Ktorý je nejlepší kočárek do terénu?

lucy.l
8. únor 2009

Ahoj všem,

bydlíme na vesnici a tak bych chtěla kočárek vhodný do terénu - pole,lesy...
Máte někdo terénní kočárek se kterým jste spokojení ?

tereziep
18. únor 2009

yanna máš pravdu. Koukala jsem, že se tu hodně mluví o x-landeru. No a na ulici u nás jsou teď docela dost vidět. Připadá mi ale, že korbička je dost malá. Taky bych ho chtěla zkusit, jak jezdí, ale bohužel ho nikdo známý nemá.

yanna.o
18. únor 2009

já, když jsem se rozhodovala, co koupím, tak tam mj. byl i x-lander. Ale vadilo mi polohování zad pásy (někdo tady psal, že us svého typu pásy neměl, ale dost lidí pásy má), horší provedení než Inglesina (to je ale jiná třída), malá jednoduchá korbička (inglesina taky nemá dlouhou, ale ty otevřené nožky a obdélníkový tvar leccos řeší), sporťák je jen po směru, na sporťáku pár věcí (nebudu vyjmenovávat), širší rozchod kol a vyšší váha, než má Magnum. Mám tady samý kopce a je znát každé kilo. Měla jsem na kopečku x-lander chvíli v ruce (v něm bylo o měsíc mimčo) a když jsem si vzala zpátky Magnum, tak to byla úleva. A to x-lander vůbec nepatří mezi monstra (tedy x1 už je na mě síla, ale jsou i mnohem horší kočáry). Ale rozdíl mezi XA a Magnumem není nijak propastný, takže bych právě chtěla vyzkoušet velká otáčecí kola. 😉 Jinak x-lander se přizvedává dobře. Takže otáčecí kola v urč. situacích pomohou 😉 U Inglesiny mi chyběly jen mezi regály, ale dnes s těžkým dítětem musím už přizvednout do pravého úhlu silou. Není to ale nic dramatického. Také je to logicky dáno tím, že malý sedí a neleží jak malý mimčo. X-lander jsem nevzala z výše uvedených důvodů a když jsem se zeptala prodavačky (sama už děti měla, žádná mladá trubka), co by si koupila sama, z toho mezi čím se rozhoduju, tak řekla, že určitě Magnum. No a bylo 😀

yanna.o
18. únor 2009

Jinak normálně na cestě samozřejmě nepřizvedávám ani dneska, na nějaký slalom stačí lehký tlak na rukojeť. Kolikrát mám pocit, že skoro žádný 😅

yanna.o
18. únor 2009

Tady vídám všechno možný, levný, drahý, starý, nový. Ale Jané (slalomy, nomády) a X-landery (nebo to vypadá jako xa, takový typ jiné značky) tady jsou fakt na každým kroku 😀

kikimaruska
18. únor 2009

astrane: my v Riderovi pásy máme, jsem četla, že bys je potřebovala...ty je nemáš? Jsou tedy na sportáku, do mimitašky dát nejdou 😉 . U našich budem jezdit jen s ním i ve sportovní verzi...a s pásama 😀 . Jinakjak psala Yanna o x-landeru, se vším souhlasím, to tádové polohování nic moc, v nynějším kočáru udělám svak jednou rukou a přizvednu, když jedu do kopce...cvak a položím, když chce Kuba spát...jdem do uplnéhé lehu -x-lander nešel....Když jsem ho kupovala, na nějaké polohování a leh jsem nějak moc nebrala ohledy, ale když máte nesedící mimi a kopce, tedy chcete dobré polohování a uplný leh, začalo to vadit,,,,a chybět ta brzda. V korbičce jsme se s fusakem tísnili a nelíbilo se mu tam, že ležel jak mrtvola (je starší-9 měs.a už tam jen nespí)...takže z korby jsme vystoupili. Ten GT 3 jsme koupili nový jen sporták a jezdili párkrát v něm, ale naskytla se nám možnost výhodně odkoupit ani ne rok starou korbičku, kterou stejně využijeme na další mimi a nelituju! Kuba je v ní, přitom je stejně dlouhá, ale je POLOHOVACÍ a může koukat ven, nedělá brajgl, pak až usne ho položím...já už bych nebrala nepolohovací korbičku, jako měl X-lander...kor když vám mimi nesedí a přitom už nechce jen rovně ležet, ale pak si chce na rovném schrupnout. A to polohování cením i když jedu z toho kopce, měl vždycky tak 15 min.hlavičku dole, tak jsem jela rychle, aby to tak nebylo dlouho, takhle přizvednu a je to. Takže já už nepolohovací korbičku neeeechci 😉

