Máte zkušenosti s kočárkem Moon?

krista
21. srp 2007

Ahojky,
jelikož jsem bláznivá do věcí pro miminka, už teď jsme si tak vybrali kočárek, konečně jsme se shodli i s manželem, líbí se nám jak celkový styl, tak barevná kombinace a v neposlední řadě i cena, hlavně z níže zmíněného serveru 😵

Nám se líbí konkrétně typ Moon S4:
http://www.detatko.eu/info/Kocarek-MOON-S4-c-22...
Nejdřív ho teda pořádně zkouknu v obchodě než ho objednám třeba přes net, ale mám takový pocit že už jsem ho viděla 😵

Chtěla jsem se zeptat na Vaše zkušenosti s kočárky Moon, určitě si nechám poradit a pokud budou špatné, budu hledat dál 😉 Díky moc.

navi
6. únor 2008

My máme ty okna měsíc, musela sem na tři dny k našim, byl to šílený binec, kdyby jen prach 😨 Nám zas chybí nábytek do koupelny a už dost akutně by byla potřeba sedačka, ta stará potvora nám hrozně kazí obyvák, který už je jinak hotový, no a doladit by potřebovalo víc věcí. Jenže teď potřeboval sedačku lukášek(autosedačku 🙂 ) a už mu je opět všechno malý obříkovi, takže zase nákupy .... to je pořád něco, však to znáš 😉

krista
autor
6. únor 2008

Navi no mě ale trefí jestli se budu fakt stěhovat, už to vidím s malým mimčem sotva narozeným a ani nemám pořádně kam, navíc než se se ní naučim ap., ty jo, to je neštěstí 😖

No jo, malý maji přednost, my jsme právě tu rekonstrukci zastavili taky kvůli výbavičce, abychom aspoň něco měli 🙂

yasmin07
6. únor 2008

Krista: 11,5 je to včetně korby, ale mám pocit, že včera ho měli zlevněněj...sedačku jsme koupili maxi cosi cabriofix, ale z bazaru za 2400,- tis.
Navi: taky jsem slyšela, že černá sluníčko odráží...na tý černý se mi líbí to co píšeš, že se prostě hodí ke všemu 😉 Kámoška má zelenooranžovej kočár a v tom prcka v modrým..no, přijde mi to trošku jak z pouti 🙂 Ale to je jen můj názor...

novako
6. únor 2008

Navi: Koukám, že jsme na tom všichni stejně. 😀

navi
6. únor 2008

kris nechci strašit, ale s malinkým miminkem se určitě raděj někam odstěhuj, já teda ani netušila co to obnáší. Myslela sem si, vyhodí starý okna dají nový, pohoda. No a když jsme vyděla tu spoušť po tom... 🙄 Sice jsme všechno schovali pod igelity, ale i tak to byl mazec. Ale třeba to stihnou, než bude malá na svetě, nebo jěště líp- když budeš v porodnici a s nepořádkem si bude muset poradit manža 😉

yasmin na to máme názor podobný, já proto raděj malého oblíkám do neutrálních barviček aby jsme si nerozhodili image 😀 😉 😀 😉 Teda zas až tak moc to nežeru, ale ty barevný kombinace co si psala mi přijdou fakt dost divoký 😝
No máš ještě jednu výhodu, že budeš ke kočárku ladit i ty, ať si oblíkneš cokoli 😀

navi
6. únor 2008

novako jo jo, stejný kočárky, dluhy ..... 😀

danona
6. únor 2008

Maminky a skoromaminky 😉 , dá se někde koupit moon - černý, nová kolekce - trojkolka - jen sporťák??? - všude na stránkách ho vidím v nabídce jen jako komplet s hlubokou korbičkou.. 😕

navi
6. únor 2008

danona tak jsem na to koukala a všude píšou kombinovaný kočárek, tak to asi misí být dohromady. Ta 2007 šla koupit zvlášť a určitě to bylo lepší. Koukala si na golfáče od Moona? Taky vypadají dobře 😉

danona
6. únor 2008

navi, jo ty se mi taky mooc líbí.. 😀 ale mám už doma PP plico, Quinny Buzz, no a přemýšlím, že bych Buzze vyměnila za Moon - potřebuju něco na dovolené na hory, ted taky jedem na víkend lyžovat, mám dilemu který kočár vzít.. 😅 a ten moon se mi fakt moc líbí.. 🙂 proto sháním ten kontakt..

