Ktorý je nejlepší kočárek do terénu?

lucy.l
8. únor 2009

Ahoj všem,

bydlíme na vesnici a tak bych chtěla kočárek vhodný do terénu - pole,lesy...
Máte někdo terénní kočárek se kterým jste spokojení ?

andy80
10. únor 2009

k té korbičce x-landera. Já mám teda kolekci 2006 a ta korbička mi přijde větší než z těch nových kolekcí.

lucy.l
autor
10. únor 2009

Dobré ranko holky, mrkněte na tyto kočárky http://www.xadventure.cz/ znáte je někdo ? Docela se mi líbí tip cross-over

astrane
10. únor 2009

Taky ten dorjan,co už jsem tady někde zmínila je totéž...

Deltim Voyager si teď koupila kamoška,když viděla,co ten můj vydrží 🙂 Dala za něj 3,5 tis i s taškou na mimi-za novej! a je zatím spokojená-není těžkej a projede všude,Její přítel ho předevčírem přenášel přes potok-tál tady sníh a bylo tam o 20čísel víc vody a liboval si,jak to jde dobře.
Já si ho tenkrát nekoupila,protože má tvrdší pružiny než travel a tak se mi s travelem jezdí líp.Ale zase je ten voyager hezčí 😉

Já bych teď posledních 14 dní ocenila pásy nebo lyže 😀 Prodírat se sněhem apak ke všemu mokrým je teda zážitek 😝,i s těma velkýma kolama.A to je tady tak 10 cm...

zanetka82
10. únor 2009

http://www.detskyruzek.cz/kocarky/hluboke/roan/...
Tak já mužu doporučit tento kočárek. byla jsem sním moc spokojená. Naší mají taky chalupu u lesa a každý den babička drandila v lese. Dokonce si vždycky i něco dovezla 😀 Sundala nakupní košík a šup už tam bylo dřevo na topení 😀 😀 😀 Super je krasně odpruženy a jezdí se sním skvěle. 😉

astrane
10. únor 2009

Ten už jsem taky doporučovala,má do terénu výbornej podvozek.A navíc je i pěknej a má velkej výběr barev...

kikimaruska
10. únor 2009

Holky ty kočárky s malýma předníma kolečkama vypadaj hezky, do města taky, ale do terénu tedy s pidikolečkama asi moc neee, čím větší kola, tím lepší v terénu, jak už tu psali holky...

kikimaruska
10. únor 2009

Teda ale ta Marita vypadá skvěle v týhle barvičce 😉

astrane
10. únor 2009

Mě se momentálně moc líbí tyto: http://www.anicka.cz/shop/showCategory.php?good...
Ale spíš ty jednobarevný.Už jsem si je zkoušela i povozit 😀
Ale u nás nejspíš nákup nového vozítka už nehrozí,ten náš vypadá,že bude sloužit ještě hodně dlouho.... 🙂

zanetka82
10. únor 2009

Roan má barvičky krásné 😉 🙂 Já si zamilovala tu naší. (kuk album) 😵 😵 😵 Ano rozloučit sem se nechtěla 😀 😀 😀

lucy.l
autor
10. únor 2009

Holky ten roan se mi začíná líbit, třeba ten černobílý ... myslím že na bruslích by se mi s ním tak dobře nemanipulovalo, začínám zvažovat vážně variantu sehnat třeba roan někde v bazaru a pak koupit nějakou 3 kolku s ruční brzdou do města a na brusle 🙂

kikimaruska
10. únor 2009

lucy to bude asi stejně nejlepší. My to tak máme taky. Trojkolku teda máme taky tady do terénu a k našim abysme ji všude nevláčeli sebou, máme starší kočár jen do terénu a je to nejlepší 😉 . my tedy tu brzdu na brusle nevyužijem, máme tu obří kopce, tak brzdíme dolu 😀

