Ktorý je nejlepší kočárek do terénu?

lucy.l
8. únor 2009

Ahoj všem,

bydlíme na vesnici a tak bych chtěla kočárek vhodný do terénu - pole,lesy...
Máte někdo terénní kočárek se kterým jste spokojení ?

yanna.o
16. bře 2009

a do knihovny budu muset znuvu 😝 😒

astrane
16. bře 2009

tak si to příště zase tak pěkně užij 😉 😀

majdula
23. bře 2009

Ahoj holky, trochu vam to tu ozivim 🙂

Chci se zeptat na vase zkusenosti s Inglesinou. Zatim jsem kolem ni krouzila jen v obchode, ale dobry. Libilo se nam, ze je pomerne vysoka (nechci se do kocarku moc shybat), krasne houpe (jako jedina, ostatni jsou strasne tvrde) a taky pekne vypada (nemam rada trikolky a takove ty neforemne hamatne radobymoderni kocarky). Ale ted nevim, co je praktictejsi, jestli Magnum, ktere mi bude muset vydrzet az do tri let, anebo hluboka korbicka Ottutina, kterou nekdy zjara budu muset poslat dal.

Ta Ottutina se mi zda vetsi, Magnum trosku mensi (byla v nem takova ta taska vlozena nebo co to je, coz celkem zmensilo ten vnitrni prostor). Pocitam ze tam budu muset nacpat miminko ve fusaku (budeme mit srpnatko, tj. od cca 3 do 6 mesicu bude muset byt nabaleny ve fusaku), tak aby se mi tam veslo. A dalsi vec, ona fakt hodne houpe. Pro miminko je to asi super, ale co pak, kdyz z toho udelam sportak? Vetsimu diteti uz asi houpani bude neprijemny, ne? Neni teda lepsi koupit tu hlubokou Ottutinu a pak ji vymenit za novej sportacek?

tereziep
23. bře 2009

Ahoj majdulko, já mám červencovou holčičku a mám inglesinu magnum. Kámoška má Ottutinu - taky je červencová. Její už je ve sportovním, moje ne. Stále máme pytel - je dost zima. Malá se do Magnumu vejde. V 8 měsích máme 78 cm. Na léto už mám sportovní kočárek. Prostě jsem moc vyrostli a do inglesiny se už nevejdeme. Být na tvém místě koupím magnum. Je sice dražší, ale praktičtější. Já bych do něj šla znuvu. Pokud budeš kupovat ottutinu, tak budeš potom kupovat sportovní kočárek. Stejně budeš kupovat golfky nebo nějaký lehčí sportovní kočárek. Sice píšou, že magnum je do tří let, ale většina dětí je tam tak do 1,5 roku. Pak je praktičtější lehký sportovní kočárek nebo golfky.

tereziep
23. bře 2009

Ještě jsem zapomněla, že rozměrově jsou skoro stejné - na šířku je malinko menší a nižší magnum, zato na délku vede. To co myslíš, že je taška je hygienická vložka, kterou můžeš potom vyndat a kočárek se ti prodlouží. Jinak já ji měla cca do vánoc a pak jsem ji vyndala. Nánožník je supr a když máš pytel, tak mimču není zima. No a s tím pytlem - tak podle počasí ho můžeš mít v kočárku až do dubna. No a teď koukám, že ottutina se dá sehnat na internetu od 8,5 tisíc a magnum od 10 tisíc. Rozdíl je malý a magnum můžeš vklidu používat delší dobu a potom koupit opravdu jen golfky nebo lehčí sportovní kočárek.

astrane
23. bře 2009

Ahoj majdulko,houpání nevadí ani větším dětem...vozila jsem v podobném houpacím kočárku opravdu až skoro do 3 let a teď máme taky houpací(ne tak moc a nevypadá na to 🙂 ) a zatí má malej 2 roky a líbí se mu to...pořád v kočáře spíme a na uspávání je mu to vyloženě příjemný 🙂tobě to vadit asi taky nebude,protože na to už budeš dávno zvyklá 😉 😀 Na rychlé přesuny pak stejně nejspíš dokoupíš nějaký golfáč,až bude mít mimi cca rok....ale většina lidí používá i pak na procházky velkej kočár,jen do města apod malej 😉

astrane
23. bře 2009

jinak se dají koupit i dnes i jiný klasický kočárky-vyšší -stejně jako je Inglesina a mají hluboké lůžko a pak sportovní nástavbu a jeho délka je i větší než u Inglesiny-ta má tuším 84cm a dají se koupit i takové,co mají hlubokou korbu 80 a sportovní 90cm....jen nevím,jak je to třeba s kvalitou,i když na klasickým kočárku není co pokazit,ale aby pak nevybledl nebo nějak nerezavěl....v tom je zase Inglesina odzkoušená a dobrá....váhově a manipulačně by to bylo skoro nebo úplně stejný
To jen tak pro inspiraci 😉 🙂 :
http://www.sambaby.com/1985-kombinace/5651-koca...

