Máte zkušenosti s kočárkem Moon?

krista
21. srp 2007

Ahojky,
jelikož jsem bláznivá do věcí pro miminka, už teď jsme si tak vybrali kočárek, konečně jsme se shodli i s manželem, líbí se nám jak celkový styl, tak barevná kombinace a v neposlední řadě i cena, hlavně z níže zmíněného serveru 😵

Nám se líbí konkrétně typ Moon S4:
http://www.detatko.eu/info/Kocarek-MOON-S4-c-22...
Nejdřív ho teda pořádně zkouknu v obchodě než ho objednám třeba přes net, ale mám takový pocit že už jsem ho viděla 😵

Chtěla jsem se zeptat na Vaše zkušenosti s kočárky Moon, určitě si nechám poradit a pokud budou špatné, budu hledat dál 😉 Díky moc.

zazrak
16. říj 2007

Ahoj holky, vracím se ke kočárku Moon.Nějak to tady opadlo,debata o něm!!!! 😢 ☹ .Zrovna jsem zjistila,že váží 15 kg.Není to nějak moc!!!!Na to,že má mít odlehčenou konstrukci.Nám se taky líbí ale ta váha mi přijde moc.Bydlím ve městě a chtěla jsem nějaký lehký kočárek.Je tu někdo kdo s ním už jezdí??????Díky za odpověď.

ina.b
16. říj 2007

Pro "zazrak": Ahojky. Máme taky Moon, sice ještě nejezdíme, ale už jsem ho zkoušela 😉 Má okolo 14-15 kg. Ale nejlehčí kočárek by měl být od Jané, který má i s korbou 13 kg (bez korby 8 kg), tak si myslím, že to není zase takový rozdíl. Některé levnější kočárky mají i 18-20 kg, možná i víc. No, nejlíp to poznáme, až ho budeme zvedat do autobusu 😀

krista
autor
16. říj 2007

Ahojky holky,
zazrak taky si myslím, že těch 15kg neni až tak moc, jsou těžší i lehčí kočárky to jo, ale lehčí nejsou o moc 😉

Ina.b už za chvíli s ním budeš drandit, tak přeju hodně štěstí k porodu 😉

erika1983
16. říj 2007

ahojte baby
zazrak - nebojsa tych 15 kg nie je vela nas kocik ma tiež 14 kg a v pohode to zvladame 😉
zvladnes to aj ty

zazrak
16. říj 2007

Holky děkuju,manžel tvrdí,že bude alespoň stabilní 😕 Právě ten trolejbus a autobus ale snad jsou ještě slušný lidi a pomáhají.Už jste si ho některý pořídila? Mají docela široký výběr barev 🙂

krista
autor
17. říj 2007

Zazrak no těch "slušných" lidí se právě bojim, když jim neni blbý zvednout mě ze sedačky jako těhotnou, chci vidět kdo mi pomůže s kočárkem 😖
Budu se hodně snažit olítat pěšky a autem, ale ne vždycky to samozřejmě vyjde, no tak uvidíme 😉

Jinak ho ještě nemám, mám termín v březnu, takže počítám s tím že se koupí až na nový rok 🙂 A kdy máš termín ty?? Už jsi se dívala na kolekci 2008?

lukajda
17. říj 2007

Ahoj holky,
trochu se vám vecpu do debaty 😉. Máme Moona S3 - barvu béžová - vínová. Musím potvrdit, že se s ním jezdí naprosto perfektně. Vůbec se nemusíte bát váhy. Měřím necelých 160cm a nemám s tím žádný problém, několikrát jsem s ním už jela i trolejbusem nebo autobusem a fakt naprosto v pohodě. Dokonce i lidi - snad lepší než když jsem byla těhu - to mě většinou nikdo sednout nepustil a teď se můžou s pomocí přetrhnout 😀 Jen jsem se chtěla zeptat. Vy už jste zkoušeli kontaktovat některý internetový obchod, jestli mají tu variantu korbičky S (nemyslím tu novější tašku, ale tu klasickou korbičku jako má v albu Krista)? Ona už se totiž nevyrábí, přestože jí má spousta prodejců na svých stránkách. Kontaktovala jsem několik prodejců a nikdy se jim nepodařilo jí objednat od výrobce s tím, že už se nevyrábí a bude nová kolekce. Musela jsem zkoušet kamenné obchody. Třeba ale budete mít štěstí a narazíte na prodejce, který ještě má Moon S na skladě - s Moonem T problém nebyl.

