Máte zkušenosti s kočárkem Caren gondola?

jennis
7. pro 2008

Prosím o radu,našla jsem tento kočárek http://kocarky-postylky.cz/?p=productsMore&iPro... . Ale nikde v diskuzi jsem o něm nic nenašla. Máte ho někdo a jaké máte zkušenosti. Případně nevíte kde se dá vidět na vlastní oči v Praze a okolí? Mám vybraný Roan Marita, ale tento má navíc větrání boudy a přehazovací rukojeť.Díky moc. 🙂

reruna
11. črc 2009

helulicek a blka gratulace k miminkům 🙂 měsíc, jestli budete mít čas, tak písněte, jak se vám jezdí s carenem

blka
11. črc 2009

Reruna, děkuji 🙂 . S kočárkem se mi jezdí zatím dobře 🙂 . Ale na jakou chybu jsme přišli, jak jsme poprvé vyjeli ven je tak, že 2 kolečka hází hoooodně velkou osmu 🙄 . Zatím jsem do obchodu nevolala, co s tím, tak uvidím, jak se k tomu postaví. Jinak je kočárek vážně fajn. Prostorný, krásně odpružený. Když s ním jedu po kočičích hlavách, tak to s Marečkem pěkně natřásá 😀 a nedovedu si představit, že bych měla neodpružený kočárek. To by mi skákal snad až k boudičce 😅

helulicek
11. črc 2009

reru děkuju 😉
Tak já se připojuju k blance, přední kolečka hážou osmy, během týdne pojedeme pro nové, už to máme domluvený, tak doufám, že reklamačka proběhne v pohodě.
Jinak max spokojenost, kvalita odpovídá ceně. Takže jsou určitě lepší kočárky a kvalitnější, ale i tak jsem s ním max spokojená. Je lehkej, dobře manipulovatelnej, krásně se dá složit, odpruženej a hlavně ikdyž máme obříka tak je krásně prostornej. Terén zvládá v pohodě, bez potíží a to jsem projela fakt dost krkolomnou trasu 😉

reruna
12. črc 2009

jé, koukám, že mi tam předtím vypadla jedna věta, mělo tam být, že už miminkům bude brzo měsíc a ne jen měsíc 🙂
Vy jste obě měly podvozek se 4 neotočnými koly, že. Já bych právě chtěla ten s těmi otočnými, tak doufám, že tam nebude stejný problém. Stejně si myslím, že v téhle cenové relaci jsou si kočárky i kvalitou hodně podobné a 20 tisíc za kočár dávat nechci. Pak napište, jak dopadly reklamačky a jestli je to už v pořádku.

helulicek
12. črc 2009

reru, dám vědět 😉

helulicek
19. črc 2009

Tak Reru, včera jsem byla na té reklamačce. Kolečka vyměnili bez problémů. Paní hrozně milá, ještě se nám omlouvala, že je to sériovka a že se to holt může stát. Fakt žádnej problém. Výhradní dovozce je Dara baby (my to kupovali v Kyjově, takže ne přímo u Dara Baby), takže si myslím, že ať ten kočár koupíš přímo u nich nebo u jiného prodejce, neměl by být v případě reklamace problém 😉
Jinak já šikulka, jsem na kočárku nalomila přední brzdu. Prostě jsem měla zabržděný tak napůl a neuvědomila si to a zabrala. Ještě to bylo v terénu, tak se mi ty přední brzdy nalomily. Fungují, ale raději jsem se v tom obchodě zeptala jestli to jde koupit. Paní mi ochotně zavolala majiteli, a ten,že jezdí nějakej pán z Dara baby a ten to spravuje. Takže jak pojede okolo, že se u nás staví a spraví to. Což jsem čučela, myslím, že je to v dnešní době fakt super jednání 😉
Spokojenost maximální 😉

reruna
19. črc 2009

helulicek, tak jsem ráda, že to dobře dopadlo, s tou brzdou se to asi může stát i u dražších kočárků, zvlášt když víš, že to byla tvoje chyba a jee fajn, že to přijedou opravit. my bysme ho chtěli právě kupovat přímo v Darababy.

helulicek
19. črc 2009

Reru, až na ty kolečka, tak s kočárkem max spokojenost, takže pokud se ti líbí, tak bych do něho fakt šla 😉

lucianas
25. črc 2009

Ahoj,
tak jsem se hned šla kouknout, co tu bylo za problém. Určitě kolečka vyzkoušíme, snad budou v pořádku. Taky máme vybraný ten klasický podvozek, tak snad nebude problém. Ale jak tak sleduji, tak reklamace je taky v pohodě.

Helu, tak to je opravdu ochotný ten pán. A tak to má být. Ale je pravda, v dnešní době se to až tak často nevidí.