nelda
10. únor 2009

Ahoj, my máme kočárek zn. Bambi Filo. Bydlím taky na vesnici a v terénu se mi moc osvědčil. Do města je taky super, lehce ovladatelný. Minulý rok rozšířili barevnou kolekci kočárků, takže je z čeho vybírat. Stránky : www.veronika7.cz, jsou z jihlavy. Cena přes net 5990,- 🙂

lada82
10. únor 2009

ahoj!
moje sestra ma Maritu a je moooc krasnej!
my bydlime na venkove za Prahou, mame X-Lander XA a nemenila bych ani za nic - zvladl s nami blato, lesy, dovcu na horach na snehu a v lete vystup na horu Radhost v podstate po kamenech... takze super 🙂
a s velikosti korbicky jsme problem nemeli

silente
10. únor 2009

My včera ukončili výběr kočárku. Budeme jezdit polem/nepolem lesem/nelesem, občas do bahna na stavbu našeho domku, sněhem a občas i do města. Zvládne to Inglesina Magnum bez ztráty kytičky? 😕

yanna.o
10. únor 2009

silente, no tááák 😀

lucy.l
autor
10. únor 2009

s ruční brzdou mě totiž zaujal qunni speedy sx, už jsem si říkala že půjdu do něj + roan nebo inglesinu za bazaru, jenže, když jsem našla rozměry korbičky tak zase nic vnitřní rozměry 74x30cm mi přijde strašně maličkatý :(

musko
10. únor 2009

lucy, Roan má 80x40 cm - som si to merala. My ho chceme tiež. A šporťák až potom - Jane Nomad 😉

yanna.o
10. únor 2009

Někomu se ve změti dnešních moderních kočárků mohou zdát houpací podvozky ne tak oslnivé. Mně se líbí. Je to klasika. Inglesina patří obecně mezi lehké kočárky a mezi houpacími je asi nejhlehčí. Jsou to Italové. Design kočárku je pěkný, ale odpovídá vyšší ceně. Stejně tak kvalita provedení. Za Magnum ve výprodeji kolekce zaplatíš minimálně 9 a půl tisíce. A to bez příslušenství (pláštěnka, taška atp.). Zas si můžeš vybrat, co chceš a nechceš a můžeš koupit i levnější neoriginál. Záleží tedy, kolik chceš nebo můžeš investovat do kočárku. Existují i levnější houpací kočárky. Vypadají dobře a službu odvedou také. Já vzala Inglesinu kvůli strachu z poruchovosti jiných značek, kdy v diskuzích se objevovaly stížnosti častěji procentuelně, než bych si přestavovala já. Také kvůli váze a dobrému těžišti a hlavně mi přišla pohodlná pro mimi a vcelku prakticky řešená. A krom otočných kol měla vše, co jsem chtěla (velký košík, dobré těžiště, nižší váha, polohování zad, dlouhý leh, větrání boudy, možnost otáčení sedačky po a proti směru, možnost nacvaknutí autosedačky /bez adaptéru/ atp.

Já za sebe doporučuji Inglesinu na podvozku Ergo Bike s korbičkou Magnum, která je polohovatelná. Těžiště dobré, váha nízká, ovladatelnost výborná, jízda pro mimčo pohodlná, kočárek praktický (větrání - lepší do kolekce 07, možnost otáčení sedačky, dlouhý leh atd.) Poruchovost skoro žádná. Tedy já nezažila žádný problém a ostatní snad taky ne..Diskuze o Inglesině jsou plné chvály. Podvozek mi stál pod širým nebem rok a čtvrt za každého počasí a denně jsem s ním jezdila jak prase v terénu (tím myslím terén a ne „terén“) a nemá jedinou poruchu. Celkem jezdíme už rok a půl. Jedině se musí občas dofouknout kola, aby byla tvrdá a nekladla odpor a promazat kola a spoje kvůli vrzání (vržou i nehoupací podvozky - to je normální údržba, nikoliv "porucha" 😉 ). Nepíchla jsem nikdy.