krista
autor
17. říj 2007

Lukajda to si děláš srandu? 😲
To by byl docela průšvih kdybych to už nemohla sehnat ☹
Já jsem kontaktovala ten internetový obchod na který jsem dávala odkázek v úvodu a tam mi řekli, že s dodáním není problém 😉 Navíc je hluboká korba v ceně, takže mi by mi jí měli poslat rovnou se sporťáčkem 😉
Je fakt že nová kolekce už je, ale ta se nemůže s kolekcí 2007 dle mého názoru moc rovnat, jsou teda levnější ale ty barvy???? 😒 Do toho modrýho Moona jsme se úplně zamilovali a dost s ním počítáme, tak to bude fakt průšvih jestli ho neseženeme ☹ A vy teda nemáte tu hlubokou korbičku? 😲

Jinak moc děkuju že jsi nám přispěla se svou zkušeností, je radost to slyšet 🙂

lukajda
18. říj 2007

Ahojky,
mám i korbičku ale tu barvu 22O - původně jsem chtěla také tu modro-modrou. V obchodě, kde jsem si nakonec koupila ten béžovo-vínový zkoušeli ten modrý objednat, ale už to bohužel nebylo možné, tak jsem nakonec vzala ten béžový. Třeba včera jsem se dívala na stránky dětského růžku nebo delfínka, kde mi řekli, že už mi ho nedodají - maximálně pouze sporťák a stále ho v nabídce mají. Třeba budeš mít štístko a podaří se ti ho sehnat, ale raději to začni řešit dřív, aby tě nepřekvapili. Skoro všude mi nabízeli T3, ale tu jsem nechtěla, takže jsem byla moc ráda, když jsem sehnala S3, i když to nebyla ta moje původní vysněná modrá. Ve finále jsem ráda, že je ten vínový neutrální.

krista
autor
18. říj 2007

Lukajda to je v pytli, ale zase si říkám, že když ho maji v děťátku v základní nabídce i s tou korbičkou tak mi nemůžou poslat jen sporťák a je to asi dva týdny co jsem se jich ptala, jestli je ještě mají 😉

No já mám smůlu, nemám teď na kočárek peníze, takže buďto ho budou mít nebo ne, asi budu litovat, ale na výběr nemám 😒

lukajda
18. říj 2007

Nechtěla jsem tě vyděsit, jen upozornit na problémy, které jsem měla já. Koukala jsem na ten odkaz, co jsi tu nechávala a mají tam napsáno, že ho mají skladem, tak by ho měli mít. To bude určitě v pohodě. Fakt jsem tě nechtěla vystrašit 😉

krista
autor
18. říj 2007

Lukajda to jsi mě nevystrašila, ale bojím se 😀
Jak jsem řekla, budu doufat a při nejhorším bychom museli koupit variantu z kolekce 2008, ale tam se nám líbí jenom černá barva to je pro mimčo fakt škoda ☹ protože varianta T se mi moc nelíbí 🙂

Škoda že nemáš v albíčku nějaký fotečky, ráda bych ho viděla v praxi 🙂

lukajda
18. říj 2007

Na album se chystám, ale moc nestíhám 😉 Tu variantu T jsem taky nechtěla, když jsem viděla T3 ve skutečnosti, tak mi ta taška připadala taková neuspořádaná...prostě jsem měla vysněný S3. Já jsem původně chtěla Quinny Speedy v černé barvě, ale vadilo mi na něm, že se tam nedá přehodit sedačka u sporťáku a není tam ta hrazdička, z toho důvodu to vyhrál Moon 😵

krista
autor
18. říj 2007

Tak já se moc těším na to albíčko 😵 A jsem ráda, že jsi s Moonem spokojená, kolik jsi za něj ve výsledku dala, jestli se můžu zeptat? Komplet? A takže máš teda sporťák, hl. korbičku a kupovala jsi k tomu i adaptéry pro přichycení autosedačky?

lukajda
18. říj 2007

Ty adaptéry jsem zatím nekupovala, ale dali jsme za něj cca 12 tis. Nekupovala jsem ani tu originál pláštěnku - koupila jsem univerzál od Emitexu. V pohodě na to jde a byla levnější 🙂 Tu novou kolekci jsem viděla, taky bych volila ten černý, ty ostatní barvy se mi nelíbí, konečně je taky napadlo, že by se mohla vyrábět i taška ke kočárku 🙂 Ale neviděla jsem z té nové kolekce korbičku, docela by mě zajímalo, jak vypadá. Neviděla jsi jí?

krista
autor
18. říj 2007

Lukajda to už jsem tu právě taky psala:
krista - 20tt - 11. říjen 2007 v 11:12
A kdyby jsi chtěla juknout, Moon už má novou kolekci na rok 2008, moc mě teda nenadchli barvama, manželovi se líbí jen černá (což mi přijde pro dítě smutný) ale konečně jim došlo že by mohli dělat na kočárky i tašky. Ale že by se třeba pochlubili jak vypadá hluboká korba to ne. Pak taky v ceně je sporťák, hluboká korba, nánožník, což je slušný 😉 Ale třeba za přebalovací tašku potom chtěji asi 1390,-
http://delfinek.mimishop.cz/detail.php?zbozi=23...
http://delfinek.mimishop.cz/detail.php?zbozi=23...

