Která z Vás má kočárek Roan Marita?

verosek
22. lis 2006

Ahoj, Chtěla jsem se zeptat nastávajících maminek, ale hlavně těch které už ratolesti mají, jak jsou spokojené s kočárkem od firmy Roan s verzí Marita.

Mimi čekáme v březnu a zajímalo by mě: do kolika měsíců se vleze dítě do vaničky než se přejde na sporták, také jak je skladný pro přepravu v autě a nakonec kolik váží.

Nikde jsem tyto informace nenašla.

Díky za info.

jazmina83
27. srp 2010

@sambucca ano anooo s104 😅 ale vybrali sme 925, a to sme sa rozhodovali asi mesiac, pretoze su vsetky krasne, ale chceli sme univerzalny chlapec/dievca nie prilis tmavy ani svetly a troska aby bol retro 😀 ale inak by som brala vsetky farby

deniela
1. zář 2010

@darsina ahojky, mám kočárek roan marita a už od začátku jsou sním problémy. vrže fest, boudička dělá opravdu strašný rachot při skládání,, brzda se prý musí mazat, ale vůbec netušíme kde, dávali jsme jej k reklamaci, neuznali vůbec nic, na látku ani kolečka se nevztahuje, zlomený by taky nevzali, takže fakt nevím ,co by s ním muselo být.Nicméně nám jej vrátili zadarmo(kupovaný přes net) a vše opravili. dokonce přestal vrzat, ale nevíme jak to dokázali. Zato nám nějak pokřivili konstrukci, drhne nám jedno kolečko o pérování. Mám manšestrovou verzi a koženku a dost toho lituji. Manšestr je po 6 měsících vydřený, jo a potah se nedá prát, vše se má jen čistit houbkou. Doporočuji koupi klasiku textil.

deniela
1. zář 2010

@darsina ještě dost podobný je kočárek nowalex, ale je mnohem lépe vyroben, i když je levnější.

deniela
1. zář 2010

ahoj holky. sháním novou střechu na kočárek roan marita, ale nevím kdo by mi ji prodal zvlášť.

mm1
2. zář 2010

@deniela zkus www.coopart.cz a zeptej se... pán majitel je ze Senice, ale tato firma je v Hodoníne...

maryelka
2. zář 2010

@dadka1581 Kocik sme objednali hned, ma nam prist v polke septembra, tak to bude natesno. Asi mame skoro taky isty termin, tak sa drzte a este raz dakujem.

dadka1581
2. zář 2010

@maryelka akú farbu??všetky sú veľmi pekné ale možno bude skôr 😉 myslím kočík 😉 lebo ja som si myslela že malý bude skôr ale moc sa mu nechce 😀 prajem nech to dobre dopadne a nech sa dobre vozí 😎 náš tatino sa už nemôže dočkať keď vyrazí do ulíc 🙂

anty
2. zář 2010

Ahoj, dnes jsme koupili roan maritu, zelenkavý s květami v polsku za 7000kč k tomu jsme dostali pláštěnku a moskytieru, takže si myslím, že fakt dobrý kup to byl. Už se těším až s prckem vyjedem.
.

darma
3. zář 2010

Ahoj holky, chci vám také napsat o roanu 🙂 Nečetla jsem všehny příspěvky, ale tohle je moje zkušenost 🙂
Roan Marita jsme koupili v roce 2008 v kamenném obchodě, byla to láska na první pohled, barva červená, kombinace s modrými kostičkami (ani na netu jsem tutu kombinaci nenašla). Je to klasický kočárek, s velikou korbičkou, větší jsem opravdu nenašla - syn se narodil v červenci a byl v hlubokém do dubna a vešel by se i dýl, neteř v něm jezdila déle než rok. Takže pohodlný i s fusakem (emitex). Bydlíme na vsi, takže super do terénu i do sněhu, na polní cesty. S brzdou jsem za celé dva roky problémy něměla.
Vadilo mi, že nemá přehazovací rukojeť a větrací střechu, která je opravdu trochu hlučnější. Do košíku doporučuji pořídit nějaký proutěný hlubší košík, protože mi věci vypadávaly a také mi vadilo, že není vymyšlené místo pro pláštěnku a síťku - do tašky na rukojeť se mi to už nevešlo, když tam máte pleny, ubrousky a tak...V hluboké korbičce nejsou pásy, ale koupila jsem klasické kšíry a v pohodě.
Sportovní verzi jsem využívala také a byla jsem spokojená, jiný kočárek jsem nekupovala.Pravda, není tak desingově vychytaný, ale mě na vsi uplně stačil, dobře se s ním jezdilo, je široký a pro děcko pohodlný, má pětibodové pásy.
Myslím ale, že hodně vychytávek má ale nová verze ROAN ROCCO - takže bych šla spíš do něj.
Přeji hodně štěstí při výběru kočárku......ještě vám chci říct, že stejně veškeré věci nevyčtete a zjistíte to až samotným používáním....bohužel, je to tak 😉

