Máte zkušenosti s kočárkem Moon?

krista
21. srp 2007

Ahojky,
jelikož jsem bláznivá do věcí pro miminka, už teď jsme si tak vybrali kočárek, konečně jsme se shodli i s manželem, líbí se nám jak celkový styl, tak barevná kombinace a v neposlední řadě i cena, hlavně z níže zmíněného serveru 😵

Nám se líbí konkrétně typ Moon S4:
http://www.detatko.eu/info/Kocarek-MOON-S4-c-22...
Nejdřív ho teda pořádně zkouknu v obchodě než ho objednám třeba přes net, ale mám takový pocit že už jsem ho viděla 😵

Chtěla jsem se zeptat na Vaše zkušenosti s kočárky Moon, určitě si nechám poradit a pokud budou špatné, budu hledat dál 😉 Díky moc.

miselin
5. zář 2008
krista
autor
5. zář 2008

Miselin já vím, že ta váha tě asi trápí, ale malá nemá být po kom silná jak tak koukám na tvé fotky, takže neboj, hlavně aby byla zdravoučká! 🙂 Jo děkujeme za přáníčko k šesti měsícům, snad těch následujících 6 bude tak jak říkáš, ale že bych tomu teda věřila to se říct nedá 😀 Já počkám až bude malá sedět a pak do toho sporťáku půjdeme nebo jestli začně sedět až dýl tak prý nevadí dát jí do sporťáku dřív, protože bude mít pevnou opěrku zad a muselo by to teda být na ten leh 😉

Ta vložka je hezká, ale já jsem k tomu takovou vložku dostala 😅 Ty ne? 😀 Ale ty ceny to je zase pecka co 😖

miselin
5. zář 2008

No mi sme teda nič také nedostali, u nás šetria na všetkom. Asi bola len pri vašej kolekcii a ako sa tak dívam na tvoj kočík tak nám sa na šporťáku nedá odopnúť na strieške po bokoch to okienko inak to je dobrá vec už si viem Dominku predstaviť ako ju bolí krk z dívania sa do boku 😀 Mi by sme potrebovali také okienka aj na korbičke po bokoch, potom by všetko videla a mňa by nemuseli bolieť ruky 😉

krista
autor
5. zář 2008

Miselin tak vy tam vůbec žádný okýnka nemáte na tom sporťáku 😲
No je fakt že naše kolekce stála asi o 4tis. víc, tak někde u vás ubrat museli asi no 😀 Na korbičce bych to taky uvítala, ale teď už je mi to jedno! 🙂

krista
autor
5. zář 2008

Jo a jak jsi psala o nějakým tom držáku dopředu tak to jsi mi četla myšlenky, dneska jsem myslela na to samé, taky by mi něco takovýho bodlo až bude malá větší na odklad čajíku apod. 😉 ale asi nic neni 😖

martina.zikmundova
5. zář 2008

Ahojík,

Miselin: tvá Adams family mě děsně pobavila 😀 ale z toho si nic nedělej,hlavní je, že jsi s manžou štastná a máte zdravé miminko! 🙂
tu vložku do kočáru tam mám taky, ale dá se k ní rovnou připnout i kryt kočáru a pak z toho vznikne zimní pytel. akorát ted řeším, jak to udělat tuto zimu, když malej tak hrozně vyrostl. 6.10. jdeme do poradny, ale předběžně jsem ho měřila a má něco přes 84cm, no děs běs, se mi do žádnýho pytle nechce vejít a zas bez kočáru nikam nedojdeme ☹

Kristo: taktéž se připojuji ke gratulacím Kristulce!
taky jsem vždycky jásala, když jsem někoho přerostla, ted jsem představ si o 2cm větší než babička a o 1cm než mamka, paráda, nejvyšší ze žen našeho rodu, to se mám 😉

Mischelinko: ty jsi tedy pěkně akční s tou školou. já dělala ekonomku, inženýrský studium. nejhorší byl prvák, pak už to byla občas i flákárna. tedy jak co. miluju matiku a jazyky, tak to jsem si užívala. mě by zas nebavila speciální pedagogika. holt každýho baví něco jinýho.

ještě mě napadá, ty okýnka jak máte po bocích, tak já mám u toho našeho kočáru nahoře okýnko a max. mi to vyhovuje, že na prcka vidím. jak koukáte na miláčky vy? stranou? si to nějak neumím představit 🙂

můj porod byl až na příšerný bolesti v zádech pohodka. vodu mi napíchli, dali kapačku před porodem a 3 kapačky po porodu. po 12h stahů jsem toho tedy měla dost, ale na asi 3 zatlačení byl malej venku a šití jsem vůbec necítila. k tomu krásnej doktor, hned bych šla rodit znova, ale až budu muset, tak se zas budu hrozně bát 🙂 já bych taky chtěla holčičku, tak snad se to napodruhý už povede.

