Která z Vás má kočárek Roan Marita?

verosek
22. lis 2006

Ahoj, Chtěla jsem se zeptat nastávajících maminek, ale hlavně těch které už ratolesti mají, jak jsou spokojené s kočárkem od firmy Roan s verzí Marita.

Mimi čekáme v březnu a zajímalo by mě: do kolika měsíců se vleze dítě do vaničky než se přejde na sporták, také jak je skladný pro přepravu v autě a nakonec kolik váží.

Nikde jsem tyto informace nenašla.

Díky za info.

martankas
31. pro 2010

Ahoj,plánujeme pořídit si Maritu, byla to láska na pvní pohled a splňuje i mé požadavky (dnes jsem byla testovat jízdu ve sněhu po polní cestě a jede se s ním fakt dobře!!! ) jediné,na co bych se chtěla zeptat,je autosedačka. Abych jí připevnila k podvozku,musím mít nějaký extra adaptér nebo u novější kolekce jde nasadit bez něj?

hankazamecnikova
1. led 2011

@martankas Jsou tam dole schované takové kovové obroučky, které otočíš ven a na nich jsou stejné "čudlíky" pro připevnění na podvozek, jako jsou na korbě 😉

martankas
1. led 2011

@hankazamecnikova takže nemusím tedy kupovat nic extra navíc? to je super...ještě se půjdem podívat i na jiné kočárky,ale Marita asi vyhraje 😉 teď jen vybrat barevnou kombinaci 🙂

terezablazkova85
1. led 2011

@slovnicek Pokud je to ještě aktuální, tak jej mají ve Valmezu v Daře. Máme na něj taky počíháno. 🙂

slovnicek
4. led 2011
hankazamecnikova
5. led 2011

@martankas Jediný, co jsem dokupovala, byla pláštěnka. Ale tak to je za dvě stovky a otázka jedné minuty v obchodě navíc 🙂 Akorát teď ještě uvažuju, že dokoupím nánožník. Tenkrát jsem nevěděla, že se dělá. Nedávno jsem ho viděla na webu roan.pl a moc se mi líbí 😉

martankas
5. led 2011

@hankazamecnikova ten budu chtíturčitě taky..myslela jsem,že už je rovnou u kočárku 🙂 dnes jsme se byli podívat v obchodě,jestli nám nenabídnou třeba jiný kočárek a pán nám automaticky doporučil Maritu,prý je nejprodávanější..už ani neprodávají inglesinu magnum,prý nebyla tak dobrá 😉 teď musíme vyřešit barvu..to bude asi boj 😒

hankazamecnikova
6. led 2011

@martankas U nás byla taky jasná Marita, byla to moje láska, ještě jsem ani nebyla v tom! 😀 Taky jsme šli ještě pro jistotu do obchodu, kde nám stejně doporučili taky Maritu 😀 Vybrat barvu trvalo fakt nejdýl z toho všeho, nakonec ale stejně vyhrál můj první typ 😀 Máme ten celý hnědý a na stříšce a krytu světle modrý vzorek kytiček (číslo už nevím). Na fotce to vypadalo sice jako bílá s kytičkama, ale máme chlapečka, tak nám to nevadí. Nakonec tuhle kombinaci každý chválí. Co jsem Marity viděla, líbil se mi zatím každý vzorek, i ty kárované, i s kolečky, všechny jsou nádherné 😉

vanesska2010
6. led 2011

Ahojky holky, taky se přidávám ...máme taky roan marita🙂 černo zelený🙂 takže takový neutrální🙂 a naše malá v něm hajá a nechce se jí z něho ven:D je skvělej, jezdí se mi s ním dobře...a je fakt, že je takovej hodně pohodlnej🙂

martankas
6. led 2011

@hankazamecnikova přesně jak píšeš,u mě to byla taky láska na první pohled ještě před těhotenstvím..mě se nejvíc líbí kombinace bílé korbičky s černou stříškou,ale to je nepraktický,jelikož bydlíme na vsi a máme velikého psa,byl by kočárek hned špinavý..pak se nám líbil černo-zelený,jenže ten si teď pořídila sousedka..takže můj další favorit je tenhle..
http://mimi-vyskov.com/7399-roan-roan-marita/6122/
sice je tam také bílá,ale už jí není tolik...akorát manželovi se moc nelíbí... 😒

