Ktorý je nejlepší kočárek do terénu?

lucy.l
8. únor 2009

Ahoj všem,

bydlíme na vesnici a tak bych chtěla kočárek vhodný do terénu - pole,lesy...
Máte někdo terénní kočárek se kterým jste spokojení ?

beruska2x
8. únor 2009

tak to jedine asi Dorjan, tako a takovy ty nizky "tanky" jsou teda hnusny 😅 ale projedou vsechno a za tu cenu je nemusis setrit.... 😖

lucy.l
autor
8. únor 2009

jeé, ten si mi vůbec nelíbí ☹ Mě se líbí kočárky tipu implast bolder atd.

astrane
8. únor 2009

Ahoj.Určitě projedeš všema kočárkama na vahadlech-tj-nafukovací kola a kvalitní odpružení-Tzn Roan Marita,Inglesina Magnum,nebo babyaktive Ballerina.Já mám Deltim travel,teď dělají Travel Soft,ale to je již zmiňovaný tank 😉 .Hlavní je aby nevážil přes 15 kilo,měl nafukovací 4 kola,perfektní odpružení a dobrý těžiště-poznáš to v obchodě tak,že kočárek vezmeš a zkusíš nadzvednout na zadní a poté přední kola.Pokud to zvládneš 1 rukou nebo jen 2 prsty,pak se ti s ním v terénu bude dobře jezdit.Věř mi,my jezdíme Ralley-cross Vysočina denně už 2 roky.Taky Yanna.O je terénní jezdec a poradí ti prakticky totéž 🙂
A něco takového by se nelíbilo?
http://www.anicka.cz/shop/showGoodDetails.php?g...
http://www.detskezbozi.com/inshop/kocarky/kombi... -můj váží 14,5 kg
http://www.detskezbozi.com/inshop/kocarky/kombi...
Pokud budete jezdit po upravených cestách,tak by to možná mohl zvládnout i tento typ,ale vyzkoušeno to nemám-nemyslímpřímo značku,ale 2 nafukovací a 2 otáčecí velká kola:
http://www.darababy.cz/zbozi/dorjan-danny-sport...

astrane
8. únor 2009

Tak jsem se dívala,že ten Implast taky dělá ty 2 otáčecí kola vepředu,takže pokud budete jezdit po polních a lesních cestách,které jsou v dobrém stavu,tak by to možná šlo...Ale na super terén to fakt není,to byste ho za chvíli zničili....Teréňáky do extrémů jsou ty výše zmíněné 🙂 Ten od aničky jsem měla v ruce a je lehkej a příjemnej,totéž inglesina.můj terénní tank můžeš vidět u mě v albu-na té domácí fotce je po 2 letech intenzivního ježdění 😀

beruska2x
8. únor 2009

to me taky ne, ja mam prave bolder a 100% spokojenost a i na vesnici ale do lesa teda fakt nejezdime 😅

alca22
8. únor 2009

Ahojky já můžu doporučit tenhle kočárek http://www.mimishop.cz/delfinek/detail.php?zboz... . Jsem taky s vesnice a jsem sním velice spokojená. kolečka jsou pevná a nejsou nafukovací což je výhoda v horším terénu, kde se dájí nafukovcí kolečka píchnout. 🙂

kikimaruska
8. únor 2009

My máme do terénu u našich Trend Line Rider (podobný, stejně kvalitní je i Dakar alu ap.). Mají suprové odpružení a jsou megaprostorné-největší ložná plocha - 103 cm. Vzali jsme ho jako druhý kočárek do terénu a hlavně na spaní na zahradě. Koukni mi do albíčka, mám am fotky - ten modrý. Už starší se dá koupit za pěkné peníze a zrovna ten můj vypadá jako nový. Ale je to tank 😀 a nezatáčecí...zato na svoji velikost velmi lehký - kamarádky s jinými kratšími tanky se divily, že je mnohem lehčí... 😉

astrane
8. únor 2009

My jsme teda ještě nepíchli a to jezdíme extra terény 🙂
Ten trend line se mi líbí-jako terénní vozidlo by nemusel být špatnej 🙂
Alca22-ten se mi taky moc líbí,ale cena už ne 😒 Jízdní vlastnosti nevím,ale zase nějak extra odpruženej,že by až houpal asi není,nebo ano?Jinak vypadá,že dost vydrží...
.Jsem zvědavá,co se líbí zakladatelce kromě bordera.jestli má ještě nějakýho jinýho favorita...
A taky jaký má představy o ceně...

