Máte zkušenosti s kočárkem Moon?

krista
21. srp 2007

Ahojky,
jelikož jsem bláznivá do věcí pro miminka, už teď jsme si tak vybrali kočárek, konečně jsme se shodli i s manželem, líbí se nám jak celkový styl, tak barevná kombinace a v neposlední řadě i cena, hlavně z níže zmíněného serveru 😵

Nám se líbí konkrétně typ Moon S4:
http://www.detatko.eu/info/Kocarek-MOON-S4-c-22...
Nejdřív ho teda pořádně zkouknu v obchodě než ho objednám třeba přes net, ale mám takový pocit že už jsem ho viděla 😵

Chtěla jsem se zeptat na Vaše zkušenosti s kočárky Moon, určitě si nechám poradit a pokud budou špatné, budu hledat dál 😉 Díky moc.

krista
autor
13. lis 2008

Miselin no vidíš, tak ty jí nedáš najíst a pak se divíš že řve 😀 Dělám si legraci samozřejmě 😀

Jafi já si myslim že X-lander a Moon jsou hodně podobný kočárky co se právě tý korby týče, dobře odpružený kočárky jsou většinou ty co nemaji přední aretační kolečka a další se šplhaji až ke 20ti tis., třeba Mutsyna je dobře odpružená a má aretační kola, ale ta cena 😲 no fuj 😝

Kamarádka má Espiro Atlantic:
http://www.moje-miminko.cz/graphics/products/10...
Ten má taky aretační kola a čtyřkolka, ale korbička miniaturní a navíc jí v tom něco strašně cvaká, takže nedoporučuju :-/

No vzhledem k těm parametrům co máš bych ti možná doporučila Tako Jumper:
http://www.kocarky-tako.cz/kocarky-trojkombinac...

Nafukovací kola, dobré odpružení (sami to píšou), sporťák i korba, přičemž korba má vnitřní rozměr 85cm což je luxusní 😉 Ale sama nevim jak se jezdí v terénu s těma malinkýma kolečkama 😖
Můžeš se zkusit optat na něj tady:
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

Sisstin zkus kouknout sem 😉
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

martina.zikmundova
13. lis 2008

tedy to jsem ani netušila, jak je vložná taška do kočáru drahá, bych jí vůbec netipla na 2.690 Kč.

ohledně toho Moon Buggy Kiss, kámoška ho má, sice je lehkej, ale co se i něm nelíbí je to, že je fakt hodně nízkej, takže do výšky dospělýho kolem 165 cm, pak už se u toho musíš sklánět. taky jak je nízko, tak pro dlouhý děti není. můj malej, když se do něj posadí, tak šoupe nohama skoro o zem nebo by je tam musel mít skrčený a spát by v tom už určitě nemohl. takže fakt by se dal použít pouze na přejezdy a po městě.

sisstin
13. lis 2008

martina: tak já mám 156cm..a Tygr taky není žádnej obr 😕 mně se zatim fakt líbí nejvíc, nejdřív jsem chtěla Quinny Zapp..ale jsou dost drahý, bez doplnků a nejsou polohovatelný 🤐

jafi
14. lis 2008

ahojtek, tak jsem dala na vás ohledne terenu a nasla jsem si kocarek gesslein future... Prijdemi fajn ohledne vymene kolecek,ale jeste musim sehnat nejake infa od maminek. Je taky problem se na nej jit podivat, jelikoz moc neni v prodejnach. Jenom v plzni.

