Která z Vás má kočárek Roan Marita?

verosek
22. lis 2006

Ahoj, Chtěla jsem se zeptat nastávajících maminek, ale hlavně těch které už ratolesti mají, jak jsou spokojené s kočárkem od firmy Roan s verzí Marita.

Mimi čekáme v březnu a zajímalo by mě: do kolika měsíců se vleze dítě do vaničky než se přejde na sporták, také jak je skladný pro přepravu v autě a nakonec kolik váží.

Nikde jsem tyto informace nenašla.

Díky za info.

marticumacek
29. dub 2010

Korbička je fakt prostorná-největší,co jsem u kočárků vidělaMůžu uklidnit,že jsem projela úplně všude-i úzkými dveřmi.Bohužel,po složení je kočárek přece jen rozměrný.Mám Fiat Punto,r.v.1999 a do kufru dám jen podvozek a korba se mi tam už nevleze.

mm1
29. dub 2010

tak moje zkušenosti, doma máme vozový park....

Škoda Felicie - korbička v autě, podvozek v kufru, ale na výšku.... jinak dolu kolečka a vejde i na šíři...
Škoda Fabie - detto
Škoda Fabie combi - v pohodě celý v kufru
Octavia - klasická - v pohodě celý v kufru....

co se týče dveří - projela jsem uplně všude....dokonce jsem se vešla i do malýho výtahu.....

a Sambu, kočárek, který se už nevyrábí vubec bych nekupovala, co když budeš potřebovat náhradní díly???????

když se mi podaří o víkendu vše do podrobna ofotím.... a přidám foto.

sambucca
29. dub 2010

mm1: ten kocarek co se uz nevyrabi mame fungl novej, nepouzivaenej doma. Jen nam chybi korba, ta se dela stale a je kompatabilni na starsi typ co mame. Korba Windoo. V bazaru jde sehnat za cca 3,4 tisice.... no jsme porad na vazkach, dneska nebo zejtra vecer vyrazime premerit kufr auta a udelame valecnou poradu. Zjistila jsem i rozmery slozenyho Trophy podvozku s Windoo, tak budeme porovnavat.

sambucca
29. dub 2010

mm1: prosim, kdyz najdes cas urcite vyfot a dej do alba, myslim ze to tady pomuze spoustu holkam nejen me, proste kocar je to nejlepsi, jen ta skladnost nam dela vrasky 😅

sven
30. dub 2010

Tak včera jsem byla v Dětském růžku v Praze (Radlická ul.) a žádný nový Roan tam zrovna neměli, jen jeden bazarový. Tak raději píšu, kdybyste se tam některá chystala.

sambucca
30. dub 2010

sven: prosim Tebe za kolik meli ten bazarovy? Ciste ze zvedavosti.... diky

sven
30. dub 2010

Stál bez pár korun 5 tisíc, byl bez autosedačky. Ale barevnou kombinaci už si nepamatuju 🙂. Nějaká tmavá (tmavě-šedá? s něčím 🙂) Co jsem koukala, tak byl kupovaný v roce 2008, byl tuším tak max. 2 měsíce ještě v záruce.

sambucca
30. dub 2010

Diky 😉 Ja asi zacnu pomalu shanet hlubokej kocar a autosedacku, cenu jsem si predstavovala prave kolem peti tisic, tak uvidime 🙂

sven
30. dub 2010

Sambucca - mrkni na mimibazar, tam je Roanů dost - i s autosedačkama a většinou se to do pěti tisíc vejde v poho (akorát bývají po záruce, takže chce vybírat a pokud možno někde v okolí, aby sis ho mohla prohlédnout).

sambucca
30. dub 2010

Diky za tip! No ja tim ze jsem v zahranici bude to s tim okoukavanim dost nemozny😀 Asi poprosim kopu fotek a kdyztak poslu kamosku zkusenou macu at to zkontroluje 😉 🙂 Nebo to necham a z na cervenec srpen, to uz budu zpatky.

sven
30. dub 2010

Jako s Roany z druhé ruky bych si problém nedělala, je ji fakt hodně. Hlavně u většiny bývá, že použita korba pár měsíců a sporťák neježdění (hodně lidem se nelíbí). Takže ty kočárky moc jeté neboudou. Ale samozřejmě člověk musí vybírat. Ale fakt bych řekla, že není problém nějaký sehnat.

sambucca
30. dub 2010

sven: taky bych rekla, jen je problem ze je dost prodavaji bez ty autosedacky a to je mi na prd, ja chci Roan hlavne kvuli korbe a autosedacce, zas pak shanet nejakou co jde na Roan a platit za ni 😒

sven
1. kvě 2010

Sambucca - a nebo koupit novou autosedačku - nový typ jde nasadit na korbu bez adaptéru(Roan Milo), na ty starší musíš mít i adaptér, který ne všichni u kočárku mají, na to pozor. Jediná autosedačka co jde na Roan je pouze od firmy Roan.

sambucca
1. kvě 2010

Nova Roan Millo stoji cca 2700.-, takze je ulet kupovat kocar za 5000,- v bazaru a dokupovat fungl novou sedacku, to si koupim rovnou celou kombinaci 😀 . Sven, nevis nahodou vubec jak je lehka manipulace s tou autosedacku pri nasazovani? Dik

sven
1. kvě 2010

Tak on se dá kočár z bazaru koupit kolem 3 tisíc, takže se to dá.To netuším, ale myslím, že dobře - jestli znáš jak se nasahuje Inglesina, tak je to stejné - jsou tam takové kovové tyčky, které se na podvozek nasadí do takových prohlubní.

suik
1. kvě 2010

sven: já jsem zkoušela inglesinu, byl tam systém easy click...je to u roanu podobné?
Já ho chtěla vyzkoušet ve čtvrtek, ale neměli je ale měli ho přivýzt. Tak jsem zkoušela jen inglesinu, něná jakou loňskou kolekci, vypadala podobá sofii, ale to asi nebyla ona. Jezdilo se s ní moc hezky.
Tak doufám,že mi roan bude vyhovat stejně, i s tou rukojetí....

