Máte zkušenosti s kočárkem Moon?

krista
21. srp 2007

Ahojky,
jelikož jsem bláznivá do věcí pro miminka, už teď jsme si tak vybrali kočárek, konečně jsme se shodli i s manželem, líbí se nám jak celkový styl, tak barevná kombinace a v neposlední řadě i cena, hlavně z níže zmíněného serveru 😵

Nám se líbí konkrétně typ Moon S4:
http://www.detatko.eu/info/Kocarek-MOON-S4-c-22...
Nejdřív ho teda pořádně zkouknu v obchodě než ho objednám třeba přes net, ale mám takový pocit že už jsem ho viděla 😵

Chtěla jsem se zeptat na Vaše zkušenosti s kočárky Moon, určitě si nechám poradit a pokud budou špatné, budu hledat dál 😉 Díky moc.

miselin
22. lis 2008

Och Kristo mi máme doma od včera poobedia to isté, len na rukách inak piští piští... a mna z toho revu bolí hlava takže ju radšej nosím na rukách, ale našťastie v noci celkom spala, keď k nej vstávam okolo 5 krát tak to považujem za super noc takže aspoň noc bola dobrá 🙂

miselin
22. lis 2008

Baby ako sa vlastne jazdí s golfáčmi po snehu šak tie majú také pidi kolieska takže s nimi sa musí tiež zle jazdiť nie? Ja som asi moc rozhíčkaná keď mi všetko vadí 😒

krista
autor
22. lis 2008

Miselin představ si, že Kristý začla kašlat!!! Hned mě napadlo, jestli se neopičí po Domče jak jsi tu nedávno psala, že kuckala když jí lezly ty zuby... ale nevím, koupily jsme hned na noc kapky, aby to nebylo tak hrozný, protože strašně brečela a do toho kašlala ... ono jí asi zase bolí bříško, před dvěma dny jsem měla buřtguláš 😢 já fakt nic nesmím 😔 A jinak máte hezký fotečky 😵 Koukala jsem do albíka 🙂

Co se týče ještě koleček, tak my zítra kočárek brát nebudeme, tak ti nepovim, protože musíme přezout a kočík už se k nám nevejde 😖 a kolik prosímtě stojí dokoupit ty kolečka? Myslím, že zhýčkaná nejsi, ale na ježdění sněhem je asi nejlepší čtyřkolka se stejně velkýma nafukovacíma kolama. I když to třeba bude jen o zvyku a u vás moc neupravují ty chodníky? 😖

miselin
23. lis 2008

Kristo ak kucká len sem tam a zo spania nie tak to iba hrá 😀 😀 , lebo keď je človek chorí kašle aj keď spí nie 😉 A možno ju bkolí bruško lebo jej možno fakt idú tie zúbky 😒 Lebo Dominiku vtedy bolelo skoro ako pri kolike, ani ju nejako nepreháňalo skôr ju zase potrápili tie prdíky, ale mi máme všetko akosi naopak 😖 Ale tebe sa bude jazdiť po snehu omnoho lepšie, lebo máš nafukovacie a to predné máš skoro rovnako veľké ako to zadné takže by to malo ísť v pohode 😉 No a u nás na Slovensku sú cestári vždy pripravený už od augusta a potom keď napadne sneh nastane problém, ale dnes je to už celkom poodhŕňané, ale dnes ideme von na sánkach 😀 Šak tu nakydalo tolko snehu hádam aj 15-20 cm za jeden deň, som z toho nejako mimo, lebo bývam na strednom Slovensku a vypadá to jak v niekde v Tatrách 😀 A to koliesko neviem ešte či sa dá vôbec kúpiť, dala som to zistiť tej Denisb čo ju admini moc v láske nemajú 😀 Tak mi v priebehu týždňa dá vedieť tak som sama zvedavá, že či sa to dá kúpiť a hlavne na tú cenu, lebo mne tie predné kolieska vidieť ani nebolo, keď je člapanica tak v pohode ani som nevedela, že je trochu snehu, ale včera mi oblepil všetky kolesá a bola som v zadku 😠

gimulka
23. lis 2008

Ahoj holky, máte některá k moonu autosedačku maxi cosi? Nevíte jestli na ni pasuje nánožník od emitexu? Díky moc Lucka.

martina.zikmundova
23. lis 2008

Ahojík,
tak u nás sněhu moc není, ale už jezdím jen s golfkama, který maj tedy kola větší a v poho jsou i do sněhu, už jsem to testovala i loni. je fakt, že spousta kočárků má děsně maličký kolečka a ty všude zapadají.

