Která z Vás má kočárek Roan Marita?

verosek
22. lis 2006

Ahoj, Chtěla jsem se zeptat nastávajících maminek, ale hlavně těch které už ratolesti mají, jak jsou spokojené s kočárkem od firmy Roan s verzí Marita.

Mimi čekáme v březnu a zajímalo by mě: do kolika měsíců se vleze dítě do vaničky než se přejde na sporták, také jak je skladný pro přepravu v autě a nakonec kolik váží.

Nikde jsem tyto informace nenašla.

Díky za info.

ladylavender
25. bře 2009

Zdravím milovnice "opravdových kočárků" 🙂 Roan Marita mezi ně patří, je krásná. U nás v Berouně je vídám a musím říct, že jsou téměř dokonalé. Nevržou (pokud občas prokápnete klouby), nejsou nijak neobratné, nepraktické a hlavně to luxusní odpružení - mímo je jak na obláčku. A navíc hluboká korbička je hóóódně prostorná. A ke všemu několik nabízených dekorů považuji za vyloženě krásné. Z doslechu ale mám, že s kvalitou provedení jsou Roany až druhá liga 😢 Škoda. Pro maminky, které mohou více investovat doporučuji Inglesinu Vittorii nebo Silver Cross Sleepover Deluxe. Podobný styl, ale lepší kvalita. Ale pokud si (z finančního hlediska) nemůžete vyskakovat, Marita mi přijde jako dokonalá volba. Takže Maritu ano! 😀

beruka
12. dub 2009

Ahojky, máme taky maritu a jsem s ní 100% spokojená, pohodlný kočár, navíc moc krásný, který se supr ovládá i jednou rukou 🙂
Ale bacha na autosedačky roan babies, nám byla v 5 týdnech malá, má strašně nízko ty díry na ramenní popruhy a navíc je těžká a celkově taková blbá 😠 , nekupovat!!!
Prosím vás,já dneska viděla maritu nebo kortinu s jiným košíkem ne s tím drátěným ale s hlubokým látkovým ve stejných barvách jako kočár a nevím, kde ho sehnat. Nemáte ho někdo, nebo nevíte kde bych ho sehnala, mě na tom dráťáku vadí, že je do něj vidět a vypadávaj mi z něj věci.

zelmirka1
13. dub 2009

ahojte
ja mam roan marita a som s nim spokojna. Hlboka vanicka je super velka a krasne sa tam maly vosiel aj so zimnym fusakom co u niektorych je problem. V zime sa mi dobre vozilo lebo bolo dost snehu a roan ma 4 poriadne kolesa takze sme nemali problem. Teraz uz vyuzivam sportak a tiez je fajn. Aj vajicko vyuzivame stale a este sa mi paci na tom kociku ze krasne hojda lebo niektore kociky nehojdaju a babetka predsa maju radi hojdanie. Jedina vec ktora
moze niekomu vadit ze je to trochu tazsi kocik a zaberie aj v aute viac miesta ale inak je super.

blani2
17. dub 2009

Ahojte,

ráda bych obnovila tuto diskuzi 🙂

Chystáme se kupovat klasický houpací kočárek a Roan marita nám zatím vychází jako No.I 🙂

Prosím o další zkušenosti 🙂

tereziep
17. dub 2009

Ahoj. Já ho osobně nemá, ale má hoségra. Její malou jsem v něm vozila každou chvilku a můžu říct, že je na vožení fakt surp. Horší je to s dáváním kočárku do auta. Je opravdu trochu těžší. Hůře se rozkládá, ale jinak to jde. Já mám Inglesinu Magnum a naprostá spokojenost. Je lehčí, snadněji se dává do auta a jde na něj nasadit bez adaptéru autosedačka. Ale na druhou stranu mě u ní nevyhovuje přestavba na sportovní kočárek - sedačka je hodně vysoko a stalo se nám, že když jsme se trochu víc opřeli o kočárek a malá byla v polosedě, tak se kočárek skoro převrátil. Oproti tomu má Roan sportovní sedačku níž a tím je stabylnější. Jinak mohu vřele doporučit. Barvy zatím nevyšísovali a kočárek vypadá stále jako nový. Každá kočárek má svoje mouchy, žádný není dokonalý.

