Nejlepší kočárek do velkoměsta. Poradíte?

senja
24. únor 2009

Ahoj maminky a tehulky! Lamu si hlavu jaky kocarek bude pro nas nejvhodnejsi, kdyz budeme bydlet v Praze. Velkou korbu na golfkach (treba Bebe-confort), neco kombinovaneho, ale lehkeho nebo to nejak prezit s obycejnym hlubokym kocarkem a po pulroku presadit mimi do golface?
Jaky jste mely vy a s cim jste byly spokojene/ nespokojene?
Prazacky, bratislavacky, brnacky a jine velkomestacky podelte se o svoje zkusenosti! 🙂

senja
autor
26. únor 2009

Mne na Bugaboo zas vadi ta malinkata skoro panenkovska korbicka a ze posazeni korby je desne nizko, kdyz my jsme vsichni hodne vysoci 😒

luucia
26. únor 2009

Mě se bugaboo, taky nelíbí, vypadá jak rakvička 😒 a je dost nízko 😖 hlavně mi ten sporták přijde dost holej, otevřenej 😒

tereziep
26. únor 2009

ivulik mě se letošní barvy taky moc nelíbí. Jsme ráda, že mám modrou. No a je fakt, že to nejsou žádné suromoderní kočárky, ale jsou zato pohodlné a praktické.

senja
autor
26. únor 2009

Jo, a jeste k Bugaboo: Je prilis otevreny a tenounky pro ceske a slovenske zimy, chudak miminko.

ivulik2
26. únor 2009

mne sa zatial designovo najviac pači Casualplay S6 alebo Ziko herbie, obe su 4kolky čo mi vyhovuje a obe su lahke, ale ked vela ludi chváli a veľa neodporuča...
nemam problem s cenou lebo si ho dam doviesť z UK čo je o veľa lacnejšie ako u nas... l
en som už uplne zblbnutá a posledný týžden nič nerobím len vyhladavam kočiare ktorý aký a ake funkcie a ked niekto spomenie taký čo som ešte nevidela tak ho hned googlujem že ako vizera ... no masaker

astrane
26. únor 2009

mě se ta hnědá inglesina líbí-včera jsem ji viděla naživo a byla moc pěkná-jen nevím jestli je letošní nebo loňská...

yanna.o
26. únor 2009

bejby, jízdní vlastnosti jako golfáček, ale má spojenou rukojeť a na to, že lze otočit sedačka je lehký (není to jediný golfáč s touto možností, ale ty jsou těžší), to je fajn.
Ale nemá madlo a prostornou sedačku. Pro malé mimi je moc otevřený - nemá stěny (no golfáč no..) a ta kolečka nevím, jak jsou odpružená (asi líp za ty prachy), ale přesto to je pružení odpovídající golfáčům. Já ho viděla párkrát v zoo a na kostkách to tam s dítětem klepalo hrozně = úplně stejně jak v golfáči. Ten design nejde přehlédnout a vím, že to klepalo stejně jako erární prachobyčejné golfky, které zoo půjčuje - na těch kostkách teda jo. A to je krom otevřenosti a žádného bočního krytí hlavní důvod, proč bych do něj malé mimi nedala. Kočár je lehký, malé dítě taky a nic moc odpružení k tomu, to už je na mě moc.. Pro batole ano (pokud by vyhovoval dalším požadavkům). Sportovní podvozky u sporťáků mohou být odpružené nesrovnatelně víc.
Když kočár od Bugaboo (je drahý, ale také draze prodejný jako ojetý), tak Cameleon, který má přední rachtavá kolečka hodně odpružená a zadní má větší gumová (sice nástavba je jednoduchá, jak je to jen možné - vanička i sedačka, ale jen jen o trochu těžší než bee (má snad 10 kilo) a jízda je komfortnější než u Bee a krom sedačky lze přehodit i ručka, která je rovněž spojená. To Bee je dobré do letadla třeba, i pro malé mimi na dovolenou.. Hlavní kočár od narození asi něco jiného.. Oprav mě, jestli v něčem kecám, nemám ani s jedním praktické zkušenosti!