krista
autor
6. únor 2008

Navi jj určitě se odstěhuju pokud to tady budou dělat až tady budu s malou - jako že budou 😠 protože to už by nám museli dát vědět co a jak a zase se nic neděje, měli to dělat loni ale vyprdli se na to, tak já budu muset jít k nějaký kamarádce, já vím co to obnáší, už to měnili hodně známým, bordel, prach ... no netěšim se na to, sotva jsme to tu dodělali a může se pak znova malovat a uklízet, to bude super 😝

Danono taky jsem bohužel neviděla ten sporťák prodávat zvlášť, to trochu nedomysleli 😅

navi
6. únor 2008

kris zkus na to koukat z té lepší stránky, představ si jak ten byt krásně prokoukne s novýma oknama 😉

danona jedině se zkusit zeptat prodejců jestli se dá koupit zvlášť, víc mě nenapadá 😅

hanikan
6. únor 2008

ahojky holky...dneska jsme byly s Lucinkou vyzkoušet toho MOONa T3 a asi se rozloučit. Ale jen jsem se utvrdila v tom, že je to super kočárek...ale neztrácím naději, třeba ho až budeme potřebovat seženeme aspoň mírně jetej a v pořádku.
Lucka se do něho v pohodě vešla i ve svých 3,5 letech, jen nožičky jí trošku čouhaly přes 🙂 ale jezdilo se s ním pěkně a nechala sem si chudákem prodavačkou ukázat skládání a všechno možný...fakt je super.

Jo a k těm sporťákům co nejdou do lehu a jen se naklápějí...já mám teda názor že chci kočárek co do lehu jde...ale jak o tom mluvíte...tak sem si uvědomila...že prďolka když byla menší a neuměla se moc hýbat...tak nejklidněji spala, když měla nožky zvedlý třeba na srolovanou deku nebo polštářek...takže vlastně v poloze, jak jsou dělaný ty nový sporťáčky. 🙂

Kristo neřeš že bude mimi dřív než bydlení dodělaný. My jsme se do miminka pouštěli s tím, že než se narodí bude barák opravenej...ale nakonec jsme měli problémy a z dvojčátek jsme zachránili jen LUcinku...a to ještě se zdravotním postižením....a už má 3,5 roku a barák je pořád napůl rozestavěnej. A nemyslím že by tím dítě trpělo..to spíš já pří úklidu...máme naprášeno všude, když se dělala střecha byl bordel až v posteli apod. Ale i tak jsme docela v pohodě 😉

Koukám že jsem se rozkecala...tak končím a přeju všem dobrou noc!

krista
autor
6. únor 2008

Hani, ta T3 ojetá určitě k sehnání bude, už jsem nějaký viděla, a až to bude u vás aktuální, tak jich bude ještě víc 🙂
To s Lucinkou mě moc mrzí, že se nezachránilo jedno z dvojčátek, to muselo být těžký ☹ S tou rekonstrukcí to nějak zmákneme, zmákli jsme horší věci, jen se na to netěšim, lítat kolem dítěte a ještě uklízet pořád, už takhle se děsim jak to budu zvládat, když je to moje první 🙂

Navi no konečně nám nebude pršet do kuchyně, půjdou dovírat balkonový dveře a nebude vlát záclona i když budou všude zavřený okna 😀 😅

navi
7. únor 2008

hani taky si myslím, že ten kočárek časem určitě senženeš už po někom a aspoň ho budeš mít levněji 😉 Určitě si si prožila hodně těžký chvíle, ale aspoň že máte Lucinku, ta vám to určitě vynahradí 🙂

kris no vidíš 😀 koukám je to na těch panelácích všechno stejný, já si teď užívám, že nám nikde nezatýká a hlavně si malý může hrát na zemi, před tím tam hrozně od těch oken protahovalo.

zuzinka6
7. únor 2008

jůůůů holky tady se to rozjelo, yasmin mi akorát padla do ruky...akorát nevim, kde je babycentrum...v Pardibicích??to je ono??já bych objednala ten červenej 😉 ten je super..