fia
18. dub 2009

Ahojte, ja som si práve objednala Roan Maritu. Naživo som ho ešte nevidela, ale zo všetkých kočíkov sa mi zdal najvhodnejší. Kde ste si k nemu dokupovali sieť proti hmyzu?

mimmix
18. dub 2009

ahoj,
nemáte některá fotku marity jako sporťáku? nikde jsem jí nenašla, všude jen s korbičkou.
kdyby ho měla některá v albu, dejte vědět.
předem díky 😉

eps
18. dub 2009

Ahoj. Maritu jsem teď po 20 měsících definitivně odložila. Byla jsem maximálně spokojená, i když nějaké muchy by se našly. Mám ji schovanou pro druhé dítě...

Hlubokou korbu jsme používaly asi do 8 měsíců, polohování jsem využívala až tak od půl roku. Měla sjem i autosedačku, takže do města jsem vozila jen podvozek a vytáhla sedačku. To se dá. Tahat do auta hlubokou korbu je celkem náročné, já ji musela do Fabie combi sundat z podvozku, strčit podvozek a pak na to korbu...takže nepraktické, ale toto jsem udělala jen cestou na dovču a jednou, když jsem potřebovala být ve městě dýl a malou mi vozila babička.

Sporťák jsem využívala od těch 8 do 20 měsíců. Dá se použít bouda z hlubokého, to vypadá pěkně, hlavně teda ještě dokud dítě leží, pak jak je v sedě, tak to vzadu vypadá divně, ale dá se.

Vrzal mi taky, ale minimálně, myslím, že za celou dobu ji manža promazával 3x! Pak to už přestalo.

Praní. V hlubokém jde vytáhnout vnitřek, na vnějším jsme to nezašpinily, tak jsem to ani nečistila, jen vršek (nánožník) a ten jsem vyprala. Pozor jak pak odkapává voda a usychá to, to opravdu dělá žlutý mapy. Ale vyprala jsem to... Z boudy se mi nepodařil potah stáhnout (možná jde, ale na jednom místě jsme nevěděla, jak s tím dolů), tu jsem čistila až teď, jen co byl jeden flek a v pohodě. A sporťák je stahovací celý. Tam to asi pak spíš uvítáte.

Rukojeť má opravdu jen 2 polohy, já mám necelých 170 cm, stačila mi ta nižší, manža používal tu vyšší.

Taška je nepraktická v tom, že není pogumovaná vevnitř, a zapínání je zepředu na 1 cvok, který se mi vyrval. Měla jsem pak ještě jinou tašku.

Ze začátku sesm měla dost velký problémy odcvaknout sedačku z podvozku (adaptéru), zkoušela jsem to jako těhulka lehce riziková, a to bylo bez šance, prostě jsem to nezmáčkla. Je potřeba vzadu tlačit jakousi páčku a ještě na sedačku tlačit silou směrem dolů... doporučuju, ještě před narozením prcka, nasadit sedačku na podvozek, aby se to trošku povolilo a silnýho chlapa, aby ji několikrát za den sundal a zas nacvakl... třeba s tím problém mít nebudete, já se s tím ze začátku mordovala.

eps
18. dub 2009

něco k tématu je i tady...
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

A fotky vložím během chvilky do alba Madlenka.

zanetka82
18. dub 2009

Doporučuji...je to skvělý kočárek 😉 🙂 😵

eps
18. dub 2009

Fotky vloženy a někde uprostřed je Madla v autosedačce, pod hlavou má plínku (dost se potila a kdyby ublinkla), žádný "výplně" apod.

