Kúpiť kočík pre dieťatko po inom bábätku?

bertica.h
30. led 2009

Kupili by ste si kočík pre dietatko už po inom dietati?
Napr.radšej kvalitný,ale použitý ako nový a nie tak dobrý?
Viem,že cena nieje rozhodujuca..ale asi všetky vieme,že kočík za 20tisíc bude neporovnateľný s kočíkom za 8tisíc.
Ďakujem.

deina
30. led 2009

Myslim si, ze radsej kupit pouzity, ale kvalitny ako novy, ale uz nie taky dobry. 😉 Kvalitny kocik vydrzi dlho a predsalen je pohodlnejsi aj pre maminu, nielen pre dieta.

bertica.h
autor
30. led 2009

mne sa hrozne páči jané nomad.ale na nový nemáme.
Preto ma budu vaše názory zaujímať.
Predsa len..bude bez záruky..neviem 😒

achalteke
30. led 2009

Nevidím v tom problém, mě se třeba strašně libí Teutonia, ale nikdy bych na novou neměla, takže pokud jí bude někdo prodávat v době kdy budu kočík shánět, půjdu do ní. Přesně tak - lepší kvalitní a prověřený (sice ojetý) než nějaký, který se mi třeba ani až tak nelíbí (ale je levnější a nový) - tedy pro mě 😉

denduska
30. led 2009

my sme kupili po inom dietati, teda konkretne po jednom, pred nami ho pouzivali 6 mesiacov a aj ja ho uz idem pomaly vymenit....absolutne nemal ziadne poskodenie, nic, akurat ma manzel sprdol ze sa blbo sklada ale tomu sa da predist, ze si vyberies lahsie skladatelny nie ako ja 😅 napriek tomu skladaniu, je velky priestranny, mala sa v nom citi dobre. PC bola nejak okolo 11 tis, my sme ho kupili za 5. Kamoska ktora bola rovnako tehotna ako ja, chcela tiez ojazdeny, ale svokra namietala ze sa to "nepatri", tak jej kupila novy Cam za 14000....az na to ze uz na nom nefunguje ani brzda a vanicka bola hrozne mala.
Takze tolko moje skusenosti, prave pozeram sportak nejaky skladnejsi ale tiez bude ojazdeny, nie som milionar 😉

evicka7
30. led 2009

my máme nomada po jednom dítěti, kupovali jsme ho v super stavu a za komplet (včetně všech pláštěnek a dalších vymožeností) jsme dali 15.000, kdybych měla koupit nový, tak se musím spokojit jen se sporťákem a korbou, sedačka, pláštěnky a nánožníky už by při naší fin. situaci nepřipadali v úvahu
jsou maminky, které klidně pošlou poštou, ale myslím, že je důležité se na něj jít podívat
nomad je super kočárek, ale rozhodně není moc do terénu

bertica.h
autor
30. led 2009

evicka neplánujeme s ním chodiť do lesa..on má aké kolečká?klasicek plastové?naživo som ho ešte nevidela,ale z netu sa mi moc páči.

kili
30. led 2009

bertica, na záruku sa vykašli, keď je to aj tak o ničom, keď ti ho zoberú opraviť a si mesiac bez kočíka, tak si aj tak musíš kúpiť druhý 🙄
a záruka sa vsťahuje na výrobné vady, ktoré sa obvikle objavia na začiatku používania, takže už používaný kočík už je po zábehu, tak sa hádam žiadna katastrofa nestane 😉

zojina
30. led 2009

Ahoj holky mužu se přidat?

tlapicka
30. led 2009

beat: Byvala bych s vami souhlasila, ale moje zkusenost je bohuzel takova, ze drahy kocarek muze byt vetsi smejd nez nejaky masivni z polska.... Konkretne Jane kupovat po nekom bych si neriskla. Mam jane carrera NOVOU u rodicu a nemela bych srdce ho prodat ani za 500kc a to jsme ho skoro nepouzivali, protoze jsem nosici maminka...
Jane z druhe ruky je zaruka problemu!!! Je uplne zniceny a byl porad na reklamaci. Jsem docela puntickar, takze se moc nedokazu szit s jeho spatnym remeslnym provedenim... Z meho pohledu maji mit jane kocarky objektivne maximalne polovicni cenu!!! Takze bacha na ne! Je to opravdu kocar pro ty, komu nezalezi na penezich a ma do zalohy neco jineho po dobu prav...

u jinych firem nevim...

achalteke: v Nemecku se Teutonie prodavaji o dost levneji a moje kamaradka ji bude asi prodavat (zalezelo by na typu) tak ti muzu dat pripadne kontakt 🙂

kili
30. led 2009

tlapicka, aj jedna dvojičkova mala problém, že jane dala do opravy do mesiaca od používania.
no ale aj tak si myslím, že práve použítý je už zabehnutý a ak je to šunt (myslím jednotlivý kus, nie značku), tak to kupujúci zbadá a nekúpi. ale na novom to nikdy nie je vidno.