lecijasek
25. zář 2010

Ahoj vybírám kočárek a uvažuju i o roanu. Měla ho kamarádka a byla s ním moc spojená. Jem mi přišlo, že není moc odvětraná boudička, tak jestli to v létě nevadí? Ona mi neporadí, protože měla mimi narozené na podzim, tak tohle vůbec neřešila. U ostatních kočárků se dá třeba odepnout kus boudičky, zůstane tam pak síťka a krásně to větrá... Líbí se mi tahle barva http://www.roan.pl/index1.php?p=kol (roan marita lux, béžová/bílá) Na boudě je tuším koženka - nevíte, jak je to s údržbou? Nebo je lepší čistě látkový? Ty jsou ale hodně v kombinaci s černou a té se právě na léto bojím. Taky jsem koukala na model rocco, ten už odvětrání boudičky má, marita se mi líbí víc. Je to taková klasika🙂 Sice by se mi asi víc hodil kočárek s vložnou taškou, protože budu mimi nosit do druhého patra, ale zatím jsem neobjevila takový, který by se mi úplně líbil a byl tak dobře ovladatelný jako roan. Uvažovala jsem i o gessleinu, ale je dost těžký na ovládání, jako jiné podobné kombinace☹ Navíc jsem přečetla celou diskuzi o něm a asi za ty peníze nestojí...

lecijasek
25. zář 2010

tak koukám, že se ta barva na odkazu nezobrazuje správně, líbí se mi tenhle:

fair
28. zář 2010

@lecijasek Přesně tenhle nám minulý týden přišel domů! Je perfektní, velký, prostorný, houpavý 😵 Ta světlá barvička je koženka, hnědá je látka, nemyslím si, že by byl nějaký problém s údržbou. Ba naopak jsem ráda, že to světlé je koženkové, protože to půjde lépe otírat 🙂 Pravdou je, že odvětrávání boudička nemá, ale dá se stáhnout, nebo úplně sundat, takže pohoda. A vložná taška jde do Roanu přikoupit 😉

fair
28. zář 2010

@lecijasek Jinak, kočík mám nafocený v albu, tak mrkni 😉

lecijasek
29. zář 2010

@fair jé, ten je krásný🙂

sunysara
29. zář 2010

ahojky my máme také roan a nemůžu si ho vynachválit. 😀 už půl roku paráda malej je spokojenej

zanet2009
1. říj 2010

Ahojky! Taky mám Roana jako jednoho z favoritů, ale odrazuje mě, že na něj nejde nasadit jiná autosedačka než od Roanu. 😢 Je to tak, že ano? Nenastala nějaká změna asi....

zanet2009
1. říj 2010

@sunysara máte jarní miminko? A jste ještě pořád v hluboké korbě? myslíš, že v ní budete i přes zimu zase do jara?

sunysara
1. říj 2010

ahojky, my sedačku nemáme z roanu zdála se mi moc drahá chteli za ni 3500. tak máme zvlášt a jsem ráda protože to stejne nevyužiju na tom podvozku.

zanet my jsme v hluboké ještě, ale na zimu to nevydím s fusakem. malej má 9 kilo a 70cm takže asi ne ale ještě tak mesíc v ní myslím budeme. já siho nemůžu vynachválit. akorát ten košík je blbě řešenej a když vezu tu slídu nebo pláštěnku tak mi to občas padá ale dás e to připevnit

máme jarní miminko malej se narodil 7 března 😀 🙂

zanet2009
1. říj 2010

@sunysara díky za info, já mám termín právě 4.3., takže špekuluju co a jak.
Mě se nezamlouvá Roanovská autosedačka spíš z bezpečnostní stránky, nevím no.
spíš bych maxi-cosi nebo tak něco, ale podle mě na něj nasadit jiná nejde a já bych to využívat chtěla, takže pořád zvažuju....