penelopa
23. bře 2009

Asi naj do terénu je super viacfunkčný cyklovozík.Špica.

yanna.o
23. bře 2009

majdulo,
otuttina je klasická pevná hluboká vanička, až z ní mimčo vyroste, můžeš dokoupit sedačku pasující na houpací podvozek nebo spíš sporťák a později golfky. Na dně vaničky je opěrka zad, která se polohuje otáčením vrtulky, která je umístěna pod vaničkou na straně rukojeti.

Magnum je hluboký se sportovní sedačkou v jednom, jelikož se dají napolohovat záda i nohy z úplného vodorovného lehu do úplného sedu. Celé je to u nožek uzavřené nánožníkem (zespoda, ze stran - nikde ani trochu nefouká), jinak u nožek žádná pevná stěna není (jako u jakéhokoliv sporťáku), takže vydrží déle než hluboké korby. No a záda se polohují zvenku (na zádech je normálně páčka) nahoru dolů dle potřeby během jízdy a nemusíš doma skladovat sportovní sedačku a korbu a v určitý čas to vyměnit jedno za druhé. Polohuje se to, když malé mimčo kolem 5 měsíců a dál řve, že nechce ležet, stačí jen trochu a na chviličku, než usne. No a pak kdykoliv, když jako starší usne vsedě, tak aby se pohodlně vyspalo.

To uvnitř není vložená taška, ale hygienická vložka, tedy něco, co uvnitř vytvoří dojem hluboké korby. Jinak takovou vložku mají samozřejmě i hluboké vaničky. Je to prostě vnitřní krytí boků a dna. Přicvakává se patentkami, je pratelná. Pro změkčení dna můžeš dokoupit Inglesina matraci nebo to pořešit jinak.

To, že houpe, je dobré na tlumení nerovností jak pro miminko, tak pro batole. Starší mimčo se navíc může rozhoupat samo, malého to baví.

Stabilita - nižší sporťáky jsou stabilnější, ale houpací podvozek není nestabilní. No a taky je fakt, že některé pevné sporťáky mohou být více nebo méně nestabilní a nemluvě o golfkách, které jsou pro starší děti, ale jinak jsou určitě mnohem nestabilnější než houpací podvozek.

Já kočár využila velmi často tak 11 měsíců, často do 15 měsíců, tak nějak jsem ho používala do roku a půl, pak jsem koupila golfky a využívám nyní hlavně ty. Jsou skladné, lehké při tlačení do kopce a takové šup šup, nastoupit vystoupit. Jak začne dítě ťapat (cca 10 - 16 měsíců), tak se kočárek využívá méně a méně a slouží jako doplněk - pomoc pro uťapané batole, na rychlé přesuny, dojetí k cíli (např. hřiště), do zoo apod. Sporťák pak vytáhneš třeba do terénu, kde to s golfáči je pro dítě nepohodlné a pro rodiče dost namáhavé.

Využití záleží také na ročním období. Malý se narodil v létě. V zimě mu bylo půl roku. To jsem byla na spacích procházkách furt (u baráku a na balkóně to nelze, takže malý byl zvyklý jezdit). No a jak se blížilo léto, tak jsem po vyspání malého nechala lézt na trávě a později už ťapal. Pak už to jde rychle, dítě začne chodit rychle a jistěji a ten kočár ztrácí na významu. Můžeš využít do dvou let či občas déle, ale už je to o něčem úplně jiném než v prvním roce. Malý už v kočáru nespí od cca roku a čtvrt - to začal podzim a já přestala tolik chodit na kočárové procházky. Spíš jsme začali využívat dětské koutky a v zimě ještě víc. A na to stačí bohatě gofky, nákupní košík nebo náruč, šátek, nosítko.

