Máte zkušenosti s kočárkem Moon?

krista
21. srp 2007

Ahojky,
jelikož jsem bláznivá do věcí pro miminka, už teď jsme si tak vybrali kočárek, konečně jsme se shodli i s manželem, líbí se nám jak celkový styl, tak barevná kombinace a v neposlední řadě i cena, hlavně z níže zmíněného serveru 😵

Nám se líbí konkrétně typ Moon S4:
http://www.detatko.eu/info/Kocarek-MOON-S4-c-22...
Nejdřív ho teda pořádně zkouknu v obchodě než ho objednám třeba přes net, ale mám takový pocit že už jsem ho viděla 😵

Chtěla jsem se zeptat na Vaše zkušenosti s kočárky Moon, určitě si nechám poradit a pokud budou špatné, budu hledat dál 😉 Díky moc.

lukajda
11. pro 2007

Kris, tak to byla ještě ta stará kolekce, co jsem viděla. Nekábilo se mi to - šíleně to svítilo 😒

Pitrs - ahoooj 😀 Koukala jsem, že tě projížďka s mým Moonem inspirovala - to je fajn 😵

krista
autor
11. pro 2007

Lukajdo taky jsem ráda, že Pitrs inspirovala ta projížďka s tvým Moonem 😀

Protože mi to taky hodně pomohlo 😵 Jednou jsme se tu takhle s Pitrs sešli, ještě ani nesvítalo a tak jsme ty kočárky rozebírali 🙂 Jsem ráda, že hodně maminkám nevadí to polohování sporťáčku, trošku jsem z toho měla obavy, dokonce jedna maminka psala, že si na tu dobu než bude malý sedět půjčila kočárek od kámošky 😲 uvidíme až na to přijde tak to nějak vyřešíme, jsem zvědavá co potom budeš psát ty 🙂

A jinak jsem zjistila, že jsem si ani nevyzkoušela jak se vlastně ten sporťák polohuje 😅 tak co myslíš přijdu na to sama? 😅 a ještě to máte v pohodě v korbičce? 🙂

lukajda
11. pro 2007

Ještě pořád jsme v pohodě v korbičce. Akorát mě teď zlobilo to přepínání aretace u předního kolečka - občas se stalo, že se mi to samo od sebe přeplo, takže bylo to kolečko zamčený. Takže jsme to poslali k opravě - do vánoc by to mělo být OK. Ale nemusíš se lekat, že by to byla nějaká obvyklá závada u Moona. Ptala jsem se na to prodavačky a ta mi říkala, že občas někdo s něčím přijde (tak jako u každýho jinýho kočárku)ale tuhle závadu prý ještě neměli.

No Péťa si ho vyzkoušela ale "bez zátěže" Táda šíleně ječel, takže jsem ho musela táhnout na ruce. Nějak jsem tehdy neodhadla, že nás cestou potká hlad 😀

krista
autor
11. pro 2007

Aha no vidíš já jsem si ho taky zkoušela bez zátěže 😀

S tím kolečkem jsem četla někde něco na netu, psala tam jedna mamina, že celej kočárek je v pohodě, jen to kolečko ... napsala to pouze takhle takže nevím co si pod tím mám představit, já se budu modlit ať se nepodělává, protože bych ho musela pořád posílat přes celou republiku když ho mám přes net 😖

Ale dneska se mi pořád nikdo neozval, tak to vidím spíš na zítřek, chjo zase nebudu moct spát 😅 ☹

A ještě uvažuju jestli ho dám do sklepa nebo ho radši odvezu úplně pryč 😀

lukajda
11. pro 2007

Ono to s tím kolečkem není tak strašný, ale chci to mít ok 😉 Ten kočárek bych tolik neřešila, jestli dát úplně pryč nebo ne. Já ho měla u našich a protože jsem rodila v Praze, tak jsem poslední tři týdny před porodem byla u nich "na hlídání" a byla jsem s tím kočárkem v jedné místnosti 😀 😀 😀

