Máte zkušenosti s kočárkem Caren gondola?

jennis
7. pro 2008

Prosím o radu,našla jsem tento kočárek http://kocarky-postylky.cz/?p=productsMore&iPro... . Ale nikde v diskuzi jsem o něm nic nenašla. Máte ho někdo a jaké máte zkušenosti. Případně nevíte kde se dá vidět na vlastní oči v Praze a okolí? Mám vybraný Roan Marita, ale tento má navíc větrání boudy a přehazovací rukojeť.Díky moc. 🙂

lucianas
17. bře 2010

Ahoj,
tak já jsem s kočárkem spokojená. Malý se tam krásně vleze, a stále je tam i s fusakem.
Co se týče sklonu, tak jsem si žádného nevšimla.
To vrzání je u našeho kočárku taky, ale myslím, že každý kočárek tak trochu vrže, zejména na těch klasických podvozcích. Ale nevím jistě, je to jen můj názor.

Jakou sedačku jste na tento kočárek vůbec dávali? My jsme vždy ze sedačky z auta přendávali do hluboké korby kočárku. Ale ráda bych při dalším dítku měla na to i tu sedajdu.

reruna
17. bře 2010

Ahoj lucianas 😉 My jsme teda taky spokojení, ve fusaku se tam krásně vleze a to má Luki 8,4 kg a 70 cm!
Nám teda podvozek oring nevrže, ale ty klasický podvozky myslím vržou všechny, zvlášt po zimě, musí se to holt mazat
Autosedačku musíš koupit od stejného výrobce, přímo k tomu kočárku, jiné tam nebudou pasovat

evulatko
17. bře 2010

ahojky, ja jsem s korbickou byla moc spokojena, je skutecne prostorna a mimi se tam krasne veslo i s fusakem po celou dobu. Sportovni cast mi ale prijde hrozna, budeme kupovat novy kocarek.

lucianas
23. bře 2010

Ahoj,

Evulatko, a z jakého důvodu ti přijde hrozná? Já jen, abych věděla, čeho si pak všímat, jak na něj přejdeme.

lucianas
23. bře 2010

Reru, ahojky, teda, vy jste už velcí. My máme zatím maličko přes šest kilo, délku nevím . Tu budu vědět až zítra, po poradně. Ale je pravda, místa je tam opravdu dost.

reruna
24. bře 2010

evulatko taky mě to zajímá, my teda nový sporták kupovat nebudem, máme kdyžtak golfky, ale v obchodě se mi ten sporták celkem líbil...ale myslím, že si dlouho vystačíme s korbičkou, zatím L. nesedí a pak jde kdyžtak zvdednout ta zádová opěrka...

evulatko
24. bře 2010

Holky, ja nejsem moc technicky talent, mozna, ze vy problem mit nebudete... Ale hodne tezko se mi v te sportovni verzi polohovala zada, porad mi to tam padalo a nedrzelo a taky nanoznik jsem poradne nevedela, jak pripevnit, aby tam drzel... Ted jsem hodne koukala po kocarcich a prijde mi, ze vetsina kombinaci maji i tu sportovni verzi promakanejsi. Ale zase na druhou stranu, korbicka byla skutecne super a v ni se dala zadicka polohovat taky super... 🙂

lucianas
25. bře 2010

Evulatko, tak to jsem zvědavá, jak to bude s tím sporťákem. My ho měli hned po koupení složený, ale nevybavuji si nějaký problém, bylo to jen tak na rychlo složený. Tak uvidíme. Pak sem písnu, jak jsme na tom.

blizennec
26. bře 2010

ahoj holky, kočárek caren na podvozku origon jsem viděla včera na živo v obchodě a moc mě zaujal. na internetu jsem o něm toho ale zatím moc nenašla. zajímaly by mě názory maminek s kočárkem z provozu. najde se nějaká, která by mi mohla dát reference nebo mi kočárek pro změnu vymluvit? 🙂 jaké jsou výhody nebo nevýhody kočárku, jak se s ním jezdí v terénu (město/vesnice) apod. co by vás napadlo a co by mohlo moje rozhodnování pro tenhle kočárek usnadnit a tudíž i určitě urychlit.
nejdéle příští týden už bych kočárek měla (a chci) objednat aby nám ho vůbec stihli dodat do porodu, takže se konečně musím rozhodnout. jinak se mi ještě docela zamlouvá dorjan danny sport.

