Ktorý je nejlepší kočárek do terénu?

lucy.l
8. únor 2009

Ahoj všem,

bydlíme na vesnici a tak bych chtěla kočárek vhodný do terénu - pole,lesy...
Máte někdo terénní kočárek se kterým jste spokojení ?

yanna.o
12. únor 2009

jmiso, dík za info 😉

astrane, jak máš starý mimčo?

kikimaruško, mohla bys ještě porovnat jízdní vlastnosti celkově, kudy jezdíš.. ale nemusíš!!!!!!

Tak podle toho popisu bych si u Boldera řekla, že se mi líbí otáčení sedačky po a proti, ale že je to kráva. A vadil by mi ten nijaký nánožník. Já kolem něj jen prošla v krámě a líbilo se mi měkké odpružení a i větrání v boudě. Ovšem jestli to byl on.. černobílý kytkatý. Jenže těch kytkatých kočárků dneska je víc..

Trend line vypadá funkčně i cenově zajímavě. Musela bych ho samozřejmě vidět. Ale popis zní pěkně.

Na Perego GT3 jsem chválu už taky četla. Když jsem chtěla nějaký golfky a uvažovala i nad sporťáky, tak na mě už moc těžký. A taky nejsem na tříkolky. Bych si to musela zkusit 😀 Na mladší mimčo by mi vadila jízda jen po směru, předpokládám, že sedačka otáčet nejde. A to já využila a mám hodně ráda.

O x-landeru jsem přemýšlela. V té době bylo na výběr míň kočárků a s těmi otáčecími koly jsem neviděla. Koukám na to a uvádějí dobrou váhu. Těžiště dobrý má. Takže ovládat se podle mého bude dobře a otočná kola pomůžou u starších těžších dětí, v obchoďáku atd. Já bych je kolikrát z lenosti ani nearetovala 😀 Ráda bych si ho aspoň zkusila (nebo nějaký typově stejný). Samotný sporťák se prodává levně. Na x-landrech mi v porovnání konkrétně s inglesinou vadila vyšší váha, horší provedení (při bližším ohledání i vzhledově, ač sporťáček mají celkově dost líbivý), malá, jednoduchá korba bez vychytávek a následně sporťák jen po směru a v souvislosti s tím neúplný leh sporťáku, nepevná záda a polohování těmi popruhy, jejichž ovládání je uživatelsky nepřívětivé a s opřeným dítětem asi ještě nepřívětivější. Ale jak píšu, teď bych si ho zkusila..

Když jsem se rozhodovala, zda vzít golfky nebo sporťák, nevzala jsem žádný sporťák z toho důvodu, že bych si váhově nepomohla (hl. při jízdě do kopce a nošení do schodů v centru). Přemýšlela jsem nad golfosporťákem Nomádem, ale vzala jsem za cenu svého pohodlí golfky proto, že malému ty naše sednou, může se tam předklonit, stoupnout si, nevyjede mi z něj vzteky apod.. V Nomádu byl trochu zapadlý, záda totiž nešla víc nahoru. Vadila mi slída v boudě a další detaily. Na zimu je dobré, že je široký a dlouhý. Je lehký a má dobré těžiště a spojenou rukojeť. Oproti golfkám by se mi ovádal samozřejmě lépe.

astrane
12. únor 2009

To naše ,,mimčo" bude mít za týden 2 roky 😀 Váží 13 kg a měří 91 cm.Kočár máme 85 cm,tak už spí s pokrčenýma nožkama.Při sezení to ale nevadí 🙂 Proto se mi ten trend-line X-ranger tááák líbí-tam by se ještě v pohodě vešel.No ale pochybuju,že mi manžel schválí koupit si na příště jinej,když jsem mu tvrdila,že tento máme na 2 děti 😉 No co vypadá furt pěkně a třeba to 3. bude stejnej drobek jako ten 1. a ne takvej obřík,co měl ve 3 měsících 7,15 kg a 63 cm.... 😝