martina.zikmundova
14. lis 2008

sisstin: tak to měříš jako já 🙂 manža má 192 cm, takže ten se sklání i k našim gofkám a to jsou vysoký 🙂

jafi: jak ten kočár vypadá? to slyším poprvý

miselin
14. lis 2008

A mi sme od dnes presedlali na šporťák, zatiaľ sa Domči páči ale uvidíme do kedy 😀 Len musí byť otočená do sveta lebo pohľad na mňa ju privádza už do šialenstva, teda aspoň to tak vyzerá 😀 A keď je otočená von, tak len ticho sedí a pozerá a zachvíľu zaspí, takže dnes sme boli vonku asi 4 hodiny a bez revu takže to je u nás úspech 😀 😀 No a dnes mi volali z bábetkova, že červený ten fusak nemajú tak som objednala teda aj oranžový, lebo na červený by som čakala tri týždne a to je dosť dlho, tiež neviem čo som ho objednala až teraz ale keď som mala kočík na reklamačke tak ma to nejak ani netankovalo, že nemám ešte fusak 😖
Jafi hoď nejaké foto toho kočíka, lebo ani ja neviem čo je to zač a mňa to zaujíma 😀

miselin
19. lis 2008

Čaute Mooňačky potrebujem poradiť tie čo máte Moony S a máte šporťák a dáte dieťa spať takže ho sklopíte, tak ako ho dávate potom naspäť, lebo to ide strašne ťažko keď držím oboma rukami tie šedé cuplíky aby som ho zdvihla tak potom už akosi nemám sily ho ešte pri tom ťahať akosi hore a neviem ako to budem robiť keď bude mať malá nejakých 12 kíl. Poradťe mi prosím nejaký zlepšovák, lebo som z toho na prášky keď sa mi malá zobudí a ja kým ju zdvihnem na sedenie tak prejde 5 minút a som vyšťavená ako by som dvíhala 100kg činku 😒

krista
autor
19. lis 2008

Ahojky,
byli jsme na dovče tak jsem tu teď nebyla 🙂

Miselin to je dobře, že se Domče líbí, představ si Kristý měla teď dva dny teplotu, v noci řvala jako tur, i přes den, nemohla jsem ji vůbec položit, jen chovat, ale zuby nevidím, můžou to být ony? 😖 S tím fusakem to je taky pech, ale oranžová je taky pěkná 😵

Sporťák já zvedám tak, že zacvaknu jeden čudl a trošku to nadzvednu (on zůstane zacvaknutý a nemusim ho držet) pak zmáčknu druhej a jde to dobře, popř. si pomůžu nějak kolenem 😅

krista
autor
19. lis 2008

Marti Gesslein Future:
http://img.mimishop.cz/superbaby/0/a353392.jpg
http://img.mimishop.cz/superbaby/0/a654543.jpg

Můj šálek čaje to neni, ale ať ti slouží jafi 😵

lukajda
19. lis 2008

Ahoj holky,
já teda sporťák dávám zpět tak, že mačkám oba čudly najednou a sedačku si přidržím předloktím - už to máme s Tádou vymakaný 😀

miselin
19. lis 2008

Och Kristo dííííííky to je super spôsob dvíhania a vživote by ma teda nenapadol takže ešte raz dík. A Kristulke nájdeš zúbky hneď vtedy keď ich prestaneš hladať 😀 😀 A asi jej už naozaj pôjdu lebo Domči keď išli prvé dva tak mala trochu teplotu asi 38,5 a kašlala tak som išla k doktorke a prišli sme na to, že to kašlanie len napodobňuje lebo ja som bola vtedy chorá, no a potom dostala asi o dva dni nádchu a o ďalšie dva dni nám už cinkala lyžička 😀 No a keď jej išli tie ďalšie tak bola strašne urevaná a tiež som ju asi týždeň celé dni vláčila na rukách a v noci som k nej vstávala asi 30 krát a to nepreháňam no a potom ma napadlo jej prejsť prstom po diasnách a boli tam dva zúbky, takže ja si myslím, že už zachvilku tam zúbky budú 😀 😀 😀 držím palčeky 😀 Inak stretla som susedu a jej malý má asi rok aj dva mesiace a si predstav, že má 15 zúbkov no skoro som odpadla keď sa na mňa zaškeril 😀 😀 😀 Taký bol zlatý 😀 😀 Ešte som nevidela také malé bábo čo má tak veľa zúbkov 😀 A ako bolo na dovolenke? Kristulka poslúchala aspoň čiastočne?