Taky dumám, jestli koupit z druhé ruky nebo nový s tím, že ho pak prodám, sporťák možná budu chtít jinej. Finančně se mi zdá, že by to mohlo vyjít podobně. Zdá se mi, že jsou docela oblíbený.

sven
1. kvě 2010

suik - já znám jen starší model Inglesiny. Prostě na korbičce je takový kovový váleček (2 na každém boku kočárku), který se zasune do takové prohlubně v konstrukci podvozku - je to takový výřez dolu a do strany - z pohledu z boku) a pak se to zacvakne nějakou pojistkou přes, aby to drželo.. Teď jsem koukala na ten systém easy clip a myslím, že to není úplně stejné, ale asi podobné.

kefalina
8. kvě 2010

Ahoj holky,
tmavehnedy ROAN Marita jsem mela, predevcirem mi ho ale ukradli, obrecea jsem ho. Barvy neblednou, byla jsem s nim moc spokojena. Je nadherny, kazdy ho obdivoval a je to klasika...Doporucuju!!!!!!!!!!!!
Sarka

sven
8. kvě 2010

Ahoj, tak kočárek je od čtvrtka doma, hurá 🙂. Ten hnědý Marita lux. Je moc hezký, snad se v něm bude prckovi líbit. Teď furt váhám, zda k němu dokoupit autosedačku (a pokud ano, tak zda novou - což se mi nechce, je to moc peněz či z druhé ruky - spíš se přikláním k této variantě). Kdyby někdo prodával z druhé ruky (starší model vč. adapteru), za rozumný peníz (a nebo třeba i půjčil na těch pár prvních měsíců - za nějaké "půjčovné"), tak se mi ozvěte do IP.

sambucca
8. kvě 2010

sven: juuuu, ja chci videt fotky🙂 hele tu autosedacku urcite sezenes, dej si inzerat na bazosi 😉

sambucca
8. kvě 2010

sven: jukni do IP! 😝

mn.
9. kvě 2010

Ahoj! My máme Roan také. Celou zimu jsme jezdili v hlubokém. Opravdu velká spokojenost. Nyní týden drandíme ve sporťáku. Malému se to moc líbí. U nás jezdí spoustu sporťáků Roan Marita. Vypadá fakt dobře, až jsem byla přesvědčená. Jen u sporťáku by mohly být pásy polohovatelné.

michamicha
15. kvě 2010

ahoj, dneska jsme byli objednat maritu, původně jsem chtěla vzor 514, ten už prý ale nedělají, tak jsme vzali 517 🙂 budem ho mít i s autosedačkou a za cca 14 dní, tak se na něj strašně těším 😵 prodavač byl ohromně ochotný, všechno nám ukázal a říkal, že oni ho doma taky měli a dítko v pohodě vozili do 11-ti měsíců v hlubokém a pak teda koupili sporťák od jiné firmy, tak uvidíme jak nám bude vyhovovat 😉 já si pak chci sporťák pořídit od x-landera 😉

sambucca
16. kvě 2010

juuu, 517 je muj favorit 😵 😵 😵 !

suik
17. kvě 2010

To je ten punťatej? ten se mi taky líbí a asi do něj taky půjdem .... i když bych strááášně moc chtěla ten bílej

suik
19. kvě 2010

se slzou v oku se budu muset rozloučit s roanem. Byla jsem si ho vyzkoušet a opravdu toho čeho jsem se bála - na mě je velkej. Jako na terén na vesnici by to asi šlo, ale do města se mi ho kupovat nechce, na mimi skoro nevidím a bouda se docela blbě odendávala, což já asi budu muset, mám ve sklepě 4 schůdky.....Jinak je nádhernej, bejt větší, neváhám.

sambucca
19. kvě 2010

suik ☹ to je mi lito, takova srdecni zalezitost co? ja mam ted taky trapeni, porad nevim jestli nemam jen dokoupit korbu Windoo k Bebe Confort co mame sportak i autosedacku, anebo jit do Roanu... Ta Windoo ma vnitrni delku korbicky 72, a Roan 82cm! Takovej rozdil! Si rikam ze se tam dite v sesti mesicich ani nevejde, a me prijde na sporatk porad brzo ☹

suik
19. kvě 2010

sambu: já ty rozměry zatím nezkoumala, pravda, že Roan je jeden z největších.....10 cm je hodně. Už mám v albíčku náhradníky, zkoušela jsem Hoco austria, ten mi na té prodejně přišel nejlepší. Ale má strašně malej košík a já bych chtěla taky chodit na nákupy, korbu jsem nezkoumala....no tak aspoň, že už mám koupenej batoh. To zas budu jak tůrista. 😀

suik
19. kvě 2010

tak píší 87 x 30 lůžko 😕

sambucca
19. kvě 2010

suik: tech 30cm mi prijde dost malo... na fusak a vsechny ty vrstvy pod nim v zime 😅 ale asi jsem uz rozmazlena tema rozmerama Roana 😉 🙂