Nebezpečné kočáry

januskaababoo
1. únor 2007

Holky ted bylo na nove o kocarcich...od zitrka to bude na www.coi.cz

Jde o nebezpecne typy kocarku co se tyce ftalatu, a nebezpeci urazu...docela zname znacky...okamzite prestat pouzivat...tak na to kouknete...jsou tam i kocarky z EU...

pistalka.x
2. únor 2007

TO je mazec s tema kocarkama, ale kdyz se nad tim tak zamyslim tak fakt co je dneska zdrave...jako mali jsme se my a nebo jeste nasi rodice vozili v kocarcich ktere urcite nebyly testovane jako dneska, jak uz nekdo psal i gumove kacenky do vany ktere deti cumlaji jsou skodlive, ale prijde mi to silene prehnane. Kdyz bouchl cernobyl tak ten prach usedl vsude na pudu a my jsme na zahrade normalne jedli vsechno co nam tam v te dobe vyrostlo a ja jsem dokonce vypila vodu ze sudu s komarama a tim prachem a jsem naprosto zdrava bez alergii :o) kdysi jsme litali po venku a prezivali jsme uplne v pohode a nebyly mobily meli jsme byt doma do setmeni (mobily jsou taky pekne skodlive na mozek a nikdo to nerozebira tak podrobne a kazdy ho dobrovolne puziva dal)...proste prijde mi to fakt hodne nafouknute, je fakt ze ten ftalat je svinstvo ale vseho s mirou a zdravym rozumem. To je jenom ciste muj nazor... 😉

mori
2. únor 2007

kyri - X-Lander AA jsem taky nikde nenašla. Je to ale 3kolka, takže XA to určitě není - ten máme a to je 4kolka. Já bych řekla, že to bude nějaký starý typ, protože tu červeno/modrou barvu už myslím ani nevyrábějí.

kyri - to jsem si taky říkala, proč rovnou neotestovali i "prominentní značky". Reakce mé kamarádky hned na reportáž v TV byla: "no my máme Hoco, tak to je OK". Jenže to si bohužel nemůže být ani trochu jistá, když tu značku netestovali.

qerki - na ten výpis vad jsem koukala, díky za odkaz, kde se to najde. Bohužel to člověku ale nic moc neřekne, když to nevidí ukázané, kde to je.

kyri
2. únor 2007

jo, taky jsem nakonec zjistila, že ten AA je tříkolka (asi už z dnešního koníkování vidím dvojmo 🙂 ) takže si ten xa nebo rovnou x3 (má nastavitelnou sbíhavost kol, takže je to něco mezi 3 a 4 kolkou🙂 líbí se mi moc moc a kombinovat se dá s autosedačkou i korbou taky...)

carodkaa
2. únor 2007

No tak co myslite uznali mi tu reklamaci??No jiste ze NEuznali!!Ten zkousenej model byl m655 ja mam m654..je to jen trochu jinej odstin ale o ten tam nejde,skodlivy je to madlo pred ditetem a to kam poklada rucicky a to ma ten muj kocarek s tim zkousenym uplne stejny!!Jenze mi to neuznaj jelikoz zkoumali jinej odstin potahu 😖 ,ale to ze to madlo,ktery je skodlivy je tam stejny nikoho nezajima ☹

kyri
2. únor 2007

tak zkus napsat do ČOI (třeba by jim to mohla nařídit) nebo na SOS nebo do nějaký občanský poradny, mohli by ti pomoct to nějak vyřešit

macanet
2. únor 2007

No tak jestli ses dívala včera na černý ovce tam reklamovali kočárek, kterej zatáčel doleva a taky jim to neuznali, paní to dala k soudu, tý prodavačce bych jednu dala.Její přístup byl hroznej . Tak jen doufej, že to tvoje mimi nebude ochutnávat pusinkou.