lucianas
26. bře 2010

Bližennec, já mám klasický podvozek. Je fajn. Jezdím s ním jak po silnici, tak i po hlíněné cestě.A řekla bych, že v pohodě. Hluboká korbička je prostorná, vejde se tam i fusak. Jen trošičku vrže, ale to jak jsme psaly dříve, asi u těch klasických podvorzků dělá. Jsou tu i maminy, co mají podvozek Origon, a nevržou jim. U tohoto podvozku není u hluboké verze přehazovací rukojeť. Líbí se mi, že tento kočárek má možnost i letní boudičky, má zabudovanou síťku proti hmyzu. Co se týče sporťáku, tak zatím ještě jsme nezkoušeli.
Nevím, chce to zvážit vše co má který kočárek. Dorjan jsem neměla možnost vidět. Takže to chce opravdu porovnat.

reruna
26. bře 2010

Tak jak jsem už psala, já mám podvozek oring, jsem spokojená a viděla jsem i dorjan danny sport, pro caren rozhodla větší korbička a lepší přístup ke košíku

lucianas
18. dub 2010

Ahoj,
tak se přidávám do zástupu těch, co se jim na brzdách vykyvují ty zábrany, mezi které zapadá ta brzda. Nevím ani, kdy se mi to podařilo, ale mám jich taky pár vyhnutých. ... takže je to možný dát na reklamaci???
Jinak jsem stále s kočárkem spokojená, zatím stále jsme v hluboké korbě. Ale jak se trošku oteplí, tak už malýho dám do sporťáku, snad bude rád, že konečně uvidí. 😉

dociska
19. dub 2010

Hlavně si ho nekupujte!!! Mně z něj zbyly jen oči pro pláč. A to ho máme teprve 8 měsíců. Když bych měla udělat stručný výčet všech reklamací, co jsem uplatňovala, tak bych to shrnula do jedné věty JE TO ŠUNT!!!
Abych to přecejenom rozvedla. Již po 2 měsích používání nám praskl podvozek v místech předních koleček. Pak to pokračovalo vysypanými ložišky u předního kolečka, dále skřivená osa u předních koleček, vylézaly nám výztuže z boudičky, taktéž máme problémy s ulamujícími se zápatkami brzd a včera při zvedání kočárku do autobusu se nám ulomily zobáčky, které držely hlubokou korbičku na kostře.
Abych pořád jen nenadávala, což dělám poslední 3 měsíce pořád, když jdu s kočárkem ven, tak výhodou je opravdu ta velká vanička, kdy i můj 74 cm velký chlapeček se stále do ní vejde a v zimě, v 6 měsících se vešel krásně i s fusakem.

dociska
19. dub 2010

Jo a to jsem ještě nezačala používat sportovní nástavbu. Ale souhlasím s názorem výše, že ten sporťák vypadá hrozně. To jsem si při koupi vůbec neuvědomila. Jsem zvědavá, co se nám na něm ulomí jako první. Promiňte mi, že jsem tak skeptická, ale místo toho, abych si užívala vožení malého po ulicích, tahám se s ním v šátku, protože kočárek je vždycky přesně měsíc na reklamaci. Takže z 9 měsíců užívání jsem ho vlastně 3 měsíce neměla.

dociska
19. dub 2010

Jak jsem si pročítala předchozí diskuze, asi jsem tu zatím jediná, co ho má "tak dlouho". Tak hoky, kdo nad kočárkem s otočnými předními kolečky uvažujete, dobře si rozmyslete, jestli si raději nepřiplatíte za jiný. Jestli vás cokoliv ještě zajímá, co se týče užívání, klidně piště. Zkušeností mám až až...

blka
20. dub 2010

Dociska, to mě teda překvapuje. To jsi musela narazit na extra špatný kus ☹ . Já neříkám, že jsem 100% spokojená, kolečka jsem s osmou již dostali, ale přijel servisák a dal nám nová a taky máme ulomené asi 2 zoubky na brzdě. Ale to je vše. Jo, ještě nám hrká to držení polohování zádiček v hluboké korbě.
Jako příště bych šla do jiného, ale v rámci možností jsem spokojená.
A ty máš otočná kolečka? Ten podvozek oring? Na něm ten sporťák až tak hrozně nevypadá 😉

dociska
20. dub 2010

Já mám otočná kolečka - podvozek Oring. Já nevím. Ta boudička prostě na tu sportovní nástavbu prostě nějak nepasuje. Já nevím. Ale pokud kočárek stojí několik tisíc, tak by měl přece jenom něco vydržet. Jiné maminky se svými kočárky nemají tolik problémů, jako já. A držadlo zádíček v hluboké vaničce taky hrká. My jsme to vyřešili tím, že jsme to želízko podložili papírovým ubrouskem. Ale dneska už dám tu sportovní nástavbu. Sice píší, že je vanička do jednoho roku, ale zároveň jen do 8 kg, což mi už máme víc, tak to raději už vyměním. Chtěla bych vidět jednoleté dítě, které neváží 9 kg... 😖

blka
20. dub 2010

Dociska, no jasně, člověk očekává, že to bude kvalita a ne to pořád reklamovat. Jen jsem tím chtěla říct, že mě zarazilo tolik problémů.
Já jsem to podložila plínkou, ale když tam byla, tak mi to zase nešlo napolohovat, takže tam už není.
No, ono ta boudička je taková veliká, to je pravda 😉 . Já jsem ale s používáním sporťáku nepočítala, protože se mi nelíbí. Kupovala jsem to hlavně kvůli hluboké korbě. Ale myslím, že v zimě ho využiju. Zase ty kolečka jsou fajn.
No, a jednoleté dítě, které nemá 9kg bude to naše 😅 . A potom ta hluboká korba není bezpečná nebo proč se to nemůže používat?