Ježiš teď tady Táda tak šíleně ječí (radostí), tak si tak říkám, kde jsou ty "slabé hrdelní zvuky" co jsem o nich četla, že má vydávat 😀 😀 😀 Spíš si říkám, kdy na nás přiletí sousedi...jenže on nebrečí, to je radost 😀

krista
autor
11. pro 2007

Lukajda 😀 😀 😀

Prosímtě a o co se Tádovi tak radostného stalo? 😀 Ještě na tebe pošlou sociálku a dítě jen křičí radostí 😀

Já bych to taky s tím kočárkem tak nehrotila, jde mi jen o dobrý pocit, jinak pověry moc neřeším 🙂 Ale vypadá to že dneska fakt nepřijde, leda že by to bylo ještě pozdě večer a to jsem zvědavá jak ho budeme kontrolovat když prší a je tma 😲

lukajda
11. pro 2007

Moc se mu líbí, když "koníkuju" a vezmu si ho i s noťasem do postele - kouká na miminka, když si prohlížím albíčka a děsně u toho ječí 😀
Však se ho dočkáš 😀

lukajda
11. pro 2007

Kris, tak koukám k tobě do albíčka, že už ho máš. Tak jakej je první dojem, dobrý? 😉

krista
autor
11. pro 2007

Jéé promiň zapomněla jsem se ozvat a teď koukám, že jsem ti odepisovala na předešlý vzkaz a nic tu neni 😠

Psala jsem že je sladkej když se mu takhle líbí jiný miminka 🙂

Dojem z Moona je super, je naprosto úžasnej, nemá jedinej háček, všechno přišlo OK, ale víš co, máme problém - nemůžeme ho složit 😖 Zkoušíme ten grif co nám předváděla ta pí v obchodě, jako zmáčknou to tlačítko na boku a pak trhnout dolu a zároveň dopředu nevíš kde může být chyba? Bojim se aby to nebylo poškozený ☹

krista
autor
11. pro 2007

Už jsme na to přišli, uffff 😝
My jsme s tím škubali jako pitomý a přitom stačí tak málo, zapomněli jsme zmáčknout to tlačítko v prostřed rukojeti 😵
No je prostě super, dneska tu bude spinkat s námi a zítra se odveze 🙂

krista
autor
12. pro 2007

Lukajdo víš co je největší sranda, že k tomu je ještě kopa takových černých pásků a já vůbec nevim na co to je 😅 a včera jsem si pořád říkala, proč se mi tak kejve ta korba, takhle to být nemá 😖 A MM: "Néé to je v pohodě, to bude shválně 🙂" No pak jsme přišli na to že jsem to neupevnila dole těma klackama železnýma 😀 No hned se mi udělalo líp, protože jsem věděla že takhle to být nemá 😀

navi
12. pro 2007

Ahojda kristy, tak jak se dívám, už máte kočárek doma 😀 Ty barvičky co jsi psala jsou dobrá volba, nám se taky moc líbily, ale pro kluka by to nebylo to pravý 😅
Jinak my už jsme vyrazili s tou sportovní sedačkou a je to super, když tam je deka a fusak, tak v tom malý je jako v takovém vajíčku a je maximálně spokojený, včera mi vydržel v kočáře spát dvě hodiny a to je u něj v poslední době vzácnost 😉No a já jsem nadšená, protože zase jezdím s kočárem, který je lehký, dobře se ovládá a hlavně úžasně vypadá 😀 Takže spokojenost na obou stranách 🙂

krista
autor
12. pro 2007

Ahojky Navi to koukáš co 😀
Nedávno jsem psala do tématu že budu kočárek kupovat až bůh ví kdy a najednou je doma 😅

No jsem s ním max. spokojená a doufám, že i ten sporťák pak nějak pořešíme, to skládání je super, teď jak ho mám doma tak si s ním pořád hraju, vždycky chce někdo něco vyfotit nebo trošku vysvětlit tak jak pořád fotím a zkouším tak tomu přicházím postupně na kloub, dokonce už vím k čemu je většina věcí co u něj bylo 😀 😅

