Měly jste kočárek před porodem doma? Co se stalo?

nonsense
25. kvě 2014

Anketa na téma snad nejčastější pověry - "do porodu NESMÍ (prostě NE a NE a NE) být kočárek doma".
Jak to máte vy? A hlavně - vy, které jste měly kočárek doma, tak jaké neštěstí se přihodilo?

(Případně nevíte někdo odkud tato pověra pochází?)

snilkova
25. kvě 2014

Měli jsme kočárek doma a přihodilo se to největší štěstí v životě, máme doma krásnou, zdravou, hodnou a usměvavou holčičku 😉

monihart
25. kvě 2014

My jsme taky měli kočárek doma. A co se přihodilo? Malý v něm nechce jezdit 😀

betelgeuzz
25. kvě 2014

Měli jsme kočárek doma, teda respektive ve sklepě. Na pověry nevěřím, nestalo se nic neočekávaného 🙂

pt1981
25. kvě 2014

Ahoj, i my už máme kočárek doma. Byla jsem strašlivě proti, ale nakonec jsem povolila.... Mám ho půjčený, jsme na baráku a sestřenka ho doma neměla kde schovávat, tak jsme si ho už vzali. Strach jaksi polevil... Přece se nenechám svazovat pověrou... Nechci se rouhat, ale myslím, že pověry nemůžou mít tak velkou sílu... ( a pro jistotu zaklepat rychle za sebou na dubové dřevo 😀 )

kulisaci
25. kvě 2014

my meli kocarek doma an nic se nestalo:_)

winterska
25. kvě 2014

Máme kočárek doma v předsíni uz 2 měsíce. Prodavačka v obchodě říkala: hlavně ať není v ložnici..
Tak doufáme ze se nic nestane a naše malá bude zdravá 🙂

gepe
25. kvě 2014

Ahoj, kocarek od kvetna doma, kazda navsteva s nim radila po byte 🙂 hlavne chlapi z nej byli vyrizeni jak super jezdi - vozili i velkyho plys tucnaka 😀 porod v srpnu, nic se nestalo 😉

madre1
25. kvě 2014

My jsme kočárek pořídili cca měsíc před porodem.Neměli jsme ho ke komu dát,tak zůstal doma.Manžel trénoval,já z toho byla trochu v křeči,ale naštěstí to pak dopadlo dobře 🙂

kikimaruska
25. kvě 2014

U prvního syna jsme ho doma neměli a syn se narodil se o 2,5 měsíce dříve. U druhého synka jsem už na tuto pověru nevěřila, měli jsme do od 4 měsíce těhotenství komplet doma a synek se narodil krásně v termínu.

volodka162
25. kvě 2014

Já mám cca za 14dní rodit a teprve včera jsme ho koupili...né, že bychom byli s manželem pověřčivý, ale tak nemáme tolik místa v bytě - dali jsme ho k rodičům. Pak bude stát na vnitřní chodbě v paneláku u schránek (pod zámkem). Takže spíš ho máme u rodičů z praktických důvodů 😀

smisekivuska
25. kvě 2014

Byl doma asi 4 měsíce dopředu a vůbec nic se nestalo. Je z nás kompletní spokojená rodinka 🙂

danielaester
25. kvě 2014

Také jsme měli doma a vše OK 🙂

majina
25. kvě 2014

Dříve se prý říkalo, že nemá být doma postýlka-to mi vyprávěla moje prababička teď už i kočárek... podle mě to je jen proto, že když se něco stane s miminkem tak nejhorší co pro maminku může být.... přijít z porodnice a koukat na prázdnou postýlku nebo kočárek ale třeba to tak není

svoba
25. kvě 2014

Na pověry nedám. Měla jsme ho doma asi měsíc.

bbn
25. kvě 2014

Kočárek jsme kupovali asi v 3 měsíci těhotenství a doma nebyl jen z toho důvodu, že ho tam tehdy nebylo kde mít, jinak by doma byl.

