Lehčí kočárek s nafukovacími koly pro 2 letého caparta

apocalypsa
14. led 2012

Prosím o radu ... uvažuji o koupi nového sporťáku pro synka, budou mu dva roky a ještě aspoň rok budu kočár potřebovat. Ač by se zdálo, že takto "velký" capart už kočár pomalu nepotřebuje, v našem případě je to tak, že se synkem všude chodím pěšky, a to dost velké vzdálenosti. Potřebuji kočár, který pojme 90 cm vysoké dítě i s fusakem, je polohovatelný aspoň do pololehu (synek v kočáře často absolvuje i polední spánek), má pod sebou košík na nákup, stříšku (nejlépe stahovatelnou), lze ho složit do kufru auta, lze s ním jezdit ve sněhu i v mírném terénu. Pláštěnka a nánožník nejsou na škodu, ale nejsou nezbytné. Otočná přední kola/kolo je pro mne také důležitý parametr. Také potřebuji pouze jedno madlo, ne dvě golfková madla, kvůli možnosti ovládat kočár pouze jednou rukou. Po zkušeností se stávajícícm kočárkem bych upřednostnila kočár s nafukovacími koly. Nyní máme kola gumová, něco jako tuhá pěna, a za rok používání se opravdu hodně ojezdila. A ač kočár váží "jen" 9 kg + 13 kg syn, tak jsem po každé procházke sedřená jako kůň 😀 ... bohužel kočáry s nafukovacími koly bývají těžké, např. X-lander ... existuje vůbec lehčí kočár s nafukovacími koly? Jelikož musím současně pořizovat novou autosedačku za pár tisícovek, upřednostním tipy na kočárky za "rozumné" ceny 😉 ... Budu vděčná za každý tip 🙂

jancule79
15. led 2012

@apocalypsa Ahoj, mohu doporučit Jané Slalom Pro. Je prostornej, lehkej, výborně ovladatelnej. Kluci jsou taky velcí, mladší bude mít teď kolem 90 cm a v pohodě se do něj s fusakem vejde. Ale je to jak píšeš, otázkou je, zda koupíš nějaký extra lehký kočár a přitom dost velký, aby so to něj děcko vešlo. Těch 9 kg na kočár mi přijde fakt v pohodě. I když, já mám asi trochu jiná měřítka. 🙂) Na kluky jsem měla dvoukočár EasyWalker Duo a když jsem tam dala oba dva + váha kočáru + různý sarapatičky, vezla jsem 40 kg jen to fikne. Ale ani mi to nějak nepřišlo. Ale to byla holt síla zvyku. 🙂)

apocalypsa
autor
15. led 2012

@jancule79 děkuji za radu, jdu juknout na ten Jané ... copak o to, pěkných a pro mne výhodných kočárů je spousta, ale cena 10, 12, nebo 16 tis. je pro mne teď už moc. Vážně si nemyslím, že bych ho používala déle, než rok, možná rok a půl - pokud uvážim výlety a dovolené, kde je na delší vzdálenosti nějaké popojíždědlo fajn 🙂 ... Zaujal mne třeba tento Knorr Joggy S ... http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=50218419&tab=1 ... cena luxusní, ale obávám se trochu teď 3 kol, emám zkušenost. Navíc nejde nijak štělovat podnožka, na coč nejsem zvyklá a neumím si to nějak představit ...

jancule79
15. led 2012

@apocalypsa Ten Knorr je opravdu za super cenu. Pokud jde o trojkolku, jezdila jsem i se čtyřkolkou (přední kola se také otáčela), ale s trojkolkou je určitě lepší manipulace. Já jsem s ní moc spokojená. Někdo tvrdí, že se s trojkolkou hůře jezdím MHD. S tím bohužel vůbec nemám zkušenost, jezdím jenom autem. No a nebo mrkni na nějaké golfky. I když, psala jsi, že bys chtěla nafukovací kola do terénu, viď. Já mám golfky Peg Perego Pliko a naprostá spokojenost. Váží 8 kg, takže jsou i lehčí golfky, ale já chtěla hlavně festový a prostorný, to tyhle splňují. Akorát taky nejsou úplně nejlevnější. Ale určo je někdo prodává i použité třeba na MMB.

