Kúpiť kočík pre dieťatko po inom bábätku?

bertica.h
30. led 2009

Kupili by ste si kočík pre dietatko už po inom dietati?
Napr.radšej kvalitný,ale použitý ako nový a nie tak dobrý?
Viem,že cena nieje rozhodujuca..ale asi všetky vieme,že kočík za 20tisíc bude neporovnateľný s kočíkom za 8tisíc.
Ďakujem.

konja
30. led 2009

Já mám na dceru také už použitej kočárek. Měla jsem vyhlídlý nový v obchodě, ale srdce mě rvala cena. A tak když jsem narazila na inzerát, že ho paní prodá za polovinu po šesti měsících používání, tak jsem po něm ihned skočila. A naprostá spokojenost! 🙂

petra1985
30. led 2009

ja osobne by som pouzivany kociarik nekupila.. po vlastnom ano ale po cudzom babatku nie

kili
30. led 2009

tilly, 12? 😲 , to za tie tri roky? to si mala každý 3m 😕

a_rianna
30. led 2009

sassi sak ja som predavala peg perego do 3 rokov a predala som ho po 2 mesiacoch 🙂) a bol uplne ako novy, lebo som sa zamilovala do ineho kočika... takže ti nemusi byť na tom nič divne 🙂 iba aj ja

a_rianna
30. led 2009

ale aby som bola k teme, pri prvom baby som chcela len novy kočik, ale keby som mala druhe babo, tak keby som nemala peniažky na novy taký aky chcem tak by som kupila aj použitý ak by bol v 99 % stave 🙂

tilly
30. led 2009

gingerlady, ja som tiež najlepšie kúpila hartan racer 😉

kili, tak presne cca. tri štyri mesiace na jeden, ale teraz už mám vyše roka jedny golfky, jeden taký veeeľký a ťažký kočík na spinkanie na záhradu som odložila pre druhé, alebo ho niekomu darujem, ten je už nepredajný...

inak si myslím, že každý by si mal kupovať to, na čo má...

kili
30. led 2009

tilly, ale fúrik do toho nemôžeš rátať 😀
ty si iný maniak, skoro ako nosičky na šatky 😀

tilly
30. led 2009

kili ak niekedy budem mať druhé auto, tak mienim skúšať všetky možné nosiče 😉
o kočíkoch už mám prehľad, tak teraz budem skúšať niečo iné

kili
30. led 2009

tilly, myslíš druhé bábo? alebo chceš porodiť auto? alebo si to myslela nejak inak? 😀

tilly
30. led 2009

kokso, akýýý preklep 😀 😀 😀 😀 😀 😀 sme sa tu bavili s mužom o aute, tak mi to tam nejako vkĺzlo, myslela som samozrejme dieťa 😀

iwulik
30. led 2009

já jsem u syna měla sporták po více dětech,hleděla jsem v té době víc na desing než na kvalitu a byla to hrůza 😝
pro Kájušku byl kočárek úplně nový a docela se o něj starám,tak je bez odřenin a pořád super,je to rozdíl a taky záleží od koho kočárek kupujete,kočárek může mít i skryté vady na které příjdete až při běžném používání
Já bych koupila ojetý kočár jedině od dobré kamarádky,který by mi snad neprodala šmejd a nejlíp,aby byl ještě v záruce,páč člověk nikdy neví.
Asi je lepší kupovat kočár po miminku,než po chodícím dítěti,které už přece kočárek více zničí 😒

gucz
30. led 2009

ja som mala pri dcérke tiež kupovaný kočík od známych po jednom dieťatku a bol o dosť lacnejší a ako nový. A predala som ho potom (po 7 mesiacoch používania) za rovnakú cenu. Ak by som mala druhé mimi, tak si zasa kúpim hlboký (PP) cez inzerát.

angua27
30. led 2009

ahojki,
ja som kúpila jazdený kočík. chcela som Gesslein a na nový som jednoznačne nemala. takže som prezerala všetky bazáre na nete až som natrafila na jeden jazdený, po jednom dieťati, asi za tretinovú cenu. keď sme sa naň s priateľom boli pozrieť, nechápala som, ako mohol byť používaný. bol ako zo škatuľky, nakoniec mi majiteľka povedala, že ho mali ako záložný a použili ho vlastne iba 2x. 😀 bol to síce šporťák, ale s fusakotaškou, ktorú som si požičala od kamoški som ho používala ako hlbokáč od narodenia. mám ho ešte teraz, ale na jar pôjde ďalej, už nám ho netreba.
moje odporúčanie, ojazdený áno, ale ísť si ho pred kúpou riadne prezrieť. 😎

