Máte zkušenosti s kočárkem Moon?

krista
21. srp 2007

Ahojky,
jelikož jsem bláznivá do věcí pro miminka, už teď jsme si tak vybrali kočárek, konečně jsme se shodli i s manželem, líbí se nám jak celkový styl, tak barevná kombinace a v neposlední řadě i cena, hlavně z níže zmíněného serveru 😵

Nám se líbí konkrétně typ Moon S4:
http://www.detatko.eu/info/Kocarek-MOON-S4-c-22...
Nejdřív ho teda pořádně zkouknu v obchodě než ho objednám třeba přes net, ale mám takový pocit že už jsem ho viděla 😵

Chtěla jsem se zeptat na Vaše zkušenosti s kočárky Moon, určitě si nechám poradit a pokud budou špatné, budu hledat dál 😉 Díky moc.

miselin
26. srp 2009

Kristo malá dostala bakteriálny zápal obličiek(ledvin alebo ako to je po česky 😅 ) a dostala to z toho, že sme boli na kúpalisku tak z tej vody, ono tam každý vyští a bohvie čo ešte no a takto to dopadlo, že malé deti by vôbec nemali chodiť na kúpaliská, lebo tam môžu nachytať takéto svinstvá a hlavne dievčatká ☹

Tak dúfam, že sa malému v brušku moc dlho chcieť byť nebude. Ja som už tiež bola z toho chorá, lebo som už rodiť chcela a malej sa von nechcelo, tak som jej raz poriadne nadala nech už ide láskavo von a napila som sa riadne tonicu a v noci som už aj letela do pôrodnice 😀

wwcko
28. srp 2009

miselin tak to ma mrzi s tym zapalom. A s tymi kupaliskami je to vseliake.... Ja som sa napr tento rok niekde radsej nekupala, Ani v bezene ani na jazere nikde. Presne koli tomu co sa stalo tvojej malej..... Viem ze vela bab sa kupe noermalne, ale ja som mala nejkay blok v tomto.... 😒 Ta prejem nech ste skoro vylieceny 🙂

Krista, no sama som zvedava ako to bude mat my 🙂 Ale rada by som vyuzila aj ten sportak, nakolko sa mi viac paci ako hlboka verzia 😀

lila75
28. srp 2009

mne sa tiez Moon velmi paci, no chcela by som si ho prezriet aj nazivo. Neviete mi poradit, kde v TN kraji alebo v BA je mozne ho vidiet v nejakej predajni? Budem vam vdacna za kazdy typ. Lebo zatial som ho nasla iba na internete. A este mam otazku, ci sa da sportova cast otacat v smere i proti smeru jazdy?

krista
autor
28. srp 2009

Lila tak já ti z obchody bohužel neporadím, ale ta sportovní část se dá otočit ve směru i proti směru jízdy - je to výhoda 😵

A nevíte někdo kam se poděl ten Moon Smile? Takovej krásnej kočár a vůbec už se neprodává 😲 😕

Wwcko uvidíš že aj malé sa bude páčiť 😀 😵

miselin
28. srp 2009

WWcko ďakujeme 😉

Lila čo viem keď som ho ja zháňala tak ho mali v Dubnici v Lida kočíkoch a ja som ho kupovala v Púchove, to ale priamo v TN neviem 😒

Kristo to by som aj ja rada vedieť kam sa podel, lebo ten sa mi veľmi páčil a teraz ho nikde nemajú a to som bola zvedavá koľko bude asi tak stáť 😒

krista
autor
29. srp 2009

Miselin tak cenu jsem viděla, tuším že stál do 10ti tis. Kč, takže srovnatelně s Pongem nebo Pingem 🙂 spíš jsem se těšila že ho uvidím na živo, ta konstrukce vypadala famózně, ale asi tam bylo něco špatně a stáhli ho 😅

wwcko
29. srp 2009

Tak ja som nasla len tento jeden http://www.pampyshop.com/detail.php?zbozi=853185 A citala som par stranok dozadu a mne by sa tiez viec pacil keby mal iba jedno v predu. Inak ja som ho pred tym nevidela. Ked som hladala kocikzy, tak mi to ziadny Moon Smiele nenaslo. Ale je velmi pekny, ta konstrukcia je super 🙂