Golfáč mám Chicco multiway a na golfkz podle mě dobrý-délka lehu 90 cm,takže i na větší děti.Ale s tím velkým kočárem se pořád všude jezdí líp 🙂

yanna.o
13. únor 2009

2 roky už.. no vida 😀
Koukala jsem na ten x-ranger a oproti jiným kočárkům tohoto typu vypadá líbivěji. Ty kytičky.. 😀 i textil a barva konstrukce je jiná 🙂
Chicco multiway mám ráda. A výškově by mi víc sedly. Golfky jsou to pěkný a dobrý je i to, že tyč vedoucí od rukojetí dolů není rovná, ale je u koleček ohlá dovnitř, takže se o něco lépe přizvedávají 😉

yanna.o
13. únor 2009

Ve 3 měsících 7 kilo? 😨 😅 Tak ono je fakt, že po narození přibírají i rostou strašně rychle. Náš měřil 50 cm a vážil přes 3 kila, v šesti týdnech už měl o víc než kilo nahoře a ve 3 měsících 5 a půl kila a o 13 cm vyrostl. V 6 měsících 7 kilo a 70 cm (přibližně), tj. o 20 cm více. Máme takovou průměrnou váhu i růst. Malý není obřík, je možná trochu drobnější, ale zas ne žížala 😀 V roce a půl měl 10 kilo a kolem 83 cm. Od 3 do 18 měsíců vyrostl tedy o dalších 20 cm - na tom je vidět, jak je ten růst po narození rychlý. Takže krátkou korbičku bych opravdu nechtěla a už vůbec ne pro mimi, kterému bude půl roku v zimě, kdy se bude muset připočíst ještě fusak. Nemluvě o dětech, které jsou ještě větší. 😝

Když už jsem u toho počítání, tak Magnum má dle výrobce skoro 14 kilo (je to lehčí kočár, ale ultralehký nikoliv – to jsou buginy, vaničky na golfových podvozcích apod.).
Malý měl přes 3 kila, takže hned po narození jsem jezdila se 17kilovým kočárem.

Golfky mám toho těžšího typu (inglesina zippy, pp pliko, chicco multiway, jané solo atd.). Mají 8-9 kilo. Malý 10 kilo. Takže nyní jezdím s 19kilovými golfkami, které jsou mizerně odpružené, mají malá kola a podstatně horší těžiště než houpací kočár.

Pokud jedu dnes s Magnumem, táhnu ale už 24 kilo (nepočítám fusak, zimní oblečení, věci v košíku!). Tj. o 5 kilo víc než s golfáči. A do táhlého (i mírného) stoupání nebo prudšího kopce je to strašně znát. S golfáči je to teď, jako když byl malý teprv několikaměsíční miminko v houpacím kočárku.

Opravdu je znát doslova každé kilo, proto jsem všechny těžké kočáry hned vyřadila z výběru. Ne že bych byla pohodlná, ale prostě bych to neutlačila mimo rovinu. Mám 55 kg a neprovozuji žádný sport. Někomu s dobrou fyzičkou by to třeba vadilo míň. Stejně všichni chtějí zhubnout po porodu 😀 A spousta maminek si je v přírodě chválí taky 😉

yanna.o
13. únor 2009

To horší těžšitě golfek myslím kvůli přizvedávání a manévrování. Jiné je to, pokud jde o těžiště, v tom, že jsou níž u země a líp na ní sedí 😉

andy80
13. únor 2009

Holky, já u x-landera opěrku nepolohuji pomocí popruhů. Ale já mám kolekci 2006 tak nevím, jak je to u nových. A sporťák mi jde do úplného lehu. Asi byli ty starší kolekce lepší.