Jezdili jsme denně v kopcích (i proto se hodí nízká váha), ve vysoké trávě, po louce, v lese přes spadané klacíky, šišky, kořeny, listí atd., po panelce, na ztvrdlém i měkkém bahně, po hrbolaté hlíně s nálety a plevelem, kameny sypaných cestách atd. Výhoda je to, že jsem si mohla jezdit, kam chci bez nějaké zvláštní námahy. Z asfaltky uhnout do lesa, z lesa přes potůček na šutříkatou cestu atd. To se nedá vyjmenovat.. Do kopce jsem musela jezdit rychle, protože kolem mě jezdily náklaďáky a bagry a to je smrad a kravál (i proto je znát každé kilo). Mám tu kolem sebe 3 stavby a je třeba utéct na čerstvý vzduch. Jízda ve městě samozřejmě není problém, ani nevnímám, kudy jedu. Obrubníky v pohodě, na eskalátorech taky - tam stojí kočár na všech 4 kolech šikmo - nijak neposiluju. Jen mezi úzkými regály apod. se aretace hodí. Ale také menší rozměry. Na to mám golfky 😉 Většinu procházek jsem strávila v přírodě, MHD nejezdím, do schodů nechodím, do Prahy do obchoďáků jezdím autem. Tzn. každý má jiné požadavky a pro každého je lepší něco jiného 😉

yanna.o
10. únor 2009

dočti si ty tři stránky, mám tam fotky.. 😉
nad roanem jsem také přemýšlela, v diskuzích rovněž chválený, ale nestojí tolik peněz. Má velmi prostornou klasickou uzavřenou vaničku. větší jsem snad ani neviděla 😉
Ještě jsem také přemýšlela nad Jané, Cortinou, x-landerem a mnoha dalšími levnými i drahými značkami. Nějak jsem se nemohla furt vyhranit 😀

silente
10. únor 2009

Yanna - vše prohlédnuto a pročteno 😀 Já toužila po Dorjan Danny Sport, ale asi by mi do druhého dítěte pak nevydržel. Inglesina mě moc neoslnila, ale pohodlí naší prckové je důležitější.
Jdeme do tuté:
http://www.detskyraj.cz/zbozi/6198-inglesina-se...
barva biscotto

Cenu jsme naštěstí nemuseli řešit, takže fakt jsme šli po pohodlí a kvalitě. 🙂
Pak podám hlášení, jak drandíme (teda ale tolik fotek asi určitě ne 😀 )

yanna.o
10. únor 2009

silente, já původně taky nepočítala s extra albem 😀 Pak jsem dala dohromady nějaký fotky z procházek a v jeden den jsem si venku ten kočár nafotila a lípla to tam právě kvůli těm nekonečným diskuzím tady 😀
Takže béžovo žlutá jo 😉
Jako na asfaltce kolem domu mi to nedocházelo. Říkala jsem si, že jsem mohla mít i jiné typy kočárků. Ale když začalo jít do tuhého, tak jsem pochopila, jak se věci mají 😀 A mezi těmito typy kočárků má ta Inglesina hezký design. 😉 Zajímavý je, že tady v té pidivesničce průběžně nějakou vidím. Jsou to i staré kolekce. Každý rok tady vidím jezdit minimálně jednu, ale i víc. Někomu se narodí dítě, jinému další a tak ji zas vytáhne. Na počet obyvatel a kočárků tady je docela "častá".

yanna.o
10. únor 2009

jinak dorjany, co jsem viděla v krámě, byly těžký dost a to všechny a některý vyloženě nechutně. Dany sport ale v té době jsem neviděla. S podobným typem jsem ale tady jela. Byl to x-lander a byl o poznání těžší, což jsem pocítila při jízdě do kopce. A to jsou i mnohem těžší kočárky na trhu 😉

silente
10. únor 2009

Ten Dorjan byl do rozměrů dost podobný, ale hůř houpal. No skoro nehoupal. A bála jsem se těch plastů.
Tento to je:
http://www.detskyraj.cz/zbozi/6372-dara-dorjan-...