Tak hodně úspěchů s kočárky!!!! Ať už žádné reklamace nejsou!

lucianas
28. črc 2009

Ahoj,

tak od včerejšího dne mám kočárek u našich. Jsem moc spokojená. Barvička je trošičku jiná, nebo spíš barevná kombinace, ale řekla bych praktičtější. Dodatečně ještě vyfotím a dám do alba. Kolečka jsem zkoušela, i pro jistotu tam měla mého taťky - budoucího dědečka, a díval se. Zdá se to být v pohodě. 😉

marketazam
28. črc 2009

Ahoj tak já mám první praktické zkušenosti- máme podvozek Oring (otočné kolečka) - dneska sem s ním drandila napříč neposekanou loukou a potom v lese přes kořeny a neměl s tím žádný problém- dokonce i odpružení pružilo lépe než sem čekala takže sem malou ani moc nenatřásla... 🙂

reruna
29. črc 2009

marketazam, tak to je super 🙂
lucianas tak to je dobře, že jste to pořádně zkontrolovali a pak určitě nafot, jak vypadá ta vaše barevná kombinace nakonec. My jmožná jedem do toho Nového Jičína dneska, tak pak napíšu, jakou barvu jsme nakonec vybrali, líbí se nám šedooranžová, modročerná nebo taková barevná béžová s kostkama v kombinaci s černou. Kdyby tam měli některý z nich naživo, bylo by to super, ty barvy na netu vypadají trochu světlejší a lesklejší než ve skutečnosti.

reruna
29. črc 2009

tak už máme objednaný, více v diskuzi https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

lucianas
3. srp 2009

Ahoj,

Reru, jsem zvědavá na barvičku kočárku. Už se těším, podle popisu je zajímavý. A ta cena je stejná, jako jsme dali my.

reruna
9. říj 2009

Ahoj, tak kočárek manžel dovezl, když jsem už ležela v porodnici, tak jsme to nakonec tak tak stihli 😀 mám vyfocený v albu, barevná kombinace se mi moc líbí a jezdí se s ním suprově, je lehký a ty otočný kola jsou super, košík je velký a korbička taky, s fusakem nebude problém do jara se tam vlezem.

balca
20. říj 2009

Ahoj,

máme kočárek Caren s klasickým podvozkem (4 neotáčivá kola) asi 3 měsíce. Taky vám ten podvozek na nerovnostech/nájezdech na chodník vrže? Nepomohlo ani namazání.

Jinak abych ho ohodnotila: řekla bych, že odpovída ceně a skutečnosti, že je to polský výrobek. Podle mě je podvozek zbytečně vyroben z příliš mnoho dílků a všechno má tak nějak vůli, jako že se to viklá ap., takže jsem zvědavá jestli kočár aspoň na 2 děti vydrží. Naše kolečka mají taky celkem velkou osmu, ale nereklamovali jsme to, protoze jsme usoudili, že to nevadí ani provozu ani bezpečnosti. Co se mi nelíbilo, je polohování zad v korbě. Ještě jsem to nevyužila, ale v poloze rovno, to není úplně rovno, je tam takový schod, takže jsem to musela ještě vypodložit ručníkem, měla jsem strach, že to není dobré pro páteř.

A ted'pozitiva: kočárek je celkem lehký a dobře se s nim manipuluje a zatáčí, už má za sebou i poměrně náročné terény. Skláda se velice jednoduše. Korba je super velká, v zimě s fusakem se to bude hodit. Je také celoplastová, takže neprofoukne. Košík je pěkně velký, ikdyž přístup k němu není až tak ideální. Ale uveze i 10 kg. Přehazovcí rukojet' je OK, ale mockrát jsme to nevyužili, přece jen ráda na mimčo vidím. Dobrá je všitá sít'ka.

Závěrem: kočárek není bez chyby, ale poměr cena/výkon je OK. Krom toho myslím, že každý kočárek v této cenové relaci nějaké nedostatky má.

blka
20. říj 2009

Balco, mně taky dost vrže 😖 . Ale jinak s nm jsem spokojená 🙂 . A mně naopak ten mírný sklon vyhovoval, ale že bych tam měla nějaký schod, to teda ne.

reruna
20. říj 2009

tak my máme ten podvozek s otáčivýma kolama a zatím neveže, ale moc jsme ještě nenajezdili. Ale že ty záda v korbě nejsou rovná???? to se mi nezdá, nemáme tam žádný schodek ....

blka
20. říj 2009

Reru, mně přijde, že tam vrže ten houpací mechanismus, takže vám to asi vrzat nebude 😉 . Já tam taky schodek nemám, ale v létě jsem si toho všimla, že to bylo mírně do kopečka, ale fakt mi to vůbec nijak nevadilo. Stejně, když má na prdýlce plínku, tak se to celkem vyrovnalo, takže ležel rovno 😀

balca
20. říj 2009

Jo přesně, vrže ten houpací mechanismus.
Ty záda fakt nejsou úplně rovná. Možná jsem to přehnala se schodkem, ale rovné to určitě není, ikdyž je na tom ta podložka. Ale asi máte pravdu, že to nijak nevadí. Naše mimo tam jako úplně malé pojíždělo dolů, což ale nevadí. Spíš jsem měla strach kvúli zádům, jak se říka, že má mimčo ležet rovně. Tak jsem to vypodložila ručníkem, takže je to zároveň zateplený a já mám klid 😀

blka
21. říj 2009

Balco, mě Mareček taky sjížděl. Ono pokud je ten náklon rovnoměrný, tak to mimču nevadí, je to zvýšená poloha a pro naše blinkací miminko to bylo super 🙂

helulicek
21. říj 2009

tak mě to vrzání celkem štve 😠 ještě nám odešli brzdy, takže musíme na opravu 😠 Jak je polohování zádiček, tak jsem musela tam hodit plínu, protože nám to při nerovném terénu zespodu jakoby klapalo
Já teda ten kočárek pro druhý dítě určitě chtít nebudu 😉

balca
21. říj 2009

Helulicek, co se stalo s brzdama?