Jinak my ho dneska budeme mít druhou noc doma, vůbec jsem ho tady nechtěla, ale manža nemá čas ho odvézt 😝 tak doufám, že si ten čas brzo najde, fakt bych nerada kdyby se něco stalo a já to budu svádět na pověru 😔

No a jinak Navi jsme vybrali úplně jinak 😀 do poslední chvíle jsem chtěla čtyřkolku pak nás uchvátila trojkolka, ale oba dva ty kočíky jsou stejně super co jsem zkoušela, tak tam neni velký rozdíl a taky jsme chtěli pro holku modrou ale tu tmavší variantu jestli víš a najednou jsme se rozhodli pro tuhle 😀

A hlavně co mě donutilo ho koupit, to bylo něco ten den co jsme se spolu bavili nebo dýl teď nevim jsem zjistila že je vyprodávaji, tak se mi udělalo zle, protože to je kočár mých snů a museli jsme honem sehnat peníze a koupit ho, fakt mi bylo těch pár dní blbě dokud nebyl doma 🙂

navi
12. pro 2007

No hlavně, že jsi spokojená 😀 Dívala jsem se na kolekci Moon 2008 a taky se mi víc líbí ta 2007. My zase když jsme ho objednávali, tak byl problém s tím, že všude měli vyprodanou tu hlubokou korbu a z Holadska měli přijít těsně před mým termínem a to nám přišlo riskantní(náhodou by se to někde seklo a co se sportovní sedačkou a novorozencem), tak jsme sháněli a nakonec sehnali, ale až z Košic 😅
Já na pověry nejsem, tak jsme ho měli doma a žádný problém se nekonal, tak neboj 😉 Ale pro klid v dušičce, ho klidně nech zatím odvét 🙂

krista
autor
12. pro 2007

Navi no to mám fakt kliku že to prodávali dohromady 😲 Shánět kočár až někde v Košicích to by byla prča 😀

Jako je fakt super, mám ho vystavenej v chodbě a vidim na něj od PC 😀 Pořád na něj čumim 😅 😀 Nejradši bych ho teď nechala taky doma, ale vždycky jsem prohlašovala že doma nebude tak nebude 😀

A na kolik vyšel vás komplet když jste ho kupovali před nějakou tou dobou jestli se můžu zeptat? 🙂

krista
autor
12. pro 2007

Jo na tu kolekci 2008 mám stejný názor 🙂

navi
12. pro 2007

jé tak přesně už ti to neřeknu, ale bylo to kolem 12ti tisíc spíš něco přes, platil to manža 😉 No určitě ho máte levněji 😀 Jo a samo, že jsme do těch Košic nejeli, objednali jsme ho taky přes net.
My se na něj taky nemohli vynadívat, manža jezdil po bytě a odmítal mi ho pujčit 😀 😀 😀

krista
autor
12. pro 2007

Navi tak to je podobný jako u nás 😀
Jak už jsem tu psala, včera jsem zapomněla jak se skládá, prostě jsme na to nemohli přijít, pořád jsme tady s nim škubali a pak nám došlo že jsme nestiskli to tlačítko na rukojeti 😅 😔 No ale manža jak byl pyšnej: "Já na to přijdu, ty sem nechoď" 😀 a taky že na to přišel, šmoula můj 😀 On už ho chtěl dávat reklamovat, že tam určitě něco prasklo a teď to nejde 😅 By na nás asi koukali 😀 😅