karot
30. led 2009

Vzhledem k tomu,že moje porodné činilo skoro 18 000kč,byla by mi hamba,koupit si na 1.miminko použitý kočárek. 😔
Kvalitní a nový se už dá sehnat za 10 000kč a nutně neznamená,že kočárek,který je ještě o 10 000kč dražší,bude ještě víc kvalitnější.Tam už se spíš platí značka a to,že je to zrovna módní hit. 😉
Ale je to každého věc. 😉
Mám dokonce známou,která než aby holčičce koupila nové botičky,tak jí sežene Adidasky nošené po 5.dětech za 30kč a bude mě přesvěčovat o tom,že má pro dítě kvalitnější boty,než já,ikdyž jsem je (celokožené a s atestací) koupila nové za 700kč,ale jsou míň kvalitní,protože jsou natolik neznačkové. 😅

tilly
30. led 2009

tak ja som asi mala pri 11stich kočíkoch šťastie, alebo som si ich poriadne okukala, lebo všetky boli bez chybyčky, ale 6 z nich som kupovala cez ebay v rakúsku... tak neviem, či rakušania tie kočíky viac striedajú alebo čo, ale všetky tie kočíky boli minimálne jazdené

gingerlady
30. led 2009

taky je fajn, že Hartanů tady není zase tolik 🙂

kili
30. led 2009

karot, prepáč, ale kúpiť použitý kočík rozhodne nie je hanba. dieťaťu je to jedno a to že je nový, tak tým má lepší pocit len matka keď sa s ním prechádza 🙄

miskinadamko
30. led 2009

podla mna zalezi na tom v akom je stave ten kocik, ked si ho dobre pozriete a viete co kupujete, nevidim v tom problem, ja budem mat od zajtra 7 kocik v poradi a z tych 6tich som mala aj nove aj pouzite a bola som spokojna aj s jednými aj druhými 🙂

gingerlady
30. led 2009

taky jsem toho názoru, že miminku je jedno, jestli je jeho kára nová nebo ne, ale hlavní je, jak se mu v ní leží, jaké má pohodlí. A jen proto, že porodné budu mít nějakých 13tis nemusím nutně kupovat nový kočár. To záleží na každém...každopádně my máme na ven 2 kočárky, 1 na balkon, všechny použité, ale v super stavu a vůbec mě to netrápí 😉

karot
30. led 2009

Kili,..................dítěti by to jedno bylo,ale mě ne. 😅
Já bych se prostě styděla za to,že na svém dítěti v tomhle směru šetřím.Ale to je o tom,že je každý člověk jiný a každý má hodnoty někde jinde. 😉
Ale jak už jsem psala,...............je to každého věc,takže se mi za svůj názor omlouvat nemusíš. 😉

sassi
30. led 2009

miskinadamko, tak prečo si menila, ked si bola skokojna?
ja mam od narodenia jeden, kupovany nový
a starší ma po dcere, ale to len ako záložný
moj by som použitý kupila v pohode,
ale zaleží aj ako sa s kočíkom zaobchádza, ako je udržiavaný, po akom terene sa s ním jazdí a tak
my sa o naš dosť staráme, lebo ho chcem ešte aspon za nejaku symb. cenu po skončení používania predať...

ak sa ovšem nerozpadne dovtedy 😀 😀 😀 😀 😀 dufam že nie 😀 😀 😀 😀 😀

sassi
30. led 2009

karot, ja myslím že to nie je o šetrení na dieťati
ale možno na nový kočík každy nemá, alebo ma ine priority 😉
trebárs radšej založí dieťaťu sporenie, ako vysoliť za kočík 20.000

sassi
30. led 2009

iank ja som moj tiež kukala použitý, ale vtedy na SK nebola šanca ho použitý kupiť skoro vobec, bola to taka nezabehnuta značka ... tak sme kupili novy ... lebo som iný nechcela a zasa nebol až taky drahy, vyšiel necelých 9000, na to že je to kočík od narodenia do 3 rokov (a fakt a nielen na papieri ) sa nam vyplatilo do neho investovať

gingerlady
30. led 2009

Přesně tak je to u nás, s manželem jsme se shodli na tom, že prckovi založíme pojistku a vložíme na ní nějaké peníze, než to nacpat do kočárku, který by mě stál 20tis. A není to u nás o tom, že bysme si ten kočár nemohli dovolit. Mě se například líbilo Mutsy, ale se vším všady jsem to spočítala na 30tis. a to je zbytečný. Ani nemluvím o tom, že korbička by mi díky svým rozměrům stačila tak na 2 měsíce, aby se tam vlezl prcek i s fusakem. Je to ale samozřejmě každého věc, vůbec nikoho neodsuzuji 😉