helulicek
21. říj 2009

mě se prostě ty špuntíky na to brzdění všechny otočily 😠 Za jeden si můžu sama, to vím, ale ty ostatní vůbec nevím jak se mohly tak zlomit 😠 Takže brzdy nefungují, psala jsem prodejci (do prodejny kde jsme to kupovali) a ten mi řekl, že mi odvezou na opravu, ale že se to trocha protáhne anebo si mám zajet do Darababy do Velkého Meziříčí?? teď si nejsem jistá 😕 ale tam jsou jen v týdnu a to je pro nás pasé 😒 Tak nevím, jak to pořešit

Taky se mi nelíbí autosedajda, že po oddělání novo vložky je taková jakoby prázdná, nepohodlná a ten sporťák taky 😒 No udělala jsem chybu, že jsem to pořádně všechno neprozkoumala, v tu chvíli bylo pro mě něco důležitý, co kočár splňoval a teď vidím jiný nedostatky, co mě prostě štvou...Nečekala jsem za ty prachy nic extra, ale toto mohlo být vychytanější 😖

blka
21. říj 2009

Heli, a nedali ti v Darababy ve Val. Mezu kontakt na toho jejich opraváře? Třeba by to mohl opravit na místě. S tou autosedačkou máš pravdu. My tam teda nu novorozeneckou vložku ještě máme. Ale myslím, že podobné to bude u všech sedaček, co patří ke kočárkům. Lepší budou asi ty, co se kupují samostatně. Sporťák mi v prodejně přišel v pohodě. Ale už si to nepamatuju, už je to dávno, co jsem to zkoumala. Ale já jsem chtěla hlavně houpací kočár s tím, že ten sporťák využiju max. chvilku a budu kupovat novej nebo golfáč, protože se mi sporťáky na houpacích podvozcích nelíbí.

balca
21. říj 2009

Taky se mi ten špunt na brzdě trochu ohýbá a ohýbaj se aj ty špunty na těch kolečkách, mezi který zapadá ta brzda. Ale kolečka jdou celkem jednoduše vyměnit, kdyby se to úplně polámalo. Bohužel dokud s tím kočárkem pár týdnů nepojezdíte, tak nezjistíte na co všechno dávat pozor. A že to opraví je fajn, ale v čem to mímo mezitím vozit, že.

helulicek
21. říj 2009

No já to budu muset ještě nějak dořešit, teď ale nato nemám jaksi pomyšlení, Štěpánek mi dává teď sakra zabrat. Ať už ty zuby vylezou, nebo... 😠

Štěpi se právě do té autosedajdy vleze taktak, je tam chudák napasírovanej, ale zatím jsme jeli vždycky max 20min, takže to šlo, ale už ji chci vytáhnout a nevím jak to udělat aby nebyl na trvdým. budu to muset nějak vystlat či co...
No, já taky uvažuju o sporťáku, že koupím. Sice jsem to v plánu neměla, ale asi budu muset. Jen se mi do toho nechce zas investovat nějaká velká částka, přece jen stavba zežere dost peněz, a na druhou stranu ať je zas kvalitní...takže investice asi bude muset být...no uvidím, zatím stačí hluboká, ikdyž už je taky taktak...

blka
21. říj 2009

Heli, já jsem se sporťákem počítala, ale všechny, co za něco stojí, jsou buď tříkolky a hlavně nejdou otočit ke mně, jsou ve směru jízdy 😒

Autosedačka je bez té vložky fakt tvrdá 😖

krista
19. pro 2009

petruss • 16. duben 2009 ve 14:10
Ahoj, nemáte někdo zkušenost s tímto kočárkem?
Jsem z Brna a ráda bych se na něj šla podívat, ale nevím, kde
ho prodávají. Doposud jsem na něj nenarazila.
Rozhoduji se mezi Roanem Maritou, Roccem a tímto kočárkem.
Můžete mi někdo napsat svůj názor??
Díky moc.

gilmorka
13. únor 2010

Ahojte. Ake mate skusenosti s kocikom Caren na podvozku Oring po par mesiacoch? A ma niekto skusenosti uz aj so sportovou castou? Ste spokojni alebo by ste uz kupili iny? Vahame medzi Babysmile V max a tymto Kajtex Caren Oring.
Budem vdacna za nejake prakticke skusenosti a rady