lucianas
21. dub 2010

Dociska, tak to máš tedy pech na ten kočárek. My zatím v podstatě bez větších problémů. Dokonce už včera jsem malýho zkusila položit do sporťáku. Byli jsme jen na dvoře, a pohoda. Líbilo se mu tam, dokonce i usnul (což v hlubokém se nám už týden nestalo).

Boudička je opravdu trochu větší. Ale pokud je trošku ten sporťák položený, tak to docela jde. No, je trochu nedomyšlená. Ale jinak je sporťák u nás v pohodě. Naštěstí máme ještě jeden po neteři, tak kdyžtak využiji i ten.

Co se týče toho jednoletýho dítka, které nemá devět kilo, tak to budeme i my. Přidávám se k Blka.

dociska
22. dub 2010

blka Nejde o to, že by ta hluboká vanička nebyla bezpečná, i když vlastně není, ale píší to v záručaku. "Hluboká vanička je určena pro dítě o váze max. 8 kg včetně a do jednoho roku. A je pravda, že můj malý se už měsíc staví a kdybych si do hluboké vaničky nekoupila ty klasické šráky, už je dávno venku. Já už jsem včera dala sporťák a nakonec jsem zjistila, že to není taková hrůza. Jen mi vadí, že pásy nejsou polohovatelné. Malý v tom vypadá, jako by se měl za chvilku oběsit. Má je hrozně vysoko nad ramínkama, tak si myslím, že kdybychom prudčeji narazili, tak z těch pásů stejně vyletí.

Tak to jste mě obě dostaly s tou vahou. Náš malý má 9 kg už teď a to má 9 měsíců a přitom vůbec není nějak tlustý. 🙂 Asi je větší.

blka
23. dub 2010

Docisko, aha, já ten záručák nečetla 😅 . Hm, ale nevím, proč by tam nemohlo dítko být. Kolikrát vidím maminky, že vozí třeba i roční a víceleté děti v takovýchto hlubokých korbách a ony tam sedí. Hlavně teda v zimě je v nich vozily.
Šráky taky musím koupit. Mareček si stoupá jen chvilku a navíc chodíme ven spát, tak je to v pohodě. Ale když se mi vzbudí, tak chce koukat a to je pak mazec, hlídat ho, aby nevyskočil a ještě řídit kočár 😅 . Nedávno mi stál opřenej o boudu a skákal 😝
Tak to když vy máte ty popruhy vysoko nad ramínkama, tak to pro nás budou asi bezpředmětné 😒 . Asi bych ten sporťák měla vyzkoušet, ať už mám konečně rozlousklé,jestli koupit golfky nebo sporťák.

Já myslím, že váš Ondrášek má takovou normální váhu. My jsme extra pidi. Včera na 10 měsíční kontrole měl 6180g.

reruna
23. dub 2010

docisko myslím, že jste měli fakt smůlu na špatný kus, my ho používáme 7 měsíců a závada žádná, jen jednou bylo trochu pohlý s brzdama, ale nic co by mm nespravil, máme taky ten podvozek s otočnýma kolama, ten sporták v obchodě mi připadal v pohodě, ale ještě jezdíme v hluboké korbě, tak jsem na ten sporták zvědavá
S tou váhou - můj starší měl v roce přesně 9 kg a mladší má 9 kg už teď 😀, ale v kočárku leží a spí, tak zatím nevyskočí..., že by korba byla jen do 8 kg jsem taky nevěděla....
Jinak si myslím, že ten kočárek prostě odpovídá té ceně necelých 8 tisíc a po pravdě, i kdybych měla kočárek za 20 tisíc, tak na něm určitě najdu něco, co mi bude vadit.

blka
23. dub 2010

Reru, já si taky myslím, že i na dražším kočárku se chyby najdou 😉 . Jak jsem psala výše, jsem taky víceméně spokojená. S hlubokou - sporťák ozkoušenej nemám.

