Ktorý je nejlepší kočárek do terénu?

lucy.l
8. únor 2009

Ahoj všem,

bydlíme na vesnici a tak bych chtěla kočárek vhodný do terénu - pole,lesy...
Máte někdo terénní kočárek se kterým jste spokojení ?

yanna.o
19. únor 2009

kikimarusko, a pp gt 3 radši než jané proto, že je vychytanější zřejmě? 😉

yanna.o
19. únor 2009

teda má slalom ruční brzdu.., teď fakt nevim 😕

astrane
19. únor 2009

pokud je mokrej a těžkej a i těch 15 je k neprojetí 😠

kikimaruska
19. únor 2009

yanna: Já slalom nechtěla, protože má brzdu ruční na přední kolo...a já chtěla na zadní. A ten košík je pidi oproti Peregu. Jestli má jako on držáky na lahve, rampu pro prcka, nánožník v ceně to nevím, ale odpružení snad nemá (velké mínus pro mě). Je tedy lehčí. Ale ani vzhledově se mi Jane nelíbil tolik a má ho tu každá druhá mamina...Perego tu nemá skoro nikdo, žádné jsem nikdy nepotkala...ale nebylo to o image (na to já nehraju), ale o požadavcích, co jsem chtěla... 😉

yanna.o
19. únor 2009

jo, jané tady taky jednoznačně vede 😀 jasně, nejde o vzhled a nějaký dělání dojmu.. to si neumím představit, jak já tady u nás třeba dělám dojem, i kdybych měla designový kočár jak z marsu 😀 Já vím, že Jané je nevychytaný, poruchový, má nízký odpružení, malou korbu, a je jen po směru atd. (to byly u mě časté důvody u různých značek 😀 ), proto jsem Slaloma vyřadila z výběru, ač váha je dobrá 😉 PP GT3 jsem už pár viděla a jednou jsem na něj dokonce narazila i v krámě, ale každý druhý ho fakt nemá. Později jsem kvůli nevychytanosti vyřadila i Nomáda - tím myslím, že nakonec jsem vzala golfky, ale na Nomádu stále vidím v určitých věcech plus. Ovladatelnost, nízká váha, větší kolečka a prostor.

kikimaruska
19. únor 2009

Jané se mi ta korbička nelíbí...je to takové nízké...celkově...Jinak ani GT3 tedy nejde otočit sporták, to musím přiznat, ale pro mě to priorita nebyla, takže ani u Jane by mi to nevadilo. Prostor je v GT3 teda velikánský...ne každé mamce to vyhovuje, ta prostorovost...ale pro větší dítko pak je ideální, když třeba ještě nechodí.... 😉

yanna.o
19. únor 2009

kikimaruško, pro mě by to později u staršího mimča už také nebyla priorita, hlavně pokud by to byl další kočár, sporťák 😉 od narození u jediného kočárku na tom ale bazíruji 😀

sunnye
19. únor 2009

ahoj holky, tak který je teda ten nej kočárek do terénu? 😉 já mám sice ještě čas, ale už se rozhlížím. Dneska jsem četla, že Firkon vyhrál v testech MF. Máte s ním někdo zkušenost? Líbí se mi Firkon Ivone.

astrane
19. únor 2009

Jo ale to bylo asi před 5 lety 😀 A myslím,že má Ivonne 17kg a to je dost.
Nejlepší je ten,který si správně vybereš.Návod je na první stránce 😉 Pak už se stím musíš poprat sama.yanna má inglesinu magnum,kikimaruska trend-line rider(racer) a PP GT3 a já Deltim Travel.Všechny jsou super.Taky ty X_landery s otočnýma kolama si hodně chválí,Roan Marita,...Ale chce to osobně obhlídnout a ozkoušet dle návodu z té 1.stránky a pak určitě budete spokojeni 😀

sunnye
19. únor 2009

aha, tak to někdy zbandám mažílka a vyrazíme do terénu na obhlídku. Díky. 🙂

astrane
19. únor 2009

Já bych dala základní kriteria pro výběr-váha max kolem 15kg,
raději 4 pořádný kola ne moc daleko od sebe-nejlépe do 60cm,kvůli dveřím,
měkkce odpružený podvozek,
velký košík,Plocha lůžka min tak 85x34cm.
Obecně všechny kočárky na vahadlech to splňují-to je ta klasika
Vždycky je lepší si to osobně zkusit,jinak nám budeš muset věřit🙂Pokud to máme vyzkoušené,řekneme jak se nám jevil...
Hlavně aby šel zvednout na zadní,přední,případně 2 boční kola jednou rukou a to lehce!jinak se s ním nadřeš 😝
A pak záleží ještě na tom jaký chceš vychytávky-větrání,přehazovací rukojeť a tak a kolik chceš investovat...
Ten Ivone by nemusel být špatnej ale vzhledem k váze je potřeba aby byl opravdu dobře udělanej,ale za omrknutí a vyzkoušení by myslím stál...Je to otázka jak lehce se sním manipuluje.to já nevím,nemám to odzkoušeno...

