Nejlepší kočárek do velkoměsta. Poradíte?

senja
24. únor 2009

Ahoj maminky a tehulky! Lamu si hlavu jaky kocarek bude pro nas nejvhodnejsi, kdyz budeme bydlet v Praze. Velkou korbu na golfkach (treba Bebe-confort), neco kombinovaneho, ale lehkeho nebo to nejak prezit s obycejnym hlubokym kocarkem a po pulroku presadit mimi do golface?
Jaky jste mely vy a s cim jste byly spokojene/ nespokojene?
Prazacky, bratislavacky, brnacky a jine velkomestacky podelte se o svoje zkusenosti! 🙂

petra2505
24. únor 2009
danu
24. únor 2009

petra2505 na vozenie po meste si viem predstavit aj lacnejsi kocik ako za 1000 € 😉 ale je nadherny

pikkumyy
24. únor 2009

dokud bylo nutny, tak jsem do Prahy a po Praze jezdila s obyc. hlubokym a jak to slo, tak vyuzivam golfky nebo nositko.
myslim, ze cestovani v busech a tramvajich je ok - vzdycky se nekdo nabizi, ze s kocarkem pomuze - ale mam strach vozit kocar na rychlejch jezdicich schodech v metru, takze tam mi prijdou nejlepsi ty golfky, ktery jsou lehoucky a mam pocit, ze je udrzim (ale mozna to jde natrenovat).
Nicmene, jestli se budes pohybovat po uplnym centru - kde jsou dlazky, tak ti to bude s malym mimcem v golfkach moc drcat, coz zas neni dobry na zadicka.
(no nevim, jestli si z toho neco vezmes 😉 )

petra2505
24. únor 2009

danu tak podla toho co ma senja vo fotoalbume nehlada kocik za 5 000 a ani neuviedla cenu aku je do kocika ochotna investovat

yanna.o
24. únor 2009

stokke? 😅 😅 to je ale jen buginka a navíc se bude asi blbě přenášet (chytat) a je to takové obchoďákové vozítko, jako kočár to snad ani nevypadá 😅 😀 můj názor 😉

senja - praha a velkoměsto? 😀 Já bydlím v Praze, ale není Praha jako Praha - to je široký pojem. Budeš bydlet na sídlišti, budeš muset využívat MHD, jelikož jinak si ani nenakoupíš nebo budeš mít auto. Budeš bydlet v domku nebo v činžáku v centru nebo na okraji Prahy ve vesnici s hrbolatýma blátivýma cestama nebo satelitním městečku? Bedeš mít kolem sebe lesy, parky nebo 4proudku či jinou frektventovanou ulici s kolonama? Budeš bydlet v patře s výtahem nebo bez výtahu? Ono to je pak všechno o něčem úplně jiném - stačí detail a rozdíl bude znát 😉

Já bych ale v žádném případě nedoporučovala od narození kočár na golfovém podvozku (tzv. modulární systémy, kdy nasadíš na golfový podvozek vaničku, autosedačku a golfáčovou sedačku) ani žádnou jinou buginu s malými tvrdými kolečky. Děsně to rachtá, s dítětem klepe, je to hrozný. Golfáč pořizovat až při batoleti, příp. dřív pro případy nastupování do MHD s už větším a těžším kojencem, kdy by golfáč sloužil jako doplněk ke kočáru, ale ne na procházky, výlety, uspávání.

yanna.o
24. únor 2009

na eskalátorech jezdím s houpacím kočárem. stojí na všech 4 - jen šikmo. Ani ho nedržím silou.
Na to jsem zapomněla.. šátek nebo ergo se hodí! Ale já začala pozdě (2 měsíce) a malý tam už nechtěl být, moc plakal - nepřesvědčila jsem ho ani na xtý pokus. Golky až pro batole a dřív jen na to nošení do schodů, kdy normální (i lehký) kočár s dítětem uvnitř prostě neuneseš nebo někdy možná s odřenýma ušima a bylo by to o pusu..

