Kúpiť kočík pre dieťatko po inom bábätku?

bertica.h
30. led 2009

Kupili by ste si kočík pre dietatko už po inom dietati?
Napr.radšej kvalitný,ale použitý ako nový a nie tak dobrý?
Viem,že cena nieje rozhodujuca..ale asi všetky vieme,že kočík za 20tisíc bude neporovnateľný s kočíkom za 8tisíc.
Ďakujem.

zdenallicka
31. led 2009

Kde kupujete "ojete" kocarky??? ja chci taky..... 😀

sassi
31. led 2009

inak myslím, že pri kočíku, ktroy sa sklada podvozok+vanička+sedačka+ športova časť sa da kludne kupiť novy podvozok a športáčik, sedačku vajičko a vaničku by som kludne dokupila použitu, lebo oboje sa používa relatívne krátko - a byva skoro vždy ako nove vo velmi dobrom stave (v závislosti od zachádzania samozrejme) ... aj to je riešenie, ako sa da ušetriť 😉

My sme vaničku používali pri dcere pol roka, pri synovi fusakotašku 3,5 mesiaca
vajíčko pri decre 9 mes. a pri synovi len pol roka 😉

astrane
31. led 2009

zdenallicka:zkus mimibazar.cz ,tam koupíš cokoli.Pokud je ten kočárek blízko bydliště,není problém se jet podívat,jestli za to stojí.většinou prodávající pošle pár fotek,abys měla představu,zda má cenu tam jezdit.Taky sbazar.cz na to není špatnej.Já takhleprodávala i kupovala .My tak koupili na MMB s kamarádkou úplně novou trojkombinaci i s taškou na mimi za 3,5 tis(váží 15 kg) a je sní ohromě spokojená
Třeba tam taky najdeš,co hledáš....

zdenallicka
31. led 2009

astrane: Diky za tipy... Projedu a to a uvidim.... 😉

angua27
31. led 2009

karot, ten kočík čo som ja kupovala z druhej ruky bol ešte v záruke. a predávajúca mi povedala, že robia aj pozáručný servis s cenovou výhodou, ak prídeš s bločkom, že si ho tam kúpila a ten mi poskytla. 😉
nemyslím si, že jazdený kočík je hamba. ja som radšej investovala do iných vecí pre malého (monitor dychu,...).
ale súhlasím s Tebou, že napr. topánočky by som nosené pre malého nekupovala. 😉

eldzina
31. led 2009

Ja by som si kludne kupila ojazdeny kocik pre male babo tak do polroka - roka, keby som nemala ten nas - velku polsku 3-kombinaciu. No musim povedat, ze svoj ucel splnil super a jazdenie na nom nie je vidno, takze pre nase druhe baby ako stvoreny. A ako NOVY, samozrejme 😉
No co sa tyka sportoveho kocika, ten by som jazdeny asi velmi nekupila. S tym sa jazdi viac, dieta uz viac v kociku vystraja, je tym padom viac zniceny. Vidim podla nasho druheho hocika. Bol mensi, skladny, vlacili sme ho vsade. 😉 Nad jazdenym sportovym by som uvazovala len v pripade, ze viem, ze dana mamicka strieda viac kocikov, rada ich castejsie meni, tak vtedy to opotrebenie by asi nebolo velke, ako v pripade, ked mate len 1 sportovy. No aj tak by som si ho najprv chcela vyskusat a velmi by som rozmyslala... 😉

tilly
31. led 2009

karot, absoloútne nesúhlasím, nie je to hanba mať ojazdený kočík, a nie je pravda, že pri drahších kočíkoch platíš za design a značku, ale fakt platíš za kvalitu, kvalitné materiály a pod. ja napr. z diaľky zbadám kvalitný kočík a šunt... aj keď je ten šunt napodobenina toho kvalitného... to je vidieť na materiáloch na všetkom...

s tými topánkami súhlasím, topánky sa majú kupovať nové a napr. také adidasky, nike, pumy a pod. vôbec nie sú vhodné pre dieťatko, ktoré začína chodiť, maximálne tak do kočíka...

gingerlady
31. led 2009

Přesně jak píše angua...raději investuji do jiných věcí, které taky nejsou nejlevnější. Kupovali jsme teď videochůvičky a babyphony s monitorem dechu.....vyplázli 10000 ani jsme nemrkli. A to považuju za důležitější, než fungl nový kočár.
zdenallicka.....projeď si i Aukro.cz, tam se dá taky sehnat...kočárků je tam fůra.

astrane
31. led 2009

No ale na Aukru ho asi před koupí nemůže vidět naživo,nebo jo?