mimmix
20. dub 2009

eps- děkuju ti, konečně mám představu úplnou 😵

elkazu
29. dub 2009

My mame tiez tuto znacku. Som s nim velmi spokojna. Babatko sa da krasne kolisat, je ako uliaty na nase hrbolate chodniky, nema problem so snehom (boli sme s nim na lyzovacke) ani s lesnym terenom, je krasne velky (treba premerat, ci sa zmesti do mensieho auta, my mame combi). Sportovu verziu sme este neskusali a ani autosedacku sme nekupovali.
Jedine, co je asi minus su kolieska, ktore zacali po tejto zime trosku chytat hrdzu a taska je trochu mala. Ale tym, ze je vela miesta v samom kociku, zmestime zvysok tam. Je pekny ako hlboky a aj sportovy. A tazko sa vybera farba, lebo vyrobca ich ponuka velmi vela a vsetky su pekne. 🙂 .
Sietku proti hmyzu sme dostali z ineho kociara a sedi ako uliaty, len neviem, aka to bola znacka. Skusim zistit.

luban
29. dub 2009

Ahojte,
ked ja som pred rokom zhanala nejake infosky o kociari znacka Roan marita , tak neboli skoro ziadne ... ale dnes viem, ze som urobila najlepsie rozhodnutie pri kupe tohto kociara. Malicku sme v hlbokej verzii vozili skoro do 9 mesiaca. V zime tam v pohode vosiel hruby fusak, a stale mala miesta na rozvalovanie sa. Netusila som pri kupe kociara ( inac som ho kupila cez internetovy obchod, na vlastne oci som ho videla, az ked prisla objednavka!), ze nase malicke bude take dlhe babo. Ja som nizkej postavy a ako vidim mala je po ockovi vysoka. Kym ostatne baby po 3 mes. kupovali iny kociar pre babo, nasa princezna sa v marite veselo rozvalovala. Do dneska mame sportovu verziu a tesim sa tiez z nej, da sa dat do roznych poloh a s cim som spokojna, je to ze mam ju tak otocenu aby stale videla ona na mna a ja na nu, a este aj okolie sleduje. Striesku mame stale, z hlbokej verzie a da sa aj cela schovat pred slnieckom. Sietku na hmyz a gumu proti dazdu mame obycajne, na klasicke korciare. Trocha co mi vadi, je to, ze mohli sportovu verziu urobit krajsiu. Inac nemam vyhrady , kolieska sa sfukuju obcas na kazdom kociariku, kedze behame cely den po slnku a este aj nakup mam cely vlozeny v dolnom kosi. tesim sa na druhe babo, ako ho budem vozit tiez v tomto kociari. Ale to si par rockov pockam, a kupili sme zeleno- sivu skoro ciernu verziu a je to jedno ci bude dievca ci chalan. Tak len tento kociarik odporucam ... my sme spokojny ... ved presiel lesy, tatry, lyzovacky, cesty autom perfektne zvladol.

helulicek
4. kvě 2009

Původně jsem měla vybranej jinej kočárek, ale dnes mi v obchodě nabídli tento a tak se rozmýšlím...jen teď nevím, jestli má přehazovatelnou rukojeť? kdyby svítilo sluníčko, tak ať to můžu jen přehodit a neotáčet třeba celej kočárek. Díky

mamlas06
4. kvě 2009

Rukojeť přehazovací není, ale můžeš přendat celou korbičku (což je ale dost nepraktický provádět s mimčem uvnitř) 🙂 Rozhodně je to ale supr kočárek a když svítí sluníčko, hodíš přes stříšku plínku a účel to taky splní. Hlavně máš stále přehled o dění uvnitř...

reruna
4. kvě 2009

nebo si koupíš slunečník a je to taky vyřešený. my jsme přehazovací rukojet měli u kočárku Jupi, ale moc jjsme to stejně nevyužili 😉

annae.
13. čer 2009

Ahojre maminky,
chcela by som poprosiť, či náhodou niektorá z vás nevie, v ktorom poľskom meste sa dá kúpiť kočík Roan Marita. Moji svokrovci boli na trhovisku, ale tam o tomto kočíku ani nevedeli. Zvláštne, však? Ak by ste mi mohli zaslať nejaké tipy, budem vám veľmi vďačná.