kikimaruska
19. únor 2009

sunnye_ u nás mají Firkony hodně, tedy hlavně dva roky zpět ho tu měla každá druhá mamča, hlavně 3 kolky...ale na mě jsou Firkony dost těžký, dost mamin je pak vyměnila a po korbičce místo sportáku koupili něco lehčího... 😉 . Ridera opravdu doporučuku 😀 ....je velikej a lehkej...výtahy s ním asi řešit nebudeš, ale vejde se i tam do toho malého, jen ty musíš bokem a rukojet sklopit nahoru...je fakt dlouhej 😉

astrane
19. únor 2009

Já chci ten racer plus!!!co mám dělat?! 😀 (když mám smůlu 😢 )

cernobilka
19. únor 2009

holky tady máte videa o TFK, tak kouknětě. JInak ten kočárek je opravdu i s dopúlňkama do 14 kilo.
http://www.super-baby.cz/index.php?option=com_c...

a tady je povídání přímo o mém favoritu
http://www.super-baby.cz/index.php?option=com_c...

sunnye
19. únor 2009

díky za rady, moudřejší budu asi fakt až po tom,co je uvidím v reálu.

kikimaruska
19. únor 2009

astrane- já ti ho seženu...proč máš smůlu??? 😉

tereziep
19. únor 2009

Ahoj,
tak jsem si dneska přivezla sporťáček traxx cruiser. Vypadá supr. Hned jsem ho vyskoušela na neteři. Zatím jen po kuchyni. Malé se líbil a supr se zvedá na přední i zadní kolečka - s malou. Malá ma asi 11 kg. Takže to byla hračka. My si ještě chvilku počkáme. Malé je sice už 7 měsíců, ale nějak se mi jí do sporťáku nechce dávat. Magnum nám začíná být docela malé, ale je zima a sporťák se mi zdá pro ni málo zateplenej. Takže doufám, že vydržíme do jara. I když nechápu, jak můžou do tohoto kočárku strkat mimča. Jsem asi zhýčkaná Inglesinou. Jako sporťák supr, ale pro mimčo se mi zdá moc tvrdej - nehoupe, je nízkej a taška na mimčo nic moc.
sunnye souhlasím s astrane. Kočárek by měl mít max. 15kg. Jinak je těžkej, co nejdelší lůžko, abys mimčo nemusela v půl roce dávat do sporťáku. Záleží také na tom, zda preferuješ kombinace nebo klasické hluboké. O firkonu jsem uvažovala jako o sportovní, ale odradila mě hmotnost. Nakonec vyhrál traxx cruiser. Slyšela jsem, že u kombinací je něco za něco. Buď máš kombinaci na klasickém houpacím podvozku a ten je supr pro mimčo. Potom z toho uděláš sporťák, ale tam je to už o něčem jiném. Je těžší a neohrabaný. Nebo máš kombinaci s vložnou taškou, kde po jejím vyjmutí máš sportovní kočárek nebo ještě existují kombinace s nehoupacím podvozkem. Na podvozek nasadíš vaničku nebo sprotovní sedačku. Ty jsou podle mě dobré jako sportovní, ale jako hlubkoké nic moc. Jsou podle mě dost tvrdé. Já preferuji houpací podvozek.