gingerlady
31. led 2009

astrane....záleží na prodávajícím...jak je ochotný. My než jsme koupili toho Hartana, jel se na něj manžel podívat...a to jsme ho chtěli jen na balkon 🙂

atreides
31. led 2009

Taky jsme koupili ojetý kočárek, trojkombinaci, hluboká ježděná pět měsíců a sporťák vůbec a nevím proč by to měla být hanba, když slouží úplně stejně jako nový. Spíš jde o to narazit na seriózního prodávajícího.

sassi
31. led 2009

ja mam pre maleho polku vybavy z 2. ruky, aj oblečenia ... a zatial som so všetkým spokojna
oblečko bežne kupujem na Mimibazare, alebo na iných bazarikoch, a nehambím sa za to, že tam decka obliekam, ved su to krásne vecičky 🙂 aj ked už nosené
topánky však kupujem nove, nosene sme mali len jedny Adidasy ... inak kupujem ortopedicke slovenske alebo české boty, alebo nejaké mam odložene po dcere, čo ona moc nenosila
zvyšok vybavy sme mali po dcerke, darované od kamarátok, alebo sme pokupili v Polsku (aj postielku, kočík) značkové veci o 30-50% lacnejšie ako na SK ... a teraz pri tom kurze sa to opaltí ešte viac. Kočík sme kupili tam, ale nie polsky ťažky "obrnený transporter" 😀
Monitor dychu som mala požičaný, vysielačky mame ORAVA za 800 SK a služia už 2 roky bezchybne

angelik
31. led 2009

tak ja som pri starsich mala 1 kocik z blsaku, 2 v 1, mal perfektne perovanie a potom ho este zdedila kamoska na hombanie doma 😀
neskor som mala este golface, lahke, skladne

a teraz pri malej mam 1 kocik kupovany cez znamu za 2000Sk, taky 'ladoborec' 😀 tazka manipulacia, ale na zimne prechadzky super
a este sme zdedili sportiak cam, ten sa zmesti perfektne do auta

a radsej som este prikupila babysatku a ergo nosic, tie som velmi vela vyuzivala a najma ergo vyuzivam dodnes

ale mam kamosku, ktora ma prvorodeneho a nie je jej jedno, v com sa kocikuju, takze chapem, ale ja by som nikdy za kocik nedala nejaku zavratnu sumu, mne sa to vidi zbytocne

marselina
31. led 2009

kočárky na děti jsme měli vždycky nové,ale koupený od někoho to jako hanbu neberu.kdyby jsme neměli dostatek peněz na nový kočík,tak bych určitě uvažovala o koupi koárku po někom.
jinak některé věci na mimi z druhé ruky mám také,třeba chůvčku dechu

jajinka80
1. únor 2009

My jsme koupili na sbazaru kočár Jané Slalom, starší model po jednom dítěti za 11 tisíc a k tomu jsme dostali ještě zavinovačku emitex a spoustu dalších drobností v ceně (slunečníky, pláštěnky, nánožníky, obal na kolečka atd.). Paní se o kočárek výborně starala a měla ho servisovaný. Osobní prohlídka je u použitých věcí samozřejmostí. Kočárek je v tak perfektním stavu, že vypadá jak nový. Takž i kdyby jsme peníze na nový měli, tak raději půjdu do toho použitého 🙂 a zbytek peněz dám na něco jiného. Stejně tak oblečení na mimi jsem koupila něco použité, vypadá to jako nové, protože miminka to moc neunosí.

gingerlady
1. únor 2009

já mám většinu oblečení taky z druhé ruky. Hodně jsem toho nakoupila na AUkru a super....některé věci jsou jako nové, některé v super stavu....prostě mám spousty oblečení za hubičku a vůbec se za to nestydím. Miminku je to jedno a stejně z toho hned vyroste. Koupili jsme malému overálek až půjde z porodnice a stál nás VE SLEVĚ 800,-....za tu samou částku mám 50ks oblečení a nepoznáte, že je to nošený 🙂

dicinka1
1. únor 2009

ja budem mat kociarik po jednom dietati..ale pouzivany je iba 6 mesiacov..tak to je super...skoro ako novy.. 😀 a dam za neho 4000 sk..tako natalia 😵

susik77
1. únor 2009

Ja by som si trufla kupit pouz. kocik max. po 1 dietati. Jane som nikdy nemala, kupili sme Inglesinu Magnum- po 9 mes. pouzivania je v super stave. Kamaratka ju kupila po 3 detoch a za polroka sa im rozbila a ze oprava by ich vysla velmi draho.
My sme planovali 2 deti za sebou, tak preto sme kupili novy kocik. Nelutujem.

dicinka1
1. únor 2009

ja radsej vrazim viac do sportovej bugyny 😉

sassi
1. únor 2009

dicinka už ho maš doma?

dicinka1
1. únor 2009

sassi nie..az buduci mesiac...nemame ho ako z blavy dotiahnut sem na vychod..ale ked bude ist manzelova druha partia domov z turnusu..tak mi ho vezmu.. 😵 😵 😵 zajtra ho manzelik ide mrknut