Máte zkušenosti s kočárkem Moon?

krista
21. srp 2007

Ahojky,
jelikož jsem bláznivá do věcí pro miminka, už teď jsme si tak vybrali kočárek, konečně jsme se shodli i s manželem, líbí se nám jak celkový styl, tak barevná kombinace a v neposlední řadě i cena, hlavně z níže zmíněného serveru 😵

Nám se líbí konkrétně typ Moon S4:
http://www.detatko.eu/info/Kocarek-MOON-S4-c-22...
Nejdřív ho teda pořádně zkouknu v obchodě než ho objednám třeba přes net, ale mám takový pocit že už jsem ho viděla 😵

Chtěla jsem se zeptat na Vaše zkušenosti s kočárky Moon, určitě si nechám poradit a pokud budou špatné, budu hledat dál 😉 Díky moc.

krista
autor
8. čer 2008

Peťul díky, to vás to teda přešlo dřív než nás a to je dobře 😵 Já už myslela že to nezkončí 😖 teď se smějeme, jen občas trošku pobrekává, ale to je prd proti dřívějšímu stavu 😝 😵
Tak se mějte hezky. Ahojky 🙂

krista
autor
8. čer 2008

Lukajdo ty jo, neroste vám doma nějakej počítačovej technik? 😀
Já vím, že se mám na co těšit 😅 Už abych koupila takový ty krytky na rohy ať nemáme věčně rozraženou hlavu 😀 jestli bude po mě, tak to bude žůžo, já mám na hlavě jednu velkou jizvu, protože jsem spadla přímo palicí na topení 😅

lukajda
8. čer 2008

Nevím, po kom by to měl, po mě určitě ne 😉 První bouli už máme za sebou - v zásuvkách kryty, ve dveřích zarážky (dveře to je taky hit), vařím jen na zadních plotýnkách...a stejně se vždycky najde něco, co neohlídáš. Stopadesátkrát ho chytnu, když stojí a sedá si na zem a postopadesátýprvní ne a zrovna je z toho boule. Je jak z hadích ocásků.

navi
8. čer 2008

lukajdo u nás je to to samý 😀 😀 dává to zabrat co 😉 Lukášek se taky přád hnal na počítač, tak jsme mu dali na hraní starou klávesnici, jen jsme ušmikli kábl a jaká je to hračka 😵 😀

miselin
9. čer 2008

Čaute kočky, neviete náhodou či sa dajú kúpiť aj náhradné diely na moona napriklad kolesá, viete ked sa niečo pokazí a náhodou už nebude v záruke
Kristo normálne ti závidím,že Kristínka už poslúcha, lebo moju to zatial neprechádza a ani sa netvári, že by ju to malo v najbližšej dobe prejsť ešte aj teraz ju musím mať na rukách lebo pokial ju nehúpem alebo nečičíkam tak nezaspí a ani sa nutíši 😖

pietra
9. čer 2008

miselin, urcite sa daju kupit. My sme kupovali golfac moon a pytali sme sa predajcu na kolieska a vravel, ze sa daju nahradne objednat, tak to pojde urcite pri vsetkych kocikoch moon 😉

krista
autor
9. čer 2008

Miselin už jsem to sem nechtěla psát, ale normálně byla hodná jen dva dny 🙄
Dneska je ukňouraná a uplakaná celý den - to si prostě vybírá a čekám kdy začne ten večerní hysterák 😅 To samé bylo po šestinedělí taky dva dny klid a pak nanovo, ale řekla bych že je to lepší aspoň o trochu 🙂
Tak hodně štěstí ať je to u vás taky lepší 🙂

miselin
9. čer 2008

Tak dúfam aj ja na tie kolesá , lebo pri Slovenských udržiavaných chodníkoch mám po podvozku a kolesách do roka no skrátka hrúza

miselin
9. čer 2008

No tak ja už mám hysterák v plnom prúde a doktorka mi vravela , že sa to do 3 mesiaca zlepší ale ako sa dívam tak tvoja už má 3 mesiace a nič tak sa mám na čo tešiť 😢 no čo už, snáť sa to otočí ked budú väčšie a budú ako med 😀 😀 😀

krista
autor
11. čer 2008

Miselin ani nevíš jak jsem se k něm třem měsícům modlila každým dnem, aby už tu byly, ale musím říct, že je to vážně lepší, jen mám pocit že se ten jeden večerní řev rozložil do celýho dne 😅 takže neni hysterák, ale je celej den ukňouraná 😅 I když třeba včera nám dala zase zabrat a dneska když jsem byla u doktorky, vůbec nevim co jí kdo udělal, nadzvedla jsem jí nohy jako při přebalování a začla tak příšerně řvát a řvala celou kontrolu - jako kdyby věděla že jí budou píchat Hexu, přitom jsem to nevěděla ani já, takže nemohla to ze mě cítit, no pak se zklidnila v klokance a pak jsme byly ještě na kyčlích a tam díky bohuuuu byla hodná 😀