miselin
5. zář 2008

Ja som už skúšala pozerať, ale našla som len držiak od Chicco a ten pasuje len na ich kočíky, ale kdohovie či by nepasoval nejaký držiak čo je na bicykel alebo do auta 😒

miselin
7. zář 2008

Tak som si akurát tú vložku objednala, to máte parádne, že ste takú dostali ku kočíku. Ja mám na šporťáku tiež okienko hore a už sa neviem dočkať až budem šporťák používať. 😉 A ja som rodičov prerástla už v šiestej triede 😀 Sem tam ma spolužiaci čo boli menší volali aj dostihová koza, lebo som bola chudá, vysoká, rukatá a nohatá a sem tam aj rohatá 😀, ale potom sa mi ten rast už zastavil a rástla som už len do šírky no a teraz mám 63 kg a nie a nie schudnúť, ide ma poraziť, chute mám teraz ešte väčšie ako keď som bola tehotná 😖

martina.zikmundova
8. zář 2008

miselin: prosím tě, vypadáš hubená, tak proč chceš kila shazovat? 63kg, ale na jakou výšku? já ted po svatbě zas přibala, už mám opět 55kg, přitom už jsem si krásně držela svých 52 ☹ musím zas začít víc cvičit, ale zatím stále jen běhám kolem Michálka.

miselin
8. zář 2008

No ja mám 172 cm, ale mám dosť ľahké kosti, takže mám teraz dosť tuku a cvičiť sa mi akosi nechce, u mňa je ideál keď mám tých 56-58 to som vtedy akurát, ani moc chudá ani moc tlstá, takže mám ešte čo zhadzovať.I keď pred otehotnením som mala tých 59-60, ale už som sa moc dobre necítila 😒 dúfam, že to dám teda aspoň na tú šesťdesiatku, lebo šak ešte nič z mojích starých vecí neoblečiem.
Baby ako mám obliekať malú cez zimu do toho šporťáka, chcem jej ísť kúpiť nejaké zimné oblečko tak neviem, či treba aj nejaký fusak, alebo čo 😒

krista
autor
8. zář 2008

Marti děkujeme taky za gratulaci 🙂
Já měla taky příšerný křížový bolesti, to byl hnus největší, ještě pár dní po porodu mě bolely strašně z těch dlouhohodinových bolestí záda, jsem chodila jako kačer, spodek dobrej, ale ty záda 😅 😖 Já teď nevím jak jsi psala o tom sporťáku, tuším že nahoře je taky okýnko ještě jedno, ale fakt nevim a nechce se mi do skříně, tak se kouknu později a napíšu 😅 😀 a já zatím Kristýnku vezla jen čelem k sobě, byla malinká tak jí to bylo fuk 😀
A jak vy se máte s Míšou? 🙂

Miselin ty jsi se zbláznila, že ty vážíš hodně? Na výšku 172cm 63kg, ježiš to nebudu psát kolik vážím já 🤐 🤐 🤐
A jak je Dominičce, je hodňoučká? Co ty zoubky? Nám to poslední dobou jde zase do extrému, dneska jsem chtěla odjet na pohotovost, už jsem zase nemohla dál, přišla ale nečekaně máma, tak jsem to tady nějak zkousla a teď malá spí, ale dost neklidně 😕 nejhorší je, že nevím pořádně co to je, asi to budou zuby, ale jestli tam v tom neni ještě něco 😖

Co se týče toho sporťáku, tak já vím, že holky fusaky měly, ale já ho asi zatím kupovat nebudu, spíš nechám stranou penízky a koupím ho možná až dodatečně, třeba loni se malá narodila taky do zimy a fusak jsem nepotřebovala, měla jsem teplou kombinézku a něco jako polofusak nebo polodeka, takže to mi stačilo 🙂 Ale kdybych měla koupit fusak tak se budu rozhodovat mezi Emitex Combi a Kaiser, ale asi by to kvůli barvě vyhrál Emitex 😀 A jinak jsem na zimu koupila Kristý krásnou bundičku v Tescu za 290,- no nekupte to ne? 😀 a určitě koupím ještě nějakou kombinézku, hlavně podle toho jaká bude zima, já myslim že zase taková zima nebude 😅