Miseli: možná by fakt bylo lepší dokoupit jedno přední kolečko, pak ti to pojede krásně i ve větší vrstvě sněhu. i když je fakt, že pokud je sněhu hodně, jsou nejlepší sáně.

Krist: jj, z tou štávou z třešní to sladký je, ale malej to má rád. a ještě mi napadly meruňky, dají se krásně rozmixovat v jídle nebo použít ze zavařených jen štáva a taky je to ňamozni.

krista
autor
23. lis 2008

Gimulka my máme autosedačku Maxi Cosi CabrioFix Juice 0-13, ale nánožník od Emitexu jsem bohužel nezkoušela, tak nepomůžu 😖

Miselin tak to já se z tý holky picnu, máš pravdu že v noci nekucká, dneska kuckala všeho všudy 3x tak já se na to vyprdnu 😝 a přesně jakoby měla koliku, strašně se kroutí, kdyby si mi to před pár dny nepsala, tak tomu snad nevěřim, je to úplně to samý co jsi popsala!!! K té Denisb já nic nemám 😀 ani jí neznám 😅 to je nějaká známá firma jo? 😀

To je fakt na prd s těma kolečkama, sotva ti kočárek po měsíci opraví tak napadne sníh a jsi zase v háji co 😅

krista
autor
23. lis 2008

Marti určitě vyzkouším, třeba jí tak donutím jíst konečně!!! 🙂 😵

gimulka
24. lis 2008

Ahoj, u nás máme tak 5 cm sněhu a jízda úplně v poho, a kočárek mám S3...

miselin
24. lis 2008

Gimulko ono je to predsa lepšie keď je to predné koleso väčšie ale mne tie malé v snehu nieje ani viedieť 🙂 No nevadí hádam si zvyknem
Kristo tak to už fakt budú asi tie zuby, teraz sa jej prestaň stále dívať do pusy a uvidíš, že za pár dní už budú vonku 😀

krista
autor
24. lis 2008

Miselin a co Domča už je hodnější? 😅

A už jste někdo viděl někde tu kolekci 2009? 😅 jsem na ni dost zvědavá! 🙂

miselin
24. lis 2008

Kristo dneska som už normálne až revala ☹ Dominike zase preplo a zase len plače a plače už plače aj na rukách aj na nohách aj na hlave aj všade 😒 Ja už mám pocit, že ju to snáď nikdy neprejde. Neboli sme dnes ani vonku, lebo tak reve pri obliekaní, že sa až zachádza. Veď niektoré deti nenarevú za celý život toľko čo naša Domča za 7 mesiacov.Ja už normálne nevládzem. Pripadám si totálne neschopná, že sa neviem ani o jedno malé dieťa postarať ☹
Inak to koliesko mi tá denisb asi nepovie, lebo už je stopnutá takže asi tak 😀
A ja som tiež ešte nikde nevidela novú kolekciu šak minulý rok o tomto čase už bežala 😒

denisab32
25. lis 2008

Miselin, to koliesko Vám zisťujem, ale nemal by to byť problém...

Nánožník Emitex v pohode pasuje aj na Maxi Cosi

gimulka
25. lis 2008

Desinab díky objednám ho....

krista
autor
25. lis 2008

Miselin to je hrůza, zrovna jsem se chtěla zeptat jak jsi na tom s Domčou... no já ti povim že v tom nejsi sama, včera jsme do 00h měli návštěvu, ve 23:50 se malá vzbudila, nakojila jsem jí a dala spát, za 10min. byla vzhůru a řvala, řvala, řvala do 2h, pak když nepomáhalo chování nic, tak mi ruply nervy a vzala jsem ji do obýváku, aby se manžel vyspal ať si hraje když nechce spát, k mému překvapení si opravdu hrála, no a ve 3h jsme šli spát ale ještě několikrát se do rána stejně vzbudila 🙄 Bolí mě hlava, jsem nevyspala a naštvaná z toho všeho. Přišlo mi že má příšernou koliku, protože pořád tlačila, kroutila se, no sázím na to, co jsi mi řekla ty, že Domča kdysi taky vypadala jako při kolice, ale nevím, nic jsem nesežrala ☹ A mluvila si o Domče s Dr.? Já už to Dr. neříkám, nikdo mi to nevěří 😔