Navi tak to je fajn, že ho máte taky přes net a nebojíš se reklamace? (já ho mám taky přes net 😅) Zatím všechno OK na něm? 🙂

navi
12. pro 2007

no tak nějak jsem spoléhala na to, že bude O.K. a zatím teda problém žádný 🙂 Teď co jsme měli ten kočár po synovci, tak na tom je všechno snad na heslo, no hrozný šmejd(mimichodem Tako) ten bych reklamovala celý, kdyby to šlo. Jo a hlavně jsme pochopili, jak moc skvělý je to snadný skládání. Hodně jezdíme autem a tenhle tank se neskutečně špatně skládá, navíc se do kufru sotva vleze. To náš Moon je úplně o něčem jiným 😉

krista
autor
12. pro 2007

Navi tak to ráda slyším 😵
Já tu nechci nijak Tako hanit, ale slyšim na to jenom samý problémy a stížnosti a ani to neni můj typ kočárku 😝 tak jsem ráda za toho našeho Moona a to skládání, no prosímtě byli jsme s manžou tak dva týdny zpátky v Bejbycentru u nás ve městě a tam skládala rodinka do auta kočár tím stylem že šroubovákem museli oddělat kolečka a pak až ho tam dostali no já čučela jako blázen, obzvlášť když na Moonovi kolečko sundáš jen tím že povytáhneš špunt 😀

No fakt boží, já jsem tááááááák strašně spokojená, snad tu nebudu někdy nadávat 😅 Ale říkala jsem si, že na to jak je to dobrej kočár tak jich fakt moc nepotkávám jak jsi na tom ty? 🙂

zuzkagu
13. pro 2007

Ahojte babuľky, som tu nová, len čerstvo zaregistrovaná, pretože už skoro 2 týždne študujem kočík zn. MOON a mám pocit že by som ho už mohla aj predávať a bola by som v tom presviedčaní úspešná. 🙂
Ja mám vyhliadnutý MOON T3 s tou vložnou taškou vo farbe zeleno šedo fialková - myslím vhodná aj pre chlapca a dievča. Prečo som sa rozhodla pre tento model? Vídím že vy ste tuším zástankyne modelov "S". Mne osobne vadí že to polohovanie u športovej sedačky je so skolonom ako napr. u Quiny Buzz. Moja prvá dcérka prespala v kočíku aj niekedy 4 hod. denne takže určite potrebujeme aj pri druhom bábu (čakám na koniec mája, zač. júna2008) aby sa polohovalo do úplnej roviny. A tašku pre novorodenca som iba uvítala, tiež preto lebo bývam na druhom posch. a aspom nezobudím bábo pri prenášaní (odskúšané pri Ninke, tam som mala kočík s veľkými nafuk. kolesami, tzv 4. komb.) a kľudne ešte môže v taške pospať nejaký ten čas. No ale hlavne na kočíku ocenujem to že sa da na neho pripnúť sedačka MC Priori. Takže ja si idem ešte do konca roku objednať MOON T3 - zatiaľ ma žiadny iný neočaril. Budem tiež kupovať cez net (čaryfuk.cz- pretože sa tam dá platiť aj za SK koruny) pretože u nás na SK stojí kočík až neuveriteľných 17000 Sk a tam ma vyjde táto farba (v akcii) aj s adaptérom na sedačku + poštovné na cca 13600 Sk čo je rozdiel. Sedačku už mám rezerve u jednej pani za 3000 Sk.
Bože baby dúfam že som Vás neunavila.
Papa idem si na chvíľku ešte zdriemnuť aby som vydržala byť fit celý deň 🙂
Zuzana a Ninka zo Slovenska

yasmin07
13. pro 2007

Kristi: díky za vyčerpávající info 🙂 🙂 Konečně jsem si udělala přehled 🙂 Já vůbec netušila, že ta oranžová je tak stará a prakticky se nedá sehnat ☹ Teď uvažuju o 2008 o černý barvě, ale všichni mi to rozmlouvají. Že to přes léto vybledne a hlavně v tom mimču bude vedro, tak nevím 😒 Co myslíte????
Počkám asi až uvidím naživo ten zelenej a červenej a jestli to budou fakt tak divoký barvy, tak půjdu do toho jako má Krista 🙂 Teda jestli ho pak seženu 😉