petra2505
24. únor 2009

http://nursery.apartmenttherapy.com/images/uplo...
yanna podla mojho nazoru Stokke nie je bugina, ale normalny kocik vhodny aj do mesta okrem nakupneho centra, nie kazde mesto ma nakupne centrum a Stokke tam maju

yanna.o
24. únor 2009

stokke jsem fyzicky viděla jen v babyparku. a je to bugina. ale to je jen slovíčkaření a vím, že není důležité. sice má nějaké originální funkce, ale ty nepovažuji za podstatné, protože mám jiné požadavky - na normální ježdění denně, na spací procházky apod. bych ho nechtěla ani kdyby byl levnější. Stejně jako jiné buginy nebo golfky. Nevadí mi, když si ho někdo koupí a líbí se mu. Já bych s ním nechtěla vyjet ven třeba dneska do toho sněho-dešťo marastu, do zimy a louží. To s mým klidně vyjedu (mám houpací klasiku). Ani na ty hrbolaté chodníčky, co tu máme.. jsem zastáncem velkých gumových kol u kočárku od narození. 😉 Někomu to ale nevadí a chválí si na stokke jiné věci, které zas připadají dobré jemu. Co člověk, to názor 😀

yanna.o
24. únor 2009

jako ale luxusní a designově pěkná bugina 😉 😀 a dobře se ovládá (tedy já to měla v ruce jen v babyparku na lině a tam to teda bylo parádní 😎 ) Jsem si s tím pokličkovala dopředu dozadu 😀

astrane
24. únor 2009

tak s tím bych nevyjela ani před barák-když jsem ještě bydlela v Brně 🙂 Tak perfektně rovný cesty tam teda nemáme....a taky se mi to vůbec nelíbí...ale to je individuální.
Co X-lander s předníma otočnýma kolama?Dnes jsem si s ním pohla u kamarádky asi o 5 cm a musím říct,že je lehkej a určitě se s ním dobře jezdí a ve městě oceníš ty otočný kola určitě.A dá se s ním prý jezdit dobře i v terénu,takže když pojedete někam na výlet,tak se nerozpadne....A je moc chválenej...ale nevím,jestli se ti líbí.
Do města můžeš mít cokoliv,ale na golfovým podvozku bych pro malý mimi nekupovala,chce to něco odpruženýho-aspoň trochu...jinak z mimča vytřeseš na kočičích hlavách duši... 😝
Jinak teda jak píše Yanna-jde o to kde přesně bydlíš a jak a jaký je tvůj životní styl...

moko123
24. únor 2009

petra2505
stoke je parádna imigovka ale zrejme len do roka vetčie dieta tam už nedaš je viac image ako praktic podla mna teda,,,, okrem neho ešte jeden a bude to parada luxus nad luxus

yanna.o
24. únor 2009

Pokud jde o regály v obchodech, kde ale já osobně netrávím nákupy serepetiček moc času, ale i jiná úzká místa, tak se hodí otočná kola, která já nemám. Na nákupy se hodí hlavně velký a přístupný košík. Pokud jde o jízdu po hrbolatých, děravých, příp. kostkatých pražských chodnících a silnicích a obrubnících a často rozkopaných místech, tak je to také terén (a mnohdy dost nepříjemný), takže platí to samé jak pro vesnici - velká nafukovací kola (=nerachtací a měkká jízda), dobrá váha (aby ses nenadřela) a dobrá páka vůči těžišti (aby se ti kočár lehce přizvedával a i jinak se s ním lehce manipulovalo). Proti velkým otočným kolům nic nemám - hodí se u staršího těžšího dítěte, hodí se mezi regály. Manipulace s lehkým Jané nebo těžším X-landerem XA je příjemná. Ale neznamená to, že s neotočnými koly je jízda nemožná. Když koupíš lehký kočár s dobrou pákou, dobrou konstrukcí, tak se při žádném přizvedávání nenadřeš a klidně můžeš jít i do houpacího, jestli chceš (cca do roka věku).