Jinak mě teď teda překvapilo Tako, jaké má pěkné kočárky a už to nejsou jen takové ty těžké tanky. Škoda, že takový výběr nebyl, když jsem sháněla kočárek já. Ale já teda výběru nelituju. Mám x-lander x3 kolekce 2006 a jsem s ním maximálně spokojená. Je lehký, prostorný, lehce ovladatelný a do terénu super.

Na syna jsem měla kočárek ABC Desing, ale už nevím označení a ten byl taky lehký a prostorný a skvělí do terénu. Vyvezl malého na Sněžku i na Říp. Fakt jsme ho nešetřili a vydržel to. Malý v něm jezdil do 2 let (pak už na kočár nechtěl ani náhodou) a krásně si v něm lehl aniž by měl pokrčené nohy.

astrane
13. únor 2009

Já mám asi 48 kg,takže taky odmítám tlačit do kopce 20kg kočár 😝 Jsem zvyklá hodně chodit,pokud se to dá považovat za sport.Chodili jsme před dětma 40-50 km každý víkend-máme totiž akčního psa 🙂 ,tak aby se trochu unavil.Ale my jsme hodně chodili už před psem,tak jsme chtěli kočár,co by nás moc neomezoval.U toho trend lineu u jednoho kočáru uvádí 12 kg-Racer plus.Fakt mě mrzí,že v okolí Brna je nikde nemají,kdyby to byla pravda a byl dobrej-tj dobře vyváženej,tak bych možná zauvažovala o výměně-je to přece jen už 2,5 kg rozdíl a cena byla necelých 7tis. 😉

Ten X-lander musím nutně vyzkoušet,má tolik kladnýcch referencí.... 🙂 I když k nejlehčím nepatří...

yanna.o
13. únor 2009

andy, no vida, tak se to netýká všech X-LANDERŮ. Ty, co jsem viděla já, se utahovaly popruhem. Já sháněla kočár v r. 06 a 07.
Myslím, že sporťák s dobrým těžištěm, pákou, slušnou vahou a velkými otáčecími koly se ovládá snadno a když se zaaretují, tak se s ním samozřejmě taky dobře manévruje. A má svý přednosti (sporťák a možnost volby otáčení kol). Já ale vždycky všude našla nějaký "ale" především na korbičce a sedačce (neotočná sportovní sedačka, mrňavá korba, vychytávky, široko od sebe kola, vyšší váha, poruchovost atd.). Jen jsem chtěla říct, že není pravda, že s kočáry bez otočných kol se musí nějak hrozně jezdit. Pokud jde o váhu, x-lander XA není těžký, váží asi o kilo (sporťák) až dvě (korbička) víc než Inglesina (dle údajů výrobců). X-lander x1 je už podle mě těžký dost.

Myslím také, že lepší jsou kloubové rukojeti než teleskopické, které se sice přizpůsobují výšce člověka, ale vysouvají se pouze nahoru, nikoliv za kočár a neprodlužují tím pádem páku. Proto se kočár většinou (ne vždy) hůř přizvedává. A nedají se sklopit dolů, aby mohlo kočár tlačit dítě.

TAKA jsou stále velmi těžké kočárky (nejsou to jediní výrobcí těžkých kočárů). Jejich kombinace s vloženou taškou váží 16 až 19 kilo - prázdný kočár (těch 19kilových dělají víc typů) a jeden typ váží dokonce 21 kilo!!!! Šílený.. Někteří tu váhu hážou za hlavu, říkají si 5 kilo sem nebo tam. Pak se diví. Ono se to nezdá, ale těch 5 kilo je citelný rozdíl 😉 Tako vyrábí také sporťáky a ty jsou lehounké, asi 11kilové (výrobcem udávaná váha).

Když jsem vybírala já, byl menší výběr na trhu i v typech kočárků. Ani ojetá Inglesina se skoro nedala sehnat. Dneska jich je dost a bazarová cena je fakt nízká. Šetřit peníze, tak jdu znovu do Magnuma, vzala bych tak rok používaný v normálních podmínkách, tomu prostě nemůže nic být (ne od někoho, kdo jezdí jak já 😀 ). Pro lepší pocit bych dokoupila novou hygienickou vložku a matraci. A pak bych vzala nějaký sporťák nebo jen golfky, které už nebudou tak vytížené jako kočár v prvním roce života.