petulka77
8. zář 2008

Ahojky!
Krista_: Gratulujeme Kristýnce k půlročku, to tak strašně letí, viď 😵 Co jí je, že jsi chtěla jet až na pohotovost? My zatím zoubky nemáme.A sporťák máš vyfocený i s Kristýnkou, jak jsme byli na procházce, tak ani nemusíš do skříně 😉

miselin
8. zář 2008

Kristi u nás je to tiež podobné ako u vás, jeden deň dobre apotom má zase bláznenie, ale už sú to aspoň neni tie extrémy ako kedisy.Ja som tiež chcela malej kúpiť takú krásnu bielu bundičku v tescu, ale u nás stoja všetky cez 500sk, takže počkám na výpredaje a kámoška robí v Irsku tak som jej tam dala nakúpiť nejaké zimné veci, lebo tam je to omnoho lacnejšie. Aj kúzelný hrnček od Aventu som jej dala kúpiť, lebo tam stojí 6 euro a u nás až 350sk a to je teda pekný rozdiel. A s Dominkou blahoželáme k polročku 😀 😀 😀

krista
autor
8. zář 2008

Petul jo toho mám vyfocený, ale jen z boku víš 😀 ne zezhora abych se podívala na to okýnko 😉
a děkujeme za gratulaci 🙂 Neni jí nic nového, jen prostě pořád brečí a já už jsem na pokraji zhroucení občas ☹ a co vy? 🙂 😉

Miselin kdyby si někdy chtěla něco koupit v Tescu tak řekni 😀 Já tuhle bundičku kupovala v jiným městě, ale po výplatě chci naběhnout na naše Tesco a uvidím co tady maji 🙂
A vás podle tebe trápí pořád prdíky nebo zoubky nebo co to je? 😖

miselin
8. zář 2008

No prdíky už len občas, ale zdá sa mi, že to budú už asi tie zúbky. lebo všetko hryzie ako keby som jej ani najesť nedala 😖 No a potom zase ten kočík, tam reve tak, že by som ju normálne nominovala aj na oscara 😒 No a ako keby toho nebolo dosť tak má novú módu menom nervačenie. Tak nervačí, že by som jej niekedy najradšej nahádzala po prdelke 🙂 Keď nereve od bolesti tak reve od nervov a mi dvaja skáčeme ako si Dominička zapíska 😀 A tento týždeň idem asi do Zlína tak sa tam veru v tescu zastavím, nech toho našeho plačka pekne zaoblečiem a aj mňa za odmenu, že som manželovi porodila takú speváčku 😀 Nuž aspoň vieme, že ich máme, veď by sme sa unudili na smrť, keby nám len spali. Lebo mne keď náhodou zaspí až na hodinu, tak neviem čo od nudy 😝

krista
autor
9. zář 2008

Ahojky Miselin, tak já dneska byla u zubařky a vyděsila mě tím, že zuby to nejsou, že nemá ani nateklý dásně 🙄 tak jsem nás objednala na vyšetřením mozku a páteře k MUDr. co cvičí Vojtovku, zjistili jsme že má ochablé břišní svaly, nějaký ďůlek tam má či co a ještě nějaký asimetrie, jinak mozek OK, ale musíme cvičit jeden cvik na posílení těch svalů a představ si, že ten řev budou asi nejspíš pořád prdíky! Takže objednávám ty probiotický kapky ještě k tomu, aby mi nehráblo 😝 a za měsíc máme jít na kontrolu tak snad bude už lépe! Jak jsme tam ten cvik zkoušeli v ordinaci tak malá se hned rozprděla! 🙂
Ty to bereš docela v pohodě jak tak koukám, to tě obdivuju, mě fakt hrabe! 😒 ☹ Mám každý den pocit, že zkončim v blázinci! Už aby byl těm prdům konec!!!! je to neštěstíííííííííííííííí! A pak začnou určitě natvrdo ty zuby ještě!

