Ktorý je nejlepší kočárek do terénu?

lucy.l
8. únor 2009

Ahoj všem,

bydlíme na vesnici a tak bych chtěla kočárek vhodný do terénu - pole,lesy...
Máte někdo terénní kočárek se kterým jste spokojení ?

yanna.o
27. únor 2009

i golfky s lepším odpružením (v rámci golfek) jsou celkově velmi málo (tvrdě) odpružené; pro malé mimi jen jako doplněk na dovolenou, v případě nouze, do MHD se schody apod. Moc to drncá. Jedině gumová kola, měkčí odpružení nebo houpací podvozek. Jinak golfáče na častější užívání až u staršího dítěte 😉 Zkus mrknout spíš na golfosporťáky.. 😉 Ty jsou taky lehké. Např. Nomád váží podobně jak golfky Zippy a má větší odpruženější kola. Složené zaberou golfosporťáky víc místa. Čím menší kola, odpružení a plastovější materiál kol, tím tvrdší a hlučnější a klepavější jízda. Nomád je jen příklad, golfosporťáků různých je víc. Roztrhl se s nimi pytel. I se dají vložit tašky... Ale to jsou takové golfosporťáky už kolem 11 a více kilo... mívají přední kolečka menší než zadní 😉 Lehký jako Nomád je třeba Peg Perego Uno s přehazovací rukojetí 😉 Má zadní kola větší, přední malá, odpružení nic moc, ale lepší než golfky.

yanna.o
2. bře 2009

Už jsem viděla na stromech pupeny 😀 Zanedlouho už opět budeme trávit hodně času venku a tak snad Inglesinu ještě nepřestanu luftovat. Zas jsem tady u nás ve vesnici viděla další a jelo v ní starší batole a druhé dítko ťapalo vedle.

astrane
2. bře 2009

já už viděla i kočičky!ale ne u nás ve sněhu,tady jen pod sněhem sněženky,ale musíš si je vyhrabat! 😀 Ale jezdí se nám o hodně líp,na cestách už to odtálo 🙂

yanna.o
2. bře 2009

Jó barvičky, to je dneska nejdůležitější 😎 když už jsme u té pro mě mnohdy orpavdu nepochopitelné chvály různých kočárků v diskuzích, tak mrkni na prvních asi 7 stran o Bugaboo, to je maso 😀

yanna.o
2. bře 2009

aj to jsem chtěla napsat vedle.. no neva 😀

baca
3. bře 2009

Holky s Inglesinou, četla jsem na emiminu, že když je mimčo už větší a sedí, že se moc dobře nevejde pod boudičku a má tam hlavu dost na fest. je to pravda? 🙂

astrane
3. bře 2009

Já myslím,že u dvouletýho dítěte je to nafest už všude 😀
yanna ti to poví,až se sem mrkne...anebo mrkni na její fotky-někde na začátku má odkazy..... 🙂

yanna.o
3. bře 2009

baco, to je pravda, taky jsem to někde zmiňovala. Viděla jsem ale i sporťáky, které to měly úplně těsně nad miminkem a vleže to bylo skoro na obličeji. Takže na to pozor, týká se to různých typů kočárků 😉 Zrovna před týdnem jsem ale využila překlopení boudy před dítě, svítilo nám hrozně do obličeje a to bylo v pohodě. V reálu (i v zimě, když zrovna neleje nebo nesněží) je bouda spláclá, aby máma viděla na dítě - u jakéhokoliv kočárku. Teda mně je to takhle rozhodně příjemnější. Dělám to i u golfáčků, kde mám velké zakrývatelné okénko. To využívám jen občas. Skoro vůbec. Je to spojeno i s věkem, u staršího, které nespí, už tohle neřešíš. U mladšího, které spí a sporťák by byl jen po směru, bych asi nějaké průhledy zakrývatelné chtěla.. Já ti na to s tou boudou nebudu hned jednoznačně odpovídat, jelikož to půjdu vyzkoušet, abych ti to řekla přesně a pravdivě a taky to nafotím. Bude to však pár dní trvat, jelikož mám právě horečky. Kouknu, jaké to je, když je dítě opřené i předkloněné 😉