miselin
19. lis 2008

Ešte ma napadlo, že pri druhých zúbkoch ju dosť bolelo bruško, ani ju nepreháňalo, ale strašne prdkala a plakala pri tom ako keď mala koliku, lebo ja som si už myslela, že sa nám zase vrátila ale našťastie nie klop klop 😝 Ale byť tebou ak ešte kojíš tak by som moc zúbky nechcela lebo keď vidím čo robí Domča s cumlom na fľaši tak ľutujem všetky mamičky čo koja 😒

martina.zikmundova
19. lis 2008

Ahojík,
Kristo: díky za odkazy, vypadá zajímavě, jsem si dlouho říkala, co to může být za kočárky, když jsem je viděla na ulici 🙂

Miselin: je fakt, že se zoubkama kojit je za trest. jsem ráda, že už jsem ho odstavila, protože jich má 16 a občas se nechtěně zakousnul a to byla bolest!

prosím vás, co to máte za zajímavé zvedání zádíček u sportáku? u toho mýho se jen tahem dá nahoru a je to. dolů se zvedne vzadu páčka a polohuje se to až do lehu.

miselin
19. lis 2008

Martina ty máš tuším Moon T, že? Tam sa sklápa vzadu ale u S je to divné, lebo tam musíš stlačiť tie šedé cuplíky čo sa stláčajú aj keď šporťák vyberáš no a keď ich držíš oboma rukami a stláčaš tak pri tom musíš nejako svojpomocne ťahať šporťák hore a je to dosť namáhavé hlavne ak je dieťa ťahšie ale ten spôsob čo popísala Krista je super takže už mi to problém nerobí 😀

martina.zikmundova
19. lis 2008

si to právě Miselin vůbec neumím představit, musím se na to někde mrknout a hlavně nechápu, proč je to tak složitý když T to maj lehký. 🙂

krista
autor
20. lis 2008

Miselin tak to je něco s Domčou že taky kašlala, to je ale vyčůránek 😀 No já pořád čučim Kristý do pusiny a pořád nic, ale chci ty zoubky objevit první 😅 protože kdykoliv jedeme k mojí mámě tak chce malý cpát do pusy lžičky a hledat a já fakt chci tohle privilegium si nechat pro sebe nebo pro manžela 😔 😵 Sousedka má pěkně zubatý dítko 😀 Taky jsem si tuhle vzpomněla, že jsi říkala, že Domča moc nechce papkat, to už je lepší? Já mám s Kristý co se týče jídla hrozný problémy ☹ Ona vůbec nechce kaši na noc, na oběd sní pořád sotva půl skleničky a to přikrmuju už dva a půl měsíce, jsem z ní hotová, zítra jdu zase koupit kaši s jinou příchutí a budu zkoušet dál ☹
A jak jsi zmínila kojení, tak to je fakt problém, je to hroznej závislák a právě že by pošla hlady než si vzít něco jinýho, prostě si to prso vyřve, já přijít o mlíko, tak ona bude hlady nebo co 😒

Marti tak to taky nechápu proč to neudělali na Skový řadě jako na Téčkový, ale tam taky hraje roli to, že ty nemáš sporťák jako sklopnou židli a máš tam vložnou tašku 😉 No je to sranda s tím sporťákem, mě už malá v kočárku skoro nespí tak to ale nemusim moc řešit 🙂

miselin
20. lis 2008

Kristo mne malá tie kašičky doslova hltala a potom razom utlo a už do nej asi mesiac nedostanem ani lyžičku a to si nerob hlavu, že spapá len polku pohárika, mne Domča napríklad včera zjedla 150 polievky a dnes iba 40. A to naše papanie sa už zlepšilo len neviem dokedy 😒 Inak som sa rozprávala s jednou maminou a vravela, že ona svoju malú len čisto kojila asi do 14 mesiacov, že jej vôbec nechcela papať žiadne príkrmy, veď v tom mliečku má všetky vitamíny ktoré potrebuje nie. A neskúšala si jej prejsť tak silnejšie prstom po tých diasenkach či tam nieje aspoň nejaký náznak? Lebo nám tie spodné teda vidieť moc nebolo ale nahmatať sa už dali