achalteke
30. led 2009

Tlapička díky, já právě to mám do Rakouska a Německa kousek, takže si představuju, že pojedu párkrát na blešák a tu Teutonii tam najdu, protože jsem si všimla, že třeba v Linci se dost používají. Jinak právě si taky myslím, že budu spíš nosící matka, takže do kočíku až tolik investovat nechci. Díky za typ

sassi
30. led 2009

šla by som do toho, ale jedine osobny odber a poriadne poobzerať... by mi bolo napr. podozrive, keby niekto predaval kočík robený do 3 rokov už po 3-6 mesiacoch používania
a tiež mam nazor - radšej značkovy z 2. ruky, ako nový ťažký polsky šunt

bertica.h
autor
30. led 2009

tak..dík za názory,trochu ste mi pomohli. 😵 😵

norik1
30. led 2009

Tlapicka, dovolim si s tebou nesuhlasit...

Ja mam Jane Nomad a som s nim velmi spokojna. Nemyslim si, ze ak si chce niekto kupit drahy kocik, tak mu nezalezi na oeniazoch... velmi dlho som rozmyslala, ktory si z tej sirokej ponuky kupim, chodila po obchodoch a skusala a musim povedat ze som zacinala s tym, ze idem na blsak a kupim najlacnejsi za 5 tisic... lenze ako som studovala kociare, zistovala som co vsetko maju a ak e vychytavky je super mat... Potom som si uvedomila ze sa mi musi zmestit do kufra auta a musi byt lahky - ja ho niekedy skladam a vykladam niekolkokrat denne... chcela som priestranny sportak a velku vanicku, ktory by mohla byt aj v aute - pri malom babetku je to neskutacna vec ak ho nemusis furt prekladat z korbicky do autosedacky...

skratim to. Kazda znacka ma svoje nevydarene kusy, aj Jane, aj Cam, aj Peg Perego... bohuzial je to o stasti, ktore si ty asi pri predaji nemala - nic v zlom. Suhlasim s Kili - ak sa ma nieco objavit, tak sa to objavi do mesiaca pouzivania... Moj kocik stal so vsetkou vybavou 26000 (Jane fusak a nanoznik na sportak vo farbe, slnecnik) a ked ho budem predavat, urcite sa preda za nejakych 15000, takze ma jeho pouzivanie vyjde na 11000, co uz nie je taka desna suma...a mam kvalitu za rozumnu cenu 😀
Navyse si myslim ze mamicka, ktora bude svoje dietatko vozit v nasom kociku bude velmi spokojna...

PS. kocikovanie kombinujem aj s nosenim 😀

norik1
30. led 2009

... v pondelok mi ma prist golfac, ktory je po niekom - aby ste si nemysleli ze rozhadzujem peniazky 😀 😀 😀

najjulinka
30. led 2009

Ja som kupovala Inglesinu od ruky a riadne starý model, takže určite nie po jedných dvojčatách... Má nejaké vady (vytrhnuté patentky a trošku skrivené jedno železo pri nožičkách an jednej korbičke, ale funkčnosť nezmenená a nevidno to, lebo je na tom poťah)... Používam ho 11 mesiacov a za ten čas sme len 2x striekali s WD40 kolesa, lebo začali pískať. Nič viac som do neho nevrazila a ked v parku som počula peripetie s novým kočíkom od inej dvojčatovej maminy, tak som max. spokojná. Na novom kočíku by ma mrzelo, keby vybledola každá chybička, však za tie prachy bodaj by nie... Od ruky ked som brala kočiar vyblednutý a nič ma nemrzí, ked deti zadžabú a pod... 😉
Golfky dvojčatové idem kupovať nové, lebo bohužial moje náročné podmienky splna len jeden novší typ a od ruky ho týmpádom nezoženiem. 😒

jmisa
30. led 2009

Já si vždy myslela, že v tom není problém, ale teď, když je to aktuální, tak mám blok koupit cokoli použitého. Hlavně na miminko. Takže za mě - možná někdy v budoucnu golfky, ale na malé mimčo ne.

Nevadí mi použít postýlku po dětech mojí sestry, nebo věci po nich, vím, kdo je nosil, ale od cizího nějak prostě nemůžu.

Časem až to mimčo nebude malinké, tak si myslím, že se to změní.

pikkumyy
30. led 2009

my jsme meli hluboky kocar hartan asi po 7 detech - pujcenej za flasku vina a myslim, ze jeste zvladne odvozit dalsi miminko 🙂
myslim, ze kdyz chce nekdo konkretni kocar, kvuli nejakym vlastnostem, tak je asi fuk jestli je novy nebo z druhe ruky, ne?