Abych furt nechválila houpací kočáry a nepomlouvala golfky.. Mám je ve skutečnosti ráda. Už si na ně i zvykám 😀 Vynesu je do schodů i s dítětem, nezničím se cestou do kopce (i s golfkama je to záhul, já to tu mám samý kopec), zaberou míň místa v kufru, v krámě se dobře jezdí mezi regály, na frekventovaných místech tolik nepřekážejí, díky nižší váze a nižšímu těžišti je lépe udržím na svahu (když jsou v náklonu pravá kola výš než levá). Mají lepší stabilitu než těžší a vyšší Magnum, které dneska na tom svahu musím držet silou, abych ho v téhle šikmé poloze udržela na cestě a nesjížděla vedle. To samé při přizvedávání na kopci. Jak už v tom sedí těžší dítě, tak se to přizvedne víc než bych si přála (to se ale stane i u kočárků s konstrukcí podobnou jako chipolino rapido, které se přizvedává dost snadno a je i lehčí http://www.chipolino.cz/katalog/nahled_rapido62...). Nikdy jsem ale neměla problém s tím, že by mi vypadávalo dítě. To vypadne z nehlídaných kočárků 😉 Na rovině neřeším nic. Jak se straší, že je to nestabilní a dítě se hned převrátí, tak to není vůbec pravda. Nižší sporťák bude ale o něco stabilnější, to je fakt. Je to dané také tou lepší pákou.
Pětibodové pásy jsou volnější. Na zimu ale dobrý. A lepší než krátký 😀 Já je stejně vůbec nepoužívám. Záleží taky hlavně na váze dítěte. Někdo se nadře o pár měsíců dřív, někdo později 😉. Také je důležité, kde kdo bydlí. Pokud jezdí často MHD, nevynese brzy žádný sporťák. Radši si ve ¾ roce pro tyto účely koupí golfáče a s žádnou Inglesinou ani ničím jiným se tahat nebude. Golfky kupuje většina maminek tak jako tak. Na Magnumu není nic zázračného. Jen houpací podvozek (ty vypadají vesměs podobně a liší se v detailech a vahou). Má své výhody i nevýhody. Korbička mi přijde dobře vymyšlená a vyhovuje mi rychlé nacvakávání. Celkově spokojenost a koupě jsem později nelitovala.

yanna.o
13. únor 2009

co to zas je? 😅

astrane
13. únor 2009

přece slohová práce 😀
Jinak souhlasím,ani já neměla na výběr tolik kočárů,co je teď,mě přijde,že jich je čím dál tím víc-hlavně s těma jedněma otočnýma kolečkama.
Já měla v ruce ABC design 21 kg a to teda byla síla-byl to starší model.Je tady i téma Takko a holky tam fakt neřeší 18 kg jako moc a často ho chtějí celkem do terénu.No tak to jim přeju aby jezdili jen po rovině,páč jinak rychle zjistí,že každý kilo se počítá...Pak ho po 6 měsících prodávají,protože se s ním nedá jezdit.O kvalitě teď pomlčím,má ho kamarádka a je to děs.Rozhodně ho nikomu nedoporučuje...
Já bych ty golfky ani nepotřebovala,klidně můžu tahat velkej kočár,ale mám ho často špinavej,tak potřebuju mít něco relativně čistýho do zásoby 😉

yanna.o
13. únor 2009

to je asi tím, že si jinak (v reálu) s nikým moc nepokecám 😀

No já chtěla asi říct, že všude je něco, někomu se nelíbí to, jinému ono a jeden kočár nemá to a má zas něco jinýho a to je pak těžký, že jo 😀
No a taky že krátká a kolmá páka je blbá. (U golfek to pak nezachrání ani spojená rukojeť.) Musí to vést za kočár a to teleskopické většinou moc nevedou. Kloubové se dají nastavovat výškově i těžišťově. Takže dobrá váha a páka je alfa omega. Když je blbý oboje, tak je to v podstatě neovladatelný a ani otočný kola to nevyřeší.