Tak dobře pořiďte v Tescu a až ti přijde ta vložka do kočíku tak nafoť a taky by mě zajímalo jestli někdo nesehnal na ten sporťák nějaký ten pultík, ale nikdo se tu s námi nebaví 😀

miselin
9. zář 2008

No vidíš ja som ti vravela, že neni uplačkaná ako ti hovorila doktorka, neboj párkrát zacvičíte a bude to v pohode, inak ja keby som išla teraz na vyšetrenie mozgu tak by som akurát vyfasovala biely oblek zo zviazanými rukávmi 😝 Domča dnes bola celkom v pohode, nato, že spala od siedmej rána do ôsmej večera hodinu a pol tak nebola ani uplačkaná som normálne z toho v šoku 😲 Dnes mi odpísali z bábetkova, že mi ju pošlú až o dva týždne, lebo v ponuke mali len tú šedú, tak som ich poprosila, či by mi neobjednali tú žltú, no a tak musím ešte čakať, ale nevadí hlavne, že bude tá žltá 😀 😀 A ten pultík by som potrebovala ako soľ, ale nikde som nič také nenašla, inak mohli by niečo také začať vyrábať

martina.zikmundova
10. zář 2008

miselin: přesně jak píše Krista, to je asi fakt jen tvůj pocit, že jsi tlustá, co mám pak říkat já? malá a ještě s velkým zadkem 🙂
malýmu budu zas kupovat zimní kombinézku, ta se mi loni osvědčila. zateplený fusak z beránka mám taky, ale nevím,jestli se do něj ještě malej vejde. přeci jen vyrostl o hodně. možná budem víc chodit pěšky. ale třeba z plavání jsem malýmu dala jen teplý punčocháče, kupuju je tady za 25Kč za kus a vydrží tak 3 měsíce, tak paráda. pak bodíčko, teplý svetr a kombinézu, na nohy zimní botky nebo teplý ponožky a do fusaku do kočáru a bylo to. taky hlavně teplou čepici a rukavičky a je hotovo.
je fakt, že tady v Tescu mají taky dost velký slevy, ale i tak celkově to tady není moc drahý, když to srovnám s tím, co píšeš. taky dost nakupujem i ve značkových bazarech.

Kristo: jak vypadá ten cvik na ty prdíky, by se nám taky občas hodil. ale že by to fakt malou tak často trápilo? chudinka malinká. ale až začne běhat a skákat,tak už to bude v pohodě, to se jí to pak uvolní samo.

miselin
10. zář 2008

No veru kristo popíš alebo nafoť ten cvik nech aj ja Domči naordinujem, dneska bola taká dobrá, že sa ešte teraz z toho neviem spamätať 😀 😀 😀 😀

miselin
10. zář 2008

Kristo založila som novú tému o tom držiaku na flašku a jedna mamina tam dala dobrý odkaz kukni, http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=14240535&tab=5

krista
autor
11. zář 2008

Marti já taky kupuju věcičky z bazárku, těch máme hodně 🙂 a ty jdi taky někam s velkým zadkem 😀 Bože holky vy máte komplexy 😀 Ještěže tu nemám svoje fotky já 😀

Miselin to jsem ráda, že Dominička byla hodná, jen tak dále 😵
Ta kapsa nebo ten držák vypadá docela dobře, ale ta cena 🤐 na to že je to jen hadrové 😅 Počkám až si to koupíš ty co na to povíš 😀 😀 😀

Holky ten cvik spočívá v tom že malou mám položenou bokem na zádech k sobě, nejdříve najdu prstem hrudní koš, potom jedu od hrudního koše směrem k sobě pod bradavku a tam najdu mezižeberní prostor do kterého tlačím doproti palcem, druhou rukou musím pevně a rovně chytit hlavičku a malá musí zvedat nožky, snažit se otáčet ode mně hlavu a tlačit ramínkem do podložky ... pokud máte v blízkosti někoho kdo se tou metodou zabývá tak by bylo lepší aby vám to ukázal, sama jsem to viděla asi 3x a 2x zkoušela u Dr., ale pořádně nevím jak na to, ona má takovou sílu že se mi kolikrát postaví úplně tak já doufám, že to dělám dobře 😲

Marti a jak vás baví plavčo? Taky jsem uvažovala že bych chodila 🙂 Co vy Miselin nechystáte se taky nebo nechodíte? 🙂

krista
autor
11. zář 2008

Miselin našla jsem ještě tohle, ale taky to neni to co jsem si přestavovala 😖
http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=11104774&tab=4

martina.zikmundova
11. zář 2008

Kristo: nechtěj, abych ti svůj zadek nafotila!!! 😀 hod sem své fotky a nemachruj, že máš největší a že jsi nejtlustější, hahaha 😀

na plavčo už chodíme od 6. měsíců, dali jsme si jen pauzu kvůli tomu zápalu plic. jako je fakt, že občas ho to baví hodně, občas vůbec nechce spolupracovat. uvidím, každý kurz je na 3 měsíce, tak se holt do dalšího nepřihlásíme, když ho to nebude bavit. ale musím přiznat, že mu to plavání dává hodně. včera jsme byli v bazénu v brouzdališti a malej se vody vůbec nebál, snažil se plavat sám, skákal do vody beze strachu, až jsem koukala.