kikimaruska
18. únor 2009

Jinak Jané Nomáda má kamarádka a vozí v něm 4 letého nechodícího chlapečka. Je pěkný, líbí se mi...ale má zdvojená kolečka a proto jsme ho nakonec nevzali. Tady v těch závějích a neprohrnutém sněhu by to asi moc vhodné nebylo...ale jinak jsem ho dlouho chtěla...jen některé mamči si stěžovali na průhledné okénko, skrz které praží slunce...ale to má dost kočárků...

kikimaruska
18. únor 2009

Jinak u nás ve stejném složení : Cortiny,Jane Slalomy, X-landery a Firkony - hlavně trojkolky...pak dost tanků 😀 ...a ty nové levné, jako Toledo, Coleto jo a Espira.... 😉

astrane
18. únor 2009

Já myslela pásy místo kol 😀 Jako má pravej tank...Jinak my pásy samozřejmě taky máme...dvoubodový,jiný bych ani něchtěla 🙂

kikimaruska
18. únor 2009

aha 😀 , tak to jo...já bych zas přivítala nějaký lyžiny...zítra se ani nevyhrabem z baráku...a ohrádka na saně dorazí až v pátek.... 🙂

astrane
18. únor 2009

Lyže by taky šly,přece jen je tady hodně sněhu,měli jsme dnes problém projet 😝

kikimaruska
18. únor 2009

hodila sem 3 fotečky z pondělní procházky s GT3 - ale ted už je tu sněhu tedy o hodně víc a stále padá...a padá 😀 ...už at je tu ta ohrádka....

luucia
18. únor 2009

Já mám v terénu vyzkoušený je bébé confort high trek a jsem moc spokojená! Velká nafukovací odpružená kola, velký košík, pže vozíme milion věcí, nastavitelná rukojet,... 😵 pro mě je ten nej a pro další mimi chci pořád jen tenhle 😵

astrane
18. únor 2009

A stím GT3 ještě pořád projedete?Tady taky pěkně napadlo a stou naší zátěží,co vozím,to teda byla síla projet-nafoukaný,neprohrnutý,místy díry,tak tam zajelo komlet celý kolo.... 😝 No dneska jsme si s kamoškou daly...Aspoň budeme mít pořádný svaly a pěknou postavu,máme to teď místo posilovny.Teda hlavně já,ona vozí 6 týdnů starý mimi a je to citelnej rozdíl...Jsem si to na chvíli půjčila 😀

kikimaruska
18. únor 2009

Na to Bebe jsem taky koukala, ale nějak se mi nezamlouvala korbička a košík je pro mě pořád malej...

kikimaruska
18. únor 2009

Pořád projedem, ale už se musí zaaretovat kolo. Zítra razíme ráno nakoupit...dolu z kopce a pak to samý do kopce...tak si to užiju, uf...

kikimaruska
18. únor 2009

A jestli se nemýlím, Bebe nemá nemá polohování nožiček...což jsem po zkušenostech s kočárky tedy chtěla jako jednu z věcí...av základu je bez nánožníku myslím...Kamarádka mi ho nabízela, vypadá pěkné, ale mě se víc vzhledověa i s korbičkou zamlouval GT3 mnohem ..každý má jiný vkus i požadavky 😉

luucia
18. únor 2009

kikimarusko, ne, polohování nožiček nemá, nám to ale někak neschází 😉 košík má pro mě dost velký, nikdy sem větší nepotřebovala 😉 ale je fakt, že když sem viděla GT3, tak ten má proti bébé košík dvojnásobný