Zajímá mě kolik to kolečko stojí, ale jsem teda zvědavá zda se něco dozvíš nebo ne 😅

miselin
25. lis 2008

Kristi dnes bola malá celkom dobrá, ale zase nechce moc jesť zjedla iba trošku polievky a potom už len mlieko, ani banán mi už asi 3 dni nechce a to sa ide s ním pomaly zadusiť čo jej tak chutí, no uvidím sama som zvedavá kedy jej to zase prejde. A ja už to doktorke tiež nehovorím, lebo vždy povie, že nevyzerá, že by jej niečo bolo, že jej to obdobie prejde a musíme mať len pevné nervy lebo niektoré deti sú také. A vieš, že Domča má tiež niekedy také stavy, že sa v noci zobudí a hodinu pohrá a potom zaspí no divné, ale pokiaľ je zhasnuté tak plače ale keď zasvietim tak vykrikuje bľaboce a potom zaspí 😖 No máme to ťažké, ale toto pochopí iba ten kto má alebo mal takéto dieťa, lebo také maminy čo majú dobré deti a hovorím im aká je Domča zlá tak sa len usmievajú a hovoria, že šak deti plačú a tak sa pri tom usmievajú akoby som sa o ňu nevedela postarať, takže asi tak 😝

krista
autor
26. lis 2008

Miselin já tě naprosto chápu, v mým okolí je málokdo kdo by mě pochopil, to je pořád, vždyť děti brečí... no jo, co naděláme, já pořád říkám, že Kristý nám to vynahradí až bude velká a dospělá, třeba nebude dělat kraviny co pak dělaji jiný puberťáci, i když tomu nevěřim 😅 ale ráda bych 🙂

Jinak jsem dneska najela na novej systém 😝

Takže noc byla podle mě skvělá!!! Rozhodně lepší než noc předtím, vzbudila se prvně asi ve 22:45, to stačil dudlík a otočit na bok (byla na bříšku a to nemá ráda, jenže je líná otočit se sama, radši řve a čeká na mě 😝) pak se vzbudila v 1:20 (i to už bylo lepší, jindy se budí kolem 00h) tak jsem utěšovala, dávala dudlík ap. v 1:55 zhruba usnula a pak se probudila až ve 4h 😵 to už jsem jí dala najíst, i já jsem uznala, že to je fakt tvrdý a pak se probudila až v 7h, takže podle mě prostě výborný!!!! Jen uvidíme co dnes, aby to třeba nebylo dneska horší... no a teď se plácá v postýlce, vypadalo to že bude spát tak jsem ji tam dala, 10min. klid a už řve, ale půjdu tam až za chvilku, chci aby se naučila usínat i přes ten den, otázka je jestli se to povede 😔

Jak spí tobě Domča v noci? 🙂
A ještě máte sníh? Tady už nic neni, takže dneska jdeme kočárkovat 🙂

