Ktorý je nejlepší kočárek do terénu?

lucy.l
8. únor 2009

Ahoj všem,

bydlíme na vesnici a tak bych chtěla kočárek vhodný do terénu - pole,lesy...
Máte někdo terénní kočárek se kterým jste spokojení ?

yanna.o
21. únor 2009

k (větším) otočným kolům - nic proti nim nemám, dají se zaaretovat (já bych zkoumala další věci - rozchod kol, velikost košíku, kvalitu odpružení, procento stížností, pohodlí pro mimi, vychytávky atd.). U staršího těžšího dítka se otočná kola hodí - v některých případech sice mohou odaretovaná vadit, ale to lze řešit aretací; v terénu, při častých jízdách v přírodě, po vesnici apod. potřeba nejsou (pokud není kočár těžký a má dobrou páku a to bych chtěla bez ohledu na typ kol).

tereziep, vy máte v 7 měsících 11 kilo? 😨 😅 No tak snad v tomto věku už nebudete přibírat tak rychle. Tohle mají děti kolem roku 😀 Zas je vidět, jak je to všechno individuální. To vám Magnum stačit fakt nemusí 😉 Navíc je to i nuda, člověk po nějaké době chce zkusit i něco jiného. Já shledala rozdíl v ovládání prvně, když měl malý 8 kilo a dále pak 10 kilo. Kdyby měl 11 v 7 měsích, tak co pak v roce, roce a půl? To už je lepší nějaký sporťáček. Magnum ideální do 3/4 roka až roka a čtvrt. Já už ho mám 19 měsíců a k němu mám jen golfky. Většina maminek jezdí s Magnumem tak do roka (plus mínus 3 měsíce). Je to houpací klasika, nic záhadného na něm není.. Krom houpacích spojů má několik pružin. Konstrukce mají všechny houpací kočáry podobné. Rozdíl je v tom, jak jsou těžké, poruchové a vychytané (vč. možnosti snadného nacvakávání a polohování korbičky apod.).

Někdo má těžší a delší dítě o pár měsíců dřív, než je průměr, někdo musí i do krámu jet MHD, takže se brzy pořídí lehké golfky, někdo chce změnu, někdo chce jak houpací, tak sporťák, tak golfky, někdo jezdí autem a kočárek pokaždé z kufru doma vyloží do garáže. Někdo to dělat nemusí (maminka má své auto) a vozí to, co má zrovna naložené, protože ji nebaví to přendavat. Někdo tráví hodně času v obchoďácích, někdo chce, jiný musí (např. rekonstrukce a shánění věcí), někdo proto, že neví, co v zimě s batoletem. Jiný je rád venku v přírodě a chodí tam často. Někdo zas musí každý den do schodů bez výtahu, jiní zas mají malý výtah, do kterého se některé kočárky nevejdou. Někdo má letní mimi, jiný zas zimní.. To je taky podstatný rozdíl. Někdo má od narození spavé dítě, jiní s lehkým spánkem, někdo plačtivé nebo hyperaktviní. Někdo může pár měsíců bojovat s kojením, s pitím, jídlem, nemocemi.. A to všechno ovlivňuje procházky (jejich délku, četnost a volbu prostředí k nim). Někdo bydlí na kopci, kde fouká. Stačí jedna věc a všechno je jinak.

Nemluvě o náročnosti maminek. Některé chtějí možnost volby směru sedačky. Záleží pak na kočáru, zda to lze lehce nebo komplikovaně. Pokud jde o přehazovací rukojeť, tak zda není poruchová, kočár není pak příliš těžký, zda se nezasekává a její využívání záleží hodně na kontrukci kočáru - kde má těžiště. Někdy je po přehození páka blbá tak, že nikdo takhle jezdit moc nechce, u jiných konstrukcí to není tak nepříjemné. Záleží také, zda má kočár malá kola vpředu a velká vzadu. Pokud se přehodí sedačka, zůstane to tak. Pokud rukojeť, je to jen nouzovka (ale může se hodit).