krista
autor
20. lis 2008

Miselin sahala jsem ji do pusy asi předevčírem, protože jsem jí to potírala tím chladivým gelem a nevim teda, nepřijde mi to že by tam něco bylo, on taky člověk neví jak to má vypadat tak těžko říct 😅
A ty vaříš polívčičky doma? Já kupuju skleničky jak mi nechtěla domácí stravu a právě že to věčně vyhazuju, to je úplně k naštvání 😖 14 měsíců jen kojit to si nedovedu představit, já si bez ní prakticky nemůžu nic vyřídit jak je na tom kojení závislá, nejsvobodnější jsem večer kdy vydřží aspoň 4h v kuse spát 😖 A to když ti sní jen 40 tak jí potom dáš ještě mlíčko?

miselin
20. lis 2008

Ja malej varím a vždy toho navarím viac a dám v pohárikoch aj zamraziť a potom aj tri dni pre ňu nevarím lebo vždy navarím dva druhy a už jej to len striedam. A jej po polievke vždy tak strašne vtrávi, že aj keď jej zje 160 tak si dá tak do hodiny ešte aj mliečko ale keď jej dám banán s jabľčkom tak poto vydrží aj dve hodiny bez mlieka. Inak to kojenie je dosť také obmedzujúce, keby to odsávanie nebolo také pracné tak by to bola celkom dobrá vec 😒 A inak ti to varené vydrží v chladničke aj do druhého dňa. A ja sa tým deťom ani nečudujem, že to moc nechcú papať, lebo je to také hnusné, že ma z toho niekedy až naťahuje hlavne vtedy keď jej varím špenátovú tak to je veľa aj na mňa 😝

miselin
20. lis 2008

Už máme aj ten fusak doma a je veľmi pekný a výborný materiál taký nepremokavý a páči sa mi aj keď som pôvodne chcela červený ale aj tento je pekný https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

krista
autor
20. lis 2008

Miselin tak hoď nějaký receptík ať se inspiruju 😅 😀 a papká ti Domča kousky? 🙂

No fusáček je famózní a slečna majitelka je od pohledu spokojená 😀 😵

martina.zikmundova
20. lis 2008

Kristo: to máš pravdu, to naše polohování mi max. vyhovuje, ta sklopná židle by pro nás nebyla, stále mi v kočárku spinká.

Miselin: pěkný fusáček, ale na Dominičku naozaj obrovský 🙂

když poslouchám ty vaše stížnosti ohledně papkání, tak můžu být ráda, že malej zbaští kdykoliv cokoliv a od té doby, co jsem ho před měsícem odstavila tak spinká i celou noc.

miselin
20. lis 2008

Ja jej tam vždy toho nakydám jedno cez druhé napríklad:
Mrkva, brokolica petržlen, ryža, trošku cestoviny a morčacie alebo kuracie mäsko, to všetko povarím a trošku pomixujem aby tam už boli aj kúsky. Mrkvu dávam vždy lebo jej strašne chutí. Alebo mrkva, petržlen, kúsok zeleru a karfiol. Alebo brokolicu zo zemiakovou kašou: Brokolicu uvaríš do mäkka a zemiaky zvlášť tiež do mäkka a do zemiakov pridáš trošku masla alebo olivový olej a pridáš trošku mliečka a urobíš z toho kašu no a potom to spolu zmiešaš to jej dosť chutí. Ja jej musím dosť variť špenát a brokolicu kôli tomu železu lebo bola anemická tak až zase nieje. Ale popozeraj zloženia čo je na kupovaných a podla toho jej uvar. A keď mi to niekedy nechce jesť tak jej to trošku prisladím a vtedy to spucuje vždy. A polievky robím také hustejšie skoro ako krém lebo tie sa jej lepšie papajú lebo keď je riedka tak jej vyteká

miselin
20. lis 2008

Martina Domču nieje ani z toho šporťáku moc vidieť vyzerám akoby som vozila prázdny kočík 😀 Jej ten fusak bude dobrý až keď bude chodiť za frajerom 😀

krista
autor
20. lis 2008

Jéé Marti tak to je paráda jak krásně spinká a odstavování proběhlo bez problémů jo? 🙂

