Máte zkušenosti s kočárkem Moon?

krista
21. srp 2007

Ahojky,
jelikož jsem bláznivá do věcí pro miminka, už teď jsme si tak vybrali kočárek, konečně jsme se shodli i s manželem, líbí se nám jak celkový styl, tak barevná kombinace a v neposlední řadě i cena, hlavně z níže zmíněného serveru 😵

Nám se líbí konkrétně typ Moon S4:
http://www.detatko.eu/info/Kocarek-MOON-S4-c-22...
Nejdřív ho teda pořádně zkouknu v obchodě než ho objednám třeba přes net, ale mám takový pocit že už jsem ho viděla 😵

Chtěla jsem se zeptat na Vaše zkušenosti s kočárky Moon, určitě si nechám poradit a pokud budou špatné, budu hledat dál 😉 Díky moc.

miselin
31. říj 2008

No mne už to tiež pripadá, že je ubačaná a ona sa nevie hrať, ona sa hrá s jednou hračkou max. i minútu a potom ju to už nebaví a pokiaľ jej niekto nerobí ksichty tak bačí lebo sa nudí a na rukách je to zaujímavejšie ako ležať a hrať sa sama a stále s tým istým 🙄

krista
autor
31. říj 2008

Miselin tak hračky Kristý taky moc dlouho neberou, to tak pár minut jak říkáš a přitom jich má takovej kopec 😲 ale jí potvůrku nebaví ani to chování když už na to dojde a hlavně než zabere ke spánku tak se vždycky kroutí, že ztratim nervy 😒 A zkoušela jsi se ptát té Dr.? Dáváš ještě Hylak nebo jsi se na to vyprdla? Já jsem dávala teď čas od času 😉

miselin
1. lis 2008

Ja už Hylak nedávam a keď vždy tak tri dni pred poradňou je hotový anjel tak aj zabudnem aká vie byť protivná 😒 A k tej jej nespavosti mi vravela, že skrátka niektoré deti sú také, že nepotrebujú spať a ona je už aj naučená na ruky keď sme ju stále vláčili keď mala tú koliku, takže ona si to už asi aj tak vyžaduje a preto piští lebo keď ju zoberiem na ruky tak je celá happy, lenže mňa to už nebaví ju stále vláčiť, dúfam, že nám časom tiež zaberie keď ju nechám vyplakať. A Kristulka už nevracká už jej to prešlo?

krista
autor
1. lis 2008

Miselin je to těžký s tím (ne)chováním, dneska teda byl krušnej den, malá ne a ne zabrat teďka večer, no nakonec se ubrečela, ale až takhle pozdě, takže v noci asi bude sranda 😒 Já jí prostě musím zase naučit usínat samotnou, já nemám nervy jí pořád chovat, jako měla bych, nevadilo by mi to, ale když se u toho chování vzteká a kroutí, tak to ne 😔
Zvrací pořád dost, zrovna teď peru plnou pračku pozvracených plen, nejlepší je, že jak zvrací příkrmy tak jsou všechny oranžový a nedávno jsem manželovi říkala, že i ta plovoučka se asi brzo z těch zvratek zkroutí 😅 to neni den aby tu nehodila šavli, to má pozvracený i hračky, hrací deku, na koberec už se taky povedlo ... je to těžký, ale prý normální 😒

miselin
2. lis 2008

No tak vidíš všetko je normálne tak už mi to pripadá, že mi sme asi nenormálne 😀 Tak isto bolo normálne keď som mala mesiac po pôrode také bolesti, že som ledva chodila a po 6 týždňoch od pôrodu som ešte nesedela ale to bolo tiež normálne 😒 Domča bola včera hotový anjel, ale zase len ticho pred búrkou, v noci som vstávala okolo 20 krát ☹ Ona normálne plače zo sna a každú chvilku. A to vrackanie ti teda nezávidím. Z mesiaca na mesiac to máš ťažšie a ťažšie 😒