Samozřejmě jsou děti, co pravidelně pospávají v kočárku ještě ve dvou letech a také děti, kterým stačil obyč kočár, protože spaly doma na balkóně nebo na zahradě. Ale v průměru kočár využiješ nejvíc první rok, pak už stačí golfky, občas sporťák nebo nosítko a je to prostě jiné. Dítě si v kočáru odpočine i ve dvou a půl letech třeba, ale zpravidla kočár vytížíš úplně jinak v prvních měsících a jinak v roce a půl, natož později. Všimni si občas inzerátů, kdy maminky prodávají kombinaci (ať je jakákoliv), protože už jí nevyužijí..

Jo a ještě záleží na růstu mimča. My se vešli i s hygienickou vložkou skoro do roka, ale pak už malý v kočáru často seděl a přestala jsem to sledovat a najednou jsem zjistila, že nám přesahují nožky. Ale to už bylo jedno, i dneska (20 měsíců) mu přes ty nožky narvu nánožník - sice je vyboulený, ale jde to. A nožky si může pokrčit.. Tereziep už to má trochu horší teď, ale za chvíli se oteplí a dítě začne být pohyblivější a bude to lepší.

A pokud jde o ty trojkolky a jiné sportovní podvozky, tak některé jsou měkce odpružené. Jinak i u nich je třeba dávat pozor na poruchovost, rozměry, praktičnost (větrání, košík apod.), rozměry sportovní sedačky, rozchod kol, polohování atd. Vždy to nejde tak snadno, jak by člověk čekal. Fotky ze začátku diskuze jsi asi viděla, jestli ne, tak si tam najdi odkaz.

yanna.o
23. bře 2009

😅
no ještě jsem chtěla říct, že samozřejmě spát potřebuje a nevydrží, takže když nespí doma v postýlce a někde jsme, tak jse schopen usnout v golfáčích v obchoďáku. Tam to nedrncá. Ale musí být unavený, tzn. , že ráno brzo vstal a začne kňourat a une i v sedě. Ale zatím se mi to stalo 3x. Nevím, jak venku, kde je spousta vjemů a drncá to v těch golfech. Kdyby byl hodně moc unavený, tak by asi usnul. Taky na to pomáhá, když se jezdí pořád stejná známá trasa. Ale to se nám s golfáči už nestává..

kikimaruska
26. bře 2009

Pro zájemce o Deltim Voayger, nyní je v akci na Dětském ráji: Robustní sportovní kočárek DELTIM VOYAGER vhodný i pro novorozence za 3490KČ (běžně 6490KČ).

astrane
26. bře 2009

Pro novorozence nutno dokoupit tašku na miminko 😉

romankav
26. bře 2009

lucy.l: Já doporučuju Jané Slalom Pro. I manžel musel uznat, že jiný kočár by to, co projíždíme, nezvládnul. V pohodě jsme zvládli vysokej sníh, les, prudký kopce apod. Dokonce jsme byli i na Řípu a kočár i celá rodina to zvládla🙂

helulicek
7. kvě 2009

Čau maminy a budoucí maminy 😀
Chtěla jsem si původně koupit Free Line Pati sport, ale bohužel jsem čekala tak dlouho až jsem v pondělí zjistila, že už ho nevyrábí a vyprodávají jen sklady a tam toho už taky moc nemaji 😠
Takže narychlo jsem hledala kočárek - chci nějakej do terénu - a našla jsem caren gondolu a baby welt riva air....
Máte s nima zkušenosti? Něco málo jsem tu vyčetla o caren, ale čím víc názorů tím líp.....díky

astrane
7. kvě 2009

Ten babywelt mívali v chiccu vedle Ikei v Brně.Teda nevím jestli je tam ještě mají,ale pokud do Brna pojedeš (třeba pro plíny😉)a ještě jsi ho neviděla,tak bych tam mrkla...chce to otestovat si ho v ruce...Caren je houpací klasika,tam není moc co vymýšlet,to je všechno hodně podobný a liší se to jen váhou a ta je tam v normě 🙂 Co se týče kvality,tak se toho zatím asi moc nedozvíš....