Miselin teda ty jsi kuchařka 😀 😵 Tak mrkev tu malá přímo nesnáší 😝 😖 S tím kočárkem jsi mě pobavila 😀

Mimochodem už jste viděli někde v ČR kolekci 2009? Letos si dávaji na čas co?

martina.zikmundova
21. lis 2008

Krist: jj, během týdne byl odstavený, já tedy musela hodně odstříkávat, protože jsem ho odstavila ze dne na den, ale jak byl nemocnej, tak to šlo, že ani neměl tolik chut k jídlu.

Miselin: bud ráda, že je taková lehoučká, mně se vždycky nechce tahat se s takovým macíkem 13kilovým 🙂

holky, zkuste i zavařenou červenou řepu, ta je pro děti taky super, má spoustu vitamínů a malej jí miluje. stačí přidat jen trošku do jídla a pomixovat s ostatním, bude to mít krásnou červenou barvu a hezky to osladí.

miselin
21. lis 2008

Martina a to môže aj keď má skoro 7 mesiacov? Lebo znie to dobre 😀 No našťastie bude mať Dominika 13 kíl asi až keď bude mať 4 roky a to ju už dovtedy dúfam prejde, lebo dnes som ju vláčila po byte asi 4 hodiny, lebo slečna mala pochmúrnu náladu a tak som musela skákať ako pískala, takže som KO

martina.zikmundova
21. lis 2008

miselin, já myslím, že to snad může, ne? už je přeci větší a nemůže jí to uškodit. klidně se ale radši zeptej dr., ještě jsem dávala štávu z třešní, třeba tím polít vařené brambory, to byla taky ňaminka.

mně vždycky stačí vynést ho do 4. patra a pak občas ho tahat po bytě, když zrovna má plačtivou náladu a mám úplně zničený záda.

miselin
22. lis 2008

Akurát som sa vrátila z vonku, napadlo u nás asi 10 cm snehu tak som išla otestovať kočík, že ako sa s ním bude jazdiť na neodhrnutom nehu a môžem vám povedať, že mi bolo až do plaču. Predné kolieska som musela až zaaretovať a kočík som musela doslova tlačiť aby vôbec išiel. No som úplne zúfalá. Neviem síce ako sa jazdí po snehu s inými značkami ale poviem vám, že mne je normálne až zle keď si pomyslím, že bude takáto zasnešená zima.
Chcem sa opýtať niekoho kto má Moon S3 kolekciu bez nafukovacích kolies, že ako sa jazdí s tými troma kolieskami po snehu, lebo normálne uvažujem, že si kúpim ešte aj to jedno koliesko, lebo ja neviem ako budem chodiť keď napadne ešte viac snehu ☹

krista
autor
22. lis 2008

Ahojky 🙂

Marti to je dobrej typ, to taky zkusim s tou řepou, myslím, že nějakou tu zavařenou mám a když ne tak si přivezu od mámy 🙂 a šťáva z třešní to zní taky dobře, akorát je to asi hodně sladký co? 😀

Já jsem dneska v noci zažila zase extrém, malá řvala a kroutila se jako had! Teď mi tu taky řvala, ale po hodině chování a hysteráků jsem ztratila nervy a šoupla jsem jí do postýlky ať si kňourá tam, nemůže totiž s největší pravděpodobností zabrat a zvykla si frajerka na chování 😒

Miselin to mě mrzí s tím kočárkem, já zatím ještě nevím, u nás je jen poprašek sněhu, na chodníkách neni nic a máme to tady i celkem upravovaný, ale v neděli jedeme k mojí mámě na chalupu, tam to moc upravený nebude tak to kdyžtak otestuju, jestli budeme brát kočík sebou a řeknu ti, ale obávám se, že velká sláva to nebude 😖