Která z Vás má kočárek Roan Marita?

verosek
22. lis 2006

Ahoj, Chtěla jsem se zeptat nastávajících maminek, ale hlavně těch které už ratolesti mají, jak jsou spokojené s kočárkem od firmy Roan s verzí Marita.

Mimi čekáme v březnu a zajímalo by mě: do kolika měsíců se vleze dítě do vaničky než se přejde na sporták, také jak je skladný pro přepravu v autě a nakonec kolik váží.

Nikde jsem tyto informace nenašla.

Díky za info.

zberuska
6. srp 2009

asi každý kočár má výhody i nevýhody; v obchodě je nepoznáte, takže jsem ráda, když si někde můžu přečíst osobní zkušenosti
jen si teď nejsem moc jistá barvou - ve vyhlášeném obchodě v Plzni mi nabídli jen nový vzorník 2009, kde je většina vzorů s kostičkou, což se mi zdá trochu usedlé

zberuska
6. srp 2009

líbí se mi kombinace černé a hodně strakaté oranžovo-černé, ale nevím, jak přesně vypadá sporťák a jestli v černé nebude dítěti moc horko
máte někdo jako základní barvu černou nebo jinou tmavou? díky!

k.ate
7. srp 2009

Tak už máme starší Roan doma... Jen když jsme ho vezli domů, všimli jsme si , že se trošinku převažuje víc k jedné straně a zadní kolečko potom trošku drhne, ale je fakt, že na korbičce jsme měli posazenou ještě sportovní sedačku a dole v košíku na nákup autosedačku, takže to mohlo být i tím... Stejně by mě zajímalo, jestli se to některé z vás u marity nestalo? Jinak se s ní ale i tak jelo parádně a už se těším, až v ní budem prcka vozit 🙂

sisi.v
7. srp 2009

to se mi nestalo, mám ji už přes dva roky, teď používám na chalupě na cestu do lesa se sportovní sedačkou a přejede naprosto každý terén..., ale jede stále OK. bylo to tím naložením nebo jede stále špatně?

k.ate
8. srp 2009

sisi - My jsme to bez toho naložení nezkoušeli, jen jsme kočík dovezli domů rozložili, zapytlovali a schovali 🙂 Tak uvidíme, ale manža ho chce vzít na procházku ještě než bude prcek, abychom se s nim prej naučili jezdit, tak uvidíme, jestli se k tomu dokopem 🙂

musko
8. srp 2009

My máme tiež Roan - z druhej ruky a pohoda.k.ate - to bolo asi tým naložením, nedrhne vobec, neprevažuje, je pomerne ľahký a dobre sa s ním manipuluje. Som naprosto spokojná 😉

k.ate
9. srp 2009

tak jsme to dneska zkusili a fakt se "houpe" docela dost do stran... A na jedné straně to jde až k tomu kolečku... Prostě to má hodně velkou vůli u té brzdy... No, uvidíme, jak se bude jezdit s prckem, třeba to nakonec nebude zase tak vadit...

prcekpet
10. srp 2009

ahoj, tak i ja pridam svoji zkusenost...mam Roan Marita - tmave modra barva s kostickou, hluboka korbicka je naprosto uzasna, nas maly se tam vlezl jeste v pohode okolo 9m, a protoze bylo uz teplo, vytahli jsme sportacek - sedacku, ta je v pohode na prochazky v terenu, po meste, ale neni to moc stastna varianta pro cestovani v MHD. Nosnost nakupniho kosiku uvadeji 2kg, ale z vlastni zkusenosti kocarek uveze vic 😀

vsem, ktere se jeste nerozhodly, vrele doporucuji, nas maly ho miluje, perfektne v nem uspite ratoslest, projede zaveje...jedina negativni zkusenost, kterou jsem s kocarkem zazila = neochota lidi pomahat v MHD... 😠 zrovna dnes mi pomahala pani, co byla po operaci se zadama, resp. pridrzovala madlo a ja nesla do schodu kocarek sama, nikdo nepomohl, ale to neni o znacce kocarku, ze jo... ☹

po teto negat. zkusenosti zvazuji prodej cele trojkombinace - hl. korbicka, sportacek + autosedacka vc. adapteru, vse v zarucni lhute, myslite si, ze mam sanci ho prodat za rozumnou cenu?