Kolikrát nějaký "detail" změní využívání kočárku. Někdo si ho pak chválí, jiný ne. Musí se brát ale v úvahu jeho životní styl.

tereziep
21. únor 2009

Né naše malá má 9,5kg. 11 kg má neteř, kterou jsem v kočárku vozila. Té je rok a půl a už sedí, tak jsem to zkoušela. Chtěla jsem trochu větší zátěž.

yanna.o
22. únor 2009

terez, aha.. 😀 tak to jsem si to asi špatně přečetla.. takže se omlouvám! Znělo mi to neuvěřitelně, ale nedocvklo... I 9,5 je slušná váha a už je to rozhodně znát. Bude znát, že je to pevný sporťák, co má jen 11 kilo (jak jsem četla, jestli to zas nepletu..). A navíc změna je život 😀

tereziep
22. únor 2009

Doufám že bude dobrej. Hledala jsem co nehlehčí a zároveň co nejdelší. No ona ta váha není až tak hrozivá. Máme totiž už 75 cm a to prej mají jiné děti v roce. Já osobně jsem prej měla 10,5kg a 81 cm v roce. Takže malá bude asi po mě. Psala mi kamarádka, která má hočičku o měsíc starší. Ona má 7,5 kg a 68 cm (v 8 měsících). To ta naše měla ve 4 měsících. Jsem holt velký. No já zatím budu vozit v Inglesině dokud bude takhle hnusně. U nás je cca 15 cm sněhu. Sporťáček má sice velký kolečka, ale zdá se mi takový moc otevřený - no magnum je skrátka magnum. Vejdem se tam jen tak tak. Takže už aby bylo hezky. Pak to bude lepší a do sporťáčku někdy na jaře nebo v létě. Chci si ještě inglesiny trochu užít, než ji schovám.

astrane
22. únor 2009

Náš drobeček měl v 6 měsících 9,25kg 😀 Takže my se nadřeme už celkem dlouho...Právě by se mi to delší lůžko hodilo,protože náš kočárek má 85 cm a když tam dám ještě fusak,tak se mi tam 91 cm velké dítě už špatně cpe 😉 ,ale zatím jsem to vždycky dokázala 🙂 Kdyby jsme jezdili bez fusaku a nebo bez nánožníku,tak by to bylo lepší...takže se celkem těším,až to všechno odtam vytáhneme.Stejně už asi nebudeme nmoc jezdit a na konci léta už ho nejspíš definitivně schováme do krabice,kde bude čekat ne dalšího pasažéra..
Do 90cm kočárku se malá určitě vleze aspoň do 2 let celkem pohodlně 🙂

kikimaruska
22. únor 2009

Jinak ten Rider, Racer...od Trend line maj plochu 103 cm..ještě o 3 cm víc..ale to už je detailík. Teda vy máte pěkný dětičky, my máme v 9,5 měs 62 cm a 6,5 kg 😉 , trochu jiná váhová kategorie 😀

astrane
23. únor 2009

Já to zaokrouhlila-oni tam mají víc druhů kočárků-od 100 do 103cm,tak jsem napsala těch 100 🙂
No jo vy jste drobci,to se vlezete všude a máte tam míísta... 😀

kikimaruska
23. únor 2009

to jo...ale v X-landerovské korbě jsme být nemohli, se vztekal že ležel a chtěl vidět ven...v té od Perega mu dám polohu trochu nahoru a kouká a je spokojenej i s fusakem (a to je korbička na délku stejná, ale tedy pohodlnější 🙂 ...tak jsme zpátky v korbičce... 🙂

astrane
23. únor 2009

Aje tam takovej krytější,že?My taky jezdili dost dlouho s tím zakončovacím dílem,takže jakoby v hlubokým,protože mě to tak přišlo na malý dítě lepší a byl takovej krytější...A když usnul,tak se položil do roviny a bylo.