mě se ten babywelt líbil,ale před 2 lety měli podobnej a byl malinkej,jinak to ještě šlo-myslím manipulace a tak-prošel by s odřenýma ušima,kdyby byl větší,rozměry vnitřku toho novýho sem nikde nenašla

těch kočárků je strašně moc a rychle se to mění,takže než si můžeš sehnat reference,tak se kolikrát zase dělají jiný....
Vlastně to byl i důvod,proč jsem nakonec já šla do kočárku,co mám-dělá se v téměř nezměněné podobě a stejným názvem už nejméně 6let a recenze na něj byly dobrý,vzhledem k ceně z toho prostě vyšel fakt dobře... 😉

romi73
28. kvě 2009

holky, můžete mi poradit, pročetla jsem to skoro celé a pořád nějak tápu. doteď jsme jezdili Inglesinou Otuttinou, která mi naprosto vyhovuje, ale už řeším jaký sporťák. CHtěla bych aby šel po i proti směru jízdy a měl aspoň trochu terénní kolečka a byl polohovací úplně do lehu. bydlíme na vesnici, takže štěrkové i polní cesty, ale zároveň jezdím často do Prahy a jezdíme po sídlišti i v centru. dítko je drobné, nepředpokládám, že z ní bude obřík, na půl roce má 64 cm a 6,5 kg. napadla mě i varianta ještě pár měsíců vydržet s Inglesinou a pak pořídit nějaké bytelné golfky, ale všechny mají ta malá kolečka.

nemáte nějaký tip? netušila jsem, že to bude takový problém. oi a nechci dát za kočár přes 10tis...

tereziep
28. kvě 2009

Ahoj, skus se mrknout na kočárky od firmy Hauck. Vypadají dobře a jezdí se s nima supr. Doporučuji ti přehazovací rukojeť nikoliv sedačku - tu s těžším dítětem těžko otočíš sama. Já mám hauck traxx cruiser - max. spokojenost - jenom nemá tak dobrý odpružení - trošku na hrbolech drncá, ale je lehkej, vypadá úžasně a hlavně je dost dlouhej.

astrane
29. kvě 2009

kamarádka má od Haucku tříkolku-asi 9kg váží a má veliký kola a přitom se všude vleze-ty zadní kola nejsou moc široký,myslím 60cm....má velikej košík aprojede všude v pohodě.Má to teď místo velkýho kočáru i golfek,jen teď nevím zda jde úplně do lehu nebo jen jako golfáče...ale můžu to zjistit 😉 Ale přehazovat po a proti směru teda nejde☹Stála kolem 3 tis....takže taky jako golfáč...ale na nějakej extra terén to není...lehčí terén myslím v poho....plně do lehu jdou většinou ty sporťáky,co jde do nich dát i vložná taška,nebo se to pak už jako kombinace i prodává...Taky záleží na tom,jakou máš představu o váze...

astrane
29. kvě 2009

Ještě mě napadlo,že jak jsem teď sháněla nějakej pořádnej kočárek pro větší dítko,tak mě zaujal ještě Babywelt,tříkolku jsem někde viděla od asi 5,5tis a ta jde úplně do lehu a můžeš mít dítě oběma směry-přehazuje se teda sedačka,ložná plocha je asi 91cm a váha 14kg...naživo jsem ale neměla možnost to vyzkoušet,takže jak se s ní jezdí to nevím...
http://www.all4baby.eu/?p=productsList&iCategor...
mají i čtyřkolový s otočnýma kolama a mají tady super ceny....možná by to taky nebyla špatná volba...jen by to chtělo mít možnost někde omrknout a já opravdu nevím kde...zvláště v Praze ne...V Brně možná na Tomkově nám,jelikož vedle Ikei už je nemají(píšou tam že jo,ale nenašla jsem je,mají tam jen leták)

martinas.
24. lis 2009

Nevíte prosím, jestli je nějakej typ X landera s přehazovací rukojetí nebo otočnou sedačkou?

jankabry
26. lis 2009

Ahoj holky, taky jsem to pročetla skoro celé a nějak nemám hotový názor 🙂 Co se koukám na technické specifikace atd. tak mi tedy nejsympatičtější příjde EasyWalker Sky a nebo Jane Slalom pro, ale jsem v duchu pro ten první 🙂 http://www.kocarky.cz/kocarek-easywalker-walker... Vypadá opravdu bytelně .. teď jenom ho najít někde na živo a to snad v Ostravě nebude takový problém. Jsme začínající budoucí rodiče 🙂 Mimi očekáváme v červenci 2010 a tak nás zatím zajímají spíše vlastnosti s hlubokou korbičkou. Jsme hodně aktivní - jezdíme do hor na vícedenní tůry atd. jasně že s dítkem to nebude ze začátku možné a nebudeme jezdit někde do skal 😀 , ale alespoň na jeden den někam vyjet by bylo fajn a nechci, aby se mi u toho kočár rozsypal ...
díky moc za každou radu