bejby29
26. únor 2009

Ivulik, co ti pripomina? Co to je qunee? Cameleon sportak je dost otvoreny, to je pravda.. Ale ktory nie je? Ja mam v Bee poriadny fusak a striesku zatiahnem malej tak, ze ju ani nevidno. Suseda ma Teutoniu a jej babo je omnoho viac otvorene ako moje Bee.. No a co sa tyka vanicky pri Cameleonovi, mne sa nezda az tak nizko. A design? No, mne sa zda taky iny.. Napriklad Inglesina ma podla mna hrozny design.. Ale to je kazdeho osobny nazor

adulik23
26. únor 2009

ja som zastanca kupy viacerych kocikov.

najskor sme mali klasicky hlboky http://www.webinzeraty.sk/webinzerat_foto.php?i...
maly tam mal super vela miesta, dal sa hojdat, mal klimu a polohovatelny chrbatik. 🙂

potom kde mal asi pol roka, tak sme kupili pp uno. http://www.babymarket.sk/index.php?page=view&co... ale verziu 2008, ktora vazila len 10,2kg. super manevrovatelny, ide do uplneho lahu, takze v nom este vela spaval. lahucko sa sklada a zmesti sa aj do mensieho kufra.

no a ked mal asi 10 mesiacov, tak som si kupila gilfac http://www.semwa.sk/product_info.php?info=p576_....
vyuzivame ho na vylety a nakupy. stale ho mam v aute, takze vzdy pripraveny. 🙂

moj muz bol najskor proti kupe tolkych kocikov, ale casom sam uznal, ze "potrebujeme" kazdy z nich. 😎

a aby som nezabudla, este sme mali z bazaru jeden hlboky hojdaci na balkone. teraz som ho posunula susede, ktora ma na normalne kocikovanie jane ale tvrdi, ze nasa stara sunka je 100x lepsia, lebo jane nehojda. 😀

ivulik2
26. únor 2009

nechela so tom takto ale aj podla mna je hrozná ... 😀 (sorry možno dobrá ale hrozná )
a sorry quinny ( rozmýšlam rýchlejšie ako píšem 😀 )
ako bee je možno fajn ale mne vadí že sa neda sklopiť opierka ale cele sedatko a to mi príde velmi nepohodlne počas spánku pre to male ... hovorim nemam skusenosti
vieš mne ide o to že ked zajdem k našim na zahradu tak ja si prestavujem že to male ked zaspí tak ho necham spať von v tom kočíku celý den preto som to chcela sklopiť ...

bejby29
26. únor 2009

Yanna.o mas pravdu, pre mimi od narodenia sa nehodi, aj ked je tak klasifikovany.. Ja som tam malu vozila len na dovolenke, to mala asi tri mesiace, aj parkrat som to skusila vo Viedni, ale nikdy viac.. Je podla mna absolutne nevhodny pre dieta od narodenia, aj ked je klasifikovany ako stroller, cize kocik.. Ale ako bugyna je perfetkny, aj na zimu. Je specialny fusak od Kaiser, ktory sa da do Bee a je taky teply, ze sa mi tam mala poti aj v tej najvacsej zime.. A strieska sa da zatiahnut az tak, ze malu vobec nevidim, sedacka sa da sklopit do troch poloh, az do uplne vodorovnej polohy..

yanna.o
26. únor 2009

no prostě když bugaboo, tak radši cameleon a jak už jsem psala, jsou to oboje buginy a cameleon je lepší v tom, že má jedna kola velká gumová a má lze otáčet po a proti směru a přehazovat ručku. Jinak předražený, designový a sedačka i vanička jsou naprosto jednoduché, nevychytané, s mezerami, bez větrání (skrývacího dle potřeby) atd. atd. A rozhodně není Cameleon do terénu. Tohle tvrzení mě irituje. Když otočím ručku, aby byla velká kola vpředu, dostanou se malá dozadu. Ani se o ně nezapřu (musejí se zaaretovat, takže pak mám kočár bez otočných kol s mrňavými vzadu = špatně se to ovládá, navíc malá kola zapadávají (to je jasné, že čím větší jsou kola, tím méně zapadnou). je to předražená bugina a komfort pro dítě fakt jen základ a sedačka i vanička jsou jen látečka. Materiálově nevím, proč je to tak drahé. Jinak je to originální kočárek, je trochu jiný. Je to taková buginka s vychytaným podvozkem, lehký, skladný, na takové z letadla k moři, do hotelu, obchoďáku, parku, sem tam výlet i s nezpevněnými cestami a zas rychle zpátky na sídliště. Když furt někde někdo poletuje po světě, tahá do schodů.. Na doma od narození v jiných případech asi ne.. A není do terénu!!!!!!!!! 😎 😎