k.ate - a zkusili jste zajet s nim do servisu, kde prodavaji tuto znacku? Tam Ti urcite poradi a pripadne seridi...

k.ate
10. srp 2009

prcek - právě se na to chystáme... 😀 Respektive psala jsem do obchodu, kterej dělá i servis, jen mám strach, aby ta oprava samotná nestála zbytečně moc, přeci jen to snad zas tolik vadit v provozu nebude... Chcem se s manžou kouknout ještě do obchůdku, kde prodávají i starší roany a vyzkoušet, jestli to, co ten náš provádí je nebo není v normě a kdyžtak bychom ho pak dali na tu opravu... Jen mám strach, aby to stihli než porodím 😀

Jinak nevim, co je pro tebe rozumná cena s tím prodejem, já tuhle kombinaci mám za 5000, ale není to už v záruce bohužel ☹ KAždopádně po týhle zkušenosti bych možná za tu kombinaci ale v záruce dala klidně i víc 😀

musko
11. srp 2009

Prcek, určite za rozmnú cenu predáš aj tu na MK - ak je ešte v záruke, tak by to malo byť v pohode 😉

prcekpet
11. srp 2009

k.ate - i kdyz jsi koupila kocarek z druhe ruky, tak prodavajici Ti na nej musi dat zaruku, to je ze zakona...tak pokud servis zjisti nejake chyby a oprava bude draha, tak bych to tem lidem asi vratila...asi to bude tezke, nezavidim Ti. ☹ ale dulezite je, abys byla v pohode a mimi bylo zdrave, je koukam jsi z Brna, z ktere casti? A kdes byla na tom servisu? Ja mam kocarek z Lidicke (maji tam i servis a moc spokojena jak s prodavackama, tak s majitelem) 😀

ja jsem prave premyslela, ze bych za ten kocarek chtela neco kolem 7tis. - je jako novy, jen kolecka jsou ojezdena a nemaji tam ty bodlinky, jako pri koupi a uz ten kocarek nesmrdi novotou 😀 a preferovala bych osobni odber, aby si to kupujici vyzkousel a ohmatal...aby pak nerekl, ze tam je nejaka skryta vada...

holky poradte - musko, koukam ze mas 2 deti, jak jsi to udelala Ty? nechala jsi kocarek po Petrikovi i pro druhe mimi anebo jsi kupovala pak "novy"? Ja ted resim jestli jo prodat anebo nechat pro druhe mimi. Ale otazka je, kdy druhe mimi prijde? A zase to MHD tak casto nevyuzivam a fakt jsem s Roanem moc spokojena...ufff a bude zima...pomoooc ☹

k.ate
11. srp 2009

prcek - na lidické jsem sehnala ten servis... 🙂 ono s tím kočárkem je to složitý, je až z Bruntálu a dovezli nám ho sem ti předešlí majitelé, tak se s něma nějak dohadovat nemám náladu a hlavně mi to je líto, protože se mi jinak šíleně líbí... ☹ 😀 Přece jen jinak je ten kočárek parádní a tohleto tam zas tolik nevadí, všiml si toho manžel, já když jsem s ním jela, přišlo mi to v pohodě 🙂 Spíš se chcem kouknout na václavskou, tam prodávají i ojetý marity a srovnat to s tím, jak se kejve ta naše 😀

Jinak z Brna jsem ze Žabovřesk 🙂

prcekpet
11. srp 2009

jo tak na Vaclavske jsou prej silene prodavacky = neochotne a arogantn, ja tam radsi ani nesla, nechtela jsem se v tehu rozcilovat. A tam ty jete Roany aj vykupuji?
Ja jsem z Lisne 🙂

k.ate
11. srp 2009

prcek - tak my když jsme tam byli, tak se nám prodavačka věnovala, ukázala, vysvětlila rozdíl mezi maritou a kortinou a všechno v pohodě (a to manža by od tam okamžitě odešel, když by byla jen trochu víc hnusná 😀 a dokonce se tam chce jít podívat znovu i na ty už používaný 😀)... 🙂 Jinak měli tam i ojetý ty kočárky, tak by je snad vykupovat měli 🙂 Aspoň myslím... ale napsaný to tam vyloženě neměli...