ty držáky na flašky sice pěkný,ale taky je nevyužiju, si to s nima nějak neumím představit, to by pak prtous furt jen papal 😀

martina.zikmundova
11. zář 2008

ten cvik jsem jako nějak nepochopila, by to asi chtělo natočit na video. jak se ten cvik jmenuje, se na něj zeptám dr.

krista
autor
11. zář 2008

Marti tak to nevím jak se to jmenuje, hledala jsem nějaký info na netu ale nic jsem nenašla, je to Vojtova metoda prostě 😅 Je tady i na to téma 🙂
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

Kdybych ti to natočila na video tak ti to stejně nepošlu, protože to má velkou kapacitu a já to neumím zazipovat ☹ Ale rozhodně doporučuju nechat si to od někoho ukázat, to je podstatný, aby se to nedělalo špatně 😉
Já řeknu kdyžtak manžovi až to o víkendu nafotí, sama nemám jaksi čas fotit 😅

A Míša je fakt šikula s tou vodou jak se nebojí, to je moc dobře 😵 a po tom zápalu plic už jste úplně v pohodě?

miselin
12. zář 2008

Kristo to je fakt s tou cenou, oni už nevedia čo by za detské výrobky pýtali 😖 Všetko čo je detské alebo na kočík tak tak predražené, že až no 😝 A na plávanie sme mali začať chodiť teraz od septembra ale tý čo to vyučujú sa akosi nedohodli s našou plavárňou, takže to padlo a tak som sa strašne tešila ☹ Ale dúfam, že sa do leta dohodnú a ten kurz otvoria, lebo hento moje šidlo nevie čo zo sebou, stále musí fungovať, ju keby že dáme do toho kolieska pre škrečkov tak má elektriku celá Európa zadarmo 😀 Vypadá to tak, že je asi hyperaktívna no a toho som sa strašne bála, lebo kámoška má malú Hyperaktívnu a do 4 rokov sa nezastavili ani na chvíľu, no a to sa pri nej nezastavím ani ja cez deň spí hodinu a pol a to ju aj tak niekedy musím uskákať na fitlopte

miselin
12. zář 2008

Kristi a ako Kristulka už je lepšie? Cvičenie pomáha?Mi sme už začali dávať aj mrkvovú polievku, no nestíhala som jej naberať a už mala lyžičku v ustach, strašne ju to baví tou lyžičkou 😀

krista
autor
12. zář 2008

Ježiš Miselin ty jsi dobrá s tím kolečkem pro křečky 😀 No hyperaktivní dítě to musí být mazec, to si nedovedu představit, občas si taky dělám legraci že je malá hyperaktivní, ale ani na to nechci pomyslet 😲 Téééda Dominička je šikulka jak hezky papá 😵 Tak to jsem ráda za tebe, ty jsi říkala, že moc papat nechce viď 😉

Včera bylo docela dobře, párkrát si pobrečela ale nic tragickýho, cvičíme tak 2x denně tak nevím jestli je to tím, ještě objednávám ty probiotický kapičky, tak snad dojdou tak do týdne 🙂

A nechce mi jíst příkrmy, tak zkouším co se dá, dneska jsem koupila hotový skleničky, protože mě nebavilo vždycky navařit a pak to vyhodit a kopice nádobí zůstala 😅

A co v kočárku, je to lepší? 🙂

miselin
12. zář 2008

No Domča sa trošku zlepšila aj v papaní, to asi aj preto, že ju už to bruško nebolí, ale aj preto, že som jej kúpila sunar od ukončeného 4 mesiaca a ten jej ohromne chutí inak iné mlieko mi papať moc nechce, no a tie príkrmy mi papá lebo ju to hrozne baví jesť lyžičkou, ona mi ju drží a keď jej naberiem tak si to tak "vovalí " do krku, že ju až natiahne, no radosť pozerať. Neboj aj vás to začne baviť, len čo sa trošku naučí papať lyžičkou 😀 je to pre ňu také nové. Moja papanie lyžičkou ovláda na jednotku, lebo od troch týždňov jej dávam minimálne 6- 9 krát kvapky na lyžičku, takže to máme v malíčku, no a v kočíku je to už znesitelné. Už ju nosím na rukách len tak 5 minút a potom už neplače, takže pohoda 😉