miselin
26. lis 2008

Kristo ja sa dnes tiež vytešujem lebo u nás bola tiež noc výborná vstávala som k nej asi 5 krát takže to je u nás uspech keď jej išli zuby tak som k nej vstávala od 15 až do 30 krát takže katastrofa. Ja ju už cez deň dávam spať až keď vidím , že je moc unavená lebo inak by vrešťala aj pol hodinu a ešte by ďalšiu pol hodinu bola urazená, že som si ju bez jej dovolenia dovolila dať do postielky 😖 Ale keď je moc unavená tak musí aj poplakať tak zo päť minút aby zaspala. No a večer sa mi naučila tak, že ju musím ešte asi 10 minút držať na rukách a túliť sa k nej lebo inak plače keď ju tam položím bez túlenia. Ale to som rada že sa konečne túli, lebo už som z toho bola na prášky keď sa mi nechcela dať ani vybozkávať. Ja som ju musela bozkávať a pučiť iba keď mi náhodou zaspala na rukách , lebo keď som ju vystískala len tak keď bola hore, tak potom sa vždy nahnevala 😀 No a snech už pomaly ale isto schádza tak sa vytešujem , dnes mi všetko vychádza ešte keby som vyhrala to Lotto tak už ma asi od šťastia aj porazí 😀 😀 Inak keď je ten sneh už trošku vychodený tak sa už lepšie chodí s tým kočíkom. No a dnes bola u mňa segrenka a ona má ten traktorový kočík z Poľska, no kým sa s ním naložila do výťahu tak to trvalo asi 5 minút a u nás mi zabral celú chodbu no a po snehu sa jej tiež chodilo zle lebo je hrozne ťažký. A ona má aj malú dosť ťažkú( má 10 mesiacov a skoro 12 kíl) a som jej pomáhala kočík naložiť do autobusu a samozrejme naučená z môjho ho chytať len do jednej ruky tak som chytila aj ten jej a skoro som dostala pruh a ešte som jej aj malú skoro vykydala no ten kočík mala cez 30 kíl takže mám dosť silný zážitok 😖 No a Domča sa dnes konečne začala pretáčať normálne jej to ide akoby už mala aspoň 2 mesiace praxe 😀

miselin
27. lis 2008

Kristo dnes v noci som k malej vstávala iba dva krát ani si nepamätám či sa mi to niekedy aj stalo, ale mám teda veľkú obavu lebo aj včera bola dobrá takže to už je príliš 😒 Takže si myslím, že to je len ďalšie ticho pred búrkou 😖
Inak malej sa v šporťáku veľmi páči, už ani neplakáva keď je v ňom otočená do sveta, lebo keď ma vidí tak chce ísť na ruky a preto tam tak plače no a keď ma nevidí tak je tam ticho a vždy si tam pospí skoro hodinu vždy keď ideme von takže super 😀

martina.zikmundova
27. lis 2008

ahojík,
vzpomínám si, že kolem toho půl roka malýho jsem vstávala snad 10x za noc, pořád se budil pláčem, naštěstí to asi fakt bylo jen věkem, protože ted už je to pohodka. od tý doby, co jsem ho odstavila se budí tak 2x za noc a to ho jen pokaždý pohladím, dám mu dudlíka a spinká dál. občas se tedy stane, že se probudí a nechce spinkat, tak si ho vezmu do postele k sobě a usne zas jak nemluvně. takže holky, vydržte, vše se zlepší, jen to chce čas!!!

miselin
27. lis 2008

Inak kukala som na kočík bugaboo a to by som len rada vedela ako sa sním chodí po snehu keď má tie predné kolieska úplne miniaturné a to stojí okolo 30000sk takže som na tom s mojimi kolieskami asi trošku lepšie a to mám kočík len za 11500sk

miselin
27. lis 2008
martina.zikmundova
28. lis 2008

Miselin: naprosto s tebou souhlasím, nechápu, kdo takový kočárky vymýšlí, naprosto nepoužitelné, max. tak ve městě v létě 🙂

krista
autor
28. lis 2008

Ahojky 🙂

Dnešní noc docela dobrá, vstávala jsem hodně na dudlík, ale papkala jen ve 3:50 a pak až v 7:15 😵 ještě musím odbourat to papkání v cca 4h 😅

Co se týče kočárků tak ten Bugaboo se mi fakt nelíbí, neni to můj styl, nelíbí se mi korba ani ty tmavý kolečka a už vůbec ne cena 😅

Miselin ten ségřin kočárek to musí být mazec, nechtěla bych takovej těžkej, hodně jsem na tu váhu koukala když jsem vybírala Moona. Koukám že Domča je fakt osobnost, no nemáš to jednoduchý 😔 Holky nenadýmaly vaše děti příkrmy? Malá má pořád strašnou koliku, je to určitě kolika nebo zácpa, já nevím, ale prostě tlačí a řve, kroutí se a takhle už to trvá zase pár dní... mou stravou to neni 😔

Miselin a sehnala jsi na sporťák ten pultík?

