Nebezpečné kočáry

januskaababoo
1. únor 2007

Holky ted bylo na nove o kocarcich...od zitrka to bude na www.coi.cz

Jde o nebezpecne typy kocarku co se tyce ftalatu, a nebezpeci urazu...docela zname znacky...okamzite prestat pouzivat...tak na to kouknete...jsou tam i kocarky z EU...

macanet
1. únor 2007

Taky jsem na to koukala a o kočárkách tako jsem slyšela už dřív, že nejsou nic moc.Jen jsem se modlila aby tam nebyl ten náš, co máme vybranej, ale nebyl to ten typ.Tak jsem si oddychla.A pak říkaj polský kočárky šmejd a hle kočárky z Norska a Portugalska jsou tam taky.

bazalka
1. únor 2007

holky, nevite aspon nektere typy? Nedivala jsem se na to. Zitra mrknu na ty jejich stranky, zatim to tam jeste neni.

dhav
1. únor 2007

Teď jsme nato taky koukala, je to síla a hlavně jsem zvědavá až budu vybírat kočárek já, co mi v krámu nabídnou, určitě budou vychvalovat i tyto nebezpečné typy, jen aby prodali....
Musim si napsat alespoň tyto typy které ukazovali v TV, aby ze mě potom nikdo nědělal volíka - díky za odkaz.

januskaababoo
autor
1. únor 2007

bazalka, zabij me, ale nevim...to tam vsechno bude zitra...jo a jeste se koukni na ten prispevek na nove, ale taky az zitra na www.nova.cz bude to tam v historii...muj tam nastesti taky nebyl...

bazalka
1. únor 2007

janusko, diky, to neva ... mrknu zitra. My mame vybranou Cam Cortinu ... pry tam ale nebyla

macanet
1. únor 2007

Vím, že tam bylo tako, potom X-lander AA, to je starší typ, já mám vybranej XA tak ve mě hrklo 🙂 a potom bebecar, víc si nepamatuju.Bebecar měl nejvíc těch ftalátů, jinak jeden měl blbou konstrukci, sám se složil 😲

dludli
1. únor 2007

taky jsem to videla, prekvapilo me ze tam byl nejaky kocarek TAKO, ale presny typ nevim, a pak nejaky kocarek, ktery mel v nazvu PING PONG (tedy aspon myslim)

markibie
1. únor 2007

vim ze tam byl kocarek firmy tako

kristi
1. únor 2007

ty vogo, to je sila....uf, jeste ze mame jinej...

macanet
1. únor 2007

Ono to s těma kočárkama nebude zase tak horký, to tako tam bylo kvůli tomu péru ze strany , že si tam může dítě strčit prst, ale to může i do dveří a ty ftaláty? Je to blbý, ale kde dneska nejsou i v tý kačence na koupání. 🙂 Ale je blbý, že je to pro děti a nekontrolovali to teda ani když to vyráběli, to je docela divný.

ivet
1. únor 2007

macanet...my máme taky X-landera XA ...ale tady mě zarazilo označení Deltim X-lander ...to jsou přece 2 značky kočárků, ne?

macanet
1. únor 2007

No ty X- landry vyrábí Deltim, polskej výrobce.Ale to označení AA mi nic neříká, mám strach, že je to ten XA ☹ Vždyť maminky, který ho maj s ním jsou spokojený a co mi to dalo, než jsem ho vybrala.

ivet
1. únor 2007

Macanet, díky za info, to jsem netušila 🙂 Ale neměj tedy strach, že je to ten XA, já si všimla, že ten v televizi byl tříkolka, to XAčko není 🙂

lumpi
1. únor 2007

Tady je o tom ta zpráva,jen si to spusťte - je to hend první zpráva:

http://www.nova.cz/tvarchiv/?238d=01.02.2007&23...

a

tady je o tom článek:

http://www.nova.cz/zpravy/?83c=~ekon~&83e=DO471...

sirka
1. únor 2007

tak my máme přímo ten nejnebezpečnější STYLE AT BEBECAR 😲

To je děs. nejhorší je, že stejně nevíš jaký všechny kontrolovali a jak to vlastně je pak koupíš jinej, kterej nekontrolovali a on na tom bude stejně jen se to nedozvíš. 😖

ivet
1. únor 2007

Sirka, to je bohužel pravda ☹

macanet
1. únor 2007

Koukala jsem na stránky TV nova a moc jim to tam nesedí ty názvy kočárků, lidi tam dost nadávaj, docela dobrý počtení, nikdo neví nic 🙂 Snad to bude v pohodě, dřív se žádný testy nedělali a taky jsme měli umělou libertu a nějaký ftaláty? Hračky byly taky gumový a my je vesele cucali. 🙂

jazzina
1. únor 2007

a co QINNI SPEEDi

macanet
1. únor 2007

QINNI SPEEDI tam není, já se kouknu ráno na tu čoi, ale ani ta adresa co je na TV Nova na čoi nesedí, mě to nic nenašlo, prej www.coi.cz a nic.Zkusila jsem to přes vyhledávač a nic o kočárkách tam není, jen z roku 2005.

