. A to až bude větší, až bude zkoušet chodit, co?

darma
8. lis 2010

@hankazamecnikova tak jestli to je jenom do busu na posazení, tak to jo, to bych pořídila nějaké obyč. No, některé děti začínají chodit v roce, náš malej začal ve 14 měsících, ale zase dělal dost rychle pokroky a nepadal - v roce a půl už chodil pěkně a celkem dlouho vydržel...ale u každého dítěte je to jinak 🙂 Takže to uvidíš, až bude třeba, koupíš. Dopředu je to myslím zbytečné. 🙂

mlsdlisaci
9. lis 2010

ahojky tak jsem zjistila že ROAN-MARITA v plné vábavě s autosedačkou v Kudowě v Pl se da sehnat za 6000kč velmi velký rozdíl 😲

slovnicek
15. pro 2010

Ahoj holky, takze Roan Marita je i muj favorit 😵 . Procetla jsem vsechny diskuze a ma jen par dotazu (pro jistotu): 1) pochopila jsem spravne, ze "jednou rukou jednou nohou" lze slozit jen tu sportakovou verzi, ze s korbickou se musi zvlast podvozek a zvlast korbicka? 2) pokud ano, neni tato zkutecnost na obtiz pri cestovani vlakem (jsme vlakovi cestovatele). Teda v motoraku to asi problem nebude, ale v tech novejsich. A co vytahy na nadrazich? Vlezete se tam s kocarkem? ... 3) pokud by tato skutecnost byla ve vlaku problem, je nejaky typ kocarku podobny Roanu Marite, ktery jde skladat snaz? ... Dekuju moc;)

sven
15. pro 2010

Marita se dá složit i s hlubokou korbou bez odendávání. Zmáčkne se na rukojeti uprostřed čudlík a tuším vlevo na konstrukci je takové "U" kovové - pojistka, aby se sám nesložil a normálně se složí níž. Do výtahu jsem se s ním vešla i do malého "panelákového" - rukojeť má dvě polohy, tak jsem jí dala do té horní, čímž se kočárek zkrátí na délku o kousek.

werunka21
15. pro 2010

@slovnicek Ahojky, Sven má pravdu. Kočárek se celkově složí na výšku cca o 20cm a na délku je kratší o celou rukojeť, ta se vlastně položí jakoby na boudu (jsem to teď zkoušela 😀 ). A výtahy, pokud jsou to ty nové, tak určitě vlezeš v poho. Kočárek se jen tváří, že je velký, ale ve skutečnosti vleze všude 😉. Ale abych pravdu řekla, na skládání do auta to fakt moc není.

slovnicek
15. pro 2010

@sven jeeeee, tak to jsi me nesmirne potesila 😀 😀 ... ja totiz na diskuzi cetla (uz ji ale nenajdu), ze tam nekdo psal, ze do auta (do kufru) se musi dat zvlast slozeny podvozek a zvlast na nej korbicka ... nebo jsem to blbe pochopila 😅 Supeeeer 😀

Holky, prosim Vas, a muzete mi poradit nejakou prodejnu Roan na Zlinsku, Kromerizsku, Vyskov, Valmez, Olomouc a tak okolo? 😉 Jestli mate nekde dobrou zkusenost ci je tam velky vyber barev;) Radej bych to kupovala "nazivo" a ne pres internet. Dekuji 😉

slovnicek
15. pro 2010

@werunka21 dekujuuu 😀

lunima
17. pro 2010

@slovnicek no ja si myslim, ze do auta musis slozit zvlast korbu a zvlast podvozek, jedine, ze bys mela Roomstera, ale do normalniho kufru se to nevleze...ale u rodicu mam ABC Desing a ten musim dat taky zvlast korbu a zvlast podvozek..Ale Roan je daleko lepsi kocarek 🙂 , za nic na svete bych nemenila. Muj chlapecek ma 8 mesicu a zadny prcek to neni a jezdime jeste v hlubokem a ve fusaku se tam v pohode vejde, kdezto kolegyne ma jiny kocarek, a holcicku o 2 kg mensi nez muj syn a uz musi mit sportak, coz v tomhle pocasi je myslim hluboky kocar lepsi..takze ja doporucuju Roan

werunka21
18. pro 2010

@lunima kočárek je v tomto počasí vážně super. Na břečce jede úplně sám 😀 a přes hory sněhu taky. Když vidím maminy jak bojují s těmi točícímy koly, nestačím žasnout. Kočár se zasekne a nejede ani dopředu ani dozadu 😀 😅 . A to ani nemluvím o pohodlí dítěte, to je prostě bez komentáře 😉 😎

hankazamecnikova
18. pro 2010

Ahojky! Taky se nemůžu Roan Marita vynachválit, hlavně teď v zimě, je úžasný! Jezdí skoro sám, kola zvládnou každou překážku a syn - 5 měsíců - je fakt dlouhán a stejně tam má spoustu místa a ještě dlouho mít bude. Navíc každý chválí, jak je kočár krásný. Plus je báječně stabilní, ale i tak houpe. Absolutní spokojenost!