werunka21
6. led 2011

@martankas Pokud jde o bílý spodek kočárku, tak ten je z koženky, prý se dá krásně omývat. Takže by až tak špinavý být neměl 😉

werunka21
6. led 2011

@martankas Na tmavém budou ťapky vidět víc a navíc z látky to půjde hůř dolů než z koženky. Tak klidně jdi do něho 🙂

martankas
6. led 2011

@werunka21 uvidíme 🙂 on ten s tou koženskou už je takový luxusnější a to se na ves moc nehodí...budu s ním jezdit po polňáčkách,mezi krávama..tak nevím nevím..ještě máme zatím čas pořádně se rozmyslet 🙂

lunima
6. led 2011

@hankazamecnikova myslis nanoznik na sportak?

hankazamecnikova
8. led 2011

@martankas Jej, dobrý odkaz, tak my máme tenhle http://mimi-vyskov.com/6350-roan-roan-marita/513/
Nevím, proč se nelíbí černá tvýmu muži, ale chápala bych, že se černá podle mě ušpiní stejně dobře jako bílá 😉 Navíc na miminko se to někomu zdá hodně ponurý. Já jsem si černou netroufla, protože jsem si říkala, že než pak poslouchat ty řeči, že to vypadá jak rakev... ale jako to by vedla hlavně moje máti 😀 Jak píše werunka s tou koženkou, ta určitě půjde omýt, tak klidně si vyber ten, je krásnej, taky byl jeden z mých favoritů 😉

@lunima Jo, nánožník na sporťák jsem myslela 🙂

nunacek
8. led 2011

Mám dotaz na "Mariťačky" 😉 Chybí vám, že nemá boudička větrací síťku na léto? A jak jste spokojené pouze se 2 polohami nastavení rukojeti a materiálem rukojeti? Díky 😉

adlin27
9. led 2011

Ahoj holky zdravím,máme maritu už skoro jedenáct měsíců a jsme spokojeni.To co vše vydržela,neuvěřitelný a když po těch marastech byla pochroumaná-když jsme nadzvedávali kočár do zatáčky tlačilo se "houpání"do kolečka,tak nám jej bez debat opravili a navíc vyměnili osičky na kolečkách.Jo kdbyste viděli naše terény,kdy se musel občas malej nést v nosítku a kočár na manželových zádech,tak je skvělej kočár🙂) Občas vrže,ale stačí promazat.Co se mi nelíbí je nánožník na sporťáku,ted v zimě s fusakem úplně nedrží,ale zase není to nic hrozného. Malý už chodí v deseti měsících a teprve teď dáváme sporťák a to jen aby líp viděl,když sedí,už moc ležet nechce a to polohování v hluboké není tak vysoké a už mu nepodpírá hlavičku,když se chce opřít.Což je super,když uvážím že kámoška dávala mimi ve 4 měsících do sporťáku,protože jí se prostě do jejich kočáru už nevešel.
nunacek:my řešili buď síťkou a boudička se dá vzadu odcvaknout a vytáhli jsme ji jakoby nahoru,tak to větralo,rukojeť nám stačí,jsme s manželem zhruba stejně vysocí a i můj dvoumetrový bratr si nestěžoval.Materiál zatím drží a je celkem příjemný.já opravdu mohu jen doporučit..-)

mispulka22
12. led 2011

@nunacek Tak větrací síťka mi nechyběla a dvě polohy rukojeti nám taky stačí, stejně využíváme pořád jen jednu (tu nižší). Materiál mi taky přijde ok 🙂. Taky jsem s kočárkem moc spokojená, s korbou stoprocentně, na sporťák si teprv zvykám, ale dobrý 🙂.