zuzkagu
14. pro 2007

Tak baby, včera som si chcela objednať kočík MOON t3 a už ho nemajú v tom obchode a dva dni nerobím už nič iné len všade v ČR hľadám kočík. Dokelu a už nikde ho nemajú majú iba tú T4 a tam sa mi nepáčia tie predné kolieska.
Tak teraz zvažujem tú novú kolekciu. Len tam sa nedá celkom vypolohovať ta športová časť. Máte s tým niektoá skúsenosť?
Ďakujem za všetky odpovede-
Zuzana

krista
autor
14. pro 2007

Zuzkagu je tu i Ina.b a ta má Moon T3 nebo T4 (teď jsi nejsem přesně jistá) takže proti "T" verzi nic nemáme 🙂

Jinak nevím které všechny stránky jsi zkoušela, ale je fakt, že je strašně rychle vyprodávaji, pořád jich bylo hodně ale jak nastoupila nová kolekce tak to je děs, přihodím pár stránek, zkus to:
http://www.kocarky-eshop.cz/kocarky-multifunkcn...
http://www.baby-centrum.cz/cz-5-kocarek-moon-t3...
http://www.kocarky.cz/kocarek-moon-t-3.html
http://www.florianek.cz/?ls_dir_id=197
http://www.elinka.eu/detail.php?zbozi=241764
http://www.mimishop.sk/elinka/detail.php?zbozi=...
http://www.detskyraj.cz/zbozi/2695-moon-t3-+-na...
http://www.detskyruzek.cz/kocarky/kombinovane/m...

Tak doufám, že jsem ti aspoň malinko pomohla, nekoukala jsem se na dopravu na Slovensko, tak tam možná budeš mít i nevyhovující prodejny, ale přeju ať seženeš 🙂 😉

Jinak co se týče polohování Moona "S" tak na to se ptala tuším Lukajda některé maminky, kterou potkala a prý v pohodě 😉 Navi si na toto období půjčovala jiný kočík ... takže názor si musíš udělat sama 🙂

Yasmin za info neni zač 🙂 Já ti nevím s tou černou máš recht že v tom asi bude vedro a ta černá asi rychleji vyšisne, ale fakt nevim 😝 Jinak jestli chceš tu S3 nebo S4 tak si to rozmysli hodně rychle, těch co mám já měli 8 posledních kusů na skladě v tom netovém obchodě a všimla jsem si že v obchodech (Bejbycentrum, Puntanela) se jich taky už zbavují 😖

zuzkagu
14. pro 2007

Ahoj Krista, dakujem za typy,niektoré som skúšala im napísať zatiaľ bezvýsledne. ALe je tu ešte detský raj ten som neskúšala a ten má aj super cenu.
Ešte sa teba opýtam, veď ty más podobný len s korbou, ako je tažká hlboká časť a aké je tam polohovanie chrbátika a čo to predné koleso, je stabilný nato že je to trojkolka?
Ďakujem
Zuzana

krista
autor
14. pro 2007

Ty jo jak je to těžký to si fakt netroufám odhadnout ☹ Já už ho tu bohužel nemám, zabalila jsem ho do sklepa, ale víc jak kilo bych řekla že to nemá 😅 Je lehoučká - aspoň pro mě, každej máme ten práh asi jinde, jsem zvyklá tahat těžký nákupy 😀 ale jak jsem si tu s ní hrála tak dobrý, nijak mě to v 27tt neomezovalo 🙂 U hluboký korby tam asi žádný polohování není, jestli jsem tě správně pochopila, myslela jsi to tak? Radši počkej co ti na to napíše Lukajda, já mám zatím kočík ve sklepě, jen jsem zkoušela jestli funguje, tak abych ti tu nemlela bludy 😲 😀