andy80
18. únor 2009

k tomu x-landeru, já mám teda x3, ten má všechny kola stejné, mě se ty kočárky co mají vepředu ty menší kolečka nelíbí, vypadá to divně. Rozhodovala jsem se mezi x3 a x1. Ten x1 je naprosto bombastický, do terénu musí být prostě nej, ale nakonec jsem koupila x3 kvůli financím. A polohování zádiček mám normální, ne pásové. A do úplného lehu mi jde taky. To pásové polohování zádíček jsem měla u ABC Desingu, který jsem měla na syna a vůbec mi nevadilo. Když jsem ho pokládala, šlo to snadno a když jsem ho posazovala zpět, tak jsem jednou rukou přizvedla malého a druhou rukou přitáhla. Šlo to fakt snadno.

kikimaruska
18. únor 2009

luucia, to ano, my potřebujem megakošík 😀 ...ale jinak nic proti Bebe, je taky pěknej, jen nesplňoval moje požadavky...ale jinak ho i dost v krámech doporučují 😉

cernobilka
19. únor 2009

ahoj holky, take bydlim na vesnici a koukam po terenaku. U nas vyhral TFK joggster, na obr korbicku, velka odpruzena kola, rucni brzdu, slozi se uplne do mini a malo vazi 🙂.

yanna.o
19. únor 2009

kikimaruško, to jsou přímo reklamní fotky!! 😀 Košík je krásně velký s vysokými stěnami 😉 Vidím ty vaše krpály, no jo no.. 😀

andy, jj.. věřím, že máš jiné polohování. Ale jinak ty pásy tam dost těch x-landerů má a mně to vadilo. Vadila mi nevyztužená záda a usnuvší dítě bych nechtěla ručně nadzvedávat, i když to pak jde snadno utáhnout. To rozhodně ne! Je vysoké procento případů, kdy bych tímhle malého vzbudila. Stačilo, že jsem to vůbec sklápěla. Musela jsem pomalu, jinak zas otevřel oči 😕 Natož kdybych pod ním hrabala.. 😝 Holt lehký spaní 😅 😀
S věkem se to lepšilo a víc vytuhnul, ale stejně se potvorník někdy budil. Budila bych ho i sklápěním opěrky v pevné korbě, pokud by tam taková byla. Nám by asi nejvíc vyhovovalo to sklápění celé "židle" (nurse hello, bugaboo cameleon, quinny buzz) - ale na tom mi zas vadí jiný věci a i na těchto kočárech celkově.

x-lander x1 (jestli se nepletu) je na mě dost těžký, a proto bych s ním v terénu nechtěla zápasit 😝 😀 On sice s těmi pružinami vypadá jako že terénně, ale něco za něco 😅 Já mám na hrboly houpací podvozek a to bude měkčí poježdění. 😀

yanna.o
19. únor 2009

Ale na x-landeru se mi líbí na boudičce ten přenášecí oblouk. A i na ostatních značkách, které toto mají. Jistou dobu se to využije, ono zanedlouho je síla táhnout v ruce i jen vajíčko s dítětem 😉 Já mám přenášecí popruhy a to je naprd, páč to není vyvážený a korba se zoupne šikmo. Za takové madélko by se mi to drželo líp 😀

kikimaruska
19. únor 2009

yanna: díky, já se taky divila, vypadá tam ten kočár jako naaranžovavaný počítačem, ale je to autentický 😀 . Jinak korbička má taky madlo na přenášení, ale v domečku už to nevyužijeme, v paneláku jsme byli ve 3 patře bez výtahu a to jsem malého v korbě tahala nahoru a dolu (kočár byl ještě o další patro a dvoje dveře dál v kočárkárně 😝 🙄 ). Jinak ty popruhy na zádech mi vadili dost, i proto že prcek nesedí a byl by na tom pořád navalenej...a stačilo mi to jen vyzkoušet....pak třeba v mrazu, zimě, zmrzlý prsty, v kopci a ještě se s těma popruhama rvát, abych ho polohovala, nic moc...a ten neuplný leh mi vadil. Ale jinak ok pro sedící mimi a jízdu bez kopců...Ty kočáry do lehu a bez popruhů na zádech co jsem tak četla byli snad jen u některé starší kolekce...2006? Nevím proč to nedělají i u těch nových, je to praktičtější 😉