tynucha
15. led 2011

souhlasím s adlin, ten kočár je hrdina! Vydrží hrubé zacházení, jízdu lesem přes kořeny, po polňačce blátem, ale zároveň se s ním krásně manévruje ve městě po chodníku, protože jak hodně houpe, tak můžete najíždet a sjíždět s chodníku i nešetrně, bez strachu, že vyklopíte mimino nebo mu ublížíte. Ty moderní kočárky jsou hrozný kostitřasy jen na efekt. Vybrali jsme si tento hlavně ze 3 důvodů:
1. opravdu krásně houpe, mimino v něm hned usne, dá se jet po nerovném terénu i rychle.
2. je velký. Malý se narodil v červenci, takže mi bylo jasné, že bude potřeba, aby se v zimě to už velké mimino vešlo do hluboké korbičky naležato i ve fusaku zabalené. Vozili jsme ho až do jara, snad do 10 měsíců a pak teprve jsme přendali korbičku na sportovní a i s tou jsme maximálně spokojení! Je sice ano velká a neohrabaná, ale neskutečně pohodlná, malý v ní spal přes poledne.
3. korbička se dá dát po směru i proti směru jízdy. Ze začátku jsme Vaška vozili tak, aby na nás viděl a až když se raděj chtěl dívat ven než na nás, tak jsme ho přehodili. Opravdu užitečné!
Ale potvrzuji to co jsem zde četla, že verze Lux strašně bledne, my ji měli vyšisovanou už od začátku, kupovali jsme kočár z druhé ruky a na druhé mimino si budeme kupovat opět Maritu, ale už tedy ne manšestrákovou verzi co bledne, člověk pak vypadá jak socka 😉 Ta Lux verze se myslím ale stejně už nevyrábí.

lunima
15. led 2011

@lunima ja mam nanoznik n sportak koupeny rovnou uz od zacatku...zatim porad jezdime v hlubokem, Maly bude mit 9 mesicu a porad se tam i s fusakem krasne vejde, prestoze je docela velky..Do sportaku se mi nechce, ten hluboky mi prijde nadherny a zatim bych se ho nerada vzdala

martankas
16. led 2011

@lunima prosím tě,ten nánožník se musí kupovat zvlášť nebo ho už prodávají rovnou ke kočárku? jsi mě potěšila,že se v 9 měsících vejdete do hluboké korby...my čekáme miminko v květnu a také bych ráda přes zimu jezdila ještě shlubkou korbičkou 🙂

werunka21
16. led 2011

@martankas My kupovali kočárek v Polsku a nánožník byl automaticky v tom, tak nevím jak třeba v e-shopech nebo v prodejnách. Možná u těch, co je mají naskladněné už delší dobu ho ještě nedělávali.

darma
16. led 2011

@martankas ahoj, já jsem kupovala maritu před dvěma lety, nánožník byl součástí i tenkrát - dokupovala jsem pláštěnku a síťku. Jinak květnové mimčo by mělo opravdu přečkat zimu v korbě i s fusakem 🙂 já měla synka v červenci a jezdil do dubna 🙂 a vydržel by i dýl.

martankas
16. led 2011

@werunka21
@darma děkuji za odpovědi 🙂 budeme objednávat přes net, snad nám ho pošlou taky 😉

lunima
16. led 2011

@martankas My mame tady tuto kombinaci http://img.mimishop.cz/h/ms/551/0/0605/a2249408..., kupovala jsem v kamennem obchode v Praze 8, ale predtim jsem si ji vyhlidla na netu. Nanoznik byl soucasti sportovni korbicky. Sitku jsem mela jeste od dcery (stara 20 let mozna i vice 🙂) a plastenku mi dala kamaradka. Ale myslim ze v Polsku nebo v nekterych netovych obchodech jsem to videla i jako soucast celeho balicku. Mam dokoupenou i autosedacku a do te se mi Matyasek taky jeste krasne vejde a to ma uz urcite pres 10 kg - myslim, ze autosedacka je az do 13 kg..dokonce se mi tam vejde i s fusakem. Autosedacka je taky uzasne resena. Ma operku jak pro cerstve narozene miminko, tak potom pro vetsi a kdyz pak mimco jeste povyroste, vozi se uz bez operky. Matyasek je narozeny na konci dubna a myslim ze si hlubokou korbicku jeste fakt uzijeme. Jinak mi kocarek dost lidi pri prochazce chvali a kdo s nim zkusil jezdit ze znamych, tak je nadseny jak krasne houpe..je to takovy retro kocarek 🙂) jako za mych mladych let. Kdybych mela jeste mit nekdy mimiska, jiny kocarek bych nechtela