krista
autor
29. srp 2009

Wwcko jéé ty jsi dobrá že jsi ho našla, já už nikdy neviděla, snad tak půl roku už je stažený všude 😲 že by byl teda všude prodaný 😕 je fakt, že to byl fešák, ale pochybuju že by ho nevyráběli dál kdyby byl o něj takový zájem a s tím jedním kolečkem vepředu to vidím naprosto stejně, taky bych radši právě to jedno a když to vyšlo jako novinka, tak jsem si myslela, že někde najdu i tu trojkolku, ale smůla, trojkolku letos udělali jen Ping 😖 Jinak mě se strašně líbí ta zaoblená kontrukce kolem košíku, fakt vypadá parádně!! 🙂

krista
autor
29. srp 2009

Ale teď koukám na tu cenu, fuj 😝

wwcko
29. srp 2009

krista to je jediny obchod kde ho maju, no aspon viac mi to nenaslo.... 😒 Inak to zaoblene je upne super, skoda toho kolieska, sa mi iac paci ako ta moja 3S .... A je sradna ze neviem ani najst original stranku moonu....

krista
autor
29. srp 2009

Wwcko tak jejich originální stránky jsem taky nikdy nenašla, ono to spadá pod Babywelt, ale třeba na babywelt.cz jsem taky Moona nikdy nenašla 😝 tak já jsem z toho jelen, někdo ti řekne že je to kočárek z Německa, někdo z Číny, někdo tvrdí i že z Polska, tak se v tom vyznej 😲

krista
autor
29. srp 2009

Jo jinak tohle by teda měly asi být oficiální stránky, ale nevím jestli tam Moona mají, ještě jsem to neprojížděla, možná kdysi dávno 😀
http://www.babywelt.de/

krista
autor
29. srp 2009

Tak je tam maji ale odkáže to vždycky na jiný stránky, takže divnej přístup a maji tam i Moon Buggy Fit fialovýho 😅 to jsem ještě neviděla, ale ukáže to že stránka už neexistuje či co, tak ani nemůžu hodit foto 😉

krista
autor
29. srp 2009

Ha už jsem našla toho Moona Buggy, je to limitovaná edice 🙂
http://picture.yatego.com/images/47307f134c65f5...

wwcko
29. srp 2009

Inak som si vsimla, ze moony robia iba v takych zakladnych farbach, do takychto sa moc nepustaju.... 🙂 Aj ked ja moc na fialovu nie som, tak tako mi nevadi... 🙂

Tak moon je zahadny kocik... 😉

krista
autor
29. srp 2009

Já bych teda zrovna ty fialový golfky taky nekoupila 😅 moc nemusím růžový ani fialový kočárky, přijde mi to už trochu moc 😅 nehledě na to, že jsme kupovali golfáče už s tím že jsem byla těhotná a počítalo se, že můžeme mít kluka 🙂 no nakonec mám černý Babypoint Mark a do toho jsem si nechala ušít barevnou vložku 🙂
http://img.mimibazar.cz/foto/6/090426/01/f19163...
http://img.mimibazar.cz/foto/6/090426/01/f19163...
http://img.mimibazar.cz/foto/6/090426/01/f19163...

wwcko
29. srp 2009

Ty jo, to si super vymyslela 😉 uplne inak vyzeraju tie golfky 🙂 pekne to ozivilo 🙂
My ked sme kupovali kocik sme nevedeli co cakame a aj keby sme vedeli tak asi kpime zeleny. Cierny uz vtedy nebol a ten ruzovy mi moc nesedel. Inak aj som sa nevedela rozhodnut medzi Moonom a http://www.anjelik.okshop.eu/rodeo-p-1357.html ale Moon nakoniec vyhral 🙂

krista
autor
29. srp 2009

Jé ten je taky krásnej ten Rodeo a v čem tě víc oslovil Moon? 🙂

wwcko
29. srp 2009

To uz boli take detaily potom. Napr. na tom Rodeu sa na hlbokej casti nedalo dostat ko kosika, lebo je strasne vysoko a take malickosti to uz boli.... Inak oba maju celo naklapaciu sportovu cast, ale rodeo malo tusim kratsiu striesku a tak sa nam zdalo, ze ten moon potom viac chrani to babo , ze tam nebude az tak fukat.... A take malickosti to uz boli... 🙂

wwcko
29. srp 2009

A nebol k tomu nanoznik, tak tam by boli dalsie peniaze naviac...