Upozorňuji, že stačí pár dlažebních kostek na kousku chodníku a gofový podvozek začne nadskakovat a drncat a rámusit - a tím víc, čím je dítě menší a lehčí!! 😉 6měsíční dítě je také pořád miminko, takže golfky jen jako doplněk, kdybys někam musela vyšlapávat schody (mhd, patrový dům apod.). Pokud bys musela do schodů denně, tak golfy využiješ. Ale jen samotné golfy bych nekupovala.

Mrkni na typy kočárů jako x-lander XA, Teutonia spirit (mistral), Jané Slalom apod. Příp. z houpacích na Inglesinu Magnum či Roan. Čistě jen pro představu. V krámě přizvedni na zadní, přední kola a potěžkej. Přizvedávání musí jít snadno a lehce. Pokud budeš nosit do schodů nebo tlačit do kopců, svažitých chodníků.., tak váha hraje velkou roli. Takže ať to nemá přes 15 kilo. Konkrétně na vynášení do schodů je dobrá logicky co nejnižší váha, ale zas to nesmí být na úkor toho miminka. Prostě nějaký kompromis dle individuálních omezení (příp. koupit kočár i golfky - jako doplněk). A taky bych řekla, že golfky nejsou investice navíc. Většina maminek si je později stejně tak jako tak koupí, ať mají jakýkoliv kočár 😉

Otočná kola nejsou potřeba ani ve městě, pokud je kočár snadno ovladatelný = má dobrou páku a není těžký. Jak jsem psala, využiješ později u těžšího dítěte a mezi regály. Jinak se ale samozřejmě dají zaaretovat, jízda je pohodlná.
Ale ani v případě otočných kol nesmí být špatná páka/rukojeť a váha - na to bacha vždy!
A pozor na široký rozchod kol - toho je dneska jak máku. Aby ses vešla do výtahu a projela dveřma. Maminky pak musejí sundavat kolečko nebo otevírat druhé křídlo dveří. To já nikdy nemusela. Na narvaných místech zabírá rozměrný kočár trošičku víc místa.
Ono město a terén není závratný rozdíl. Městské cesty nejsou žádné kafíčko. Spíš záleží, jestli taháš do schodů, MHD - ne občas, ale tak často, že bez MHD ani nemůžeš do potravin, jak jsou daleko.., jestli často vymetáš obchoďáky apod. K tomu MHD ještě.. golfky (či vaničku na golfovém podvozku bych jako hlavní kočár pro mimi nekupovala). Když nevyneseš sama, budou muset pomoct lidi. Ale spousta spojů (tramvaj, autobus, metro) v Praze je bezbariérových (i když samo jak kde a jak kdy :-/ a je stále dost bariérových) a do nich vjedeš bez pomoci s čímkoliv 😉 Do metra eskalátory taky sjedeš a následně nastoupíš do vagónu bez problému. Jen nevím, jak jsou na tom 3kolky při jízdě po eskalátorech.

susik77
24. únor 2009

Ahoj, ja jsem cestovala dost MHD, mela jsem kocarek Inglesina-kombinovany s podvozkem ergo bike. Perfektne se mi nastup. do nizkopodl. busu, do metra jsem jezdila po eskalatorech, Asi od 4-5.mesice chtela mala sedet, ale jeste same nesedela, tak jsem ji trochu zvedla zada na kocarku. takze urco kombinace, hluboky nestaci. no a asi od 8.-9.mesice jsme koupili golfky-peg perego pliko p3-ty jsem v poho odnesla aj po schodech do metra, byly lehke a dobre se drzeli.

annon
24. únor 2009

ahojte, ja som mala golfáč s vaničkou od narodenia a používala som ho do troch mesiacov, katastrofa, viac by som ho nekúpila, cítiť každý kamienok, bábo sa budilo, a keď som vyšla na námestie kde je kockovaná dlažba, kočík mi hrkotal ako divý, teraz používam S4 ale vadí mi na nej to, že nie je preklápacia rúčka prípadne otočná sedačka, čo je pri menšom bábu dosť dôležité, lebo môjmu vadí slnko a vietor, vždy máme zapálené očká ☹
Je tam otočné koliesko, čo je super na manévrovanie v meste, ale je dosť ťažký a väčší než by sa hodil trebár do nákupného centra.