Yasmin a jaký má kolečka na dotyk??neni to takový to drnčící??aby se za mnou na ulici neotáčeli, co je to za kravál... 😕

yasmin07
7. únor 2008

zuzi: v českých budějovicích.... Nezdá se mi, že by kolečka byly nějak ,,drnčící" 😉 Já jsem chtěla kočárek do města a tenhle Moon je prý ideální, nic do terénu, tak jsem ty kolečka až zas tak neřešila 🙂

zuzinka6
7. únor 2008

Yasmin, mě prodavačka řekla, že je do terénu vhodný 😕 tak nevim...

yasmin07
7. únor 2008

Zuzi: já jsem četla, že právě vzhledem k těm kolečkám není moc vhodný do terénu, tam jsou prý lepší nafukovací. Prodavačka mi taky tvrdila, že to je spíš městský kočárek. Do terénu prý jsou lepší ty z roku 2007 😉

krista
autor
7. únor 2008

Ahojky holky,
tak jsem dneska byla v Bejbycentru (v Budějovicích) když jsem nenašla Moony na obvyklém místě, tak jsem se lekla, že je od včera prodali 😀 Pak jsem na něj kápla, no vypadaji naprosto perfektně!! Měly tam všechny barvy a naprosto párádní, zelená krásně zářila, vůbec neni tak vyblitá jako na fotkách 😝 červená taky k sežrání a černá opravdu elegantní 😉 Nová konstrukce má šmrnc, kolečka jsem ošmatala, jsou to ty co jsem si myslela - čili žádný tvrdý plast, taková pologuma jako má Moon S4 z kolekce 2007 přední 😉

Zuzinko a co si představuješ pod pojmem terén? Jsou tam u vás upravovaný chodíky, budete jezdit po lesích? Každej si asi pod pojmem terén představíme něco jiného 🙂

No kočárek mě fakt nadchnul, je parádní 😉

Navi to máš pravdu s tím profukováním, tak aspoň malá přijde do nového, teplejšího 😀 😵

sluninka
7. únor 2008

krista... 😀

krista
autor
7. únor 2008

😝

zuzinka6
7. únor 2008

Kristo no polní cesta a tak...budu lezdit na zahradu a ty nafukovací bych asi píchla...a neni ta červená růžová???je ale náááádhernej...já se bojim, aby nechrastil jako golfky víš??...ale má zase poměrně velký kola, takže to je dobrý ne??
Díky za info

zuzinka6
7. únor 2008

já bych chtěla tu trojkolku, těch malejch koleček vepředu bych se bála, že je na poli ztatim

pipi1211
7. únor 2008

viete mi nieco poradit o tomto kociku? pre a proti? 🙂 http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=2507540