frog
8. únor 2009

Já bych na špatnej terén dopučila Hoco diamond,je to taky tank a není vůbec těžkej,ale vadí mi na něm zas jiný věci.Tedka jsme koukala na docela pěknej kočár,fajn cena a pekně houpací:http://www.kocarky-sara.cz/kombinovany-kocarek-caren-g...

frog
8. únor 2009

Je fakt pěknej,polování i hluboký korby a má hlavně přehazovací rukojeť,což je pro mě nepostradatelná věc.

yanna.o
8. únor 2009

frog, ten popis Caren Gondola vypadá dobře s těmi 3 nánožníky a přehazovací ručkou (u houpacího podvozku). Musela bych ho teda prozkoumat v krámě.. 😉

astrane popsala všechno podstatné. Má pravdu, toho bych se při výběru kočáru do terénu držela.

Základ jsou velká kola, váha do 15 kilo a zároveň dobré těžiště. Opravdu je důležité, aby při zkoušení v krámě šel kočár přizvednout jednou rukou, resp. i jedním prstem 😉

Komfort maminky i miminka zvýší nafukovací kola a dobré měkké! odpružení nebo houpací podvozek - to kvůli tlumení drncání na nerovnostech. Houpací podvozek vyrovnává nerovnosti ve všech 4 bodech a není v přímém tvrdém kontaktu se zemí, takže jízda i v terénu je pohodlnější. To je jeho hlavní účel (krom snadného pohupování mimča i na místě). Čím menší mimčo, tím lehčí a tím víc skáče na hrbolech, takže některé podvozky jsou od narození vyloženě nevhodné 😉 Myslím, že kočár se využije nejvíc v prvním roce a jak dítě začne chodit, nejezdí se na procházky tak často a v rámci jedné procházky v kočáru tráví čím dál méně času 😉

V terénu jsou nejlepší 4 kola v řadě za sebou, která drží stopu. Je to kvůli tomu, že občas je potřeba přizvednout kočár na 2 přední, zadní, 2 levá či pravá kola.
Pokud je dobré těžiště a váha, otočná kola vůbec nejsou potřeba, kočár se ovládá snadno i bez nich. Většinou zatáčí jen tlakem na rukojeť bez jakéhokoliv přizvedávání. Přizvedávání do prudší zatáčky apod. je také velmi snadné. Možná později u batolete by ve městě být u sporťáku mohla, ale dá se bez nich v klidu žít. Proti kočáru s otočnými koly a dobrým těžištěm zároveň.. nic nemám. 😉 Nemám to odzkoušené. Vím jistě jen to, že by mě nebavilo furt je aretovat a povolovat a že na šikmém chodníku se stáčí na stranu a je třeba neustále vyrovnávat směr (kola nemají volant, nijak se neřídí, kočár se jen tlačí zezadu a odaretovaná kola se přizpůsobují terénu sama). Směr se vyrovnává tlakem na rukojeť do strany a v tom případě to bude s ovladatelností kočár od kočáru, ale samo to také nejde. S těžším starším dítkem je na to potřeba také vyvinout určitou sílu. Jinou než při přizvedávání. Jinak kočáry s otočnými koly se také musejí na mnoha místech přizvedávat 😉 Jen chci říct, že v terénu nejsou otočná kola důležitá. Trojkolka rovněž ne. Ještě jsem neviděla terenní auto na 3 pěnových kolech 😅 A ani žádné jiné auto (ač 3 kola měl např. Velorex 😉 😀 ).

Pokud kočár nemá něco z výše uvedeného, zhoršuje to ovladatelnost i pohodlí, ale záleží jak je celkově vyřešený a neznamená to, že není dobrý do terénu. Navíc když si člověk na něco zvykne a nic jiného nezná, tak mu to ani nechybí. Co má kola, to jede 😉 😀

Koukni sem - jsou tam fotky a odkazy
http://svetobeznicek.rajce.idnes.cz/Kocarky/
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

lucy.l
autor
9. únor 2009

holky moc vám děkuji za vaše příspěvky, moc jste mi pomohly !!!!

Na všechny zmiňované kočárky jdu teď mrknout na net, cenu si představuji kolem 15 000,- (sporťák+hluboká korba)
Jinak kočáek herkules má švagrová, je fakt, že s ním zvládla těžké terény v českém ráji a jinde, ale mě se s ním zrovna dobře nejezdí - mám dlouhé nohy a hrozně jsem se o něj okopávala...