astrane, s otočnýma gumovýma kolama jsem dřív viděla jen bebecar a ten byl těžkej jako kráva. Za to ty otočný kola fakt nestály. Jinak podvozky maj pěkný (různě těžký) a i sportovní sedačka na nich vypadá vcelku dobře 😉
Já totiž otočný kola chtěla, ale byly jen u trojkolek nebo nebyly gumový a měly menší průměr. Teď je toho všeho víc a taky s různýma hybridama se roztrh pytel. Ojeté Inglesiny dřív téměř nebyly vidět a když ano, tak klidně kolem 8000,- (když se prodávají za 9 - 13 tisíc.. tedy bez příslušenství). Dneska vídám starší kolekce za 2 až 4 tisíce. To je směšné.

Tako apod. jsou těžký šíleně. A je u nich vysoké procento poruchovosti. Někdo je vyloženě hájí, ale já bych se řídila spíš negativními názory a zkušenostmi v tomto případě. Je spousta maminek, co je bolí předloktí, zápěstí, záda, nakonec ani moc nejezdí, resp. jezdí nerady nebo nejezdí vůbec na určitá místa a jsou rády, že dojdou od výtahu ke vchodovým dveřím. Přiznávám otevřeně, že pochvalné názory nechápu a nerozhodnuté maminky, které si to těžko představují, jen ukolébají. Je dost kočárků velmi pohodlných pro miminko, které jsou přijatelné i pro maminku. A nejsou drahé.

kikimaruska
13. únor 2009

andy: já měla X-lander XA 2008, a sporták se polohuje poruhama - dost zdlouhavé a nepraktické,,,a nešel do úplného lehu. Ony snad byly větší dříve i korbičky, co jsem zaslechla...ale to neporovnám.

astrane
13. únor 2009

kikimaruska-a dá se s tím riderem houpat? nebo jen pruží? Já mám taky pružiny a pěkně se s ním houpe,protože jsou hodně měkký.fakt mě ty kočárky zaujaly,tak abych měla přehled...třeba něco vyhraju,nebo zdědím.. 😉 (jinak mi doma novej kočárek rozhodně neprojde 🙂 )

kikimaruska
13. únor 2009

astrane-houpat s ním jde, když tlačíš na rukojet...není to typ, že bys vzala za rukojet, pustila ji a on se sám houpal nahoru a dolu, jako to měli dřívější kočárky...to ale neuměl ani Bolder....cíleně je houpeš, to lze, v terénu krásně pruží, ale nehoupají se sami....jestli myslíš tohle. odkud jsi? Přijed se podívat, půjčím ti ho na vyzkoušení 😀

astrane
13. únor 2009

tak to ti budu muset věřit,bydlím u Brna,tak to je trochu z ruky.Ale určitě si ho zařadím mezi případné favority...koneckonců dalšího potomka budeme mít asi až za dva roky,tak kdo ví co bude,třeba se mi ta informace bude nakonec přece jen hodit 🙂
případně můžu doporučit kamarádkám...

yanna.o
13. únor 2009

Takhle sama nehoupe ani ta inglesina a jiný dnešní houpací kočáry. Nahoru a dolů s ní nehoupu, to by mi bolely ruce. Spíš jí držím a kývám s tím do stran nebo se o to opírám 😀 a Hýbe se to jen trochu, to stačí. Ne jak rosol 😀 Měkký pružení je taky dobrý.. to možná byl právě ten bolder, co jsem ho zmáčkla v krámě a pružení fakt pěkný 😉