mirunka4
25. kvě 2014

U nás to samé jak u holek 🙂 kočarek jsem jsi koupila pred vanocema,čekala jsem na dobre slevy a akce a furt jsem se nemohla rozhodnout ktery 😀 a rodila jsem v breznu a stala jse nejkrásnejší vec v mém živote,narodil se mi krasny,zdravý a moooc hodny synator 😉

milin
25. kvě 2014

U prvního těhu jsem kočárek kupovala v 32tt. Kočárek se koupil naložil do auta a z obchodu jsme jeli rovnou do porodnice kde jsem skoro odrodila. Nevím zda to bylo kočárkem, ale stalo se. Teď když jsem si kočárek kupovala tak na začátku těhu a mám ho schovaný v komoře, bydlíme ve velkém domě takže je prostě kde ho dát. Na pověry moc nevěřím, ale nikdy člověk neví co se může stát. 😉

yildiz
25. kvě 2014

Ja mela vzdy taky uz s predstihem kocarek a doma ...😀 mame velke pokoje takze se vejde a dokonce jsem ted mela i dva -D poverciva nejsem .... a mam rada kdyz mam vse pripravene takze jsem i v predstihu nakupovala dokupovala ...a taky se mi akorat stalo to jak uz bylo taky i receno, ze mam uz 3 krasne zdrave holky ! 😀

coxa
25. kvě 2014

Neměli jsem ani u jednoho, pokaždé byl u mých rodičů. 😉 Na pověry nevěřím, ale kočárek jsem doma prostě raději nechtěla. 😀

zvalentova
25. kvě 2014

Neměla jsem ho kam dát. Jinak by byl ve sklepě,pověra nepovera.

agnessi01
25. kvě 2014

Kočárek máme doma necelý měsíc, ale to jen proto, že není kam dát. Manžel se mě jen tak z legrace zeptal, jestli ho neodneseme do sklepa a pak říkal, že tak vražedný pohled u mě ještě nezažil 😀 Prý čekal na mou reakci 😝 Na takovéto pověry nevěřím. Doma si s ním občas popojíždím, mám v něm nachystanou i zavinovačku a dokonce jsme v něm tady vozili KitchenAid, který mi manžel koupil 😀 Když tam ještě není dítě, tak aspoň robot 😝

petrakol
25. kvě 2014

Doma jsme ho neměli, byl ve sklepě, necelé dva týdny před TP. Maximálně mohl způsobit docela nešťastný porod, ale nejspíš by se to stalo i bez kočárku ve sklepě.

chris_n
25. kvě 2014

Ano měli a nestalo se nic 🙂

klaire22
25. kvě 2014

My doma sice neměli, měla jsem ho u rodičů, ale i tak na tyhle pověry moc nevěřím. Ale odkud tato pověra je a proč by to teda úúúúúdajně tak nemělo být, to vážně netuším.

adamiova
25. kvě 2014

My mněli také doma,nic se nestalo,jenom sem dřív porodila a Veverka je v pořádku,ješte rychlej rastie než její starší sestra

veruska007
25. kvě 2014

Kočárek jsme doma měli vždycky předem. Třikrát jsme o miminko přišli, ale kočárek v tom byl nevinně, nejspíš za to může trombofilie 😔

petrajurinova
25. kvě 2014

U syna kočárek doma nebyl, měla ho u sebe babička, která ho kupovala. U dcery byl kočárek doma celou dobu těhotenství (zůstal ji po synovi, odmítla jsem shánět nový, když ten byl fajn) a neštěstí které se stalo bylo to, že dcera kočárek od narození nesnášela, takže jsme sháněli různé nosítka (babyvak, šátek, ergo-nosítko) a nosili ji kočárek vzala na milost až v necelých 2 letech, když objevila pohodlí golfáče 😀 .

simka33
25. kvě 2014

My jsme měli kočarek doma od 5měsice těhotenství a vše v naprostém poředku ;) nevěříme na pověry.

hojda
25. kvě 2014

U prvního ne, u druhého ano. Malá se narodila s drobnou vývojovou vadou, ale jestli za to může kočárek, to nevíme.

hadroslava
25. kvě 2014

Kdybych neměla před narozením mladší dcery doma kočárek, musela bych tu starší (19m rozdíl) venku tahat na ruce nebo smykem na laně. Kdybych měla věřit na černou kočku přes cestu, budu žít jen ve strachu- měli jsme černou kočku s pěti černými koťaty. Takže toliko k pověrám. Kdo si chce komplikovat život, ať se pověrami omezuje, jak je libo.