kikimaruska
23. únor 2009

Tak ttak...a o víkendu razíme zas k našim, tak vytahneme Ridera...to je kapitola sama o sobě 😀

yanna.o
23. únor 2009

My měli porodní váhu přes 3 kila, v 6 m. jsme jí zdvojnásobili, v roce ztrojnásobili.
Ale tady z koně znám rozptyl 2 kila sem, 2 kila tam 😀 Ale s těmi 11 jsem fakt přestřelila 😅 Rychle čtu, píšu, pak nepřemýšlím.. A s tím růstem.. já měla nakoupený overaly až do č. 74, 80 6-9 a 9 - 12 měsíců. Ty menší jsem furt vyhazovala, pak jsme po tom půl roce taky měli nějak přes 70 (bych se musela kouknout do průkazky 😝 ) a já se bála, co budem nosit v roce a říkala jsem si, jak to číslujou.. Ale u vel. 74 se ten růst zpomalil, takže jsem ty overaly nakonec využila déle 😀

tereziep, to už chvíli vydržíš. Co nevidět se musí oteplit! Já tomu věřím!!! 😀 Hygienickou vložku máš vyndanou asi.. No jestli jo, tak se ti tam mimčo vejít musí. Když už jsme byli větší, tak nám trochu přesahovaly nohy. Přeci jen Magnum nemá tak luxusní!!! délku jako ostatní zmiňované káry 😀 Mezi hlubokými kočáry je ale Magnum dobrý z x úhlů pohledu 😀 Jinak jsem ráda, že ta hyg. vložka je pratelná, vyndavatelná, i se tím povolí místo pro nožky. Já obecně mám ráda kočáry (bez ohledu na podvozek), u kterých se polohuje sedačka z lehu do sedu a nemají pevné nožičky 😉 Buď se uzavřou spec. šitým nánožníkem nebo taškou nebo aspoň normálním nánožníkem a je. Neskladuje se doma vanička, sedačka, nic se nemusí vyměňovat, polohuje se to dle momentální situace... no však víte 😀 Zas vanička je taková pěkná klasika, ale polohování bych chtěla i tam! Já zažila pár procházek za srdceryvného pláče a ať jsme se snažili být milí a jezdit a být trpěliví, tak ten pláč nepřestal, dokud malý neusnul. A neusnul, když neviděl. A plakat začal chvíli po položení do kočáru. Do 5 měsíců byl spokojený, ale pak to začalo. Holt vývoj 😀

Nám tu teď sněžilo, ale dneska jsou tu 4 stupně a snížek taje.

astrane
23. únor 2009

U nás taky taje,ale je toho hodně,tak to bude ještě trvat.Navíc tady sněžilo včera zase celej den 😀
Jinak už se taky těším,až nebudu muset cpát dítě do fusaku a bude nám stačit španělská deka 🙂 Je nám v tom kočárku takhle už hódně těsno 😝

yanna.o
23. únor 2009

Já už z lenosti ani do fusaku necpu.. ale to taky proto, že (taktéž z lenosti) až moc často vymetám dětské koutky 😝 Anebo se jen rychle přesunu na místo, kde pak malý ťapká sám a čučí na zvířátka. V kočárku už jsme nespali ani nepamatuju. Dlouhým spacím procházkám jsem dala už tolik, že teď (asi z vnitřního protestu) dělám pravý opak 😀

astrane
23. únor 2009

Když nám to nějak časově vychází,že zrovna na spaní jdeme ven.Čekáme na staršího,až přijde ze školy a pak vyrážíme.Kdybych ho dala spát doma,tak ke 3.hodině usne a spí do 5 a než vylezem ven bude půl šesté-to je napendrek.Takže vyrazíme po 2.odpoledne a před třetí jde spát do kočáru.Předtím se trochu projde 🙂 a tak do 5 spí a my jdem na to kafe(teda ne každej den 😀 ) a pak domů a úkoly a večeře a koupat a spát-starší syn,ten menší jde se mnou čučet na TV nebo si hrajem tak do 10-11 a pak do hajan.Ráno vstává kolem 9 a obědvá kolem 1. 🙂 Jak se oteplí,tak asi přestane odpoledne spávat,bude mít venku hodně práce 😉 ,nebo třeba jen obden.My teda kočár opravdu využijeme hodně a dloho,proto jsem jeho výběr nepodceňovala...