kikimaruska
19. únor 2009

yanna: a to se ten košík když na něj zatlačíš jakoby sklopí, takže tam dáš třeba i balík, nebo igelitky s nákupem, pak pustíš a nic nevypadne. Proto se tam dostaneš krásně ikdyž je sporták v uplném lehu...anebo když pak vezeš druhé dítko na tom skateboordu (u tohodle můžeš i na té rampě), tak se košík zacvakne ještě trochu výš ke konstrukci, aby to druhému mimi nevadilo a mohlo tam stát 😉

kikimaruska
19. únor 2009

cernobilka: co je to za zkratku TFK joggster? Ho neznám... 😕 🙂 , zajímalo by mě jak vypadá 😉

yanna.o
19. únor 2009

my tady tedy moc sněhu nemáme, určitě ne jak u vás 😀 zpravidla hned taje. 😝
ve sněhu se jezdí blbě stejně jako v písku. Ale těch 6 - 10 cm (takovou praxi se sněhem nemám, abych to odhadla 😀 ), projedou průměrně velká kola v pohodě, ať je to prašan nebo mokrý sníh.

Nomáda bych od narození nevzala. Je to golfosporťák a drncátko, byť má kolečka větší než golfy. Ale myslela jsem třeba místo golfáčů. Nějak jako např. Inglesina (nebo nějaký jiný normální kočár) a k němu lehký (asi 9 kg), dobře ovladatelný a prostorný Nomád (byť poruchový a bez vychytávek) a k němu možná nějaké menší, lehounké a levnější cestovní golfáčky s velkým košíkem. Zdvojená kolečka do sněhu radši nee 😀

jo andy, já viděla v krámě víc těch x-landerů (x1 atd.), ale podrobněji jsem zkoumala jen ten xa, který právě měl ty pásy, u ostatních nevím.

kikimaruska
19. únor 2009

jo jo XA měl ty pásy...teda ten náš určitě 😉 Tady je sněhu kolem 20 cm...ale nad 20 už to jde z těžka jako všude...jen pokud je to prašan, jde to líp...ale zletovatělej, namrzlej...to už nic moc. Ale dnes dorazila ohrádka, jupí, hned jsme ji prubli na zahradě a v sobotu razíme na Sněžník...když nebude lejt a bude hezky=hodně sněhu 😀

astrane
19. únor 2009

mě teda ty tříkolky nějak neberou.Mám radši kola 😀 Takže se mi ten rider líbí víc,
TFk tak teď z hlavy nevím... našla jsem toto
http://www.beruskakocarky.com/product_info.php?...
místo sedačky jde dát hluboká korba a myslím i autosedačka.Ale nikde nepíšou vnitřní rozměry 😒
Je to tříkolka,takže nic pro mě 🙂

jinak sněhu máme 15-20cm 🙂 jak kde.

kikimaruska
19. únor 2009

Astare- díky za odkaz, tak ten jsem nikdy neviděla...ale dle váhy co píší 13,5 bez doplňků, tak bude asi dost těžký s nima...a mě tam chybí odpružení...Já na trojkolky nikdy nebyla a spouta se mi jich ani nezamlouvá...ale kvůli tý brzdě jsem šla hledat a našla si nakonec jednu, se kterou jsme spokojená moc...a neměnila bych za jinou... 😉

yanna.o
19. únor 2009

Tady v Praze je teď pár dní sníh, ale to je tak ojedinělé. Stejně už poroztál. Ale jezdíme si do Krušných hor a tam je sněhu dost. Když jsme tam jeli v -9, tak byl zmrzlý tak, že jsem se skoro nebořila. Ale stejně jsem radši jela po cestě, protože zabořit bych se nechtěla. Jo.. těmi 15 cm větší kola projedou, pak už to začíná být fuška 😀