carodkaa
2. únor 2007

Ja bych do toho kopla!! 😠

carodkaa
2. únor 2007

no v pondeli kazdopadne zkusim nekam zavolat uvidime co se da delat 😒pak poinformuju

kyri
2. únor 2007

čarodkaa: asi na to nemáš kdovíjakou náladu ani čas, ale pokud si necháš udělat odborný posudek (u nějaké akreditované státní zkušebny - najdeš někde na netu - adresy u sebe nemam) a najde se tam nějaká vážná závada, tak ti to odstoupení od smlouvy umožnit musej a navíc za tebe i ten posudek zaplatit...

taky by mě to štvalo - mám zatím baby šátek a možná u něj zůstanu, je to bavlna, žádná chemka ani nebezpečný díly 😒

majka07
2. únor 2007

carodkaa tak to je síla:o( Napsala bych na Obchodní Inspekci a uvedla jim klidně aj obchod, kde Ti to udělali, určitě bych jim to nedarovala 😠

macanet
2. únor 2007

carodko, zkus zavolat na ČOI tam je na těch stránkách telefon, tak ti poraděj.

milca111
2. únor 2007

holky,moc na netu neumím hledat. ☹ Mohla by mi některá poslat adresu,kde zjistím jak jsou na tom se závadností ostatní kočárky tako?A taky kde bych si mohla napsat nebo okopírovat návod k těmto kočárkům.Potřebovala bych z něj udělat sporťák a nějak nám nejdou zvednout zádíčka do požadované výšky.

kyri
2. únor 2007

milca: to asi nezjistíš, pokud je někdo netestoval - a k testování se vybírají jen některé značky a modely... zkus www.dtest.cz

ivuska15
2. únor 2007

Holky, nasla jsem ke kocarkum jeste tohle: http://www.dtest.cz/index.php?action=2&pclanky=... Nemate nahodou nekdo doma TEST 9/2006? Jestli jo, napiste, jake kocarky testovali tam.

milca111
2. únor 2007

Kyri a Ivuska,děkuji,jste moc hodné.Nebylo tam ale zase nic. ☹ Je to vážně síla,malý už má přes 5 měsíců a začíná sedět a nahýbat se.Snad do té doby,než to bude dělat i v kočárku tak zjistím,jak je stabilní a s těma nežádoucíma látkama atd. je to taky na prd.Malý má zrovna v oblibě kočárek celý ocuckat a saje tu látku okolo. ☹

sirka
2. únor 2007

carodka..taky mám style at bebecar s jiným potahem..je to síla ještě jsem ho ani neviděla přebírali ho naši a u nich taky zůstal než porodim a teď tohle a ani ho nepůjde vyměnit to je jasný a ty prachy rozhodne nese...

Ty ftaláty jsou extrasvinstvo a já mám ˇprostě za těhotenství "extraštěstí"
nejdřív jsem barvila okna a pak zjistila, že ta barva je v těhotenství škodlivá..pak jsme nahazovali stěny v koupelně a ta pak smrděla, že mi z toho bylo zle, v novém bytě jsem s příchodem zimy zaznamenala smrad z kterýho mě bolí hlava a teď jsme konečně vyřešili, že je to zadehtovanej komín kterej nám skrz zeď krásně prosakuje jedy do bytu a pro jistotu jsme si pořídili nejškodlivější kočárek na trhu.... 😲 😲 😲
JDU SE NĚKAM ZHROUTIT 😖

carodkaa
2. únor 2007

sirka tak tomu se holt rika smula 😒 je to sileny, no nic s tim asi nenadelame,a stve me to desne 🙄 tak hlavne at je porod v pohode,drzim palce 😉

sirka
2. únor 2007

carodka..díky, jasně, že hlavně aby všecko klaplo a pak čert vem kočár 😎 😉

lucisa
3. únor 2007

ivuska15:
my dtest odebíráme už asi 3 roky a schováváme je, takže tady máš tehdy testované kočárky (pořadí je podle vyhodnocených testů od nejlepších po nejhorší), ale jedná se o tzv. bugginy (golfáče):