Na to přední kolečko nemůžu říct jedinej zápor 😉 Měla jsem vedle sebe postavenou čtyřkolku (Moon S4) a trojkolku (Moon T3) s oběma jsem se zkoušela projet, oba dva jsem zkoušela rozhopat do stran - rozdíl není žádný 😉 navíc se perfektně odepíná a to i ty zadní, na přední kolečko jen máčkneš na takový tlačítko a jednoduše ho odepneš, ty zadní zase zatáhneš za špunty a taky jednoduše sundáš 🙂

Mě fakt tenhle kočárek absolutně vyhovuje, možná budu za pár měsíců nadávat, ale spíš doufám že ne 🙂

Kdyby jsi měla ještě nějaký dotazy tak se určitě ptej, moc ráda odpovím pokud budu tu odpověď znát 😀 🙂

lukajda
14. pro 2007

Ahoj Kris, ty bláho do sklepa??? Nebojíš se? 😕 Já jsem tu korbu teda nikdy nevážila, ale unesu jí úplně v pohodě a jsem fakt prtě 😀 Pokud jde o stabilitu, tak si myslím,že je naprosto v pohodě. Je fakt, že jsem ze začátku měla tendence ten kočár vší silou držet, když jsem jela v tramvaji, aby se jako nepřevrhnul...ale samozřejmě naprosto zbytečně, protože se ani nehnul 😀

Černou jsem zpočátku hodně chtěla, ale pak jsem si to rozmyslela právě proto, že jsem se bála toho, že by hodně šisoval, ale to je fakt na každým 😉

krista
autor
15. pro 2007

Lukajda čeho? 😅 Krádeže nebo myší? 😀 Sama nevim jak to v tom sklepě dopadne, ale nikdo ze sousedů nás neviděl a musím zaklepat, že nám je dlouho nevykradli a nevím jestli by se s tou krabicí tahali nebo s kočárkem, fakt nevim, spíš by asi čapli MM kolo a lyže 😉 A těch myší nevim, MM strašil, že nám to tam prožerou, ale já jsem tam měla kopici věcí v pytlích a byli naprosto netknutý, tak to by mě fakt naštvalo ... no stejně bych tam ten sporťák musela mít než mi malá do něj doroste, tak je to aspoň taková zkouška a už za čtvrt roku budeme drandit 😵

Lukajda a ty jsi přemýšlela o černé, tzn. nad tou starší verzí jak jsme se o ni bavily? No určitě jsi udělala dobře s touhle kombinací 😀 😵

zuzkagu
15. pro 2007

Tak dakujem ti Krista za všetky odkazy na obchody ale už ho nikde na nete nemajú, majú iba tu T4 a tá sa mi veľmi nepáči, teda hlavne tie predné kolieska. Takže už mi neostáva nič iné len kúpiť tú novú verziu. No čo Vám poviem - som tak sklamaná, pretože tiež sa obávam tej čiernej farby že vybledne kedže budeme mať letné bábo a to budeme stále vonku.
Ach jaj. Som smutná. ☹
Babuľky na tej verzii 2008 sa športiak polohuje tak ako quiny buzz , je to aj na tej vašej verzii z 2007, t.j. že športiak nejde do roviny.
Ako sa v tom bábo potom môže dobre vyspinkať. Dakujem ešte za tento Váš názor.
A ešte jejden dotaz, myslíte že sa nevylámu tei adaptéry ked budem dávať denne aj 2 krát tu hlbokú časť dole?
Zuzana

krista
autor
15. pro 2007

Zuzka o tom polohování já vím a zase takový problém z toho nedělám, já myslela že předtím jsi se ptala na polohování hl. korby 🙂

Já na ty adaptéry koukala, u nás fakt zkusili, kolikrát jsem se trefila jen jednou stranou takže jsem tu s tím lomcovala, zatím v pohodě 😉

A co koupit ten kočík ojetý, když ho tak chceš? Já bych to tak udělala, lepší než shánět jinej, protože já bych jinej už nesehnala, neměla jsem nervy na to běhat zase po obchodech, když si myslim 25 týdnů že mám vybráno 😖