Takže netušim, ale barvy z kolekce 2007 mi přijdou mnohem lepší, hlavně se mi líbí ta kombince modromodré a vínovo-béžové 😉 Ty se jim fakt povedli, měli v tom pokračovat 🙂 😉

lukajda
18. říj 2007

Tak to jsem si ani nevšimla, nečetla jsem tu diskuzi tak podrobně 😀 Moc velký výběr barev teda ale v té nové kolekci nemají 😒 Mě se na tom kočárku líbí, že vypadá malinkej, ale přitom místa je tam pro miminko spousta. Třeba do výtahu se s ním vejdu naprosto v pohodě i s manželem 🙂 Do auta se taky vejde skvěle, složenej je za chvilinku.

krista
autor
18. říj 2007

Lukajda tak to moc ráda slyším, my bydlíme v paneláku 😀 a taky jsem si uvědomila že bych si to měla změřit, jsme v osmým patře tak co kdyby se tam náhodou nevešel 😲 😀
A jaký máte autíko? 🙂

lukajda
18. říj 2007

Taky máme v domě ten klasický panelákový výtah, ale smrskli jsme se do něj oba 😀 Máme Opela Astru combi...když jsem ale pakovala Tadýska na víkend, když jsme jeli k našim, tak jsem si říkala, že jsme si měli koupit radši náklaďák. To by člověk neřekl, co ten prťous všechno potřebuje...navíc, když je jeho maminka trhlá a musí mu všechno oblečení sladit - to je pak věcí 😀

krista
autor
18. říj 2007

No nekecej 😀 My máme taky Opela Astru, ale Sedana, sice se nedá kufr zvedat se sklem, ale už když jsme ho kupovali tak jsme koukala jestli se tam do kufru kočík zmáčkne 🙂 Vozíme tam jen jednu přepravku z věcma kdyby se něco stalo a pak je tam místa 🙂 A naštěstí se dá teda využít třeba i jedna zadní sedačka na nějaký věcičky 😀

Lukajda takže takovej ten malinkej výtahu ju? Neni to ten velkej co maji 12tipatráky? 🙂 No to jsem ráda, fakt moc ráda tohle slyšim, úplně se mi ulevilo, už jsem se totiž viděla jak tu lezu po výtahu s metrem a dole někdo nadává proč to tak dlouho držim 😅

lukajda
18. říj 2007

To je náhodička - to ho tam v poho složíte, neboj 😉 Přesně, ten malinkej výtah. Než jsme Moona koupili, tak jsem ten výtah několikrát přeměřovala, taky jsem měla nerva. Vejde se tam naprosto v pohodě, ani ho nemusíš nijak natáčet, aby se tam líp vešel prostě pohůdka. Já jsem se hodně bála tý váhy kočárku, protože do domu je udělaný nájezd pro kočárky, ale je to jenom pro čtyřkolky (jakože dvě prkna) takže já mám to prostřední kolečko ve vzduchu, když po tom jedu. Musím na sebe ten kočárek naklopit, aby mi nesjel...bála jsem se, abych ho utáhla a nechá se to v klidu a to jsem fakt hodně drobná. Takže váhy se taky nemusíš bát 😉 Docela nechápu, že jich jezdí tak strašně málo a přitom je to pěknej kočárek za super cenu.

krista
autor
18. říj 2007

Lukajda já si taky říkám, hned jak jsem ho viděla, tak jsem ho prostě musela mít 🙂 My máme naštěstí u baráku jen jeden schůdek tak tam ho vyzvednu a já chci právě variantu S4 takže ani tak by s tím nemusel být problém, no můžu ti říct, že jsem ho viděla v praxi všeho všudy jednou a to ještě z dálky a nechtěla jsem tu maminu otravovat 😝 😉
A vím taky že ho má Tinni odsud, ale jen sporťáček a asi nějakou jinou verzi, protože má oranžový 🙂
https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

Já si snad na ten kočárek někde půjčim, aby mi ho nevyprodali 😅 Jenže to nemůžu, už jsme si půjčili na lednici a opravu auta, to už bych nevěděla co dřív splácet, ale po vánocích jestli budou nějaký penízky tak ho hnedka objednáme, hlavně se bojim, aby neudělali vánoční slevy a fakt je nevyprodali 😲

krista
autor
18. říj 2007

Jo a prosímtě až bude chvilečka byla bych ti moc vděčná kdyby jsi sem hodila pár foteček s ním 😵 😵 😵

lukajda
18. říj 2007

Neboj, nevyprodaj. Mě to přijde, že o něm fakt skoro nikdo neví...já ho třeba na ulici nikdy nepotklala a kdybych ho neviděla u kolegyně, tak bych vůbec nevěděla, že nějaký Moon existuje. Byla jsem už rozhodnutá pro ten Quinny, ale to že tady můžu mít sedačku dítěte po směru i proti směru mě přesvědčilo pro Moona.