Miselin neboj jednou z toho vyroste, já se tim pořád utěšuju 😅

miselin
11. čer 2008

No tak moja je dnes ako med aspí mi celý deň, až mám z toho normálne strach, že čo sa jej porobilo. Ale včera večer a dnes ráno som jej miesto môjho mlieka dala nutrilon do takého odvaru z ovsených vločiek a normálne ju dnes bruško nebolí a stále len spí, normálne som z toho v šoku, keby som to bola vedela tak jej to takto dávam odzačiatku a nemusela sa takto trápiť.
A veru máš pravdu raz z toho vyrastie hlavne, že sú zdravé to je najdôležitejšie 😀

novako
12. čer 2008

Kristi: Z toho pohybového vývoje je toho hrozně moc. Zkusím shrnout první tři měsíce. Základ je nikdy nedělat za dítě nic, co neumí (neposazovat ho, pokud to neumí samo, leží-li na zádech, nezvedat ho za ručičky do sedu, nevodit ho za ruce...) Je třeba dávat dítě na bříško (lze i na balon nebo na mamku či taťku). Jeho páteř je totiž rovná a jen na bříšku si ji správně vytvaruje. Do tří měsíců by se dítě mělo umět opřít o loky a předloktí s uvolněnou hlavičkou, kterou bude umět otáčet na obě strany. Tělíčko by mělo být zvednuté skoro až k pupíku. Špatně je, pokud má dítě v poloze na bříšku často zatnuté pěstičky a prohýbá záda do záklonu.

Moc přeji ať se malá srovná a okolních lidí si vůbec nevšímej! PS: Jako vyrovnaná těhule, která toto nepoznala se mi to výborně radí. 😀

krista
autor
12. čer 2008

Novako tak díky za rady, ale zrovna jak píšeš to zvedání za ručičky včera dělala s malou Dr. a já jsem taky někde četla že bych to měla zkoušet 😅 takže to je zase co člověk to názor a rozhodnout musim sama 😖 Na balon jsem jí zkoušela dávat na břicho to bylo řevu a ještě všechno poslintala 😀 A jinak bych řekla že ty ostatní věci tak nějak zvládá, každým dnem jí to jde líp, tak jsem ráda, že vidím pokroky 🙂
Koukám, že co nevidět budeš rodit, tak hodně štěstí, ať je to rychlovka!!! 🙂

Miselin tak doufám, že u vás byla i spací noc 😵

novako
12. čer 2008

Kristo: To je naprosto v pořádku. Ono totiž to zvedání za ručičky je nějaký vývojový test. 😉 Takže u Dr. v ordinaci je to správně, ale doma by se to dělat nemělo.

navi
12. čer 2008

ahojky, kristi nám malý nechtěl být na bříšku do 5 měsíce, vdycky vydržel jen pár minut, někdy ani to 😅 A zlomilo se to až se začal sám přetáčet ze zad na pupík. Ale třeba spát na bříšku nehrozí do teď.
A s tím přitahováním jsem slyšela oba názory, takže těžko říct. Dokonce nám sestřička po návštěvě u nás, když jsme přijeli z porodnice, to přitahování radila, ať to občas zkoušíme 😕 . Ale my to teda nedělali, mě to přišlo úplně mimo😉

navi
12. čer 2008

kris a co malá v kočárku, už dobrý?

krista
autor
13. čer 2008

Jo tak díky za info holky 🙂

Navi díky za optání v kočárku už dobrý ale musela jsem to vyřešit jinak a jak to radši říkat nebudu 😅 🤐

mischelinka
14. čer 2008

Ahoj ky, zdravím zase po nějaké době. Nevíte, na Moona pasují jen autosedačky maxi-cosi? A který typ....stačí jakýkoliv? 😉
Kristo....Máš nakonec jiný kočárek? 😨

krista
autor
14. čer 2008

Mishelinka co vím, tak pasují opravdu jen Maxi Cosi a které by mělo být jedno, tzn. že tam jde jak CabrioFix tak Citi 🙂
Néééé zůstala jsem věrná Moonu 😀 Nevyměnila bych ho za nic 😵