Jinak se mi líbí kočárky takového jednoduchého stylu, tmavé barvy a jednoduché hladké tvary 🙂

Ale moc díky, jdu omrknout vaše tipy 🙂je zase fakt, že až tak šílené terén jezdit nebudu, píše takové ty štěrkové cesty, polní cesty a tak...

andy80
9. únor 2009

Ahojky, mám x-lander x3 a do terénu je super. Lítáme pořád po lese nebo v přírodě a zatím jsem neměla problém s ním projet.

lucy.l
autor
9. únor 2009

andy, ten se mi líbí, jen korbička se mi zdá malinka, prcek se narodí v srpnu, tak mám strach aby se mi do korbičky v zimě ještě vešel ?

mar26
9. únor 2009

alca - herqules byl i naším favoritem,ale loňská kolekce se už sehna nedá a letošní kolekci nedodají kvůli krizi...zastavili výrobu

lucy.l
autor
9. únor 2009

jinak ta inglesina se mi líbí moc, jen teda že ty kolečka jnejsou vůbec aretovací ..

kikimaruska
9. únor 2009

lucy.I - korbička X-landera je opravdu malá. Mnohem menší než Bolder a veškeré "tanky" . My měli v srpnu délku asi kolem 50 cm a už v prosinci jsme z korbičky přešli, protože s fusakem a kombinézkou, dekou...je korbička malá. Pro zimní mimi je ale dobrá, když je mimi větší, je už pak teplo a nepotřebuje buclatý fusaky a deky. S X-landerem a normálním mimi počítej, že deš do sportáku ve 4 měsících (kamarádka šla i ve 3, mimi bylo veliké)...max.tak do 6m. 😒

yanna.o
9. únor 2009

Do terénu otočná kola jsou ti otočná kola k ničemu, mnohdy jsou akorát na obtíž (přizbůsobují se terénu a nemají volant, takže na šikmé ploše táhnou ke straně, na hrbolech se otočí, jak nepotřebuješ a seknou se). To platí, pokud kočár není těžký a má dobré těžiště - nepodceňovat!!! (existují různé konstrukce a kloubové nebo teleskopické rukojeti - důležité je, aby rukojeť vedla za kočár a nikoliv příliš kolmo kvůli lepší páce - s krátkou pákou se kočáry špatně přizvedávají - nejhorší možnost je těžší kočár a krátká páka, resp. špatné těžiště, s takovými se bez otočných kol skoro nedá manipulovat). Já se otočím i s dítětem a věcmi v košíku na místě , to samé do prudké zatáčky (kočár přizvednu jedním prstem). V zimě mám ruce v kapse, jen do něj drcnu břichem a on jede dopředu sám. Pro změnu směru stačí jen držet madlo a tím směrem jít, on se tam nějak stočí sám. Otočná kola se hodí více ve městě a to především v obchoďácích mezi regály a asi i na brusle. Pro batole ve sporťáku do města je to elegantnější. Do terénu je to úplně fuk (Leda bys chtěla hmyzu a ptactvu předvádět, jak se lépe otočíš kolem své osy 😅 ) Tam potřebuješ hlavně nižší váhu, dobré těžiště a 4 velká kola. Polní a lesní cesty a jiné hrboly nejsou žádný med 😉 Mimochodem je fakt pohoda mít velký přístupný koš a házet si tam věci, jak ti přijdou pod ruku, otočná sedačka (nebo rukojeť u kočáru se soumernou konstrukcí) je taky supr věc a hlavně jezdit si, kudy tě napadne (na vyhlídku, na záchůdek do lesa, do klidu a ticha uhnout z cesty někam za křoví 😅 😉 jo jo.. tak to je 🙂 🙂 ). Jo a samozřejmě, když zvládne kočár bez otočných kol terén, tak asfaltový chodníček ve městě tuplem. Jinak nechci, aby to vypadalo, že mám něco proti otočným kolům!! Mají své výhody. Jen mluvím o nevýhodách v terénu, na hrbolatém nebo šikmém městském chodníku apod.

Výmluvné foto 😀
http://www.emimino.cz/modules/coppermine/albums...
http://rodina.cz/hrdousci/album/spicixtandem.jpg
(komentář k fotu: "Já se přidám ještě s jednou výhodou (vlastně dvěma) - dost vysoká trvanlivost. naše Inglesina odvozila jedno dítě, pak jsme jí koupili my a odvozila další dvě děti a teď s ní počítám i na to další .-) Je nezničitelná. a ta druhá výhoda je spodní košík, kam se vejde i další spící batole")

evicka7
9. únor 2009

chicco runner LX, ale je k nesehnání, leda z druhé ruky

evicka7
9. únor 2009

ale není to na mimáče, ale sporťák, teď jsem si teprve všimla, že si 14tt, takže tato rada je k ničemu 😀