To je šílený, jak to letí, když jsem byla já ve 20tt 😉 Připadá mi to jako včera. I když já na těhu moc ráda nevzpomínám - malej měl velký problémy ☹ Ale všechno zvládnul - je to bojovníček 🙂

krista
autor
18. říj 2007

Lukajda to mě právě na něm taky ohromilo a hlavně to, že budu mít sporťáček i hluboký kočárek a bude mi to k sobě krásně ladit 😵

Počkej a dávala jsi teda na ten podvozek už tu autosedačku? Ty jsi psala, že nemáš ty adaptéry že? Já se právě chystám koupit Maxi Cosi, ale některé mi přijdou předražené, třeba tenhle typ stojí skoro 3,9tis.
http://www.batolata.cz/detail.php?zbozi=119902

Takže koupíme tuhle (ta stojí 2,9tis. a měla by tam jít 🙂)
http://www.batolata.cz/detail.php?zbozi=143017

lukajda
18. říj 2007

My jsme totiž autosedačku dostali ještě než jsme si pořídili kočárek (máme Britax) je super. Hodně jezdíme - naši bydlí 100km od nás, tak si Tádík tu autosedačku docela užije. Naštěstí se mu cestování hodně líbí 🙂 Kdybych si jí ale kupovala sama, tak bych kvůli těm adaptérům kupovala taky Maxi Cosi.

krista
autor
18. říj 2007

Aha, tak to je docela škoda, že vám jí koupili co? 😅 Ale aspoň ubyl nějakej výdaj 🙂 My taky rádi cestujeme a s mimčem bych to nechtěla moc měnit, je lepší být s rodinou někde na vzduchu než pořád sedět doma, samozřejmě že s mimčem to bude asi horší než se všechno naučim zvládat, ale určitě to časem půjde 🙂 Hlavně máme rodinu taky rozprostřenou po celým jihočeským a i východočeským kraji, takže to cestování bude občas nutný 🙂

lukajda
18. říj 2007

No právě...těch výdajů je fakt víc než dost. První velkou cestu jsme zvládli - teda vlastně museli hned, když bylo Tádíkovi 5 dní. Narodil se v Praze (pocházím odtamtud a chtěla jsem rodit v Motole kvůli Tadýskovu srdíčku)a domů to máme těch 100km. Ale bylo vidět, že si pamatuje už z bříška, jak jsme hodně cestovali 😀 Zvládat to budeš, neboj. V šestinedělí mi připadalo, že je to šílenej mazec...každou chvilku jsem brečela a pak se to najednou samo nějak upravilo 🙂

zazrak
18. říj 2007

Ahoj holky,já jsem ve 22tt. a termín máme + - 19.2.Já moc na tříkolky nejsem, ta S3 a S4 asi jsou že?Kolekci 2008 jsem ještě neviděla ale doufám,že se dají sehnat i ty barvy z kolekce 2007.Chtěla bych ho objednat koncem listopadu nebo v prosinci, hlavně do vánoc.Jen jsem nechtěla nafukovací kola ale mají o jen ty zadní.Bydlíme ve městě a všude čtu,že ty nafukovací kola jsou spíše do terénu,musejí se přifukovat atd....Budete ho kupovat v obchodě nebo přez internet? Nebude obchod lepší, kvůli záruce a reklamaci? 😢 Děkuji za rady a jste moc fajn.My zatím nevíme co čekáme,prtože máme mimi které nám to nechce ukázat 🙂

lukajda
19. říj 2007

Zazrak, já jsem teda chtěla původně kupovat přes net, ale nějak se nezadařilo (už jsem to tady popisovala), takže nakonec máme z kamenného obchodu. S3 je tříkolka - ale naprosto úžasně se s ní manipuluje. S4 není tříkolka, ale má otočná přední kolečka (dají se i zamknout). Nevím jak S4 ale S3 má nafukovací všechna kolečka i to přední. Já jsem s kočárkem někde v terénu moc ještě nejezdila, taky bydlíme ve městě, ale po ulicích se s ním jezdí naprosto báječně a zatím jsme teda nemuseli ani dofukovat 😉