krista
autor
3. lis 2008

Miselin to jsi měla takový bolesti? No to je mazec, mě bolel docela dost dlouho po porodu podbřišek, stěžovala jsem si doktorovi, říkal že by to být nemělo, ale prohlížel mě a řekl, že jsem v pořádku, kdyby se to zhoršilo tak jsem měla přijít, ale mě to naštěstí přešlo, teď mě bolí jen sem tam 😉 A ty už jsi v pohodě? Já když jsem nemocná tak Kristýnka je taky andělíček, to se jen řehtá, je v klídku, hraje si sama, všechno ... prostě to cítí že nám neni dobře 😉 Teď mi dva dny po sobě odmítala jíst, nesnědla ani lžičku k obědu, včera jí krmil manžel a narval do ní půl skleničky a dala by si snad ještě, ale dlouho by se to ohřívalo tak jsem jí dokojila, to jsem manžovi říkala, že snad bude muset jezdit na obědy domů a Kristýnku krmit nebo co 😲 😀 Ve středu jdeme k doktorce tak si postěžuju na to zvracení a na to že mi nechce jíst (protože nejí ani kaši k večeři) a dál už to asi řešit nebudu 😖 Včera jsem měla hroznou chuť na trošku česnekové pomazánky, to víš že se chudinka pak v noci kroutila 😢 ach jo 😢
A jak ti spinká normálně? Nerostou jí teda ty zoubky že se tak často budí? A to chce chovat nebo papat?

A co kočík, odkdy ho vlastně máte v tý reklamaci, přesný datum? Funguje to u vás taky tak, že na to maji 30 dní a když to do tý doby nespraví tak vám musí vrátit peníze nebo dát nový?

miselin
3. lis 2008

Domča je zase vždy ako na potvoru strašne zlá keď sme chorí, to normálne ako keby robila naschvál. A ja som potom už keď sa tie bolesti nedali vydržať skúsila tak pomaličky cvičiť (podľa toho Dvd od Zory Czoboborovej )cviky na šestonedelie a akosi mi to potom zázračne prešlo asi do týždňa, škoda že ma to nenapadlo skôr 😒 Ona sa teraz ani tak nebudí ako stále plače zo sna akoby ju niečo pobolievalo a stále sa krúti a prehadzuje a musím ju aj na ruky brať potom zase aj nakŕmiť, ale dnešnú noc bola hore len tri krát tak neviem či už na ňu aj mesiac nepôsobí, lebo muž bol dva krát námesačný tento týždeň 😀 U nás je ta reklamačka tiež až 30 dní ale minule mi ho vrátili do dvoch týždňou.Dala som ho reklamovať 16.10. takže už je to 19 dní a idem tam teraz aj zavolať, či náhodou už neprišiel. Je u Vás tiež také teplo ako u nás? Šak je tu v tieni 18stupňou, keby tak bola zima takáto 😨

miselin
3. lis 2008

Kristo tebe sa malá začala pretáčať už asi v 4 mesiaci, že? Šikulka lebo mne sa nechce, radšej bude plakať kým ju neotočím lenivec jeden. A už aj sedkáte?

krista
autor
3. lis 2008

Miselin tak to možná fakt bude mít na ní vliv ten měsíc když to tak má i manžel 😅 To je něco 😖 No mě tady zase brečela několik hodin dneska, už jsem jí ale dala spát na noc, protože si ten režim teď udělala tak blbě 🙄 Ráno chodí spát po 9h a spí do 10h, pak jde po 13h a spí do 14h a pak už vůbec nemůže usnout, ani kdybych jí chovala celý den a prostě řve a řve a řve, usne kolem 18h a spí strašně dlouho a to je úplně na nic, protože my v 19h dřív koupali a chodívala spát tak do 20:30 😒 No takže už je vykoupaná a spí! To bylo ale řevu, zase jsem naštvaná 😔

Ty cviky jak jsi psala, to by nenapadlo ani mě 😲 tak hlavně že to pomohlo 😉

A to přetáčení myslíš ze zad na bříško nebo z bříška na záda? Můžu ti to říct přesně:
přetočení ze zad na bříško - 29.7. (bez 10 dní jí bylo 5 měs.)
přetočení z bříška na záda - 16.9. (6 měs. a 8 dní)
couvání - 25.9. (6,5měs.)
houpání na kolínkách - cca 7měs.
plazení dopředu - 24.10. (7,5měs.)

Takže takhle je to u nás, zatím teda nesedí, dřív se do sedu krásně přitahovala za ruce a teď se nepřitahuje vůbec, já jsem zvědavá co mi řekne ve ST Dr., snad to nebude nějakej problém 😖 z polosedu se sama posadí a když ji posadíš tak se udrží, ale sama si nesedne a já ji neposazuju, nevím co je správně - posazovat/neposazovat, každý řekne něco jiného, tak radši neposazuju 😉

Jinak jsem někde četla že děti se přetáčejí pořádně až v půl roce, tak dej Domče čas 😉 Některý děti pak udělaji hodně skoků naráz, třeba budete ještě chodit dřív než my 😀

A co kočík volala jsi tam? Asi ho neměli co? 😖

lukajda
3. lis 2008

Ahoj holky,
tak už jsme snad ťuk ťuk zdravý - po tom, co jsme přemohli angínu a campylobactera, tak jsme měli problém s pindíkem, takže Tádík musel k Dr. na zákrok - děs běs, strašlivě plakal, když měl čůrat, ale teď už je to ok. Doufám, že máme na pěkně dlouho vybráno.