karot
31. led 2009

Tak já dala za nový kočárek 13 000kč a používám ho ještě teď. 😵
Do bazarového bych nešla už z toho důvodu,že u něj už není záruka a riskovala bych to,že bych stejně ty ušetřené peníze pak dala buď za opravu nebo za další ojetinku. 😖
Víc jak 15 000kč bych do kočárku nedala,..................to už mi vážně přijde jako šeredění. 😎

gedren
31. led 2009

My meli jety Jane a zadny problem, moc jsme s nim nejezdili (spis jsme nosili), takze jsme ho pak jeste za slusnou cenu prodali 🙂. Ja jsem rozhodne pro radsi kvalitni pouzitou vec (netyka se jen kocarku) nez novy sunt. Dedeni veci po detech mi prijde jako rozumnej koncept obecne, ze to nepodporuje konzum a vyrabeni co nejlevnejsich kramu s co nejnizsi zivotnosti. Ale ten kocarek urcite prohlidnout osobne! (my ho kupovali v bazaru)

sassi
31. led 2009

ka tiež neodsudzujem, ked ma niekto aj predražený kočík
ale fakt je to otázka priorít
ak niekto planuje viac deti a kupi drahý pri prvom, s tým, že si ho nechá napríklad
alebo niekto investuje do draheho vychyteného zančkoveho, že si ho potom predá
alebo ho kupi, lebo sa mu proste páči a vyhovuje mu ... aj ked stojí viac penazí
to je každeho vec ...

tiež sme mali cenovy limit 10.000 SVK, a viac by som nedala, aj ked by sme nan mali v pohode ... ale mame osobne názor prečo vysoliť 20-30.000 len za kočík, ked babo aj neskor potrebuje kopa iných veci ... Už som sa z rozhadzovania penazí za mile babenkovske zbytočnosti, len zato, že su "takééé zalááátéééé" vyliečila pri dcerke 😀 😀 😀

ale da sa isto kupiť aj velmi slušný ojazdený kočík a za slušnu cenu ... a keby som ja moj bola našla vtedy jazdený, kupila by som aj jazdeny, ale jedine osobny odber

simounah
31. led 2009

Protože čekáme první miminko chtěla jsem určitě jen nový kvalitní kočárek doporučený maminkami. Máme objednanou Teutonii Spirit S3 a i když se to zdá drahé, uklidňuju se tím, že ji pak prodám za poloviční cenu. Tím pádem mě to v závěru vyjde stejně, jako bych si koupila levnější kočárek. Předpokládám, že bude dobré kvality a vydrží. Asi hodně záleží na zacházení....odřeninky se najdou po užívání na každém. Ojetý kočárek bych si koupila jen po osobní prohlídce. Korba po miminku dle podle mě není zničená vůbec, tak toho bych se nemála....spíš až u toho sporťáku bych si dala bacha. My máme třeba koupenou jetou autosedačku a vypadá jako nová a vyšla na pár kaček. Pokud by se mě nechtělo tedy investovat - asi bych koupila jen nový sporťák a k tomu ojetou hl. korbu a autosedačku.

gingerlady
31. led 2009

Tak u ojetého kočárku je osobní prohlídka samozřejmostí 🙂 Ono kdybych měla kupovat ten náš Hartan nový, vyšplhala bych se se vším všudy na 25tis. a to bych za něj nedala......než jsem otěhotněla, tak jsem taky snila o nádherném kočárku (původně jsme s manželem přemýšleli nad tou Inglesinou se starodávným designem a cenu jsme neřešili - 20tis.), ale pak jsem zjistila, že budu potřebovat milion dalších věcí, naskytla se možnost Hartanu v super stavu, který nám vydrží do 3 let a nebylo co řešit...takže mám místo 1 drahého kočárky 3 + trojkolku na brusle
Já se zase vyřádila na oblečení.....všechno bylo tak krásný, že toho mám fůru....klidně bysme mohli mít čtyřčata 😀

bertica.h
autor
31. led 2009

tiež nemylsím ,že keby sme kupili ojazdený kočík,bol by zničený..riadne by som si vyberala.
Ked sme predávali X lander,bol ako nový,pani čo sa prišla na enho pozrieť ho okamžite zobrala..ide aj o to,ako sa mamička o kočík stará..
Ked budem nakoniec kupvať ojazdený kočík,bude určite v super stave.Inak by som bola blbá. 😀
A HANBA?
Rozhodne nie..koli ludom,že im poviem,že je po niekom?koli komu hanba?ja sama sa za to hanbiť nebudem..
Bola by som hlupa.Presne tak..o hodnotách to je.