juja2
13. srp 2009

Kocky je pravda, ze Roan Marita nema fusak, sietku proti hmyzu a prsiplast na kocik? Ak nie, prosim poradte od ktorej znacky najlepsie sedia tieto doplnky. Mne navrhli Stegi, ale nejak sa mi to nepozdava. Ta sietka a prsiplast nezakryju celu vanicku kocika.
Chcem sa este opytat mate niektora verziu SL 11 (sivy s ruzovym vnutrom)?
Dakujem.

korcula
14. srp 2009

Juja: já mám jak fusak, tak pláštěnku i sítku proti hmyzu od Emitexu a jsem spokojená🙂

Jinak jak psal někdo s autosedačkou že je malá.... malýmu je 8 měsíců a má ji pohodlně ještě s tou vnitřní vložkou... sice je drobnější (7600 a 69 cm), ale myslím že i větší dítko a obzvlášt po vyndání tý vložky by se tam vešlo.... popruhy mají jednu polohu ještě výš, jde to přendat... 😉

A z korby jsme přecházeli minulý víkend, sice se tam ještě pohodlně vešel, ale začal vystupovat... 😒 jinak bych s ní radši jezdila dál

juja2
14. srp 2009

Ahoj korcula. Diky za odpoved. Popozeram a dam vediet. Bola som pozriet Roan Maritu v kozenkovej verzii, ja som si vsak objednala sl11, tak asi bude najlepsie ked ho uz budem mat a tak pojdem na nakup fusaku, sietky proti hmyzu a "prsiplastu". Nakolko sme este 2 v 1 nechcela som ho mat doma, ale buduci tyzden ho uz mozno budeme mat. Velmi sa tesim. 🙂
Viem ze idem od temy, tak nechcem nikoho urazit, ale snad mi este niekto odpise. Kocky vyuzili ste ohrievače mlieka a stravy. Rozmyslam ci kupit alebo nie, a tiez sterilizator na flasky. Mam vyhliadnuty Avent ale neviem neviem. Cakam prve babo, tak neviem ci vrazit peniaze aj do takychto veci. Dik.

korcula
14. srp 2009

jujo: dopředu bych to asi nekupovala, když budeš kojit tak to nevyužiješ...a kdybys nekojila tak to jde vždy dokoupit..
🙂

juja2
14. srp 2009

OK, moooc dakujem. 😉

zberuska
28. srp 2009

juja2 - já jsem koukala na originál stránky výrobce Roan (Polsko) a tam je určitě jak fusak, tak pláštěnka; síťku si nepamatuju, určite tam byl i slunečník
tak když to vyrábí, tak by to měli v obchodech objednat, ne?

juja2
1. zář 2009

zberuska diky 🙂 , ja som pozerala www.roan.pl ale nepisu nic o fusaku ani o sietke, slnecnik maju ale myslim, ze ho nebudem potrebovat. ak mas konkretny link (mozno iny) prosim hod ho sem na net. kocik mi ma prist tento tyzden a ked ho budem mat, idem zhanat nejaku plastenku a sietku.

Na tej sportovej verzii - to vyzera ako fusak, ale nie je. Bola som kocik pozriet v jednej predajni a jedna sa len o tzv. prikryvku alebo co. takze mam len tolko informacii.