kikimaruska
19. únor 2009

cernobilka-teda...já valila oči na to video!!! Takhle by měli mít všichni výrobci udělaný videa svých kočárků a dost by to maminkám a tatínkům pomohlo při výběru...skoro nikde není foto kočárku složeného ap...fakt pěkně udělaný 😉

astrane
20. únor 2009

No na Staníka už kočár kupovat fakt nebudu.... 😀 A až bude třetí,tak asi budu muset zůstat u svýho,protože jsme ho kupovali s tím,že bude na dvě děti...Nějak nevím,jak bych manželovi elegantně vysvětlila,že jsem změnila názor,jen abych ten racer mohla vyzkoušet,když tady ten kočár se od něj zase moc neliší a jsem s ním spokojená....Mě se líbí hlavně ta ložná plocha,ale jak znám chlapa,tak řekne,že kočár mám jak novej a dítě se tam vejde tak co řeším... 😅 Jinak by na jízdní vlastnosti byl prakticky nastejno.Takže pokud mi někde neshoří nebo nepraskne konstrukce,tak nehrozí...A to ten kočárek teda nevypadá,že by se chtěl rozpadnout.Jezdí se s ním skvělě,jen mám dost velký dítě(starší syn takhle vypadal ve třech letech 🙂 ) tak by mi to delší lůžko bodlo 😉

sunnye
20. únor 2009

promiňte že zase otravuju, ale dneska jsem s manželem koukali na V-cross. Mají krááásný design 🙂 jediné, co mě trochu děsí,že má v předu kolečka otočná. Máte někdo zkušenost???

gabik76
20. únor 2009

http://www.svetkocarku.cz/44,kombinovany-kocare...
máte někdo zkušenost s tímhle??dík

astrane
20. únor 2009

sunnye-těch otočných kol bych se až tak nebála,určitě jdou zaaretovat...Pokud nebudeš jezdit nějakej extra náročnej terén,tak by to asi nevadilo...mě osobně by odradila váha a rozteč zadních kol...
Taky nevím,jak moc kvalitně je odpruženej,ale asi moc ne,není dělanej na nadzvedávání ale otáčení pomocí koleček.Na cestě-chodník,lesní a polní cesty a spíše po rovině by to asi šlo 🙂 Ale to chce v obchodě pořádně vyzkoušet a projet se tam s ním a představit si,že to je vlastně nejideálnější pristředí,protože všude jinde se s ním pojede hůř a na obrubníky bude nutno ho zvedat na zadní kola,tak i to bych vyzkoušela,pokud to nepůjde bez problémů jednou rukou,tak bych ho nechtěla,design nedesign 😉 (ale mají je pěkný...)

astrane
20. únor 2009

gabik-asi totéž co předchozí příspěvěk,jen mi chybí rozměry kol,jejich rozteč a rozměry lůžka kočárku.zbytek by byl asi stejný,váha je taková hodně hraniční
.Já na tyhle kočárky nejsem,ale kikimaruska měla bolder a to je podobný a pokud vím,tak ho prodala a jistě vám řekne na co si u těchto typů dávat ještě pozor

gabik76
20. únor 2009

já pořád nevím co kola,dvě otočný mi přijdou lepší než jedno....jsem už z toho jelen.Nadzvednout šel právě úplně krásně.Korba moc velká není ale to pro mne není podstatné.

astrane
20. únor 2009

a se 4kolama je nedělají?

astrane
20. únor 2009

sunnye-jestli chcete jezdit někam do skal,tak já bych brala jeden z těchto
http://www.kocarky-ruzovypanter.cz/produkt.htm?... na podvozku ergo bike
http://www.trend-line.cz/kategorie/racer-plus/
předpokládám že chcete jezdit hodně náročný terén.... 😉

sunnye
20. únor 2009

díky, zkusim je objevit někde v obchodě, abych je viděla v reálu. Ještě jednou moc díky.

astrane
20. únor 2009

Případně něco podobného a podobných technických parametrů... 😉

astrane
20. únor 2009

ještě tento by se ti třeba mohl líbit...a je taky vhodnej...
http://www.bejbycentrum.cz/?item=576

tereziep
21. únor 2009

astrane - ten racer je fakt krásnej. Je dost velkej. To jsem měla vědět dřív - možná že bych ho koupila místo Traxxu. A vypadá i dobře oproti Dorjanu Cross country. Ale, už mám Traxx a jiný už mi manžel nekoupí. Měla jsem co dělat, abych ho ukecala na druhej. Myslel si, že mi stačí Inglesina. No a tak jsem ráda, že mám alespoň nějaký. Stejně bych se na něj musela podívat v reálu a to znamená jet asi do Prahy. No a to je na celý den. Holt budu muset být spokojená s tím co mám. Né že by se mi nelíbí, ale na tom raceru se mi líbí velikost lůžka až 100 cm. No snad nám bude stačit 90cm. Jinak si myslím, že jsou dost podobné i cenově.