Která z Vás má kočárek Roan Marita?

verosek
22. lis 2006

Ahoj, Chtěla jsem se zeptat nastávajících maminek, ale hlavně těch které už ratolesti mají, jak jsou spokojené s kočárkem od firmy Roan s verzí Marita.

Mimi čekáme v březnu a zajímalo by mě: do kolika měsíců se vleze dítě do vaničky než se přejde na sporták, také jak je skladný pro přepravu v autě a nakonec kolik váží.

Nikde jsem tyto informace nenašla.

Díky za info.

eliskav
24. bře 2014

Ahoj holky, chtěla jsem s zeptat..
Jaký je rozdíl mezi Roan Marita a Roan Marita Prestige???

Děkuji moc! 🙂

werunka21
25. bře 2014

@eliskav Já bych řekla že jen v typu kol, kovové konstrukci a větší tašky. Podle obrázku. Jestli mají i nějako odlišnou "funkci" netuším 😅

pe3ka
30. dub 2014

@snuflinka prosim jak dam dolu boudu, abych vyprala potah z korbicky? Dekuji

jancip
30. dub 2014

@pe3ka Boudu jsem sundala, ale potah mi stejně sundat nešel.

pe3ka
1. kvě 2014

@jancip ja chtela prat ten potah z vanicky, prisla jsem na to, ale musel to udelat muz, ja na to nemela silu 🙂 a nakonec jsem prala i potah z boudicky.. ustrihla jsem tu gumicku uvnitr.

ivari007
9. kvě 2014

Ahoj, je tu nekdo, kdo pouziva sportak Marita? Jak tam v tom dite sedi? Ja i kdyz zkratim pasy uplne nejvic, co to jde, maly mi stejne porad ujizdi dopredu, a pak je tam tak divne podseknuty. Neprisla jsem tedy na to, jestli se da nejak zkratit i ta cast pasu mezi nozickama. Na druhou stranu, kdyz by sedel uplne vzprima, nema uz moc prostor nahore u hlavicky, jak je tam ten okraj zvednuty....
A jeste jeden dotaz, kdyz dite posazujete do sportaku, davate pryc to madylko vpredu? Nevim, jestli to vydrzi kazdodenni sundavani...

werunka21
10. kvě 2014

@ivari007 No, jestli jde madlo sundat jsem si vážně nevšimla, to je pro mě překvapení 😅 .
Jinak používala jsem kočárek asi do dvou let. Ale ty originál pásy jsem oddělala hned na začátku. Prostě mi tam "neseděli". Malý byl tak divně spoutaný. Měla jsem koupené takové ty klasické řemínky a v pohodě 🙂

ivari007
19. kvě 2014

@werunka21 Diky za odpoved. Ja taky zatim pouzivam ksiry, co jsme meli koupene do hluboke korby, ma v nich vetsi moznost pohybu, muze klecet, jak byl doted zvykly. Akorat si to nedovedu predstavit, az bude mit na na sobe zablacene boty. Myslim, ze i kdyz tyhle ksiry hodne zkratim, v sedu ho to neudrzi, tak jak by to udelaly ty originalni petibodove pasy...

werunka21
19. kvě 2014

@ivari007 Třeba klečet nebude. Náš malý taky nevydržel v klidu ve hlubokém, dokonce si i stoupal. Ale ve sporťáku pak pěkně seděl. To už viděl dobře. Možná si taky kleká protože špatně vidí do světa 😉

ivari007
19. kvě 2014

@werunka21 Tak ja ho zkusim otocit dopredu, mozna uz na me fakt nechce koukat 😀

werunka21
19. kvě 2014

@ivari007 jj, to je fakt. Malému se taky moc nelíbilo koukat na mě. Nesla jsem to těžce, ale on byl spokojený 😀

fori
10. srp 2014

Holky jaky je rozdil mezi roan marita a roan matita prestige? Je to jen v barvach kocarku ? S jak jsrm trochu zmatena ve vyberu tech kol...chtela bych cerne nafukovaci ale maji dva druhy, a vsude je nenabizeji...