Ty mas maritu?

musko
2. zář 2009

juja - pláštenku na Roan možeš kúpiť universal XXL na hlboké kočíky od Emitexu - sedí ako uliata. Fusak kombi od Emitexu tiež - je super, lebo sa dá predĺžiť aj skrátiť, dáš ho aj do golfiek pre behajúce dieťa - tá nastavieľná spodná časť je aj znútra pogumovaná, aby sa Ti moc neumalal a dal sa ľahko očistiť a dáš ho aj do autosedačky, dá sa stiahnuť okolo hlavičky.... Slnečník - neviem - ja mám univerzálny a sedí nám.... A našport. verziu máš vlastný nánožník - čo viac chráni nožky, takže v poho. 😉

juja2
2. zář 2009

musko, dakujem velmi pekne. No budem prvy krat mamina, takze v tychto veciach este nie som taka skusena. prosim mozes sa mrknut na stranku, ci su to tie doplnky?

http://www.maderna.sk

je tam plastenka na maritu (myslim, ze je to ona)

http://www.maderna.sk/emitex/univerzalne-prislu...

a fusaky emitex - neviem ci existuje kombinacia letny aj zimny v jednom, idem hladat. Myslim, ze ten kombi fusak je len letny, ak som dobre videla. Dostala som sice do daru nejaky letny fusacik, takze by som mala hladat este zimny do tej marity...

dakujem 🙂

musko
3. zář 2009

juja- tá stránka je fajn. Medzi tými univerzálnymi doplnkami je pláštenka exclusive na hlboká kočík XXL - tá je na Rona, tú čo myslíš Ty, je na kočík kombinovaný a tá je na klasický Roan veľká a nepekná. Sieťka proti hmyzu universal je tam tiež, slnečník ano - ja mám modrý, a fusak Emitex je tam zimný - úplne posledný zimný fusak Emitex combi..... A combi je preto že je nastaviteĺná tá dolná časť, nie preto, že by dol letný a zomný. Je len zimný.

juja2
3. zář 2009

musko, dik za odpoved. Vo fusaku mam uz teda jasno, len ta plastenka a sietka.

sietka - teda maju len jednu.

http://www.maderna.sk/emitex/univerzalne-prislu...

plastenka - nerada by som kupila sprostost, no ja som fakt jelen... prosim Ta ked si pozries nasledujeuci link, vyber mi tu co myslis, ze ide na maritu a prosim hod mi spät konkretny link na tu plastenku.

http://www.maderna.sk/emitex/univerzalne-prislu...

diky moc! 😖

musko
3. zář 2009

Pláštenka táto: Exclusive Emitex XXL -
http://www.maderna.sk/kociky/prislusenstvo-a-do...
A sieťka je univerzál - sedí na všetky kočíky, tak sa nemusíš báť 😉
Fusak:
http://www.maderna.sk/zavinovacky-fusaky/fusaky...

juja2
3. zář 2009

musko, dakujem velmi pekne, si poklad! 🙂

musko
3. zář 2009

juja, nemáš za čo, prajem veľa šťastia 😵

beruskablanka
8. zář 2009

mám taky roan maritu a jsem s ním velice spokojená, je to klasický houpací kočárek, korba je oproti ostatním kočárkům dost prostorná, my jsme v hluboké korbě vydrželi do 10 měsíců, vešli bysme se i déle, kdyby mi malej nelezl z fusaku v mrazech ven, takže jsem přešli na sporťák a i s tím naprostá spokojenost. Kočárek je vhodný i na zimu do sněhu a závějí, do terénu i po lese jsme s ním jezdili.

K.ate k tomu podvozku, je to docela velká závada, protože se vám může časem prodřít plášť kolečka. Může to být tím, že předchozí majitel houpal ne klasicky dopředu dozadu, ale do stran nebo už mají ty houpací péra vůli. Kamarádce se stalo s Maritou to samé, dřely jí ty houpací klouby o kolečka, tak vyměnili péra (byl ještě v záruce) a v pohodě. Pokud ho budete mít jen s korbičkou tak to bude snad dobrý, ale čím bude mimčo težší tím víc vám to bude drhnout ☹

beruskablanka
8. zář 2009

Ještě jsem zapomněla, u sporťáku je nánožní krátký, pokud má dítě nohy sklopené dolů. Takže pasuje jen pokud má ditě nohy natažené dopředu a zimní fusak mám od Emitexu, tak s tím jsme se pod nánožník vešli jen tak tak, s dekou to bylo v pohodě.