Nebezpečné kočáry

januskaababoo
1. únor 2007

Holky ted bylo na nove o kocarcich...od zitrka to bude na www.coi.cz

Jde o nebezpecne typy kocarku co se tyce ftalatu, a nebezpeci urazu...docela zname znacky...okamzite prestat pouzivat...tak na to kouknete...jsou tam i kocarky z EU...

macanet
2. únor 2007

Na www.coi.cz už maj vyjádření, ale nejde to otevřít asi hodně maminek čte 🙂

valeriem
2. únor 2007

macanet: nemůžeš sem dát odkaz na ten test kočárků na idnes.cz, já to tam nemůžu najít 😅

neeve
2. únor 2007

macanet, já to taky nenašla 🙂

macanet
2. únor 2007

Já jsem antitalent, ale podívej se na červencový termín 2007 a psala to tam kota.

carodkaa
2. únor 2007

majka07,jo jenze ja mam presne ten samej potah kterej byl v ty televizi 😒 ,jinak bych byla taky v klidu

zenuska
2. únor 2007

Holky včera v televizi říkali, že se může "vadný" kočárek reklamovat 😉

zenuska
2. únor 2007

Přímo u prodejce.

carodkaa
2. únor 2007

asi jim to tam dneska pujdu hodit na hlavu 😀 ty jo a to sem ho vybirala fakt poctive a ted tohle 😉

carodkaa
2. únor 2007

chjo stve me to 😖

majka07
2. únor 2007

carodkaa, tak jsem se ptala sousedky, má ten samý akorát v jiné barevné kombinaci, tak nevím 😖 , ale já bych ho šla na tvém místě reklamovat, jistota je jistota.

zenuska
2. únor 2007

carodko, no a po 6 měsících si dopřejete novej kočárek 😉

majka07
2. únor 2007

jak píše zenuska, alespoň budete mít nový kočárek, hlavně aby pak nebyla další kontrola a nebyl zase vadnej 🙂 to už by asi hodně naštvalo, věřím, že u mě by to tak bylo 😀 😀 😀

carodkaa
2. únor 2007

to je fakt tyy jo 😀 no jen jestli mi to uznaj,ale to by meli, sem na to zvedava.Pak vas budu informovat

lenkanemeckova
2. únor 2007

Máte pravdu že je to děs... a taky máte pravdu že by se měli kontrolovat všechny věci co jdou do prodeje... (taky si říkám, že se tady snažím s vitamínama, čajema, zdravou stravou a pak když se mi konečně zadaří a mimčo se v pořádku narodí nechám ho cumlat nějakej sajrajt) jenže ono to je asi dost nereálné, že se zvládne kontrolovat vše... na druhou stranu čojce patří dík i za to málo co dělá... před nedávnem dělali testy na kousátka, pak zase na dětské stolečky, teď kočárky... o nečem se dozvíme a hlavně výrobci snad dostanou strach... a budou třeba dávat větší důraz na kvalitu svých výrobků... snad 😒

macanet
2. únor 2007

Jestli tam carodkoo nebude fronta 🙂 A včem je ten tvůj nebezpečnej, já jsem byla na stránkách čoi, ale nedostala jsem se tam, teď je to nějaký zablokovaný.Docela by mě zajímalo, co je na těch kočárkách vadnýho.Je sice hezký, že napsali seznam, ale nic víc.

majka07
2. únor 2007

carodkaa pak určo informuj.

carodkaa
2. únor 2007

Ja mam ten bebecar a ve sportaku ty popruhy a to nadlo pred ditetem obsahuje 300x vic ftalatu nez by melo 😲 deti z toho muzou mit hormonalni poruchy ☹

lucieee
2. únor 2007

Hokky tady je přímo tisková zpráva ČOI http://www.coi.cz/internet/(5wds4mmtv2u0uj55ejv...

macanet
2. únor 2007

teď jsem byla na stránkách čoi, takže nejvíce ftalátů maj kočárky Scout x Classic 31./procent/, držadlo a část potahu.Style At BébéCar33,5 procenta popruhy a držadlo, Platon 3Air 29,8 proc.bouda a transp. folie,Sojan exclusiv 28,4proc. transparentní folie, Taco city Voyager 28,6 proc. část pro nony, folie. Jinak tam byli vypsaný další vady co našli, ale ne u jakých druhů kočárku, takže nám moc nepomohli co?

qerki
2. únor 2007

To je hrozný, my máme samozřejmě taky koupenej kočárek, kterej je na seznamu.
Jinak ten výpis vad, u kterýho kočárku je co špatný, najdete na
www.coi.cz - informace - rizikové výrobky - ostatní výrobky, pak jsou tam jednotlivé druhy kočárků a u každého, co za vady u něho našli...

Tak nevím, asi ho půjdeme vrátit, ale kdo mi zaručí, že ta samá závada nebude i u toho novýho kočárku, co koupím, akorát se netestoval, takže na to nepřišli? 😠

eva265
2. únor 2007

Na stránce http://www.coi.cz/internet/(ght5hg55103e1e55za4... je přesný popis, proč jednotlivé typy kočárků neprošly testem.

kyri
2. únor 2007

hele, to je divný, deltim a x-lander se na webech udávají jako 2 různí výrobci a ten AA jsem vůbec nikde nenašla, ale dost se to podobá XA a X3, který jsme si vybrali, ach jo...

siduska
2. únor 2007

no ja jsem byla taky moc prekvapena ale my mame nastestvi bebetto a ten tam nebyl to je hruza ako to muzu pusti na trh, a kokilk mamin to pouziva a jak dlouho, to je fakt neco strasnyho

kyri
2. únor 2007

tak u některých těch kočárků to není až tak horký, nevyhovuje třeba návod k použití anebo si může dítě někde skřípnou prsty - ale to může doma taky... (nejhorší jsou asi ty ftaláty, a to byl nedostatek asi "jen" u poloviny těch kočárků...)

zajímalo by mě, proč netestovali taky některý "prominentní značky" - třeba hoco, chicco, cortina aj. zajímalo by mě, jak by dopadly.

dammi
2. únor 2007

Ahoj holky, nepatři to sem, ale chci se zeptat, nevíte náhodou, jestli X-lander X1 na kolečka na pevno, nebo otáčecí? Nidke jsem to nevyčetla a naživo ho ještě neviděla. Díky za odpověď.

macanet
2. únor 2007

Ahoj dammi X-lander X1 má akorát péra na odpružení, ale otáčecí ne, protojá mám vybranej XA , a kočárekmyslím X - lander X3 je má jen natáčecí do stran 🙂 Xa má aretovací, jako nákupní vozík, ale jdou i zarazit 🙂

raculka
2. únor 2007

carodkaa-tak to je fakt pech ☹

raculka
2. únor 2007

Holky,tady je odkaz na test z idnes.Je to ale z roku 2000.Vůbec ty testy dětských věcí jsou tam nějaké zastaralé a poslední dobou v DNES žádné dětské věci netestujou. 😠
http://ekonomika.idnes.cz/test.asp?r=test&c=200...