ABC DESIGNY jsem vídala v babystaru. Měli jich tam hodně, dneska už ne.. jen pár golfek od nich. Byly to fakt monstra. Všechny tyhle turba, 4tecy.. http://www.abc-design.de/produkte/kombi-kinderw...
Chytneš to, že to přizvedneš a ono nic, takže musíš zabrat, ale fest. S manželem jsme si řekli jen Cože?! Co to je? 😲 😅 Prázdný kočár v krámě... to samý MOON (nevím název toho typu). Přizvedávat to každou chvíli na blbý obrubník musí být dost otrava. Malá vložená taška v malém sporťáčku. Bez otočných kol by to byla fuška. V krámě jsem musela pěkně oběma rukama chytit rukojeť a pořádně se o ní opřít, abych to vrátila zpátky na nízký stupínek 😉

Potěžkala jsem si pár kočárků typu Tako a byly to všechno těžký krávy, navíc mají asi i nějak divně těžiště.. nebo za to může jen ta váha.. nevim (ale 19kilovou Inglesinu s dítětem ovládám líp než prázdný kočár typu Tako..). Na letní mimi mi to taky vadilo, je tam moc textilu, takové celé obalené to je.. Nechci se majitelů dotknout, na mě je tohle vážně už moc. Jiným to ale z nějakého důvodu nevadí, kočárky se jim líbí vzhedově i z praktické stránky a s tou váhou se nějak sžijou.. Já to beru 😉 A i Tako se snaží o jiné typy kočárků, dneska to vypadá všechno hodně podobně. http://www.kocarky-tako.cz/ To samé Dorjan. Všechny, co jsem viděla, byly těžký a některý vyloženě monstra (jeden byl zavěšený na takových řemínkách - nevypadal jako houpací kočár, ale houpal se na nich opravdu hodně - ovládání ale hrozný. Dneska dělají i typ s předními otočnými gumovými koly a udávají slušnou váhu - podobnou jako konkurence (dorjan danny sport- váha 15 kg http://www.detskyraj.cz/zbozi/6372-dara-dorjan-... )

Mimochodem, když vidím maminky s podobnými kočárky, tak jdou vždycky takovým vycházkovým krokem. Pomalu, do kopce tak nějak ztěžka.. Někam spěchat se asi moc nedá. Já chodím většinou rychle a s kočárem taky.

yanna.o
13. únor 2009

Cena těch abc designů a Moona nepatřila k těm nízkým 😉 I coo, Gessleiny, Maxi Cosi Mura - to je taky těžký a drahý. Mutsy je drahý, asi není tak těžký, ale má krátkou a málo šikmou páku (rukojeť), takže se taky trochu hůř přizvedává.. Ovladatelnost není o penězích.

yanna.o
13. únor 2009

A ten Dorjan se na těch řemínkách vyloženě kýval i do stran, až moc.. 😒

astrane
13. únor 2009

Mě se Takka taky vzhledově nelíbí,jsou moc nastrojený(já bych řekla přeplácaný)
Ten Dorjan na řemínkách se mi líbil,fakt jsem na ty řemínky ulítlá 🙂 ,ale nelíbilo se mi plastový madlo na sportovní verzi-takový to sdržákem na flašku.Fakt je,že jsem s ním popojela asi 10cm tam a zpět a kvůli tomu madlu byl zavržen-podle mě je to hnusný a tvrdý-tak na vyražení zubů...Tak už jsem ho blíž nezkoumala.
V babystaru jsem právě objevila ty Deltimy a nakonec z toho vyšly v podstatě nejlíp ještě s Roanama-samozřejmě ne všechny typy.