werunka21
11. srp 2014

@fori No když to tak srovnávám na jejich oficko stránkách, tak vypadá že žádný 😅 . Jen asi v těch barvách. Jinak si konstrukci a kola lze "doladit". Dokonce i taška už je nově větší. Záleží v jaké podobě je k dostání v našich obchodech. www.roan.pl

fori
11. srp 2014

@werunka21 no právě, líbí se mi nová taška, nechci to starou, a taky se mi líbí ty černá nafukovací kola průmět 12, ale s tím bílým kroužkem - nemají takový vzorek...jako úplné ty klasiky... a prostě všude na netu nemají kompletní nabídku......a jinak jste s ním spokojená? je lehký na ovládání...já ted měla ABC desing viper S4, jako moc se mi líbí, ale 6 měsíční dítě tam ve fusaku nedám,a navíc je těžký.....je ta Marita lehká na ovládání i když nemá přední kolečka otáčecí?? díky za info....

werunka21
11. srp 2014

@fori Já jsem byla spokojená a máme ho schovaný i pro druhé. Korbička je velká, já v něm vozila syna asi do 8m, ale to už byl duben-květen. Je to prostě Pan Kočár. Klasika. Houpací. Do sněhu super. Hluboký je na ovládání určitě v pohodě. Prostě je třeba počítat s tím, že je to klasický kočár a nemá otočná kolečka. Což mě nevadí, protože na ně stejně nejsem zvyklá. Se sporťákem, když už je dítě větší, tak se i hůře manipuluje, ale já v něm vozila ještě ve dvou letech 😅 . To už většinou každý jede v golfkách 😉

rora2
7. říj 2014

Ahoj všem, mám taky jednu otázku k Roan Maritě. Jedno dítko už máme (4.roky) a teď čekáme druhé a přemýšlíme o tomto kočárku. Píše se, že rukojeť kočárku má dvě polohy, ale nikde jsem nenašla jak moc jde dát dolů, ani na fotu to nikde není vyfoceno. Naše malá bude chtít brášku vozit, tak zda dosáhne na rukojeť a zda se dostanu do menší kabiny ve výtahu? Děkuji za odpověď 😉 .

juldaska
7. říj 2014

Má ho kamarádka, tvrdí, že je spokojená.. ale pravdu neřekne. Kočár je monstrózně velký, nevejde se jim do kufru kombíka (musejí sundávat kola), do města se podle mě vůbec nehodí, když jedem na prochajdu, pořád ho musí nadzvedávat, aby zatočila, 2 polohy madla jsou naprosto nedostačující pro menší maminku, sporťák nemá třeba větrací boudu, košík pod kočárem je k prdu.. kamarádka má na něm klasickej "gumicuk" a připevňuje si tam igelitku.. No, ještě dítě ani nechodilo a už vyměnila za golfky.. Ale někomu ten kočár imponuje, já bych nebrala ani zadarmo..

werunka21
8. říj 2014

@juldaska
@rora2 Tak já nevím, je to opravdu věc názoru a toho co člověk od kočáru očekává. Pro mě je to prostě klasika. A zase bych nechtěla nějaký "moderní umělý pytlovák" při kterém mám dojem, že se musí hned rozsypat třeba při jízdě na kostkách 😅 . Ale to si musí každý udělat svůj obrázek o tom.
Já jsem spokojená. Kočárek máme schovaný na druhé. Ještě je pořád schovaný, takže nějaké rozměry neřeknu. Ale co se týká výtahu. Tak do "klasického" nového výtahu vleze v pohodě a ještě se dvěma dospělýma. Kočárek vleze určitě do kombíka. Nikdy jsem nemusela kola sundávat. Ale je fakt, že s ním moc necestuju a když už, tak bereme jen podvozek a autosedačku.
Rukojeť asi opravdu nejde snížit do úrovně dětí. Odhadem, co si tak vzpomínám by to mohlo být metr nad zemí.
A ke košíku prostě nemám co dodat, ten je prostě suprový. Dám do něho celý nákup, klidně 4tašky. Nevím, co nastrkají maminky do těch moderních košíků pod kočárkem. Tam z bídou vleze chleba a rohlíky 😅 . A když se tady pročte diskuze, tak i menší maminky nemají problém s výškou rukojeti.