apocalypsa
autor
15. led 2012

@jancule79 jo jo, ten knorr se mi líbí, teď jsem ho našla na netu za necelé 3 tisícovky, což je luxusní cena .... bohužel jsem ho nikdy neviděla na vlastní oči, což je trochu problém. Těžko říct, jaké budou materiály a jak bude pohyblivý. S některými kočáry se jezdí fakt jak po másle, ale některé jsou jak zadrhnuté. A hlavně, chtělo by to do něj usadit prcka, abych vyzkoušela, jak si v něm bude hovět ... sice tomu nejsem moc nakloněná, ale už jsem taky koukala po "jetých" kočárcích, možná půjdu nakonec touhle cestou, na ten rok by to službu splnilo ... a golfáče jsou sice fajn, původně jsem je chtěla, ale najdezdím opravdu hodně a ne jen po chodnících a u nás na vsi se ani neprohrnují silnice od sněhu, takže potřebuji i do sněhu - to by asi golfky neujely, nebo máš zkušenost? Do busu se s kočárem nehrnu, takže to pro mne není důležité.

jancule79
15. led 2012

@apocalypsa Do sněhu bude určitě asi lepší ten sporťák než golfky. Teda myslím do více sněhu. Nějaký ten poprašek i golfky zvládnou. Určo je ten kočár lepší vyzkoušet. Já bych se možná ani nebála kočárku z druhé ruky. Třeba na MMB je spousta kočárků používaných cca rok, takže jsou ještě v záruce a cena je daleko příjemnější než za nový. Tak přeju šťastný výběr!

mates22
16. led 2012

My máme Jané nomad, čtyřkolka, zadní kola nafukovací jsem teda dokupovala (přední nedělaj), ale kočár jsem koupila jetej za dvojku + kola taky za necelé dva, takže cena myslím dobrá, je fakt lehkej, jen se mi zdá, že má dost hlubokej sed, my zatím jezdíme s nohama nahoru, ale nevím, jestli to někdy půjde jinak, aby moh bejt malej zároveň opřenej. Co se týká váhy, byla pro mě rozhodující a je to fakt jeden z nejlehčích.

tinpet
16. led 2012

Ahoj, taky sháním něco podobného, stačily by mi i festovní golfky. Jané se mi zdá, alespoň, co jsem koukala, dost drahej, i když si ho maminky chválí... Kočárek z druhé ruky - je to opravdu o štěstí, koupila jsem sportovní a šel z domu hned, navzdory tomu, jak ho maminka vychválila, tak jsem byla nemile překvapená. Koupila jsem si i použité golfky, vyzvedla si je osobně, ale za pár minut se prostě nedá zjistit, jestli jsou úplně v pořádku - takže mám golfky, kde táhne kolečko, stříška se za chvíli zničila taky... a to jsem si myslela, že Chicco jsou kvalitní... Super sporťák je Quinny Freestyle, ale je hodně velikej. Ty Knor, který tu jsou, někdo nemáte? Vypadají dobře, taky potřebuju jenom záložní kočárek, malá chodí za ruku, takže lehkej, skladnej, ale aby něco zvládl...

knedluska
18. led 2012

@apocalypsa - ahoj, tak tenhle knorr, jak jsi sem dávala odkaz máme my, zrovna před měsícem jsme ho koupili náhodou v Německu.( béžový ) Zaujal mě, jak se s ním krásně jezdí, malá se do něj bezvadně vejde a na ovládání je úplně super. Jediné, co je možná trošku horší je, že když chceš prcka položit , tak musíš rozepnout vzadu dvě jakoby přezky, nevím, jak to správně napsat a tím se vlastně polohuje ta opěrka zad.
Kdybys chtěla, tak ti ho nafotím. 😉

apocalypsa
autor
23. led 2012

děkuji všem za názory, moc mi to pomohlo! 🙂

kacena00
20. dub 2012

@apocalypsa jaký jsi nakonec vybrala? ten knorr vypadá dobře, jen mě osobně vadí tříkolky 🙂 ani nevím proč, je to pocitové, chtěla bych spíš otočná přední kolečka, která se dají aretovat..

kacena00
20. dub 2012

http://www.moje-miminko.cz/kocarky-cosmo-sport-...
http://www.svetprcku.cz/detail/kocarky/sportovn...... dá se objednat jak s gumovými tak nafukovacími koly, výrobce je babyworld, kt. vyrábí v-cross v- travel kočárky, o kterých docela slýchám a myslím to sou celkem používané kočárky..tak nevím, znáte někdo? nebo znáte někoho kdo ho má? případně jak jste spokojení s V-cross V-travel, jestli dělají dobré kočárky, tohle se mi ceůkem líbí, váha dobrá, cena dobrá, kolečka nafukovací, přední se můžou aretovat, je tam otočná sedačka...