miselin
29. lis 2008

Kristo u nás je normálne, že tri dni kľud ale to asi preto, lebo dnes ideme s mužom na večeru takže naši budú strážiť. No a ona sa potvorka isto len šetrila na dnešný deň 😀 😀 inak Krieti aj malá má akési problémi zase s bruškom ale ona má skôr zapchu ale neviem prečo šak väčšinou papá to isté takže ja už neviem 😒 A na ten pultík som už akosi aj zabudla 😒 To ma zase chytí až na leto 😉

krista
autor
30. lis 2008

Miselin my jdeme na véču 4.12., máme s manžou výročí a hlídat nám bude známá co by chtěla taky miminko, myslim si, že si to pak rychle rozmyslí 😝 Nejhorší je, že máme rezervaci na 20:30 a malá poslední dobou chodí spát později 😖 to jako nevim co budeme dělat 😲

A dnešní noc mě příšerně vytrestala teda ☹

Jinak se mi dneska zdálo že jsem měla na náš kočárek dvě kolečka, tak jsem si to mohla střídat a byla jsem z toho že mám najednou čtyřkolku strašně nadšená 😀 Nevim co se mi to zdá, ale to bylo asi tím že jsem dohromady toho moc nenaspala 😅 takže vyčerpanost 😝

A taky mi přijde že má Kristý zácpu teď, protože už nekajdila pár dní, jsem z toho nešťastná, jíme pořád to samý, chjo ☹ a to ještě jak je teď o víkendu doma MM tak do ní toho narval 2x tolik co se povede vždycky mě, to jsem nechápala 😲 takže nějak ven to bude muset ☹

Tak si užijte dnešní večeři, ať je Domča hodná 😵

miselin
1. pro 2008

Kristo moja Domča je posledné 4 alebo 5 dní taká dobrá, že už mi to až vŕta v hlave, že asi chystá na nás niečo veľké keď je taký kľud 😀 Dnes som k nej zase vstávala len 3 krát a to som ju 2 krát len pretáčala na bruško, papala až o 3:50 čo sa jej podarilo prvý krát ale nepraj si počuť tie vresky kým som jej urobila mlieko 😀 A včera som tak rozmýšlala čo je vlastne vo veci a ja som jej v pondelok kúpila čaj od Hami Pre celkovú pohodu a vlastne tušim od stredy je ako vymenená takže neviem či to náhodou nebude aj tým čajom, lebo takto dlho po sebe ešte teda dobrá nebola a keď k tomu pripočítam , že ešte aj dobre spí tak buď niečo chystá alebo je to fakt tým čajom, alebo žeby zázrak 😲

krista
autor
1. pro 2008

Miselin tak pro ten čaj poběžim 😅 Prosímtě a to je bylinkový nebo ovocný? Ona mi teda nepije žádný čaje, tak já to do ní stejně nedostanu, ale je tak zkusit bych to mohla 😅
Teď už mi od 9ti hodin chrápe 😅 asi bude dneska spát jen jednou 😲 A zjistila jsem proč mi malá tak vyřvává, má příšernou zácpu, ale fakt hroznou 😖 a nejlepší je, že ani nevím z čeho, to je furt něco 😝

Jinak jsem dneska potkala Moon Ocean 4S zelený a miminko v něm si pěkně vyřvávalo 😀

miselin
1. pro 2008

Kristo on je bylinkový ale je aj osladený a Domči strašne chutí, fakt je veľmi dobrý. A my sme mali tiež minulý týždeň zapchu tak som jej kúpila slivkovú šťavu od hippu a sa to zlepšilo, ale tá jej teda moc nechutila 😝 Ale tiež papáme to isté dokola a tiež neviem z čoho to bolo. A tie kočíky sú ako zakliate, že 😀

miselin
1. pro 2008

Kristo ale dneska zase trošku umrnkaná ale len taká trochu nervózna ale to bude asi tým, že sa tu strašne prudko zmenilo počasie, v piatok boli 2 stupne a dnes je 13 stupňov a ona je vždy umrnkaná keď sú takéto odchylky. Ale to skôr piští aby som bola furt pri nej nacapená, šak som ju dnes musela tak krmiť, že som ju musela mať na kolenách takže celá obývačka je špinavá a to sme v sobotu tepovali 😖