yanna.o
24. únor 2009

he he.. nejlepší kočár do velkoměsta (nové téma). Když vidím ty hrbolaté pražské chodníčky a děravé silnice, tak je to mnohdy horší než v zapadlé vísce 😝

kikimaruska
24. únor 2009

taky jsem koukala....přesně cos tam napsala sedí...je to o mnoha a mnoha detailech a skutečnostech, kde se bydlí a kam se jezdí...a kde... 😉

yanna.o
24. únor 2009

jo.. praha je tak široký pojem (a nemyslím, že je to velkoměsto 😀 😝 ).. ale ono to platí i na vesnici, kde se dřív postavilo taky pár paneláků.

kikimaruska
24. únor 2009

mě se to doporučované drahé vozítko tedy vůbec nelíbí...to už je moooc velká moderna na mě...rodiče a tatka by mě s tím pěkně hnaly...je to moc moderní na můj vkus, vidím k tomu vozítku nějakou zazobanou paničku s čivavou v košíku a sluhou vedle sebe... 😅 😕 na to jsem asi moc ze starý školy 😅

yanna.o
24. únor 2009

astrane, máte to pěkně rozvržený. My chodili večer spát mezi 9 - 10:30, ale už mě to neba, tak jsme začali ráno dřív vstávat a chodíme mezi půl 9 a půl 10. Spát přes den jsme nedávno začali v 11 až 12 a spí 2 hodiny. Doma v postýlce. První rok a čtvrt jsme spali venku v kočáru, ale já chodila na procházky sama. Už jsem se nudila. V lese tam a zpět. V teple jsem se plácla na deku. Ale i tak jsem ho musela nejdřív upsat chůzí. Takže jsem se musela někam vybelhat a chodit a pak třeba sedět, číst si. Sama.. Denně 😅 Takže v tomhle marastu už toho mám dost, mám k dispozici auto (to jsem předtím neměla) a je to všechno jinak. Ale já zlenivěla až po Vánocích 😅 Svátky, pak chřipka.., prostřídali jsme se, do toho občas venku tak hnusně, že se fakt nedalo vylézt a mezitím jsem si zvykla 😀

yanna.o
24. únor 2009

kikimaruska 😀 😀 no tak tos napsala přesně. Mně už je to pomalu snad jedno nebo co, když tady vidím všude možně kde co, resp. kde koho 😅 Budu-li upřímná, tak jsem to vídala v Babyparku a jistou dobu jsem to nepovažovala za kočár. Až tady na koníkovi jsem to jednou zaregistrovala a pak mi to teprv došlo 😅 Oni tam mají kočáry na soklech, pak stůl a stojany s dudlíky a hračkami a tohle vozítko stálo až za těmito stojany a běželo k němu jakési video, které jsem nikdy nevnímala. Povozila jsem si to, jezdilo to na tom lině úplně samo, krásně jsem si kličkovala a říkala si, že je to nějaké obchoďákové vozítko, ale nevěděla jsem, k čemu přesně to má sloužit. Kočár jsem v tom nepoznala 😅 😅 Pravdou je i to, že jsem úplně zpočátku mi prolétlo hlavou, že je to nějaké erární vozítko Babyparku. 😕 😀

yanna.o
24. únor 2009

omlouvám se za překlepy, píšu na etapy jako vždy 😝

kikimaruska
24. únor 2009

Když pominu ten vzhled, přijde mi absolutně nepraktický sportáček, to dítko není absolutně ničím kryté a chráněné! Okolo sebe...určitě to nemá nánožník...a i kdyby mělo. Stříška malinká. Kamarádka měla Buzze, uplně u vytržení, že ho nikdy nedá, malá vyrostla z korbičky a v tomhle počasí s ní nemohla ani vyjet, všude na ni foukalo, dítě nekryté, nánožník dokupovali od jiné firmy...tak ho vyměnili. Je to sporták tak na jaro léto, hezké počasí, žádný vítr a už vůbec ne sníh a déšť...prostě na ty nákupy...já bych to brala něco jako golfky, které máme pak opravdu jen na nákupy do krámu,ale do běžného provozu hlavní kočár....