ivulik2
24. únor 2009

ja mam tiež problem si najsť ten sptávny kočiar a moja predstava: aby bol ľahký mal jednoduché ovládanie a v kombinácii vanička športova časť a sedačka do auta ktorá sa da napojiť na kočiar. celkom sa mi páčil casualplay S6 ale ma chybu v tom že športovu časť nesklopíš čiže ak ti dieťa zaspí tak ho nedaš ľahnuť... potom sa mi pozdáva concord fusion a tam je zase chyba v tom že sedačka sa neda otočiť je iba v jednom smere jazdy... a pači sa mi funkčnosť maxicosi mura4 ale je to ťažke veľke hebedo...
takže mi ostava už len mamas and papas Ziko Herbie alebo Luna mix ... no len nepoznám nikoho kto ma s touto značkou skusenosti.... ( moj výber je čisto len z netu ani jeden z týchto kočiarov som nemala možnosť si otestovať)
skuste niekto poradiť 🙂
ja potrebujem kočiar na jednoduchu manipuláciu hlavne čo sa týka cestovania autom a aby mal v aute dobre zabezpečenie (napr easy fix)

yanna.o
24. únor 2009

Oprava: v posledním odstavci nemá být závorka a vypadlo mi info o normálním kočáru, který sama nevyneseš (byť by šlo o lehčí kombinaci), leda dítě ve vaničce a podvozek zvlášť. A pokud jde o typy kočárků, tak ještě mrkni na typ, co se polohuje sporťák z lehu do sedu (jako Magnum), vkládá se tam taška. Takové kočáry mívají přehazovací rukojeť a jsou prostorné. Polohování sedačkyz lehu do sedu je super (neskladuješ doma 2 věci, napolohuješ kdykoliv dle situace). Př. Deltim travel soft, trend line rider, hoco striker, nějaký od Hartanu, Teutonie.. To polohování zad bych chtěla i ve vaničce, bez polohování si to neumím představit, i kdyby byla dlouhá a dítě se vešlo. Malý neusnul od jisté doby vleže na zádech. Musel vidět, pak usnul během pár minut. Jinak plakal, řval a procházka nebyla vůbec možná. A to se týká poměrně velkého procenta dětí. Taky bych chtěla větrání, když je v létě vedro nebo když je dusno. Aby bouda stínila, ale zároveň skrz ní bylo možné korbu odvětrat. Některé korby nemají větrání, ale lze je překlopit dopředu a vzadu se tím vytvoří mezera.
A pokud jde o ten podvozek, tak město a příroda/vesnice kolikrát není extra rozdíl v hrbolech, takže záleží, kde budeš bydlet. Nějaké rovné chodníky se dají přežít v goflech bez újmy. Zámková dlažba se taky dá. Ale ty naše hrobolaté cesty jsou tak časté, že rachotu a hopsání by ses asi nevyhla 😅

Já bych vzala kočár, pak golfky nebo buginu s dlouhým polohovatelným lůžkem co nejvíc do lehu (dle individuálních potřeb) a k tomu šátek nebo ergo či manducu. 😉

yanna.o
24. únor 2009

sussik, já mám houpací kočár (má asi 13 a půl kila dle výrobce) a po roce věku jsem pořídila golfáč. Bydlím v pražské vesnici, mám tu dost kopce a hrboly. MHD nejezdím, takže dřív jsem já osobně golfáč nepotřebovala. Kdybych jezdit musela a musela tahat furt do schodů, koupím si ho jako doplněk pro tyto účely. Na normální ježdění s miminkem fakt ne.