krista
autor
29. srp 2009

Zrovna koukám na ten košík, on je sice hezky hluboký, ale ten přístup s větší věcí musí být opravdu na prd 😝
Delší stříška je vždycky fajn, jak proti větru, tak proti sluníčku 🙂 to neni nikdy na škodu 🙂 tak super, že jsi se přidala do party Moon 😀 hlavně aby si s ním vážně byla spokojená až bude v provozu 😵

wwcko
29. srp 2009

Ten kosik je super velky a v sportovej casti je aj do neho super pristup, ale ked tam mas korbicku tak sa tam nedostanes. Musela by si tam davat veci pojednom, no a ked bude sneh a clapkanica, tak mas cele potraviny spinave... 😖 Tak uz sme museli pozerat na taketo detaily, ale vseho vsudy su to dolezite veci 😉

krista
autor
29. srp 2009

No to jo, já jsem ráda i za velikost košíku u Moona, protože jak mám teď golfky tak tam se mi taky prd vejde, jako ten běžnej nákup jo, ale když je potřeba něco většího, tak smůla, nosím to různě rozvěšený na řidítkách 🙂

Akorát je blbej přístup do košíku když jsou dole daný ty tyče nebo jak bych to popsala, ale daji se odepnout 🙂 😉

elissa2009
29. srp 2009

caute baby, pridavam sa k moonu. Dnes som na nete videla MOON TROLLEY. Neviete nieco o nom? Viete mi poradit nejaky rozdile medzi MOON S3 a MOON PING?

elissa2009
29. srp 2009

a este sa dost obavam, ze sa do vanicky dietatko v zime nezmesti. Termin mam teraz v septembri, tak co myslite?
Nad kocikom HAUCK APOLLO ste nerozmyslali? Aj ten je nemecky a cenovo rovnaky ako moon?

krista
autor
29. srp 2009

Elissa mezi Moon S3 a Moon Ping bude podle mě akorát zásadní rozdíl ve vzhledu, jinak je to právě nový typ a my tu většina máme ty staré typy, takže ke starému ti povíme co budeš chtít, s tím novým (Ping) je to horší 😅

O tom Hauck Apollo slyším teď prvně, dívala jsem se jak vypadá a je moc hezký. Co se týče toho jak tam schováš mimi v zimě, tak já budu mít mimi prakticky stejně jako ty, ale vůbec se nebojím, nevím jak ty nové korbičky, ale staré mají rozměr vnitřní 77cm což je podle mě dobré... jsou i kočárky s menšíma korbičkama, pokud neočekáváte obříka (my ne) tak bych se vážně nebála 😉

elissa2009
30. srp 2009

No prve mimco malo 4 kg, tak preto sa dost obavam. ani nie dlzky, ale sirka korbicky je len 32. A este mam si kupit troj alebo štvorkolku?

krista
autor
30. srp 2009

Elissa někdo na trojkolky nadává, jiný je pochválí.
Co je třeba vzít v potaz, že ta trojkolka má všechna kola stejně velká, takže sněhem s ní asi pravděpodobně líp projedeš než s těma pidikolečkama u čtyřkolky (to ale mluvím o staré kolekci, nová má tuším ta kolečka všechna malá - Pong i Ping). Pak ti někdo řekne že trojkolkám nevěří kvůli stabilitě, já osobně jsem zkoušela (starou kolekci) v obchodě kdy vedle sebe měli čtyřkolku (kterou jsme s manželem od začátku strašně chtěli, rezolutně jsme odmítali trojkolku) a trojkolku tu stabilitu a byla naprosto stejná, s kočárkem jsem opravdu házela a bylo jasný že se to nijak nepřeklopí, nakonec jsem se rozhodla pro trojkolku, přišla mi elegantnější a taky praktičtější co se těch koleček týče.

Myslím, že Miselin by ti to popsala snad ještě líp, protože měla čtyřkolku a dokoupila si jednokolečko a udělala trojkolku 🙂

Na šířku bych se nebála že tam miminko nedáš, jak ho plánuješ oblékat? Já teda moc ne, nenavlíkala jsem moc ani první dceru tak to nebudu přehánět 😉 V těch největších mrazech stejně ven ani nemůžete, takže já počítám s tím že malý bude ve fusaku a dál podle počasí (velká zima - kombinéza, menší zima - normální teplejší oblečení).

krista
autor
30. srp 2009

Jinak naše malá měla teda jen 3080g, ale za to rychle přibírala, to bylo přes kg měsíčně a ještě se mi vešla do korbičky asi v 8měs. (dál jsem to nezkoušela), akorát že ona neměla kočárek ráda, takže z korbičky šla vcelku brzo. 😉

krista
autor
30. srp 2009

Jo a pokud máš vážně obavy že se ti malý nevejde do korbičky v zimě, tak by možná bylo lepší zauvažovat o něčem co jde úplně do lehu a pak nebude vadit, když ho dáš do sporťáku (samozřejmě do toho LEHU) dřív než bude sedět 🙂