Peg Pérego Pliko lite (uspokojivá 2,6)
ESPRIT Alu King 129050 (uspokojivá 2,9)
HERLAG City Buggy de Luxe (uspokojivá 2,9)
STOKKE Xplory Complete (uspokojivá 2,9)
GRACO CitySport 6474 (uspokojivá 3,0)
CHICCO ct. 0.1 60652 (uspokoivá 3,3)
INGLESINA Zippy Rain (uspokojivá 3,3)
TCHIBO TCM 223165 (uspokojivá 3,3)
BUGABOO Cameleon (uspokojivá 3,3)
MINI STAR by Hauck 131558 Pluto (uspokojivá 3,5)
ABC Design Starline Profecto Plus (dostatečná 3,6)
BéBé Confort Allegro Plus (dostatečná 3,7)
MACLAREN Quest (dostatečná 3,7)
HAUCK 202432 Jet 6 h-sports orange (nedostatečná 4,6)
KNORR Buddy (nedostatečná 4,6)

Dva poslední, které nevyhovují, jsou nedostatečné z důvodu obsahu cizorodých látek.

raculka
3. únor 2007

hm, tak to je bezva, my máme KNORR- i když teda jinej typ,ale radost mi to teda nedělá 😠

majka07
3. únor 2007

ivuška15, díky za odkaz, docela mě zarazilo, že pěnové puzzle skládací pro mimi je taky škodlivé ☹ přišlo mi to jako dobrá věc 😖

luciass
7. únor 2007

tohle jsem našla v diskuzi na rodina.cz
http://www.rodina.cz/diskuse76.htm

Odpověděli mi z ČOI, zatím posílají všeobecně odpovědi na nejčastější otázky.:

Nejčastější dotazy na výsledky kontroly kočárků:

• Kočárky, které nesplnily podmínky pro bezpečnost:

Fotografie kontrolovaných druhů (kombinací kočárků), popis všech zjištění a konkrétních porušení platných předpisů jsou k dispozici kromě tiskové zprávy ze 2. 2. 2007 na adrese www.coi.cz - Informace - Rizikové výrobky – Ostatní výrobky.

• Které kočárky kontrolou prošly

Výrobky bez zjištěných závad byly kočárky Deltim Voyager 005 a golfové hole Hauck TS 1052006 (ty však s výhradou - po doplnění informací v návodu, kde chybělo určení pro věk/hmotnost dítěte), ale rozhodně nejsou jediné.
Zveřejněné výsledky kontrol kočárků však neznamenají, že jsou na našem trhu pouze vadné výrobky. K laboratornímu přezkoušení byly vybrány pouze vzorky těch výrobků, které při běžné kontrole v prodejně vzbudily podezření, že mohou vykazovat vady v rozporu s bezpečnostními standardy, což se u většiny z nich potvrdilo.

• Jak zjistit, že kočárek s jiným typovým označením nemá stejné vady

Pokud vlastníte jiný typ kočárku od některé z kontrolovaných značek, doporučujeme porovnat, zda má sledovaná riziková místa uvedená v kartách kontrolovaných výrobků. Pokud zjistíte obdobné závady (svěrná, střižná místa, ostré hrany… máte právo uplatnit reklamaci konkrétních vad u prodávajícího.

• Jak lze uplatnit reklamaci vad

Prodávající je povinen reklamaci přijmout, sepsat reklamační protokol o vadách, jejichž odstranění spotřebitel požaduje, a následně je povinen vady odstranit, není-li to možné do 30 dnů, nabídnout náhradní plnění/odstoupení od smlouvy (právo volby má spotřebitel). Pokud se strany nedohodnou, může se spotřebitel domoci svých nároků pouze soudní cestou. V případě, že byla reklamace zamítnuta, je prodávající povinen důvody zamítnutí poskytnout spotřebiteli v písemné podobě.
Podmínkou uplatnění reklamace je, aby byl výrobek v záruce, po uplynutí záruční doby odpovědnost prodávajícího za vady končí. Důvodem pro uplatnění reklamace nemůže být zjištění ČOI, ale konkrétní vady na zakoupeném výrobku.

