Nánožník Emitex. Je opravdu univerzální?

lu24
11. pro 2008

Prosím poraďte máte někdo zkušenosti s nánožníky značky Emitex? Prý jsou uni, ale jsou opravdu na všechny kočárky? 😅

power700
11. pro 2008

Ahoj, pardon, já se také přidám... 🙂 Zajímalo by mě to samé, budu kupovat golfky,právě bez nánožníku /PP aria/ a chtěla bych vědět, jestli opravdu ten UNI bude pasovat. Díky za odpovědi. 😉

lennis
12. pro 2008

mám Emitex uni černý na Jané Nomad, po stranách mají na širších gumičkách takové ty spony, které se připnou do sebe, omotají se kolem trubky na kočárku u sedátka, funkčně je dobrý, ale trochu mně mrzí, že jsem neinvestovala do originálu Jané, ale teď už je to jedno a neřeším to.

zuzu_z
12. pro 2008

Taky jsem řešila jestli univerzál nebo originál. Emitex mi teda neseděl na Slaloma ani náhodou, takže jsem radši investovala. Ty jejich černé a tmavě modré se mi nelíbily na kočárku světlém. A to samé jsem řešila u golfek Moon Buggy. Nakonec jsem prodala bez nánožníku a koupila si s nánožníkem originál, má totiž bezva zip uprostřed, to v zimě hodně využiju... takže pro mě jednoznačně originál. 😉

lu24
autor
12. pro 2008

Tak asi investuji a neznáte náhodou někdo nánožník od ABC design? Mám tento kočárek,ale nánožník jsem zatím viděla jen na netu a zajímalo by mě třeba jestli je tam takový ten rantlíček u obličeje mrňouska, aby přímo nefoukalo ........ 😒

tlapicka
12. pro 2008

lennis: investovala jsem do nanozniku jane, ale ze bych byla spokojena to teda nemuzu rict! ze zacatku byl dobry, ale vytrhlo se zapinani, takze jsem jej musela vsivat. v zadnem pripade se do nej nase certine nevejde uz od jara, coz se mi zda divne... na manipulaci s miminem dobry, ale s batoletem i kdyby se do nej veslo zcela nevhodny... stal tehda pres tisic korun... dneska bych nekoupila ani ten kocar ani nanoznik...

jinak originaly maji neco do sebe, pokud jsou vychytane, coz si chce omrknout na prodejne...
tedka mam maclarena a jeho original nanoznik v cene je skvely! uzasne funkcni, bezva se s nim manipuluje.... bomba a zadarmo!

lennis
12. pro 2008

tlapi, vyfoť maclarena, jsem zvědavá🙂 😀 😀 😀

yanna.o
12. pro 2008

Tak já si konečně objednala golfáč, ale nánožník k němu není. Takže buď Emitex nebo jiný univerzální nebo od nějaké jiné firmy na kočáry. Třeba právě Jané asi bude pasovat na víc kočárů, jelikož se připíná gumičkami, resp. patentkami 😀 sám na sebe. Obtočí se kolem konstrukce a připne. Líbí se mi jejich letošní nánožníky. Starší byly jak kryt. Trčely a dítě přes ně nevidělo, musely se splácnout. Teď mají nahoře malé zipy, dají se ohnout a pokud fouká, tak se zvedne vršek a ten dosáhne až k boudě. Líbí se mi moc, jak jsou silné - jak zimní bundička. Jiné nánožníky nejsou silné vůbec. Třeba na Hartany.. (jen příklad). Také jsem koukala na nánožník na letošních Zippy od Inglesiny. Chtěla jsem je, mám od nich už kočárek a je skvělý. Jenže mi připadaly moc úzké. Malý tam byl dost natěsno i jen v mikince. Proto jsem je nevzala. Jinak je vylepšily, mají směrově i výškově otočné rukojeti a hlavně lépe řešený nánožník. Jednak se dá jako dosud obtočit přes madlo, takže dítě má kryté nožky. Ale dá se také rozbalit až k boudě, na které jsou pro něj připravené patentky ze stran a do těch se zacvakne. Takže jí dítě skvěle kryté až ke krku. Pokud se vystrčí na boudě kšilt a ta se trochu přihne dopředu (což lze, je překlápěcí až k madlu), tak dítě je v okamžiku velmi dobře chráněno proti nepřízni počasí. Zespoda u nožiček je dostatečně zahnutý až k místu, kde začíná polohovatelná opěrka nohou. Ale tento nánožník se neprodává zvlášť a pasuje na zippy právě kvůli těm patentkám.
Takže to není o tom, zda je uni nebo od firmy na kočáry, odk které se dá dokoupit zvlášť (např. Jané). Spíš jde o to, jak je udělaný. Jenže to podle obrázku nepoznám 😠 😅 Takže nevím nic.. 😕