bejby29
26. únor 2009

Ivulik, praveze opierka na Bee sa da sklopit a nie raz, ale do troch poloh 😉 Dieta sklopis tak, ze ti spi vodorovne, co je velka vyhoda tohto kocika.. A sklapas opierku http://www.bugaboo.com/at/en takto, ked si pozries tento link tam je to zobrazene v tom videu

yanna.o
26. únor 2009

bejby, jo jo.. na dovolenou lehká buginka, lépe ovladatelná než golfy a na to, že má i otočnou sedačku, je ta váha fakt supr. To tvrzení výrobce, že je od narození je právě takové divné no.. Ale sem tam v případě potřeby a pro batole proč ne, komu se líbí 😉 🙂 Stříšku to má velikou i dopředu - takovou hlubokou, to je pravda.

bejby29
26. únor 2009

Veru, je to taka mestska bugyna.. Co ta tyka tych macacich hlav, mojej malej sa nesmierne paci, ked po nich ideme a s tym kocikom tak mixuje 😀 😀 Vzdy sa na tom smeje..
Inak, ja keby som si druhykrat mala kupit kocik, tak kupim tento www.orbitbaby.com
Je vymakany po vsetkych strankach.. az na to, ze ho je zatial dostat len v USA

yanna.o
26. únor 2009

Inglesina je prostě houpací kočár. Jednoduchý houpací podvozek s drátěným košíkem. Není na ní nic originálního, nápaditého. S korbičkou Magnum je to pak polohovatelný kočárek z lehu do sedu (v tom je rozdíl oproti klasickým vaničkám, které se musí vyměnit za sporťák). Pokud jde o design, je lepší než u jiných houpacích kočárků. Má dobrou váhu a je kvalitní. Ale pořád je to prostě a jednoduše houpací kočár a je spousta kombinací na sportovním pevném podvozku a kdo nechce houpací (a to každý opravdu nechce, ať už kvůli designu nebo z jakýchkoliv jiných důvodů), může vybírat mezi nimi. Např. těmi, které na začátku diskuze jmenoval Michal.

adulik to napsala moc dobře!!! houpací bych chtěla osobně s nafukovacími koly, peg pergo uno je super volba (přehazovací rukojeť, polohování do myslím úplného lehu, velký přístupný nákupní koš, spojená rukojeť, váha asi 10 kg, dobrá páka. Dobrý golfosporťák (s reklamacemi netuším). U golfů jsem chtěla větší kolečka (v rámci možností gofláčů), dobrou páku, ne úplně mrňavý košík (dále jsem si navymýšlela překlápění boudy vpřed, madlo, dobré vnitřní rozměry a polohování a takový věci). U golfů bych také koukala na výšku rukojeti, aby menším nebyla moc vysoko a vyšším moc nízko - je to nepříjemné.

kubinkov
26. únor 2009

Dneska jsem viděla dítko tak cca 12-15 měsíců sedět ve sporťáku Bogaboo Cameleon a vypadalo jako na bidle. 😝 Kolem něj nic a nožky taky nepodložené, nechápala jsem.

ivulik2
26. únor 2009

sorry tak mi našlo asi nievelmi dobru fotku kočika na googl preto je asi lepšie vidieť kočík na živo a oskušať si ho aspon po predajni 🙂

bejby29
26. únor 2009

kubinkov a pritom s nim jazdi polka mamiciek z kazdeho velkomesta.. Ja ho mam, ale so sportovou castou nejazdim.. Paci sa mi len vanicka na nom..
Lenze tie kociky su navrhnute doktormi takze az take zle to nebude.. Myslim, ze ako na bidle, to je trochu prehnane
😅

kubinkov
26. únor 2009

Mě fakt přišlo, že pod zadečkem nic nemá. Omlouvám se, jestli se to někoho dotklo.