Koukám, že řešíte, co kdy které dítko zvládlo. My jsme přesně ten případ, o kterém psala Krist - během 10 dní se posadil - tak jak to má být - ten šikmý sed nebo jak se to jmenuje 😀, stoupnul si sám v postýlce a začal lézt. Nestačila jsem se divit. Chodit začal, když mu bylo 11 měsíců a dva týdny (přesně na naše výročí svatby). Jo a taky jsem neposazovala.

Miselin - teda to naštve ten kočárek. Mě je teď kočárek pěkně naprd a to jakýkoliv. Dělají nám chodníky a to pře oběma vchodama z domu naráz 😠 Takže před domem máme vybagrované betony - pro kohokoli je teď problém dostat se do domu natož s kočárem...jsou to fakt umělci, že to rozbagrujou z obou stran a dostň se domů jak umíš 😠

miselin
4. lis 2008

Kristo tak malá je šikulka, moja zatiaľ ovláda na jednotku len revanie 😀 Ale to nevadí. A tie detičky sa samé posadia väčšinou až okolo toho deviateho mesiaca aj keď už usedia 😒 Včera som volala na ten kočík a pani mi povedala, že zavolá do brna, že ako sú na tom a dá mi vedieť tak som zvedavá, mám normálne strach, že mi to neopravia a povedia, že si zato sami môžeme, ale teda to by ma naštvalo 😠
Lukajdo snáď to už máte veľkú bodku za chorobami 😉

lukajda
4. lis 2008

Miselin, neboj se, oni to opraví. Sice pravděpodobně řeknou, že je to vaše vina, ale opraví to.
S tím sezením je to fakt - Tádovi bylo 9,5 měsíce, když začal ten svůj desetidenní maratón během kterého si sednul stoupnul a lezl 😀

krista
autor
4. lis 2008

Lukajdo teda vy máte fakt spoustu problémů naráz, taky věřim že jste si to vybrali a už bude pokoj!!! 🙂
Táďa je šikula, já jsem na tom jako malá byla prý stejně, takže to nijak nehrotím, ale samozřejmě že jsem z toho byla špatná když jsem dřív potkala maminku, jejíž dítě sedí od 4m 😅 ale teď už na to prdím 😝 To jsou fakt experti s tím bagrováním, schválně bych tam s tím kočárem vylezla (protože já musím 🙄 musíme jíst a chodit po doktorech 🙄) a ať mi páni bagristi pomůžou 😠

Miselin a má nějakou snahu Domča, točí se na bok? Jestli jo, tak to bude za chvilinku 🙂 S kočárkem mě to fakt mrzí ☹ Doufám, že to opraví a už nebudou problémy 😉 Nějak se ty reklamace tady rozmnožily na Moona 😔

A v ČR ještě neni nová kolekce co? Loni touhle dobou už na 100% byla 😉

krista
autor
4. lis 2008

Ale taky jsem si všimla že se na MMB množí inzeráty na T4, T3 a dokonce i kolekce 2006!!! A to loni přitom vůbec nebyli, tak kde se vzali to nevim 😲

miselin
4. lis 2008

Kristo ja som nikdy neriešila, že to bábo už vie to a hento zase toto. Keď vidím, že je zdravá tak mi je to jedno, šak sa to hádam naučí kým pôjde do školy nie 😀 Ale aj tak Je Kristulka šikovná, moja by zase strašne rada sedela na tých cesnačkoch malých ale ešte neusedí lebo musí smíkať kopať a tak padá ale ked je v kľude tak sedí pekne, ale tiež ju nedávam a keď ju aj na chvíľu dám tak ju vždy pridržiavam. A ona sa tak vykrucuje už strašne dlho už hádam aj dva mesiace ale radšej bude pišťať ako by sa prekoprcla 😀 A o tých starých kolekciach som si to aj ja všimla, keď som zháňala tak skoro nikde nebol a teraz pomaly na každej stránke. Už ma aj napadlo či ich náhodou zase nezačali vyrábať ak bola táto nová kolekcia nejaká kazovejšia 😒