raculka
1. únor 2007

Teda holky, tak jsem koukla na jeden kočárek z toho testu- PLATON 3 AIR- a stojí přes 15 tis. - takže to není žádný levný kočárek- tady je vidět,že ani vyšší cena nic nezaručí 😠 . Zavedla bych povinný testy na všechno zboží,co jde do prodeje.Takhle pozdě už je to na nic 😒 . Pak to dopadá tak, že jsou vadný lahvičky,dudlíky,kousátka a vůbec 😠

marusinka
1. únor 2007

S těma kočárkama je to hrozný. Člověk si nemůže být jistý ani s potřebami pro naše mimča. Zrovna jsme měli vyhlídnutý Bebecar, který je ovšem na seznamu. jinak na obrázku vypadá moc dobře.I Tako city Voyager se nám moc líbil, takže musíme vybírat znovu ☹

lucisa
1. únor 2007

Ahoj, hned jakmile jsem dnes viděla ve zprávách tuhle reportáž, tušila jsem, že se to tady bude probírat.

Taky jsem koukla na stránky ČOIky, zatím tam nic není, ale spolehlivé info jsou i na stránkách www.spotrebitele.info nebo www.dtest.cz, odkud jsem vám zkopírovala text o závadných kočárcích i info, kdy budou přesné informace na ČOIce.

"O výsledcích kontroly ČOI informovala NOVA v Televizních novinách dne 1. února 2007 a uvedla i seznam nebezpečných výrobků: Sojan exclusive (Polsko), Tako City Voyager (Polsko), Platon 3 AIR (Německo), Style AT + set 665 M BéBéCar (Portugalsko), Scout Classic (Slovensko), golfové hole KENDY (Čína), hluboký Cosing (Polsko), sportovní Tech Rider (Čína), sportovní golfové hole Neonato typ N 755 (Itálie), Deltim X Lander AA (Polsko). Oficiální zprávu České obchodní inspekce, včetně seznamu nevyhovujících výrobků, budou mít spotřebitelé k dispozici na webových stránkách ČOI – www.coi.cz v pátek 2. února 2007."

lucisa
1. únor 2007

Bohužel máte pravdu, že je šílené, co všechno je u nás možné dát do prodeje.
Nechápu, že neexistuje žádný orgán, který by zamezil dávat do prodeje všechny nebezpečné věci. U dospělých si v nejhorším řeknete, že si třeba něčeho všimnete, nebo nebudete výrobek cumlat, příp. se vám třeba něco nezdá.
Ale ti nejmenší to nechápou, neumí se bránit.
A my, rodiče, místo, abychom se dívali na kočárky, vybírali barvy, provedení nebo funkce, abychomještě sledovali, jestli je všechno v pořádku jak má být.
To je přece drzost, odevzdat vadný výrobek. Já kdybych v práci udělala chybu, špatně něco vypracovala, tak se to někde odrazí, ale hlavně, někdo zkontroluje, jestli jsem to doopravdy nezkonila, příp. si nesu následky a ne, že než na to někdo přijde, tak na tom vytřískám prachy. 😠

sirka: pokud máš opravdu vadný typ, máš právo ho vrátit a požadovat zpět peníze. já bych neváhala. když tak si pro jistotu článek s informacemi vytiskni.

slunicko2
1. únor 2007

ahoj holky, najdete veskery prehled kocarku na seznamu v novinkach. Ale popravde receno, pokud slo o ty nebezpecne latky, tak bych mozna vynechala kocarky od te firmy jako takove 🙂 Mozna, ze se jim ten material hodil i na jine typy kocarku, ktere jeste nikdo netestoval.

carodkaa
2. únor 2007

Tyyy jo to je desny a my zrovna mame Bebecar!! 😲

majka07
2. únor 2007

carodkaa, sousedka má taky Bebecar a za chvíli v něm bude vozit druhé dítě a nemůže si ho vynachválit, záleží asi i kus od kusu 😒

linda02
2. únor 2007

Nebezpečné kočárky 😠 😠 😠
název kočárku země původu
Sojan exclusive (Polsko)
Tako City Voyager (Polsko)
Platon 3 AIR (Německo)
Style AT + set 665 M BéBéCar (Portugalsko)
Scout Classic (Slovensko)
golfové hole KENDY (Čína)
hluboký Cosing (Polsko)
sportovní Tech Rider (Čína)
sportovní golfové hole Neonato typ N 755 (Itálie)
Deltim X Lander AA (Polsko)

macanet
2. únor 2007

Přečtěte si ekonomika.idnes.cz, tam je test kočárků a překvapivě vyhrál kočárek z tržnice za pár tisíc a třeba inglesina a cam prošli s odřenýma ušima.Tak nevím co si myslet.