Tlapi, tak macleren jsem viděla. Líbil se mi dost. Ten širší typ. Bouda šla dopředu krásně a má vestavěný opravdu veliký igelitový průhledný kšilt. Je dostatečně dlouhý i široký, vypadá pohodlně. Je dobře vysoký, dobře se mi ovládal (jela jsem jen v krámě na rovině). Vadí mi menší koš, ale co.. U mě je problém ta absence madla. Malého posadím a nestíhám kšírovat. Když se vzteká, projede i pod madlem. Proto jsem vybrala golfáč, co má i pás přes madlo. Může se o něj opřít a tak. JInak Maclaren vypadá pěkně, ale toto je nedostatek. Tedy pro nás ano 😉

tlapicka
12. pro 2008

lennis. az budeme v terenu, tak vyfotim a dam do alba 🙂 pridelava se desne inteligentne na patentky a ma diru, kterou se provlikne zapinani mezi nohama. nastupovani a vystupovani se resi zipem po strane, coz mi prejde senza bajo, i kdyz se to narychlo nezapne. ma to ornuti nahore, jak pise yanna. takze kdyz je mega hnusne, tak se stahne bouda, vyroluje nanznik a dite je chraneny. Byla jsem prekvapena, ze je i krasne teploucky.... kdyz to bylo v cene, tak jsem cekala nejakou hruzu, aby se nereklo a byla jsem velice mile prekvapna.
na tom ale nesejde, bo si nedovedu predstavit, ze by sel i na jiny kocarek, takze je to mimo tema.
tech maclarenu jsou haldy, nevim, jestli jsou stejne pro vsechny typy, takze pro upresneni mluvim o techno xlr... od narozeni 🙂

jeste k memu minulemu prispevku dodatek: ten nanoznik, co hanim je jane pro 2006, takze verim, ze dnes uz muze byt vychytany.

yani: eli je zvykla byt pripoutana, takze absenci madla me ani nenapadlo resit, bo jsem ho nepouzivala ani u carrery, ackoliv tam bylo... Tato featura jde mimo me 🙂

yanna.o
12. pro 2008

lapi, kdyby měl madlo a pás přes něj, tak by byl fakt hodně horký favorit. Mají tyhle maclareny 2, jeden je širší, o asi kilo těžší a tisícovku dražší a má nánožník. Jestli si to dobře vybavuju, tak je to něco trochu kříženýho s fusakem. Jde, myslím, i pod záda, takže potom by sedělo, že se skrz něj provlíkají pásy. No nic.
Ten samostatně neprodávaj. Nebo možná jo, ale taky nevím, jak by kam pasoval, pokud se připíná ke kočáru patentkami. Jané zip po bocích na vlezení dovnitř nemá. Je to klasický nánožník. Na kočár se nasazuje přes nožky. To jsem sama na sebe zvědavá, co koupím. Počkám si nejdřív na ten kočár. 😀

tlapicka
12. pro 2008

tak fotit nemusim: tady to je 🙂 http://www.nemeckyobchod.cz/files/file/24.dat

lenkabu
12. pro 2008

Mám Emitex na trojkolku Knorr a sedí dobře,jsem spokojená.

tlapicka
12. pro 2008

yani: tak ja mam ten drazsi, bo jde uplne do lehu, takze nemusim resit co s miminem, kdyz ho budu potrebvat odstrcit do kocaru na balkon a podobne...jestli je ten nanoznik krizeny s fusakem nevim, ale pod zada tam nic nejde. ta vlozka je tam navic pro mensi dite, bo je vazne veliky a prostorny, takze jsem vsecky ty vycpavatko hodila do skrnine a vytahnu az na mrne.
jakys vybrala teda golfac nakonec?
nasazovaci nanoznik uz bych nechtela. ro rozepinani je skvela vec 😵

mobina
12. pro 2008

Tak já na Nomáda koupila taky originál. Viděla jsem vyfocený emitexácký a děs běs. Vůbec neseděl. Pak jsem ještě jela přímo na krám ozkoušet jiný, který se šije podle originálu a taky k nepoužití. S origánálem jsem spokojená, ale asi to byla bohužel investice jen na tuhle zimu 😒
Power koupila jsem PP Pliko a paní mi sama doporučovala nekupovat originál nánožník, ale ten emitexácký. Bohužel jsem na živo neviděla, takže nemůžu poradit 😒
Jinak tlapicko souhlas, dneska už bych nomáda taky nekoupila. Za stejný peníze se dá sehnat vychytanější kočár. Třeba právě PP, který mám ulitý na jaro.

andy80
12. pro 2008

Já mám x-lander a uvažuji o koupi nánožníku Emitex, protože originál je dost úzký a s fusakem je tam malá dost preslá a příští rok by se tam 100% nevešla.

andulee2
17. led 2017

Devcata prosim prosim, je tu nektera, ktera koupila nanoznik od Emitexu na Phil a Teds? Dekuji!!