Ve skutečnosti je ta barva khaki/jasně oranžová. Do žluté bych se bála jít kvůli těm mini otravným muškám, co by po ní určitě šly. A podvozek chceme stříbrný. Na netu je ale vidět houby 😖
https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage...

lucy.l
autor
10. únor 2009

musko, ty mrňavý rozměry jsem myslela u qunni 74x30 cm, děs . taky mě zaujal tento http://www.babystyle.cz/kocarky-bebe-confort/be...

(na ty cyklostezky atd. )

yanna.o
10. únor 2009

silente a už jsi to objednala?

astrane
10. únor 2009

silente podle mě je Inglesina krásná...líbí se mi od roku 2002 🙂 Nemám ji jen kvůli ceně.Ale fakt bezporuchová a úžasně lehká a všude projede,i nejužšíma dveřma a ve skutečnosti je o moc hezčí než na obrázku-tu vaši barvu jsi viděla in natura?mě se moc líbí.Kamarádka má magnum a ani nekupovala golfky,prý je s inglesinou nepotřebuje,ani do města 🙂Tak dobře se s ní jezdí. Má asi roční mimi a jezdí už se sportovní úpravou.Myslím že do terénu lepší kočárek nenajdeš 🙂

Lucy-do 74 cm korbičky se vejde mimi max do 6 měsíců- bez fusaku.Muselo by být hodně drobný,aby se vešlo i s fusakem.Takže ve vašem případě to znamená nejpozději v lednu do sporťáku,pokud je dobře krytej a jde úplně do lehu,tak by to šlo...

silente
11. únor 2009

Yanna - budeme objednávat tak do týdne. Odsud:
http://www.detskyraj.cz/zbozi/6198-inglesina-se...
jen ještě řešíme kvůli isofixu v autě, jestli s autosedačkou či ne, ale to není už podstatné 😎

Astrane - jj, viděla jsem celý kočár včetně vybrané barvy naživo. Podle netu bych do té barvy nikdy nešla, ve skutečnosti je opravdu hezká. Ta oranžová je fakt luxusní, nevím, proč na všech fotkách vypadá jako žlutá 😅

yanna.o
11. únor 2009

Silente, já bych ti k tomu doporučila vzít hygienickou vložku a antialergickou matraci (to je název). Píšu právě kvůli té autosedačce. Tak za prvý je jedna věc brát to podle crash testů a isofixu - to pak snad jedině romer a maxi cosi, co mají (konečně) 2 + za bezpečnost. V tomhle mi u některých výrobců kočárků dost vadí, že za mají své autosedačky. Mnohem radši bych byla za možnost nacvaknutí těch výše uvedených. Další věc je, že Huggy je podle mě dost do sedu a malé miminko se tam krčí a padá mu hlavička. To se mi vůbec nelíbilo. Já tedy nezkoušela maxi cosi dát do auta před koupí autosedačky, takže nevím, jak je tam sklopená, ale myslím, že víc. Huggy také nemá žádnou zmenšovací opěrku hlavičky. Má zemnšovací vložku, ale to nestačí. Chce to určitě nejdřív nainstalovat do auta. My isofix neměli, takže jsme koupili bázi. S tou pak má lepší výsledky v testech a líp se instaluje do auta. Teď už isofix máme, tak jsem další autosedačku koupila Romer Duo, protože je isofixová, ale nemá opěrnou nohu, kterou jsem nechtěla kvůli místu na podlaze. U vajíčka může ta noha zůstat v autě a vyndavá se jen autosedačka, ale v kategorii 9 - 18 kg je ta noha k autosedačce přidělána pevně a nelze odendat. Je fakt, že jsem já osobně využila nacvakávání na podvozek dost (malý usnul v autě a při přendavání se budil, takže když jsem jela do krámu, nechala jsem ho dospat, když na procházku, přendala jsem do kočárku a hned jsem jela, ale to bylo v lese, kde byl klid a on spal dál). Také mi vyhovoval ten bezadaptérový systém cvak cvak.
Jo jo.. barvička je taková okrová 😀 😀

petruna
11. únor 2009

já jsem do terenu spokojena s Roanem Marita, ale je to takova klasika (zadny moderni design), ne kazdemu se libi.