sunysara
1. říj 2010

my měli termín taky na 4 března malému se nechtelo tak mi porod vyvolali 7.

my máme autosedačku chicco a je dobrá. myslím že nejde jiná nasadit. jojo klido se ptej 🙂

darma
2. říj 2010

Ahoj holky, ptáte se na tu boudičku a odvětrávání- syn se narodil v červenci - je to určitě minus kočárku, ale zvládnout se to dalo - doporučuji vám koupit deštníček a pak můžete boudičku uplně stáhnout a stín udělat deštníkem.
jo a s tou sundavací boudičkou si iluze nedělejte, pokud ji máte nosit do druhého patra v ruce, tak určitě NE! je těžká sama o sobě, natož s děckem a díky boudičce se převažuje, takže, když ji držíte za tráky, je těžké udržet ji v rovině....fakt mluvím ze zkušenosti. Zkuste si to klidně v obchodě - i to jsem vymyslela, jak na to vyzrát - výhoda roanu je, že je opravdu prostorný, takže se dá koupit univerzální vložná taška a je po problému 🙂

korcula
4. říj 2010

Ahojky,
s tou boudičkou není oddělávací, jako že by měla sítku ale nijak mi to nevadilo, letos jsme jezdila Jané a to to taky nemá... a ani u jednoho mi to jako handicap nepřišlo,.

Fakt je že mají blbě vyvážený těžiště, že pokud člověk nese korbu i s boudičkou, že se to převažuje, jak píše darma, je to na to držet do oběma rukama, jednou popruhy a druhou vyrovnávat, ale i přesto to je super kočárek a byla jsem s ním naprosto spokojená.... měli jsme i autosedačku a adapter na podvozek a i to jsme využívali.

PS:Kdyby měl někdo zájem, tak se chystám celou sestavu prodat, tak můžete písnout do IP. 😉

sambucca
6. říj 2010

@sunysara ahoj, prosim te jakou autosedacku presne mas? my bysme radi nejakou se systemem isofix, co by sla klidne pomoci adapteru na Roan nasadit. Vis o nejake? Diky

sunysara
6. říj 2010

my máme chicco vajíčko ale budeme kupovat romerku. ještě nevím přesně kterou.
nevím jeslti jdou pomocí adaptéru na roan nasadit nějaké autosedačky. ale zkus se zeptat.

miya1
7. říj 2010

@lecijasek Ahoj, jestli Ti to pomůže, tak my máme Roan Maritu přesně rok a nemůžu si na nic stěžovat. Ovšem taky jsme měli podzimní mimi. Jen když se malý narodil, tak mi přišlo, že je kočárek odpružený až moc, tak jsme mrňousovi hlavičku fixovali pomocí válečků ze stočených plín, jinak mu tam fakt moc lítala ze strany na stranu. Ovšem to bylo jen na krátké období. Teď v roce zjišťuji, že má moc krátké pásy, máme je na maximum a už mu nedovolí sednout si vzpřímeně, to budu muset nějak řešit. Jízdní vlastnosti jsou ovšem komfortní, jede hladce, je velký, pohoda. A lehký. Asi bych neměnila. Hodně štěstí!

lecijasek
8. říj 2010

@miya1 díky za odpověď. O víkendu jsme byli na veletrhu a zastavili jsme se i v dětským ráji, kde roany mají. Moc se mi líbil, ale budeme muset vybrat nějaký jiný, protože je pro nás bohužel moc velký po složený do auta.

karmenta
8. říj 2010

@lecijasek ahoj, kde na veletrhu?

miya1
8. říj 2010

@lecijasek To je pech. Držím palce, ať dobře vyberete.

lunima
12. říj 2010

Moje zkusenosti s Roanem po 2 mesicich. Jedinou vadu, kterou na nem shledavam je, ze opravdu vrze. Uz jsme nekolikrat promazavali a nic. JInak s autosedackou jsem spokojena. Predtim jsme meli od ABC Design a byla hrozne tvrda. Tahle je super mekkoucka a pohodlna i pro toho meho kriklouna a hlavne mu vydrzi dele, myslim, ze je do 13 kg.

werunka21
13. říj 2010

Tak nám taky vrže a navíc zahýbá do strany. Manžel říká, že asi drhne kolečko a je potřeba promazat. Tak snad má pravdu, je to docela nepříjemný. A kde promazáváte to vrzání a čím?