martankas
17. led 2011

@lunima díky moc za info 🙂 snad nám tńánožník pošlu,ani jsem nikde nenašla,že by šel dokoupit..pláštěnka a síťka už jsou zanedbatelné položky.myslím,že stojí kolem 200kč. Ta autosedačka je super,sousedka jí má.nevím,jestli i ostatní autosedačky mají opěrky..ty se mi na ní nejvíc líbí 🙂 určitě jí objednáme spolu s kočárkem 🙂

marenda
25. led 2011

Přeji všem hezký večer, chtěli bychom si pořídit kočárek Roan Marita, ale ne přes internet (kvůli případné reklamaci), ale nemohu na netu najít jedinou kamennou prodejnu v Praze, kde by je nabízeli. Může mi některá z vás poradit, kde se dají v Praze fyzicky vidět i zakoupit? Předem děkuji moc za ochotu 🙂

lunima
28. led 2011
katka_lee
23. únor 2011

Ahoj holky,
tak se hlásím, že jsem taky podlehla kráse kočárku Roan Marita, v obchodě mám již zálohovaný kočárek v tmavě šedé s bílo-šedou kostkovanou boudičkou a krytem boudičky, 🙂 ještě čekáme na autosedačku.
Bydlím na vesnici, takže jsem ocenila terénnnost a houpavost kočárku 😀 také auto máme velké, tak snad se mi do auta bude dávat dobře. Je sice pravda, že je trochu těžší, ale to nacvičím. Jednou týdně, když pojedu za našima do Brna to tam prostě dám.
Chtěla jsem se akorát zeptat, jeslti mi můžete dát reference:
1) naponičí se kočárek třeba častějším skládáním do auta?
2) někde jsem četla maminku, která se stěžovala, že jí dcerka v té sportovní variantě štrejchá hlavou o boudičku, prý je dost nízko 😒 máte s tím zkušenosti?
3) poraďte fusak, ale takový abych ho mohla využít i do autosedačky (malej se narodí za dva měsíce) a aby snad vydržel i na dlaší zimu do kočárku a sedajdy.
Díky.
A jsem ráda, že je Roan tak veliký, chci si ho užít a pokud to půjde, chtěla bych, aby malej vydržel v hluboké korbě až do jednoho roku, teda do dubna dalšího roku...když ho v té hluboké korbě posadím. A pak bych chtěla nasadit ten sporťák. CO se týče vzhledu sporťáku, je mi to aji jedno, oceňuji funkčnost, protože některý sporťáky na náš terén fakt nejsou, a asi záleží na zvyku. Samozřejmě jsou moc krásné moderní sporťáky, ale nebudu zbytečně utrácet jen proto, že se mi nelíbí vzhled 😉
Tak se mějte a díky za odpovědi

kristipa
23. únor 2011

ahoj my máme taky Maritu, malej v hluboké korbě jezdil v pohodě až do 10 měsíců a to přes zimu ve fusaku, kočárek se nijak skládáním do auta nijak neponičil a to jezdíme docela často, je pravda že ve sporťáku je ta boudička nízká ale stejně ji moc nepoužíváme vzhledem k tomu že malej chce vidět takže ji máme většinou složenou. já jsem spokojená, jako kočár do terénu ideální, že sporťák nemá moderní vzhled je mi ukradený hlavně že je funkční! Fusak neporadím, měli jsme extra fusak na malé miminko a na batole jsem nechali ušít extra dlouhou verzi (syn je vysoké postavy).