Do kopce už teď taky chodím ztěžka 😀

yanna.o
13. únor 2009

astrane, do kopce chodím ztěžka i sama o sobě 😀 , natož s golfkama, natož s Inglesinou! a natož s typem Tako, Abc design a spol.!!!! To by byl jeden krok vpřed a 2 vzdad 😀
řemínky dobrý, ale všechno má svý meze. tohle už moc plavalo a váha nebo těžiště nebo oboje bylo příšerný - ten pocit si pamatuju dobře. Nejlehčí z dorjanů byl Nowell - jejich klasický houpací kočár v jejich podání 😉 spring cool i cross country byly už těžší.
V babystaru mívali pestrou nabídku, ale teď už prodávaj spíš goflky a z kombinací od narození akorát Hartan a nějaký pazbytky.

yanna.o
13. únor 2009

omlouvám se za všechny dosavadní překlepy, chyby, vynechaná slova, opakovaná slova i opakované myšlenky a sem tam přhozené věty - smysl si každý určitě domyslel 😎 😀 Píšu rychle a plácám to, jak mi to přijde pod ruku a mám výpadky, co jsem pleskla, co ne. Moc si to po sobě nečtu.

astrane
13. únor 2009

jojo,poslední dobou už nějak nemám tu kondici,co dřív...Ale furt je to lepší,než v těhotenství,těch konečných 17,5kg se děsně blbě nosilo....

mě u toho většinou ještě asistuje malej,takže si to pak číst musím,někdy je to ohromě zajímavý a sama přemýšlím,co tam mělo být 😀

Jsem zvědavá,jestli nám Lucy napíše,co ssi nakonec vybrala a jak se jí s tím jezdí 🙂 I kydž měla ještě dost času...

kikimaruska
13. únor 2009

Teda slušný rozbor holky 😉 ...já když hledala první kočár a nevěděla o žádném nic, spousta kočárů které tu rozebíráte-Dorjan,Tako, Knorr, Hauck apod.když se mi líbili, tak se hned zavrhli po shlédnutí váhy a hlavně by se nám ani nevešly do auta 😖 ...ABC desing jsem včera prvně viděla naživo, je to zvláštní kočárek(ne ale pro mě...), a je asi opravdu těžký, vidím ho všude prodávat, že byla užita jen korba a sporták snad nikdo pak neužívá...? Ty Mutsy jsem viděla taky, zdají se mi hodně vysoké a viděla sem natáčecí zadní nápravu...nedovedu si představit, jak se s tím jezdí. Jsem kolikrát chtěla zastavit mamku a zkusit si to, ze zvědavosti 😀

kikimaruska
14. únor 2009

Tak před chvílí jsem se vrátila z procházky, a zkoumala to, jak poznat dobrý kočár-to těžiště a tak. Takže prázdný je tak lehký, že to je nejlehčí kočár co jsem měla -bavím se o RIDEROVI. Zvednout jedním prstem jde krásně a lehce...a dobře to jde i s mimčem v něm. A krásně lehce jde houpat - tlačením na rukojeť. Najíždění na obrubníky jde také moc dobře, je prostě lehký, a přitom velký. Kamarádka mi ho zas pochválila, jak je lehonký \.-). Takže jsem si to zase užila, přestože jsme pěkně vymrzli, fučel vítr...brrr, ale mimčo je tam krásně zachumlané 🙂

astrane
14. únor 2009

tak to je super,to si musím pamatovat(nebo si to raději zapíšu...),díky moc.
My taky byli venku a pěkně si tam vrněl-zachumlanej a v teple.Tady taky fučí studenej vítr a vlezlo-fuj.No aspoň že je ten sníh... 🙂
Jinak si myslím,že ty kočáry,co jsme se bavili včera, prodávají právě proto,že jsou neskladný a s těžším mimčem se s něma už i hodně špatně jezdí,všichni pak touží po něčem podstatně lehčím 😉 aby se tolik nenadřeli a myslí si že takový jsou ty kombinace všechny 😒