najjulinka
30. led 2009

Moj synovec bol v šporťáku asi 13té dieťa čo sa v nom vozilo... bohužial vypovedal službu.. .sestre bolo lutovat kupovat potom kočiar pre dvojročného chalana, že už vela sam chodí, ale občas treba... a kamarátka jej dala (!!!) fungl nový kočiar, že ona dostala 2 (od každej babky) a tento vobec nepoužíva. Ten kočiar sme zdedili a používam ho na presun výťahom a ked idem niekam iba s jedným... 😉

sebastianna
30. led 2009

ahoj holky,

já mam taky použitej, protože jsme strašná detailistka a puntíčkářka, takže jsem na každym kočárku našla nějaký mouchy, i když mnohdy jen třeba designový, to uznávam, ale vybrala jsem si nakonec Teutonii Spirit S3 HB a na novou bych prostě neměla, tak mam použitou. Je poškrábaná, má sjetej dezén na kolech, ale je úžasná. Odřela bych jí taky, takže co 😉

bertica.h
autor
30. led 2009

jmisa..tiež som mala také predstavy..že ked tak lužko nové,ale konštrukcia mi nevadila..
jeden čas som premýšľala na d quinny speedy..nová korba..konštr.po niekom..ale prišlo mi to zbytočné.Ved ten kočík budem vyberať..korbičky vapadaju ako nové..tam len mimčo ležká,nepapá,su skoro všetky ako nové.
preto pravdepodobne pojdeme do použitého.
Neviem ešte,musím s manželom prediskutovať zas moj nový plán 😅 😅
nejako často to mením 😅 😀 😀
ale on je zvyknutý.-))

sebastianna
30. led 2009

bertica: to já mam přesně opačný názor. kdyžtak konstrukce nová, ale korba klidně po někom, když bude pěkná, stejně je tak na půl roku 😉

bertica.h
autor
30. led 2009

sebastiana to zas mal moj manžel názor ako ty🙂)

kili
30. led 2009

najj, si to vystihla. ja ako detsko som mala starý bicykel, mohla som ho trepnúť kde chcem, nechať pred obchodom a nikto ho nechcel ukradnúť 😀 a tak som sa z neho tešila a nový by som hádam ani nechcela, keby som sa o neho musela starať

sassi, ono ale skoro všetci predávajú kočík používaný 3-6m, lebo tie nové sú proste o ničom, moc malé vaničky, že tam dieťa už potom nenatrepú a až potom im dojde, že čo budú všetko skladovať doma, a ťahať sa von s mohutným kočíkom, keď na pol ročné dieťa už môžu mať nejaký ľahký športiak 😉

zojina
30. led 2009

Ahoj ja mam po prvnim ditku kočarek peg perego odjezdili vnem už 4 děti a pořad je peknej a zachovalej jak koupite kvalitu tak to muže byt i z druhe ruky lepší než obyč polskej kočar

tilly
30. led 2009

ja som jednoznačne za ojazdený kočík, mala som dvanásť kočíkov, všetko jazdené až na jeden a ten bol najhorší!!!

len treba natrafiť na dobrého predávajúceho, napr. ja som jeden kočík kupovala po mesiaci používania za tretinovú cenu (vydražila som si ho na rakúskom ebay a išla si pre neho k viedni osobne a keď som ten kočík zbadala, tak som nechápala, to keby som si v kike kúpila nový kočík, ktorý každý obchytkáva, to by bola horšia kúpa)...

lennis
30. led 2009

právě min týden jsem koupila 8měs starý slalom a to o 5tis levněji než nový, pár oděrek na konstrukci, ale to je vše, navíc s originál nánožníkem-za nový bych dala ještě víc, navíc stejně bych ten kočár převozem v autě brzy taky trochu škrábla, takže já se toho z druhý ruky nebojím, jen musí být kvalitní a osvědčená značka 😉

zojina
30. led 2009

🙂 je to asi o štestí

gingerlady
30. led 2009

My máme Hartan Racer XL po jednom dítěti a vůbec nemáme žádný problém. Koupili jsme ho v super stavu v Německu a tak se nám líbil, že jsme nakonec koupili ještě jeden na Aukru😅. Malé mouchy má, ale jinak se mi moc líbí a korba je super...velká, pevná... takže já se taky nebráním použitým kočárkům. Nehledě na to, že dát 20tis. za kočár mi přijde zbytečně moc a některé levné se opravdu nevyplatí kupovat.

astrane
30. led 2009

My jsme měli na prvního syna taky z bazaru-u prvního nám praskl kloub u rukojeti po 6 měsících tak jsme ho vyhodili a koupili jinej za 745kč a sloužil malýmu až do 3 let a byl jak novej-teda když jsme ho kupovali,pak už ne 🙂 A byly to takový klasický trojkombinace z Polska.byla jsem moc spokojená,protože jsem viděla jen kočárky kolem 8 tisíc a na to jsme neměli a nebo si to lidi vozili právě z Polska.Teď mám novej-taky polskej a už 2 roky ho bez potíží užíváme a jsme moc spokojení,určitě odvozí ještě jedno a je skoro jako novej.Já bych se toho teda taky nebála,ale chce to pořádně prozkoumat a nejlépe i otestovat a poptat se na zkušenosti s danou značkou a typem.

PS.co se týče váhy,tak jsem se dívala na Jané s korbičkou 13,5-15kg(jak kde),sportovní asi 11.Náš těžkej polák má 14,5.Tak to není zase takovej rozdíl-já myslela,že je to jané lehčí...