kacena00
20. dub 2012

dál bych se chtěla zeptat na případné zkušenosti s tímto kočárkem: zeptat se jestli tu je někdo, kdo má doma sportovní kočár mikrus yetti nebo případně znáte-li někoho kdo jej má? A jaké jsou Vaše zkušenosti s tímto kočárem, jste spokojené?
Na netu jsou jen dva prodejci, oba od nás dost daleko, takže možnost vidět kočár naživo nemám. Kočár má všechno, co potřebuji, odpružená nafukovací kola, design, se kterým jsem spokojená, dobrou cenuváha 11 kg Takže klady vidím, ale v životě jsem o tom kočárku neslyšela, navíc pouhé dva prodejce na celou ČR?..Je to takový no name kočár...
tohle je on http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=52210724&tab=0

kacena00
20. dub 2012

a ještě jsem tady na koníkovi narazila na tenhle odkaz..ale taky mi to nic neříká..znáte někdo? http://detsky-eshopek.cz/produkty/kocarky/sport...

kacena00
20. dub 2012

http://www.cumel.cz/ontario-vydeko-sportovni-ko... a ještě na toto jsem při svém pátrání narazila...pokud budete někdo tak moc hodný a písnete své reference nebo reference svých přátel, budu moc vděčná

apocalypsa
autor
24. dub 2012

@kacena00 ahoj, dlouho jsem tu nebyla ... po pravdě už jsem byla na 100pro rozhodnutá pro knorr a den před tím, než jsem ho chtěla objednávat jsem na mimiaukci uviděla v aukci kočárek, zánovní, s kompoletní výbavou (fusak, pumpička, termoobal na lahev, pláštěnka), který byl používaný jen jednu sezonu a v super stavu ... no vyaukcovala jsem ho za 2 tis. včetně pošty (původní cena 14 tis.) a jsem opravdu moc spokojená ... jo, je to air buggy 🙂 ... doporučuji, ale za sebe musím říct, že nový bych si ho nekoupila, i přes to, jak perfektní je a jaké má přednosti, protože pro mne je prostě ta pořizovací cena příliš ... navíc jsme kupovali současně i autosedačku a oni ty tisíce pak lítají ani nevím jak ... ne že bych to nechtěla malému dopřát, ale beru to tak, že i za nižší ceny se dá pořídit kvalitní zboží a za to co mi zbyde v peněžence můžu malému pořídit jiné věci nebo vyrazit na výlet atd., myslím, že rozumíš ... jo a já taky byla proti trojkolkám a teď na ni nedám dopustit. Abych byla poctivá, musím napsat, že samozřejmě nikdy nedosáhne trojkolka stability, jakou má kočár se čtyřmi koly, to je jasné, ale já zatím problém nemám, fakt pohoda ....Ten v-cross travel má kamarádka a je spokojená 😉

kacena00
24. dub 2012

@apocalypsa tomu co píšeš přesně rozumím, není to o tom, že by člověk mimču nechtěl dopřát, jemu je stejně fuk, v čem ho budeme vozit 😀

nepřijde kamarádce ta boudička u sportovní nástavby trochu nízko? možná obrázek mate, musím se na to kouknout naživo, jen vím, že několik holek u některých kočárů na tohle poukazovalo jako na chybu kočárku, že jim už roční, rok a půl starej prcek škrtal halvou o boudičku...

air buggy neznám číhnu sem zvědavá 😀 každopádně gratuluju ke koupi kočárku 😉

apocalypsa
autor
25. dub 2012

@kacena00 ju, to jukni, je fakt boží ... http://www.autosedacky-web.cz/produkt/trikolka-... ... máme modrý

Kamarádka má holčičku 18 měsíců a je hodně drobounká, takže jí to asi neva a mně to taky nepřijde nějak nízko, no určitě si nestěžovala ...

vacek
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
atinkaa
20. črc 2012

ahoj kocky nasla som tu temu kde sa spomina mimo ineho aj air buggy....ak by ste niektora mamina idealne prazska mali zaujem tak napiste.....je perfektny....pre nas uz je bohuzial nevhodny..je nas viac 😉 takze by som ho rada posunula ...pribalit by sme vedeli autosedu, prebalovatko, doplnky ku kociaru a v pripade zaujmu i veci pre dievcatko do rokov...takze by mamina ziskala de facto celu vybavu 😉
cenu by sme dohodli dla posunutych veci

ak by mala zaujem kosicka mamina tak tej by sme vedeli pribalit aj cestovnu postielocku s vsetkym vratane baldachynu, vanicku a serepeticky na kupkanie....vsetko pouzite cca 3x pri navsevach doma
snad to nie je nic co by sa pisat nemalo...kym to nahodim do bazariku tak si to tu asi moze niekto precitat