miselin
4. lis 2008

A jedno dieťa je šikovnejšie v tom a druhé zase v inom. Napríklad len pár detí vie tak revať ako moja, takže tiež v tom vinikáme v celom okolí 😝

miselin
6. lis 2008

Kristo ty malú vozíš v šporťáku od 6 alebo od 7 mesiacov si to už nepamätám a ako sa jej tam páči a vozíš ju ešte k sebe alebo od seba aby všetko videla

krista
autor
6. lis 2008

No Miselin asi bychom spolu měly holky seznámit, dneska od rána řve jako já nevím co 😅 😔 zase ztrácím nervy, to jsem ji vždycky uspala na ruce a když jsem ji šla položit tak se probrala a následoval zase hrozný řev, pomohlo až to že jsem jí zabalila strašně pevně do deky, že se nemohla hýbat a houpala, tak teď snad chvilku spí, ale osmiměsíční dítě balit jakoby do zavinovačky, to je asi trochu moc 😕

Malou vozim ve sporťáku, asi od 6,5měs., páčí/nepáčí, ono jak kdy, někdy je tam hodná, jindy řve 😖 nedávno nám na cestě tak řvala, že ji musel manžel vyndat a nést na rukách, jinak jí vozím stále v té nejnižší poloze a směrem k sobě, abych na ní viděla, ještě jsem to nezkoušela od sebe, nevim co by to udělalo, myslim, že když by mně neviděla tak by bylo zle, protože doma nemůžu jít na krok od ní, aby neměla záchvat!

A jak to vypadá s kočárkem? ☹

miselin
6. lis 2008

Tak to by si teda rozumeli 😀 Domča je teraz cez deň celkom dobrá ale v noci straší už vyzerám ako strašidlo, čo som taká nevyspatá, snáď sú u vás aspoň noci dobré 😒 Moja ma musí mať doma tiež stále na očiach, dokonca má niekedy stavy, že musím pri nej natisnutá aj keď sa hrá lebo inak plače, ale keď výdeme von tak ma už nepozná totálna ignorácia z jej strany 😀 Aj keď sa jej ukážem keď ju vláčime na rukách tak sa naschvál otáča aby sa na mňa nemusela pozrieť 😀 No a kočík zatiaľ v nedohľadne a som fakt zvedavá ako ju do neho dostanem ak nám ho ovšem vrátia lebo jej sa strašne v klokanke páči, takža asi tiež budeme musieť ísť už do šporťáka, lebo pochybujem, že mi bude ležať 😖

mici11
6. lis 2008

Ahojte kočky,

Mozte mi povedat ako ste spokojne s kocikom MOON OCEAN 3S? Velmi sa mi paci a zacinam nad nim uvazovat. Dakujem pekne

miselin
6. lis 2008

Dnes som volala na ten kočík tak mi povedali, že včera ho posielali z Brna takže dúfam, že zajtra tu už bude a som zvedavá či ho opravili a či mi ho nedoškrábali ešte viac ako minule lebo to by ma už vytočilo 😠
Mici ja mám 4s a som s ním celkom spokojná, len sa mi nevydaril a už som ho dávala 2x reklamovať, lenže ja mám smolu na všetko takže u mňa sa to dalo čakať 😒 Jediné čo mi na ňom vadí je to, že mohol byť trošku viac odpružený pretože je dosť tvrdý a každú nerovnosť chodníka je dosť cítiť

mici11
6. lis 2008

Miselin dik za info

krista
autor
6. lis 2008

Miselin noci jsou u nás jak kdy, začla jeden čas doba kdy se budila na první jídlo ve 22h, přičemž spát šla po 20h, tak jsem řekla, že to teda ne a nechala jsem jí párkrát brečet (jak mi radily holky) ale ani to jsem často já nebo manžel nevydržela, pak to nějak přešlo samo, třeba dneska se budila jen v 0h a pak v 5:40, což je famozní na to že nejí na noc kaše 😉 ale jsou to fakt vyjímky tyhle dobrý spánky 😉
Tak snad ti malá bude do toho kočárku chtít a nebude moc naučená na klokanku 😅 ty máš taky smůlu viď hlavně s tím kočárkem 😖 a doufám za tebe že zítra tam bude a opravenýýýý!!!! 😉