yanna.o
9. únor 2009

evi, to jsou kola jako brno!! 😎 😀 😉

jinak implast moc neznám, když jsem vybírala já, nikde nebyl. v krámě jsem ho jen zkusila přizvednout na zadní, což šlo vcelku dobře a odpružení mě překvapilo (a to je co říct, když mám houpací podvozek 😀 ). Jen mi přišel trochu širší. Já projedu všemi dveřmi i úzkým terénem 😉 Detaily a jiná pro a proti neznám, nemám s ním zkušenost. Pokud je dobré těžiště a kočár neváží moc, tak sice potřeba otáčecí kola nejsou a v terénu už vůbec ne (tam jsou spíš na škodu a zhoršují jízdu 😉 ), ale nic proti nim nemám. Dítě samozřejmě roste a těžkne, takže v určitých situacích se později hodit mohou a mezi regály i hodí 😉 Ale když je třeba kočár těžký, tak už je to všechno zas trochu jinak, protože s lehčím kočárem budeš na úrovni těžšího prázdného kočárku až za pár měsíců s těžším mimčem. A pokud máš dobré těžiště, tak přizvedneš i těžší kočár líp než o něco lehčí se špatným těžištěm 😉 S takovým se jede hůř i na otáčecích kolech 😉 Je to relativní a záleží taky kde kdo jezdí, zda má auto nebo MHD atd. atd. Mně otočný kola fakt nechybí 🙂

evicka7
9. únor 2009

taky si myslím, že v terénu jsou otáčecí kola na nic, protože normálka na město máme Jané Nomad a pořád se nám tak kolečka někde zasekávají - my totiž máme takový terénní město

yanna.o
9. únor 2009

A to Nommád má poměrně velká kolečka (s golfkama se asi sekám ještě víc 😅 )
Já jsem dokonce přesvědčená, že naše města jsou terénní, až to hezký není 😉 😀 Je to tak. Hrbolaté, zprohýbané, děravé chodníky a tak dále. Odaretovaný kola si jedou podle terénu, takže se protočí a tím pádem seknou.

yanna.o
9. únor 2009

nomád

evicka7
9. únor 2009

yanno, tak to skoro přemýšlím, jestli nebydlíš u nás v Brandýse 😉 jsem měla pocit, že terénní kočárky do města potřebujeme jen my, ale asi je to skoro všude stejné ☹

lucy.l
autor
9. únor 2009

No holky jak to tady tak čtu, tak mi vychází, že budu potřebovat kočárky dva 🙂

evicka7
9. únor 2009

lucy to je otázka, kam budeš jezdit, jestli potřebuješ často skládat, jestli musíš někam nosit a tak, já kdybych nemusela tahat do prvního patra, tak mám jen teréňák

astrane
9. únor 2009

někdo zmínil Hoco Diamond-zkoušela jsem v obchodě a pro mě je těžký a špatně se mi s ním jelo 😒
Já ho jednou rukou lehce na zadní nezvednu a bylo prázdný.Totéž knorr a pod.
Otáčecí kola jsou venku na prd.Mám je na golfkách a můžu říct,že i ve městě se mi jezdí s teréňákem líp,jen se mi ho nechce tahat,páč je o trošku těžší a zabere víc místa v kufru,takže od roka tahám golfáč.
Já bych to řešila tou inglesinou,pokud se ti líbí a až mimčo trošku povyroste,tak si kupte va výlet do města nějaký parádní vozítko 🙂
I se sportovní úpravou se s kočárem typu inglesina jezdí dobře v terénu,měla jsem podobnej a vozili jsme v něm až do 3 let-páč 10 kiláků a víc takovej špunt fakt neujde a a na nošení je těžkej 😉
Mě se teda moc líbí ty kočárky co mají u Aničky,ale nemají zvedací záda v hluboké korbě.Roan Marita má taky oboje
http://www.kocarkov.cz/detail.php?zbozi=211132
Ještě se mi líbí tento-má koš bez děr 🙂
http://www.google.cz/search?hl=cs&client=firefo...

astrane
9. únor 2009
lucy.l
autor
9. únor 2009

evi,budu jezdit na inlinech po cyklostezce, jednou za čas do města (Brno),pravděpodobně MHD a u nás na vesnici budu jezdit po štěrkových cestách, polních cestách atd. . . . mám psy, tak s nimi musím trošku do přírody,abych je mohla pustit, vesměs jsou to ale takové cesty kde by projelo auto no ...

No budeme muset do nějakého velkého obchodu s kočárky a omrknout to na vlastní oči ...