ina.b
8. únor 2008

Ahojte všichni. Koukám, že se stále řeší kočárek Moon. Máme MOON T3 (zatím jej používáme 3,5 měsíce), tak bych Vám k němu mohla něco napsat.
V základní výbavě při koupi je:
- Sportovní trojkolka, která má pásy na připoutání dítěte (přes ramínka a okolo pasu). Má polohovací opěrku zad - od vodorovného ležení až po sezení (ale né přesně 90°, je mírně zakloněný sed). Také polohování nožiček.
Lze otočit i ve směru jízdy (mimi zády k mamince nebo čelem k mamince).
- Korbička, která je vyztužená, aby držela tvar vaničky. Měří přibližně 78 x 32 cm (měřeno ze vnitř korby). Jsou na ní připevněná ucha k přenášení.
- Stříška kočárku se dá různě polohovat. Je rozdělená na 2 části a sepnutá zipem. Dá se tedy jedna část sundat, tím se stříška zmenší a bude vzdušnější (vhodné v létě). Na stříšce je okénko, které se dá zakrýt, aby nepražilo do kočárku sluníčko. Také stříška obsahuje kšilt, který se také dá schovat do vnitř stříšky, tak že nemusí být vidět. Na stříšce jsou reflexní proužky, kvůli lepší viditelnosti kočárku při přecházení silnice atd.
- Nákupní košík - když použiju bezpečnostní tyčku, která má zabránit složení kočárku, (přicvakne se právě na nosník košíku), tak se do košíku špatně dostanu se širším nákupem (balík plen atd.). Proto pojistku moc nevyužívám. Kočárek se nám zatím samovolně nesložil 😀
- Kola. Jsou nafukovací. Otočné kolo je o ždibíček menší, lze zaaretovat, aby se neotáčelo (vhodné v autobuse). Už jsme také jednou píchli o štěrk. Ale zalepili jsme duši a kočárek jezdí dál.
- Rukojeť je vytahovací do několika úrovní. I když je kočárek menší, může jej vozit 2 metrový člověk 😉
- Nánožník (pytel, který se používá na schování nožiček dítěte ve sporťáčku bez korby.
- Spací pytel = skládá se z vložky do kočárku a vrchního pláště kočárku (to se sepne dohromady zipem). Vložka se dá používat i samostatně a vrchní plášť lze sepnout (také zipem) s korbou kočárku.

U kočárku není pláštěnka, ta se musí dokoupit zvlášť (Asi 500 Kč). Tašku na rukojeť na tento typ kočárku jsem nesehnala, asi se nevyrábí.
Jinak kočárek se nedá houpat - je docela tuhý. Také do kopce či s kopce (pokud je cesta trošku nakloněná do stran) se špatně řídí jednou rukou.
Vratký nijak zvlášt není. Je celkem stabilní. Akorát v MHD se musí zaaretovat samostatné kolo, aby se kočárek netočil. Váží přibližně 14-15 kg (nepatří mezi nejtěžší).

Tak snad jsem vyčerpala toto téma, nic jiného mě zatím nenapadá, co by se ještě týkalo tohoto kočárku.
Snad jen, že jsem ten náš modrej v našem okrese ještě nepotkala (což mě těší 🙂 ).
Snad jsem tímto někomu pomohla. Za případné gramatické chyby se předem omlouvám 😕 😅

krista
autor
8. únor 2008

Zuzinko hm, tak v tom poli bohužel nevim, sama mám nafukovací tak já ti s tímhle neporadim 😅 a kdy ho chceš kupovat? To už aby si se rozhodla viď 😉 Ty kola jsou velký to jo, ale když nemám zkušenost s jiným kočárkem tak fakt nevim, jestli by to na to pole šlo nebo nešlo, třeba by to tam bylo ještě lepší protože gumový bys mohla píchnout a takhle to nepíchneš 😉

Pipi ty golfky jsem včera viděla, ale to je celý 😀

Ino hezký popis, teď si mě trošku vyděsila s tím píchnutím 😅 A vy jste to reklamovali nebo to prostě sami opravili?

ina.b
8. únor 2008

Ahoj Kristo. My jsme si to sami zalepili, protože bychom asi s reklamací neuspěli. Jela jsem s ním okolo garáží a tam byl štěrk, pak jsem vytáhla ten zaraženej malinkatej kousíček štěrku z gumy a už to syčelo 😅 😝 (ale byl pěkně ostrej kamínek, takovej hodně špičatej plochej jehlan

krista
autor
8. únor 2008

Ino tak když se to zmáklo zalepit u vás tak snad se to zmákne i u nás kdyby byl nějakej problém 😅
Toho se trošku děsim, kdyby se muselo něco reklamovat, jak ho mám přes net, ale kdybych ho neměla přes net tak za něj ještě pořád touhle dobou dám min. o 2,5tis. víc a to už je výprodej 😖

krista
autor
8. únor 2008

Ino a co nějaký fotečky kočíku? 😵

ina.b
8. únor 2008

My ho taky kupovali přes internet. Lepí se to jako kolo na bicyklu 😀