• Kontroly dalších kočárků

V současné chvíli probíhají došetření u dovozců a dodavatelů kontrolovaných výrobků s vadami. Jaká budou další případná opatření, eventuálně zda budou kontroly pokračovat, záleží na výsledcích probíhajících šetření.

• Nadlimitní obsahy ftalátů – upřesnění místa zjištění

Nadlimitní obsah ftalátů byl zjištěn ve všech pěti případech u sedačkových variant kontrolovaných kočárků, a to u fólií použitých na držadlech, popruzích, okénku boudy nebo místu, kde si dítě opírá nohy (specifikace na kartách jednotlivých kontrolovaných typů kočárku na webu ČOI – viz 1. dotaz.
Tvrzení dodavatelů a distributorů o tom, že obsah ftalátů byl posouzen podle neplatných předpisů, je účelové. Limitní obsah ftalátů 0,1 % hmotnostních pro výrobky určené dětem do 36 měsíců věku upravuje vyhláška Ministerstva zdravotnictví č. 84/2001 Sb. a je od roku 2001 nezměněn.
! 6, odst. 2 stanoví, že: Při výrobě výrobků určených pro péči o děti nesmí být použity jako látky ani jako složky přípravků estery kyseliny ftalové uvedené v příloze č. 6 bodu II. v koncentracích vyšších než 0,1 procent (hmotnostních) v měkčeném polymerním materiálu.
U typů kočárků, které již jsou v provozu (byly prodány), by mohla nadlimitní obsah ftalátů zjistit na základě objednávky spotřebitele příslušná zkušebna, ČOI zadává k posouzení pouze vzorky výrobků odebraných v obchodní síti. Obsah ftalátů u různých typů kočárků nemusí být překročen, stejně jako různé typy výrobků stejné firmy nemusejí nutně vykazovat stejné vady.

• Dotazy na kočárek označený jako Deltim X Lander AA

Jedná se o sportovní verzi kočárku X Lander, s hlubokou korbou X Pram a adaptérem na uchycení Model X-T.
Výrobní číslo podvozku AA 005716
Výrobní číslo korby AA 007508
Za nepřesné označení kontrolované kombinace kočárku, vzniklé při odběru vzorku u kontrolované osoby, se omlouváme, na zjištěných vadách se však nic nemění.

duicker
7. únor 2007

Můžu vás ubezpečit děvčata, že kočárky X lander nové generace t.j. X lander X1, X2, X3, XT, XA jsou vyráběna v licenci zn. Quiny, takže celá konstrukce i potahové látky atd., jsou kočárky Quiny jenže pouze mají označení X lander což je polská značka, kterou koupil anglický výrobce. Kočárek Deltim X lander AA, který je uvedený jako jeden z nebezpečných kočárků je pouze starším výrobkem firmy Deltim.

kyri
10. únor 2007

duicker, luciass: díky🙂

iva55
12. únor 2007

vybrala jsem si golfky neonat, ale jiná typ než testovali. Mám obyvu že materiál bude stejně nevyhovující. Tak nevím.

macanet
12. únor 2007

díky duicker,můžu bejt klidná, X.lander XA si koupím a hotovo 😀

weissova40
4. zář 2007

Ahoj holky,čekám miminko na konci února příštího roku a jestli to půjde takhle dál tak nevím v čem to malé budu vozit.Jen mi přijde divné,že to zjistili tet,když plno maminek má ty samé kočárky a byli spokojené.Každá maminka vybírá kočárek,aby byl bezpečný pro její dítě. 😀 Tak jsem zvědavá s čím ještě přijdou. 😉

lucka_g
27. říj 2007

ahoj holky prosím nemáte někdo zkušennosti s kočárkem typu Cortina X3 Tris Evolution myslím po bezpečnostní stránce a jak se s ním jezdí a tak děkuju ahoj

kacamar
27. říj 2007

lucka, dobrá otázka. Taky jsme se pro něj rozhodli a každá zkušenost dobrá. Tak pište. I když Cortina tady někde má vlastní téma, tak jukni.