Mám chuť se projet s Bugaboo na rovině i v terénu 😕 😅 😀 Je tady sice dost častý, ale nikoho neznám 😝

yanna.o
3. bře 2009

Srovnám to i s golfkama - tu boudu.. 😉 Aby to bylo všechno úplně jasný a viditelný 😀 Ale nejdřív se uzdravím 😉

peta3
10. bře 2009

ahojky!
Tak jsem byla v sobotu okouknout kočárky a manžel mi Inglesinu schválil - nakonec to bude ta zelená - v reálu vypadá o něco líp než na obrázku. Jelikož nechci vědět pohlaví mimča předem, musím najít něco neutrálního a ta biskvito mi přišla "vyblitá". Navíc mám zelenou ráda 😀 . Hurá. Teď už jen vychytat nějakou akci a sehnat ho co nejlevněji 😉
Ještě jednou díky za rady

yanna.o
10. bře 2009

peto, tak supr. Uvidíš, zda užiješ 3/4 roku, rok, rok a půl. Záleží, jak budeš využívat kočár, na životním stylu. Ať se dobře jezdí. 😀 Doporučuji přikoupit hygienickou vložku a antialergickou matraci. Já rodila v létě a mimčo na ní mohlo ležet, je to pak měkčí, nehřeje v létě jako deka (kterou si tam někdo dává místo toho). Ta zelená je pěkná, mrkla jsem ti do alba a ve skutečnosti není tak vojenská, je tmavší a ta světlá je výraznější.

astrane
10. bře 2009

peta-myslím že budete spokojení 🙂
Známá ji má už asi rok a říkala že je tak lehká,že nemá cenu ani kupovat golfáč 😉 Ale u nich je to zajímavější,protože budou mít za chvíli 2.mimčo a to první má jen něco přes rok...asi přikoupí ten skate za kočár nebo je tam bude vozit obě 😉 😀 Nechám se překvapit,myslím,že to ještě nedořešila

vrkocka
10. bře 2009

ahoj holky potrebuji vedet nazor na tento kocarek?

astrane
10. bře 2009

Měla bych dotazy:má nánožník? kde si dítě bude opírat nožičky?Má možnost regulace-polohování rukojeti?
Kikimaruska má chipolino on road,zkus se zeptat přímo jí-má tu diskuzi na to téma 😉
Jinak je třeba vyzkoušet-je pěknej i spojená rukojeť je fajn...Taky jsou důležité vnitřní rozměry,aby nebyl moc malej,....osobní zkučeností bohužel nemohu sloužit... ☹

yanna.o
10. bře 2009

chipolino rapido - starší kolekce měla navíc kšilt v boudě; zde podrobné foto i s dítětem. Můžeš paní napsat přes MMB.
http://www.mimibazar.cz/rodinne_fotografie.php?...

ovládá se dobře, výborně se přizvedává, v poloze vleže až moc... 😕 😅 je to takový "golfáček" (v uvozovkách protože nemá berany), buginka, golfosporťáček, kvalita nevím..

yanna.o
10. bře 2009

stránky chipolina
http://www.chipolino.cz/

yanna.o
10. bře 2009

ale barvy pěkné a látky i zblízka dobře prošité, silnější (ne hadr jak bouda u nurse nekko)

koppina
10. bře 2009

Ahoj všem, koukám, že není opravdu lehké se rozhodnout pro nějaký kočárek, já už jsem po 14 dnech byla tak zoufalá, že jsem manželovi kývla na bebe car high trek. Nemohu říci, že bych s ním byla 100% spokojená, ale alespoň se s ním nenadřu. Bydlíme v dost hrozné lokalitě a cesta domů připomíná terén pro tanky, proto jsme chtěli sporťák s velkýmí koly, nízkou váhou a přiměřenou cenou. Toto vše kočárek splnil a můžu říci, že když jsem si od kamarádky půjčila peg perego, tak jsem se nadřela jako blázen, neustále mi to zatáčelo k jedné straně a strašně špatně se mi s ním přejížděla jakákoli překážka, či nájezd na chodník. Zkrátka holky dobře vybírejte dle velikosti kufru auta, terénu, který zdoláváte a podobně, pokud najde nějaký ideální kočárek, tak nám dejte určitě vědět. Ale moje zkušenost je taková, že nic není dokonalé a i já musela slevit ze svých nároků.

yanna.o
10. bře 2009

koppi,¨bebecar nebo bebeconfort high trek?