Terén ten můj houpací zvládá skvěle. To je tedy dáno většími koly. Jízda je měkčí, to je dáno houpáním a nafukovacími koly. Pokud jde o město, tak eskalátory nejsou problém, stojí na nich šikmo, nijak neposiluji, jak už jsem psala. Pokud jde o manipulaci, tak je snadná díky slušné váze a dobré páce.
Mám taky Inglesinu - Magnum, takže korbička přestavitelná na sporťák polohováním a záda přizvedávám od 5 měsíců (v té době na pár minutek, než malý usnul), jinak bych nevyjela z domu kvůli řevu (do té doby v kočárku spal, ale pak se to změnilo 😉 )

annon
24. únor 2009

ivulik ja mám S4 a dá sa dať takmer do roviny, môj malý v nej normálne spával, žeby S6 nie?

ivulik2
24. únor 2009

no neviem ale čo som čítala tak nie... som už nešťastná o chvilku už budem kočiar potrebovať a stale sa nedokažem spravne rozhodnuť a nechcem kočík na rok chcem ho použivať do kedy bude potrebný ... ak mi rozumieš.
a da sa S4 obracať? myslim sedačka či može byť v smere aj v protismere jazdy?

luucia
24. únor 2009

Tak my s kámoškama kočárku Stokke přezdíváme barová židle 😝 ošklivější kočár sem fakt neviděla 😝 ale co, každej má jinej vkus 😉

senja, zrovna golfky do města nejsou ideální, aspon podle mě 😉 Vídám maminky jak jezdí po kostkách a ty zdvojený kolečka jim drkotaj 😝

tereziep
24. únor 2009

Luucia souhlasím s tebou. Kočárek mi připadá jako barová židle. Nechtěla bych ho ani kdyby mi ho někdo dával zadarmo. No ale každému se líbí něco jiného. Nedovedu si představit, jak bych s takovým kočárkem vozila roční mimčo.
senja - já mám inglesinu magnum jako hluboký a teď jsem si koupila sporťáček. Záleží na vkusu každé. Ale pokud nejsi zastáncem supurmodeních kočárku tak si myslím, že nešlápenš vedle, když si pořídíš hluboký kočárek a pak nějaký lehčí sportovní. Na golfáče v půl roce zapomeň - budeš mít v zimně ještě docela malí mimčo a nebude samo sedět a na golfky bude ještě moc malé. Já preferuji houpací podvozek a proto jsem zvolila inglesinu magnum - má totiž nejdelší lůžko. Pokud nechceš hopací podvozek tak bych šla do kombinovaného kočárku s vložnou taškou. Myslím, že yanna.o toho o kočárcích napsala docela dost.
No a myslím si, že je jedno, jestli jsi z města nebo vesnice. Oni jsou chodníky všude stejný - stojí za houby. Samá díre. Já jsem z Plzně a nedovedu si vůbec představit, jak bych tady mimčo vozila v kočárku s golfovým podvozekem. To bych s chudáka vytřásla duši a sama byla utahaná.
Já když jsem vybírala, tak jsem si stanovila priority. Nějak mě nenapadlo kouknout na diskusi a proradit se s maminama. Pro mě bylo na prvním místě pohodlí dítěte. Chtěla jsem co nejlehčí a zároveň co nejvetší kočárek. A bylo mi jedno, jestli ho má 1 nebo tisíce maminek.

katy1979
24. únor 2009

ivulik vacsina trojkoliek nejde otocit proti smeru jazdy, cest vynimkam. nam to ani nikdy nechybalo a ani chybat nebude.
S6 ide urcite polohovat má to presne taký istý system ako S4 t.j. nespocetne vela poloh kedze sa to povoluje pomocou pasu. neviem ci to ide az uplne do lahu ale plus minus nejaky ten stupen to poloha lahu je. malý tam spava dodnes.

kutululu
24. únor 2009

I´coo plazma 2009 a quinny speedi SX....pro mě ty nej 😉

kutululu
24. únor 2009

a stoke v hluboké verzi vypadá jak pojízdná rakvička 😒 😅

michal_spuntik
24. únor 2009

Ahoj,
holky nechte už dýcht ty, kdo mají Stokke. Je to kočárek, který se snaží být originální, nemá nic moc vlastnosti, ale na pohled zaujme a nepřehlédnete ho. Ten kdo si ho kupuje to ví.
Samozřejmě, že do města je vhodný kočárek, který je dobře ovladatelný, dokáže jezdit přes obrubníky, má pokud možno odemykatelná (a tedy otočná) přední kola. Výhodou jsou větší kola (i když to není nezbytné) a v každém případě dobré odpružení podvozku.
Pokud plánujjete jezdit i do metra, je velkou výhodou ruční brzda brzdící zadní kola.
Osobně bych preferoval spíše tříkolový podvozek, ale i mezi čtyřkolkami se najdou dobré varianty.
Pokud se chysatáte jezdit MHD případně Vás čekejí nějaké schody, je samozřejmě vhodnější kočár, který není moc těžký - hranice je cca do 13-14kg a také aby se dal dobře chytnout do ruky.
To je zhruba pár základních vodítek, podle kterých vybírat.