astrane
14. únor 2009

Jo,na MMb jsem se dívala.Ale teď už to měnit fakt nebudu,už nám to nestojí za to 😀 Příští týden slavíme 2 roky!
Možná příště pořídime...ten Racer nebo x-ranger mě láká...no uvidíme,zatím je času dost...Ještě jsme se doma nedohodli,kdy si to mimčo tak asi pořídíme 😎

yanna.o
16. únor 2009

kikimaruško, takže Rider ti připadá lehčí než pp gt 3, x-laner xa i implast bolder? 😨 Tak to zní dobře! 😎 😀 A i ten dlouhý leh atd. Dost lidí si koupí podobný typ kočárku, ale bohužel těžší.. V tom inzerátu píšou, že váží 12 kilo 😅 Tak to je dobrý, Inglesina uvádí 13,8 nějak.. Tak záleží, co kdo přizná a co do váhy započítají. Ale věřím, že lehký bude, takže fakt to chce ty kočáry vybírat a nevzít zbytečně nějakou těžkou krávu. Koupilas dobře a Rider mě zaujal.

yanna.o
16. únor 2009

ABC designy byly opravdu hodně těžký, v krámě jsem je sotva přizvedla. Nepřeháním. Možná dneska změnili nebo odlehčili konstrukci. Vypadá sice podobně, ale může být.. Nicméně ty, co jsem těžkala v r. 2007 byly hrozný. Turba, Tecy a podobný názvy..

Inglesinou buď kývu do stran, jako to dělá většina se sportovními podvozky (což by se prý nemělo 😝 ). U Inglesiny to jde snadno. Nebo když jedu, tak s tím třeba občas mírně pohupuju nahoru a dolů. To jde taky snadno. Malý si to dneska už i rozhoupává sám, když sedí. Baví ho to. Kdybych ale houpala nahoru a dolů hodně (jak cvok), tak by mě to unavovalo a dítě by tam nadskakovalo jak hopsakoule. Jen vysvětluji desinformace o tom, že houpací kočáry strašně houpou a dítě si na houpání zvykne a podobný voloviny. U sportovních podvozků by si podle této logiky zvykalo na samotné ježdění, drncání do stran nebo na jízdu po nerovnostech a u dobře měkce odpružených sporťáků asi na to měkké odpružení. To aby pak nikdo radši dítě do kočáru nedával. 😝 😀 Moc (podle mě) houpal akorát ten atypický těžký dorjan (sprig cool? nevim... na těch řemínkách).

Měkce odpružené sportovní podvozky jsou určitě také příjemné a pak už je to o tom, zda člověk radši houpací nebo sportovní. Nějaké rozdíly mezi nimi sice stále jsou, ale z toho už se fakt střílet nemusí.

kikimaruska
16. únor 2009

yanna: určitě je lehčí než tyto všechny co jsem měla (a mám)...a ano, i než GT3! Je to snad i tím rozvrženým těžištěm. S GT a korbičkou je to opravdu rozdíl na váze, ale mě to vyhovuje, zase se s ním lépe manipuluje díky otočnému kolu a nikde ho nezvedáš do zatáček. Na zvednutí rukou je ale RIDER opravdu nejlehčí!!!To je fakt. A vozím v něm fusak, deku a mimčo, kojeneckou tašku plnou věcí, v košíku velkou termosku plnou vody a vše pro přípravu jídla, když jsme dlouho pryč (mléko, lahvičky, přesnídávku)...prostě my jsme vytíženi maximálně...nejezdíme jako některé mamky bez tašky, jen na lehko, my máme vždycky vše po ruce 😀 ...kde to pak budeš na vesnici nebo ve městě kde nebydlíš shánět že 😅 . S těch tanků je to nejlehčí kočár co jsem kdy kde zkusila...jak prázdný, tak s mimčama a to těžiště hraje určitě taky svoji roli, je dobré. No a po kapsách mám látkové plenky, pláštěnku, pumpičku, odrazky na noc (nemá žádné reflexní prvky, ale to ani spouta nových kočárů v současnosti)...atp. 😉