astrane
24. únor 2009

To Stokke bych myslela,že je to nějaký obchoďákový vozítko,jako mají třeba v Ikei a tak 😀 Vždyť to po chodníku pořádně nepojede a ten konfort jízdy uvnitř musí být zážitek!A sportovní sedačka totálně na pendrek.A taky se mi to nelíbí,ale to je věc osobního vkusu 😉
taky jsem bydlela s dítětem ve městě a vzbrala bych si totéž co do terénu,protože Brno není nijak extra upravený město a pořád je to někde rozkopaný....A stejně jezdí hodně nízkopodlažních šalin,tak co.jen do autobusu je to blbý 😠

peta3
25. únor 2009

ahoj holky
super diskuze, také mi moooc pomohla teoreticky a až vyrazim do obchodu, nebudu snad jako úplné telátko, které neví co 😀 . Zatím je můj favorit inglesina. Jen jsem se chtěla zeptat (i když v obchodě bych na to asi přišla) - sporťák se z ní stane polohováním lehátka - ne přecvakáváním a výměnou korbiček?

to vozítko stokke je fakt šílený - pro zajímavost jsem si ho našla přes google. Prý si ho tvůrci Sexu ve městě vybrali pro miminko Charlot: já bych si ho rozhodně nevybrala, ale čivavě by se tam fakt líbit mohlo 😀

yanna.o
25. únor 2009

peto, ahoj 😀 jo jo.. polohuješ sporťák z úplného lehu do úplného sedu a korbu dotváříš pratelnou vyjímatelnou hygienickou vložkou a speciálně šitým nánožníkem. Lze ještě sehnat něco z kol. 07, která má v boudě velké větrání. Odkaz na album mám asi.. na první straně.

yanna.o
25. únor 2009

stokke, quinny buzz, bugaboo cameleon a spol..... ale maminky si je chválí 😉 Peto, no vidíš, to je náhodou taky pravda, že se v nich zřejmě často vozí různé Euálie apod.

tereziep
25. únor 2009

Hele holky, sice to sem moc nepatří, ale jak čtu tady ty chváli na stokke 😀 , tak bych ho typovala tak pro celebrity. Myslela jsem, že něco takového si koupí třeba Gábina Partišová nebo Alice Bendová a obě sklamali. Alice měla Inglesinu magnum a Gábina měla dva. Jeden byl myslím nějaká trojkolka a druhý měla myslím silver cross. Takže i ony myslí spíš na pohodlí dítěte a né na to jak oslnít okolí co nejoriginálnějším kočárkem.

peta3
25. únor 2009

yan díky - já tuhle diskuzi sleduju už od začátku, takže i fotečky jsem si prohlédla. Kolekce 07 je sice super, ale moc bych chtěla alespoň první kočárek nový - je to taky asi jediná věc, která bude nová, ostatní si popůjčuju - čímž zase ušetřím a ani mi to nevadí, ale ten kočárek... i když zase na novém bude hned všechno vidět a vím, že jsi na začátku psala, že inglesina vypadá jako nová i po 2 letech slušného ježdění 😀 . Nevím, proč ti výrobci s novými kolekcemi ruší různé fajn vychytávky 😠 😠 😠 . Ještě by se mi líbio, kdyby přidali inglesině tu ruční brzdu - bydlím na super kopci, takže jediná cesta je do pole nebo z kopce - na kole ho vyfunim a 5 minut se vzpamatovávám 😖

yanna.o
25. únor 2009

peto, no kdyby tam ruční brzda byla, tak bych si přibrzdila na nějakých prudších chodnících, ale zas mi na madle nic neční. Já mám kopce už pár metrů od baráku a bez jízdy do kopce nebo z kopce se nehu a nechyběla mi. Taky jsem od porodu dost posílila ruce 😀
Kolekci 07 myslím novou - výprodejové akce ještě jsou (vídám jak v kamenných prodejnách tak na netu). Ale jestli se ti líbí víc kolekce nové (09 myslím už necvaká bouda při sklápění), tak proč ne 😉 😀