juldaska
8. říj 2014

@werunka21 Ano, je to věc názoru.. Naštěstí je na trhu veliký výběr.. a právě proto jsem psala, že při tak velikých možnostech bych si já osobně tento kočár nekoupila. Jestli je někdo unešený z drátěného košíku, tak mně by třeba maximálně nevyhovoval.. do mého kočáru naskládám taky čtyři tašky a nemusím řešit, jestli mi z tašky něco vypadne, jestli mi do koše stříká z chodníku, a nemusím s sebou vozit gumicuky. Co se týče cestování, tak pokud s ním jedeš na nákupy, tak ti kufr asi vystačí.. pokud třeba na víkend a musíš k němu přihodit pár tašek, tak to s kolama nedáš. Nejsem dítě, nepotřebuju rukojeť v úrovni dítěte, ale jsem malá maminka a nechtěla bych manipulovat madlem u krku a ještě nadzvedávat kočár při každé zatáčce.. Máš pravdu, že je to o tom, co od kočáru očekáváš a co využíváš..

loafeer
8. říj 2014

@pe3ka teď jsme ji s manželem sundávali a dávali do pračky, akorát jsme tam museli přestříhnout takové ouško, aby to šlo ven, ale tema stehma jsem to zas pak přišila

loafeer
8. říj 2014

@rora2 tak tak moc dolů ta rukojeť nejde, jednu pollohu jsme vozila ja se 164cm a druhou tu vyšší manžel- ten má 190..... do menšího výtahu jsme se vešli, sice tak tak a dost na fest, ale vešli

rora2
14. říj 2014

Děkuji moc za odpovědi 🙂 .

buchvaldkova
30. lis 2014

@jana.vichova
Přesně tenhle kočárek máme a jsem spokojená. Koupili jsme i autosedačku , která pasuje na podvozek a i ta skvělá...jen dcera už bude mít teď 8 měsíců a bude jí malá, takže začneme pomalu uvažovat o jiné. Ale jinak třeba na přesuny jen k lékaři- super! Kočárek lehce manipulovatelný a u nás na poště vždycky říkají...přijel ten hezký kočárek🙂

plechovky999
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
veru0401
27. únor 2015

Holky prosim jak sundam tu strisku z hluboky korby u Roanu? Musim neco sroubovat?dekujuuu za radu

minerva
25. čer 2015

Nevíte prosím někdo jaká jiná autosedačka pasuje na Roan kočárek? Ten už doma máme, chybí nám jen sedačka, tak kterou koupit. U prvního se mi párkrát hodilo dát si ji na kočárek. Díky.

sven
28. čer 2015

obávám se, že asi žádná, nebo o tom aspoň nevím. Měla jsem vajíčko original od Roan.

anehap
28. čer 2015

@minerva taky myslim, ze jedine original ROAN, my jsme kupovali zaroven s kocarkem, ale jde koupit i zvlast. Taky jsme ji casto vyuzivali😉

minerva
29. čer 2015

@sven
@anehap
Díky holky, koupím teda roanovskou 🙂

schellongova
29. čer 2015

Ahoj holky kočárek jsem měla a využila na dvě děti. Kupovala jsem ho v srpnu 2011 syn v hlubokém jezdil do 8 měsíců pak si začal stoupat, ve sportaku drandil do 2.6 let a jelikož spal jen v kočárku tak tam chrupal až těsně než se ségra narodila do 2.8 let pak proběhla revize,vyprani a opět hluboká korba na dceru a ta v ní jezdila skoro do roka a měla pohodlí. Autosedacka super oboum vydržela do 13 měsíců a do auta se vešel mame clio v kombiku ale je pravda že se většinou bral jen podvozek na sedačku.Mě kočár vyhovoval zamilovala jsem se do něj když jsem otěhotněla. Taška i košík super nikdy mi nic nepadalo. Teď jsem ho docela dobře prodala malá spí doma v postýlce a se dvěma dětma mam sportak fortunu pro lepší manipulaci když chce starší držet za ruku. Za mě hluboký super krásný, pohodlný dlouho vydrží všude projede. Sportak dobrý na terén a pro deti co vnnem spi.