marcelinamur
1. kvě 2010

ahoj! bohuzial musim sa pripojit k nazoru od " docisky" ! hroza, nekupovat urcite tento kocarek! a to som z neho bola na zacatku taky moc nadsena ! mam caren s otocnymi kolesami. kolecka nejdou pooradne otacet, jedno je uz uplne rozkyvane a vybehnute z osy ( nejde kocarek vobec tlacit), cely kocarek se mi strasne rozvrzal uz po par tydnechch, hluboka korbicka mi taky prijde moc velika na tenhle typ podvozku,( a to jsem ji taky brala kvuli velikosti) prijde mi to cele zle vyvazene, mimino bolo dolu hlavou, to nastaveni na zadicka na nerovnym terenu strasne drncalo, syn uz ma 9 mesicu , takze mame sportovou nadstavbu, rad se kouka, takze ho mam celem od sebe, no bohuzel boudicka vubec nepusuje do rukoveti , je prilis velka - a ta rukovet se mi pred tydnem zlomila v miste kde se nastavuje ,( ked som chcela prejst cez obrubnik), takze kocarek je absoluuuutne nepouzitelny !!! nez praskla rukovet nesla sem ani reklamovat, protoze sem nechtela zostat bez kocarku , ale ta rukovet ma teda dorazila a to predne kolo je taky uplne v pr... ☹ 🙄

lucianas
4. kvě 2010

Marcelinamur, tak to je teda síla. Jsem myslela, že ten podvozek s otočnými kolečky něco vydrží. A když píšeš, že nejdou ani pořádně otáčet, fakt síla. A co mě teda dorazilo, tak že se ti zlomila ta rukojeť. To by snad mělo vydržet nějaké to nadzvednutí kočárku na obrubník, nebo nějaký schodek, ne? Tý jo. Opravdu mě to dostalo.

My zatím jezdíme bez problémů, až na pár ohnutých zoubků u té brzdy, jinak pohoda. Máme klasik podvozek.

dociska
6. kvě 2010

marcelina: tak to jsem "rada", že jsem neměla jen vadný kus. Přesně to, co píšeš, se stalo i nám. Jen ta rukojeť ještě drží... Ach jo. Někdy se mi chce z toho kočárku i brečet. Už ani nevím, co je původní. Reklamací bylo tolik, že už máme skoro všechno vyměněné, ale i to se kazí. 😢
Už jsme se pokoušeli s prodejcem domluvit, ať nám vrátí peníze, ale on o tom ani slyšet. prý reklamujeme pokaždé jinou část a na to se vrácení peněz nevztahuje. Tak pořád reklamujeme a oni vyměňují a reklamujeme a reklamujeme... ☹

reruna
6. kvě 2010

dociska, marcelina to mě mrzí, že máte takové zlé zlušenosti. Jak už jsem psala, my jjsme zatím spokojení, ale začínám mít strach, jaká teda bude ta sportovní část...

balca
6. kvě 2010

Používam kočárek Caren Gondola s klasickým podvozkem 10 měsíců a souhlasím, že není moc kvalitně provedený. To že sporták vypadá trochu divně (ale už jsem si zvykla, ikdyž fakt nevim jak to mysleli s tím nánožníkem), podvozek vrže a z boudičky čouhají výztuže jsou maličkosti, ale brzdy jsou vyřešené špatně a to je docela závažné. Už ted` jsou 2 ze 4 špalíčků, co brzdí ulomené a špunty, do kterých špalíčky zapadaji pokřivené. A protože často jezdíme autobusem, tak potřebuju, aby se dal dobře zabrzdit. Zkusím to reklamovat nebo aspoň nechat vyměnit, ale bojím se, že budu měsíc bez kočárku. Kdybych vybírala znova, koupila bych si jiný kočár.

marcelinamur
9. kvě 2010

Mne se ten kocarek ani reklamovat nechce! Protoze viem presne co mne ceka. A hlavne uz o ten kocarek ani nestojim. Cakat, co se zase po... a pripadne ohrozit i zdravi meho ditete. To urcite ne! Ja si taky myslela sprvu, ze sem s nim nejak az moc tvrde zachazela, ze mam moc velike dite 😀 Ja sem necekala , ze mi vydrzi vecnost. Tohle je uz moje druhe dite, ale aspon to jedno som myslela , ze vydrzi. No bohuzel , vytahla sem radeji muj stary 4 rocny kocarek ( styl vetsi golfac) po moji dceri a to se neda ani porovnat. A to fakt je kocarek ( GRACCO) ktery sem pouzivala hodne v roznom terene ( od narozeni s vajickem) , ale zdaleka tak nevrze a predne otocne kolieska sa tocia jak po masle ! 🙂

elgereta
11. kvě 2010

ahojky, i my jsme pevně rozhodnutý pro tento kočárek...k vidění je v Praze na Chodově - OC Růže - obchod - eshopbaby. Dle prodavačky je to jeden z největších a nejlepších kočárku v této cenové kategorii. Hlavně prý nebrat V-cross-každý třetí se jim vrací k reklamaci.