Mici já mám kolekci 2007, spokojená jsem 🙂 mám nafukovací kolečka, takže si myslím že i díky tomu to neni tak tvrdé jako popisuje Miselin, ale lepší odpružení by rozhodně nevadilo 😉
Akorát po tom co jsem tady četla, že jste měli s kočárkama za problémy nevím zda bych do něj znova šla 😔

miselin
6. lis 2008

Domča bola dneska dobručká len v noci vystrájala a dnes spala dokopy 3,5 hodiny cez deň, takže dúfam, že budeme mať zase v noci zábavu 😖
Určite keby boli nafukovacie kolieska by to bolo trošku lepšie, lebo predsa len trošku viac odpružia. Ja som len zvedavá koľko krát ho budem ešte dávať reklamovať, dúfam, že to bolo naposledy 😉

krista
autor
6. lis 2008

Miselin tak mě už malá přes den právě skoro nespí, chrápe tak hodinu max. dvě, rozložený do dvou až třech spánků, no nechala bych si líbit kdyby už spala celou noc, ale jak jí to naučit že 😖 Četla jsem že po půl roce už by se to dítě mohlo naučit 😅

No já jsem hrozně zvědavá na zítřek teda, jestli přijde a jak je na tom, musíš dát hned vědět! 😲

miselin
6. lis 2008

To si piš, že dám ja nebudem asi ani spať, lebo mám normálne strach či mi to opravili a či mi vôbec tú reklamačku uznali, keď Lukajde to nikdy neuznali. Ale jak tam bude nejaký problém tak na nich volám obchodnú inšpekciu.
Mne Domča spáva tiež maximálne hodinu denne, šak som sa bola na ňu kukať asi 20 krát keď spala, že čo sa deje. Keď nespí je zle a keď spí tak ešte horšie. Ale zase má obdobie, že mi vôbec nechce papať mliečko, dnes vypila len trošku mlieka a trochu polievky, asi si chce udržať figúru 😒 Ja som sa tešila, že keď bude mať toho pol roka tak už prespí celú noc, ale teraz ma jedna mamička ubezpečila, že sa nemusím tešiť lebo jej malý má 1,6 roka a vstáva k nemu 4 krát takže u nás to vyzerá, že k nej budem toľko vstávať až do jej šestnástky 😲

krista
autor
7. lis 2008

Miselin a netrápí jí fakt ty zoubky? Že nemá chuť k jídlu víš 😉 To tak většinou bývá, ale co já vím, my nemám zub ani jeden a až porostou tak si asi užiju když řve i když "jí nic neni" 😅

Tak co kočííííííííík? 😲 😲 😲

miselin
7. lis 2008

Z kočíka mi ešte nevolali už ma poráža, neviem či to z toho Brna posielali až cez Ameriku alebo čo 🙄 A ja neviem čo už je tomu decku, lebo keď jej rástli tie zúbky tak sme ani nevedeli, jeden deň mala teda teplotu asi 38,2 ale inak nič a teraz keď nevyzará, že by jej čosi bolo tak jej to prepína 🙂 Inak dnes mi segrenka vravela, že od nich jeden malý čo má 7 mesiacov tak že už má 6 zubov a už aj behá za ruky 😲

gimulka
8. lis 2008

Zdravím všechny moonacky. Holky já mám docela obavy, že se mi v zimě Filípek do kočárku nevydá. Narodil se 4.7. a s fusakem fakt nevím nevím, prcek je celkem dlouhej. Myslíte si, že v zimě už může být ve sporťáku? i když ono nám asi nic jinýho nezbyde...jedině že bychom vytáhli sáně.. ☹ od kdy máte prcky ve sporťáku? díky Lucka

martina.zikmundova
8. lis 2008

Ahojík,
holky co máte Emitex, nakonec jsem neodolala a koupila ho taky, ale jak ten fusak mám přidělat ke sportáku, aby mi tam nesjížděl? přijde mi to dost divně řešený, že vlastně ta látka, co se má dát za zádíčka nezačíná nahoře, ale uprostřed zad a vede nahoru. ale jinak jsem za něj ráda, je v něm krásně teploučka a malýmu se v něm líbí. sice jsme ho zkoušeli jen párkrát, ale super. jen kdyby pořád nesjížděl dolů ☹ možná je to tím, že ho stahuje ten spodní nastavený díl, přeci jen je to docela tíha celkový fusak.

gimulko: my jezdili ve sportáku asi od 3-4 měsíců, taky se mi prostě malej do vložné tašky už nevešel. tak si z toho nic nedělej, všechny kočáry jsou totálně mrňavý na ty naše prcky 🙂

dneska jsem viděla kočárky Bugaboo, tedy to je něco tak úzkýho a malinkýho, nechápu, jak za něj můžou chtít tak vysokou cenu. přijde mi spíš pro panenky než pro děti.