reruna
14. čer 2009

Ahoj, myslím, že to vůbec není divné, těch polských kočárku je totiž tolik, že se nedivím, když někde o nějakém zrovna neslyšeli 🙂 , nepíšeš odkud jsi, ale u nás na Moravě je roan marita celkem k dostání, např. Přerov, Hulín, Valašské Meziříčí, to není daleko od sl. hranic. Ale v Polsku fakt nevím.

annae.
14. čer 2009

Ďakujem za odpoveď. Som z Banskej Bystrice a v júli sa akurát chystáme do Čiech na návštevu k sesterníci a myslím, že Valašské Meziříčí máme po ceste. Veľmi pekne ďakujem ešte raz.

dendisa
14. čer 2009

Annae, v Polském Těšíně je kousek za hraničním přechodem budka specializovaná na Roany. Koupíš ho tam o několik tisíc levněji než u nás. Byli jsme maximálně spokojení s přístupem.

annae.
14. čer 2009

Super, ďakujem. Zamierim rovno tam.

annae.
15. čer 2009

Ahoj Dendisa, chcem sa ešte opýtať, či v tej búdke je niekto každý deň. Máme v pláne vybrať sa tam v sobotu, tak aby sme na niekoho natrafili. ďakujem

dendisa
15. čer 2009

některý den přes týden tam ta ženská nebyla, ale manžel mi tu tvrdí, že v sobotu jo. Za to se nezaručíme, kupovali jsme ho před dvěma lety. Tak snad budete mít štěstí 😉.

annae.
2. črc 2009

Ahojte babulky, už máme aj my doma Roan Maritu a poviem vám, to je teda limuzína. Je to úžasne veľký - priestranný kočiar, do ktorého sa nám uložil náš 2 a pol ročný syn. Síce mu nohy z vaničky vytŕčali, ale bol v ňom neskutočne spokojný. Už teraz sa tešíme na príchod nášho druhého dieťatka, ktorému tam bude určite veľmi dobre. 🙂

zifka
3. črc 2009

Ja sa pridávam k spokojným majiteľkám roan marity. Kupovala som ho cez internet, prvýkrát som ho videla až keď prišiel: je do terénu, dá sa hengať a dole má drôtený košík - čo mi vyhovuje. Dokúpili sme aj vajíčko a adaptér na kočík, takže sme do mesta nemuseli trepať hlbokú korbičku, ale autosedačku a na tú chvíľu to úplne stačilo. Náš malý je riadny bucľoš a keď vidím iné kočíky, nedala by som ho do nich ani obuvákom. Takže Maritu jednoznačne odporúčam.

k.ate
9. črc 2009

Ahojky, najde se tu prosím nějaká dobrovolnice, tkerá by byla ochotná nascanovat nebo nějak dostat do elektronické podoby návod k tomuhle kočárku? 😕 Díky moc, kdyžtak bych pak do IP poslala mail na mě.

dukie
9. črc 2009

k.ate: Návod neoskenuju, nemám na to čas, ale ani jsem ho nikdy nečetla, kočárek je směšně jednoduchý na obsluhu. Kdyžtak mrkni na http://www.roan.pl/index1.php?p=mar , kde jsou alespoň základní technická data, jestli Ti to pomůže. 🙂

juja2
29. črc 2009

Baby prosim ma niekto v okoli Levic kocik Roan Marita? Velmi rada by som si ho pozrela, kupila. Diky!

zberuska
6. srp 2009

ahoj maminky a těhulky,
moc díky za všechny informace, které jste sem napsaly!!!
Roan Marita se nám moc líbí, je to klasický kočár, který jsme chtěli - bydlíme na vsi a mimčo bude na zimu, takže jsem chtěla něco velkého, bytelného, s pořádnými kolečky a Marita mi taková přišla, navíc i docela elegantní