astrane
10. bře 2009

No na terén pro tanky to chce pořádnej tank 😉 😀 nejlíp s pásama 😀
ten můj taky není dokonalý-mě zase vadí že nemá rozepínací nánožník 😒 Jinak pohoda 😉 😀

kikimaruska
10. bře 2009

Jasně ten kufr to chce určitě vyzkoušet. Z Chipolina mm jen ten On road (Rapido nevím...ale jsou tu další diskuze 😉) a ten nám jako golfáčky na dobu nezbyteně nutnou vyhovuje...Hlavně že je skladný a lehoučký...nemohli jsme pořád nic sehnat, co by to splnovalo...a zárověn nebylo mnohem dražší...

koppina
11. bře 2009
astrane
11. bře 2009

vrkocka-to chipolino,co se ti líbí jsme dnes potkala v Brně asi 3x.Tak jsem koukala....-nánožník tam mělia zdál se fajn,ale tak na roční dítě,dvouletý už se tam nevejde...zádová opěrka by podle mě mohla být delší,ale zase nějak extrémě malá není-na obříka bych nebrala,na průměrný dítě dobrý,...koš velikej,rukojeť asi nepolohovací...dítě tam mělo místo a vypúadalo spokojeně a tatínek se taky netvářil,že by se mu to blbě vezlo 😉 Detailně jsem ho ale prozkoumat nemohla....dojem zatím kladný.. 😉 Jo a ta opěrka na nožičky-no jde to,myslela jsem,že to bude horší...

vrkocka
11. bře 2009

díky za rady ta pani z mmb mi psala ze je ok

astrane
12. bře 2009

No moc jsem nepomohla....kdyžtak nám pak písni poznatky z praxe 😉

astrane
14. bře 2009

holky,objevila jsem bezkonkurenční cenu za teréňák.A vyšší asi nebude a pokud jo,tak o málo 😀
http://www.mimiaukce.cz/aukce.php?id=2900254
Mít málo peněz a chtít dobrej terénní kočár,tak jdu do toho... 😉 🙂 😀

yanna.o
16. bře 2009

Tak dneska jsem si dala... 😖 😅
Napadlo mě jet do knihovny a že tam půjdu pěšky, ať se malý taky někam jinam dostane a jsme na vzduchu..
Takže jsme šli od Anděla (nákupního centra) přes Malou Stranu, Karlův Most a pak těma klikatýma uličkama do té knihovny. Skoro celou cestu kostky, kočičí hlavy s různě velkýma mezerama, různě zprohýbané.. Jeli jsme s golfkama 😅 😀 Kolečka skákala sem tam, ale drží! 😀 Nic se nerozpadlo, trochu v tom začalo vrzat, ale jen málo a ne furt, tak se to bude muset promazat. No když nebyl chodník vodorovný, tak se mi to furt stáčelo k té či oné straně, takže jsem si posilovala svaly na předloktí, abych to držela po směru. No a taky to drncání se mi do rukou trochu přenášelo. Dobrý na tom bylo hlavně to, že knihovna má v pondělí zavřeno 😅 😅 😅 No manžel se ještě ptal, do kolika má a já že do 20:00 😖 Sešli jsme se totiž cestou. No.. tak jsme pak jeli kolem Národního divadla do Karavanseraje, což je čajovna, cestovatelský klub, maj tam různý divný jídla z cizích krajů. Zrovna dneska tam měl přednášku nějaký kluk, co se vydal na kole na Island, tak že zůstanem.. Byla to fakt zábava s tím šídlem. Chodili jsme do promítací místnosti na střídačku, protože s tou opicí to nešlo. Chvíli vydržel v klidu a potichu, ale pak už to jelo, komentoval fotky koník, pák, ato, malinký, haf (kůň, pták, auto, malý ptáček, pejsek) a pak začal pištět. Ten, kdo hlídal, musel chodit v restauraci nahoru a dolů po schodech, hrát hru na schovku za závěsem, krmit, přebalovat (maj tam přebalovák) nebo dělat čmáry u dětského stolku (maj tam omalovánky). No jsem hotová, fakt 😅 😀 A golfky dneska skoro nejely po rovině. Samý kostky, větší nebo menší.

yanna.o
16. bře 2009

Takový účko to bylo. anděl - malá strana - karlův most - a zas zpátky po druhým břehu - národní divadlo - tančící dům.. he he he 😅