kikimaruska
26. lis 2009

Ahoj jankabry. Vyzkoušela sem spousty kočárků, ale do terénu tak jak tak se mi nejvíc osvědčil náš Trend Line Rider (Racer), dneska jsme ho testovali s novýma kolama a uplně super. Jeli jsme i po polích, ve vysoké trávě a lesních vyjetých rigolech...opět mě přesvědčil, že jsem vybrala dobře. Ovšem tvoji favorité mají otáčecí kolečka, a toto je pevná čtyřkolka. Máme ho do terénu a hlavně na spinkání, jelikož má nejdelší mložnou plochu na trhu -103 cm 😉. Jane se mi líbil moc, ale vadilo mi že nešlo jet aby bylo mimi k mamince a ten pidikošíček, my potřebujem větší nákladový prostor 🙂. Do města máme ale ještě jeden, lehčí, skladnější...tento je opravdu na spaní a do terénu.

https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage...

mischali
27. lis 2009

Naprosto skvělý kočárek do terénu...
https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage...

kdyby byl zájem, do IP zašlu přesný popis a více fotek, je kupovaný letos na jaře..

gabil
20. led 2010

AHoj jaky kočár by jste doporučili přímo do lesa, na lesní cesty, občass město? Znáte někdo značku Triga? díky GL

kikimaruska
20. led 2010

gabil-osobně ho neznám, našla sem na netu už jen bazarové-asi se již nevyrábí. Podle mě hlavně vědět zda chceš klasickou čtyřkolku, nebo trojkolku...(ale asi 4 kolku dle tvého výběru)...a pak co víc očekáváš od kočárku, zda chceš ty přední kola i otočná (do města),nebo se spokojíš s pevnou konstrukcí, jak velký chceš aby byl (některé tyto kočáry mají třeba plochu ležení jen 85 cm a jsou těžké jako....)...Já vyzkoušela kočárů dost a neustále zkouším a zatím Rider vede na všech frontách co se týče terénu...a je také nejlehčí (pokud neberu Zopu).

petrajda
21. led 2010

zajímavé téma , sice se teprve snažíme a bůchví kdy se zadaří,ale občas mě to chytne a koukám po tom co je k mání. Bydlíme na vesnici,okolo pole, louky. Tak nějak okukuju co by případně připadalo v úvahu. Jsem spíš pro čtyřkolku s pevnými předními kolečky. Ty "zatáčecí" jsem si na vlastní kůži několikrát ozkoušela u švagrové a fakt na pěst 🙂 .
Co je tak k doporučení?

lumixii
21. led 2010

kikimaruska: koukala jsem ti do albíčka 🙂 , a viděla jsem, že jsi měla taky kočárek x lander? Můžu se zeptat, jak jsi s ním byla spokojena?

kikimaruska
21. led 2010

lumixii - s X-landerem jsem neměla žádné problémy, nevýhoda byla neotočné sezení (jako u většiny) a to polohování zádíček, a že nešel do uplného sedu...s tím sem se docela navztekala...ale jinak z těch co jsem měla byl jediný bez poruchy a nutnosti reklamace...a od modelu 2009 je už navíc s tou rozepínací bodou a to je opravdu super věc. Nevýhoda pro paneláky je ten hrozný velký rozchod kol u modelů 09,10...a ta hladká kola sem zkoušela a k srdci mi taky nepřirostla, jinak ok, doporučuju 😉

danusha82
21. led 2010

Vystriedala som viacere kociky aj dost drahe ale naj do terenu z toho co som mala je chico S3. Aj na hubach v Tatrach sme s nim horu brazdili. Par veci ma na nom stve ale do terenu je super a na to ze je to trojkolka tak paradne stabilna.

xxksena
24. led 2010

kamarádka měla chicco S3 a děsně nadávala. prý se jí dvakrát rozbil. po druhý reklamaci prodala se ztrátou a koupila jané, jako mám já a taky spolu chodíme do lesa 🙂
easywalker má i čtyřkolku a je ok. slyšela jsme na něj nedávno doporučení a chválu.