miselin
16. čer 2008

Tak čo holky, ako sa kočíkuje ste zatial všetky spokojné s Moonom? Ja zatial úplne, len jedna maličkosť mi trochu vadí, že strieška sa nedá polohovať, keď ju chcem stiahnuť len trošku nech má Domina viac vzduchu tak potom stále padá úplne dole, ale inak som úplne spokojná a neviem sa už dočkať športovej verzie, len škoda, že mi to vychádza na zimu 😉

lukajda
16. čer 2008

Miselin, to se mi nestávalo, ale já mám loňskou kolekci a tam je to třeba jinak než u té nové.

Holky, vyzkoušela jsem si včera v obchodě ty golfky Buggy Fit ( nebo jak se to jmenuje) a naprosto jsem se přesvědčila, že ani omylem. Ta zádová opěrka je fakt hadr - vyztuženej nějakou slaboučkou plastovou deskou, která se prohýbá. Polohování je zezadu na nějakej popruh - bojovala jsem s tím, takže si nedovedu představit, jak by se to polohovalo s dítětem. Když je to dané na polohu maximálního lehu, tak stříška po stranách nedoléhá, takže jsou tam díry...ale asi jsem se tam zamilovala do Chicca Multiway 😀

navi
16. čer 2008

Miselin nám šla boudička taky normálně polohovat, ale máme taky kolekci 2007

Lukajdo koukám jsme na tom stejně 😀 já byla první unešená s těch golfek od Moona, ale jak jsem je viděla v obchodě, úplně mě zklamaly. No a nakonec máme Multiway a sem fakt ráda, že jsme se tak rozhodli. Vyjde cenově na stejno, ale výbavou jsou o moc lepší 🙂
No a minulý týden jsem při čekání v bance okukovala ty Buggy Fit u jiné paní a fakt bych do nich nešla ani za nic. Malý jak seděl, tak ty záda byly prohnutý fak hodně a navíc měl hlavičku akorát po konec opěrky. Náš obřík byl teď stejně veliký jako ten prcek ve 20ti měsících. Takže Lukáškovi by tak 1,5 roce rozhodně trčela hlavička přes opěrku 😒

lukajda
16. čer 2008

Navi, já jsem si na vás hned vzpomněla, když jsem okukovala Multiway 😀 Mě ty Buggy Fit připadaly fakt šíleně fórový - přece jen v nich Táda bude ještě určitě spinkat a ta zádová opěrka je tam vážně naprosto příšerná, nohy nejdou polohovat vůbec. Materiál mi připadal jako hadr - takže opravdu ani omylem. Sice je tam měli za 2 990,-. Ale nízká cena pro mě v tomhle případě roli nehraje ani náhodou.

navi
16. čer 2008

No vidíš a u nás jsem je viděla dokonce za 4300,- 😅 ale to je teda vyhlášenej obchod tím ,jak mají předražený zboží. Ale ani za 2990,- bych je nebrala, my ty Chicco koupili za 3300,- 🙂

lukajda
16. čer 2008

Tak to je teda pálka. Chicco tady měli za 3 790,- a z loňskou kolekci za 3 490,- Jsou to ceny z Pompa.

navi
16. čer 2008

My je brali přes net z Darababy, nad 3000,- bez poštovného, takže pohodička 🙂

lukajda
16. čer 2008

Tahle stránka mi včera vyjela jako první, když jsem si je zadala na netu - chtěla jsem si trochu provnat ceny 😉

pampuliacik
17. čer 2008

ahojte baby, tak mi uz mame nas moon 3s doma konecne komplet (zabudli pribalit sportovu cast predtym ☹ ). ale mam otazku - ked sme nasadili sportovu cast, tak sa hrozne "kymaca" - ma to tak byt? trochu ma to rozladilo, nevzbudzuje to nejaku doveru vo mne, nepaci sa mi to a neviem, ci je to chyba alebo to tak ma byt....

lukajda
17. čer 2008

Pampuliacik, to je normální, až tam posadíš Emičku, tak se kočárek ani nehne - to mi věř. Měla jsem naprosto stejné obavy 😉

pampuliacik
17. čer 2008

no to je sice mozne, ale je to take trochu divne s tym kymacanim. ono tie spoje su plastove a mazel ma obavy, ze sa to casom riadne rozkyve alebo az nezlomi, najme ak tam bude dieta so sebou hadzat 😠