Druhou věcí je, zda je to pro novorozeně, nebo už jen jako sporťák . To potom prořídne seznam.

Obecně lze doporučit kočárky značek jako jsou: Quinny, Casualplay, Jané, Teutonia, Peg Perego případně i Inglesina (je tedy jiná než ty ostatní) a vzhledem k ceně také X-lander (XA a XT)... samozřejmě to není ani zdaleka úplný výčet dobrých kočárků, ale kdo si tyhle zkusí projít a porovnat, bude vědět dost na to, aby si vybral ten, který je pro něj nejlepší... (no a majitelkám Stokke se omlouvám, ten mezi nimi není - ale ne každý dá přednost jízdním vlastnostem před originalitou)

Michal

susik77
25. únor 2009

yanna.o: ono zavisi od mimca. inglesina magnum ergo bike ma velke vyhody ale aj par nevyhod ☹
je moc vysoko, a tim ze houpe je jako sportak nestabilni. Takze kdyz uz mala normalne sedela, nechtela byt pripoutana a vadilo ji, ze ty ksiry na zadach nejdou dat pryc. prave ty golfky peg perego-tam se to da odepnout., tak, ze je priksirovana jenom mezi nozickami a zada ma volny. Je pravda, ze do terenu je Inglesina lepsi, mela jsem problemy jezdit s golfkama po lesni ceste ale kdyz jsem ji dala poprve do tech golfek, tak uz Inglesinu uplne odmitala, takze jsme ji nadobro odlozili ☹
Ale skutecne, zavisi od mimca, od tempoeramentu. V buse jsem videla aj 10-12-mesicni deti jak lezi ve hlubokem kocaru a vubec jim to nevadi. Moje bohuzel je vic temperamentni 😎

susik77
25. únor 2009

jeste pro jistotu-v te inglesine jsem ji davala kdyz uz sedela uplne do sedu a stejne ji to vadilo.
no a ted jak uz chodi, tak v kocarku mi odmita byt uplne a chodit jeste moc nevydrzi 😒

pepies
25. únor 2009

my mame Quinny a tiez mi zatial nechybalo, ze sa neda otocit v proti smere jazdy, sme max. spokojni, Quinny je trendovy a patri k najlahsim kocikom na trhu........... 🙂

yanna.o
25. únor 2009

Pravdou je, že jakmile začne dítě chodit (cca 10 až 16 měsíců, většinou kolem roku, roku a čtvrt), tak se kočár využije čím dál méně. Dělá se méně procházek a čas strávený v kočárku v rámci jedné procházky je kratší. Změní se účel - kočár zůstane na popojíždění a občasné výlety, příp. u některých dětí i na to uspávání. Malý začal s prvními krůčky v 11 měsících a za měsíc už chodil sám, za další rychleji a teď lítá jak raketa. Já jsem v prvním roce života kočár vytížila maximálně a pak už to začalo klesat. Mám ho jako rychlopřibližovadlo nejen ve městě, ale i v lese. Dojedem a napůl doťapem na místo a tam malého vypustím. Je mu rok a půl. Když ještě nechodil, tak jsme někam dojeli, on se vzbudil a nechala jsem ho lézt po trávě nebo na dece. Tohle je potřeba si uvědomit. Oni výrobci tvrdí, že kočár je od 0 do 3 let. Jako je, ale jak 😉 A do 3 let jen výjimky a výjimečně. Důležitý je cca první rok.

kristi
25. únor 2009

ja jsem pro Bebeconfort Loola up