bejby29
26. únor 2009

Ale nie, nedotkla, vsak sa tu nebudeme urazat kvoli blbym kocikom 😉

yanna.o
26. únor 2009

bejby, tys měla i cameleona? a proč ti to vadí? vím, že tam dítě nemůže na bříško nebo na bok, je to takové prkno s ďolíkem. Ale když je to v polosedu, tak je tam v takové uvolňující poloze. vleže se mi to nelíbí, v zimě ve fusaku to vypadá jak larva na prkně. Ale ten polosed mi nevadí pro starší dítě. Proč máš radši bee? Je mi jasné, že je to buginka a lehčí, ale zas nemá velká gumová kolečka..

bejby29
26. únor 2009

Ja mam stale Cameleona, lenze uz som si tak zvykla na Bee, ze ma ten Cameleon uz tak nelaka.. Bee ma v pohode podvozok, kolesa sa otacaju 360 stupnov a po hrbolatej ceste ide tiez super, nemam ziadny problem. My aj vela cestujeme, skoro kazdy druhy tyzden tak ho vsade beriem zo sebou, malej sa v nej spinka super. Ja byvam v centre takze mi je to jedno.. Do lesa mam kocik, ktory som si kupila ako prvy a ktory bol najvacsi omyl tak teraz ho pouzivame iba na chate.. Ja uz na svoju vcelicku nedam dopustit..

yanna.o
26. únor 2009

aha, tak už ti ten cameleon přijde třeba horší na skládání a tak? jasně, bee je buginka, tam mi je všechno jasné, proč jí máš ráda.

bejby29
26. únor 2009

Jasne, Bee je kompakt a sklada aj rozklada sa uplne primitivne...

yanna.o
26. únor 2009

😀 😉

yanna.o
26. únor 2009

ivulik, vysvětlit! 😠 nechela so tom takto ale aj podla mna je hrozná ... 😀
(jako ty jsi vlastně řekla, že houpací kočáry ti připadají hrozné, to je jako bych já řekla, že mi připadají hrozné trojkolky, že se mi nelíbí designově 😝 ) Inglesina je náhodou hezký houpací kočár, abys věděla 😝 😀 😀

bejby29
26. únor 2009

to som povedala aj ja, Yanni.. 😉 😉

yanna.o
26. únor 2009

bejby, jasně, to já jen z legrace 😀 😀 No joo, napsalas, že má hrozný design! No teda... Tak i pro tebe: je to houpací kočár a jako houpací je krásná!!! 😀
Ne tak vážně.. Mezi houpacími kočáry je
- lehká (patří obecně mezi ty lehčí kočáry, ne mezi ty nejlehčí a mezi ultralehké jako je cameleon samozřejmě nepatří vůbec - ale to už jsou goflosporťáky)
- kvalitní (nikdo si na nic moc nestěžuje, já taky ne)
- pěkná - je to pěkný houpací kočár
- mezi houpacími kočárky patří mezi ty vychytané, nemluvě o korbičko-sedačce Magnum (polohovatelná dle momentální potřeby, otáčecí lehkým nacvaknutím, možnost nacvaknout autosedačku bez adaptérů) - po této stránce je to prostě vychytaný houpací kočár
Jinak je houpací kočár léty ověřený a mnoha lidem se tato klasika líbí. Je jednoduhý, dobře se skládá i ovládá a je příjemný pro miminko. Není na něm nic originálního a nápaditého. V jednoduchosti ale bývá krása
😉 Já si ho sice chválím, takže by někdo mohl očekávat zázrak z Marsu 😅 Je to houpací kočárek 😉

Je ale spousta kombinací. To už jsem psala. Jsou různé typy sportovních podvozků a jsou výborné! Takže je z čeho vybírat. 😉 Kdo nechce houpací, může si koupit třeba Teutonii.. ta je pěkná, lehká, kvalitní atd.

Pokud se někomu nelíbí houpací kočáry, tak samozřejmě se mu nebude líbit ani Inglesina. Má několik druhů houpacích podvozků a několik druhů vaniček + polohovatelný Magnum; takže se nedá říct, že se mi nelíbí Inglesiny 😝 😀 musela bych říct, že se mi nelíbí houpací kočárky 😀 Nabízejí ale také kočárky s otáčecími koly a pevnými podvozky, které se skládají do deštníku (takové goflosporťáky, ale třeba goflosporťák nomád je vzhledově sporťákovitější.. 😀 ), pak dělají pár golfáčů také. Na druhou stranu musím říct to, že Inglesina Magnum je lepší než mnoho úplně debilních kombinací, těžkých sporťáků nebo nelogicky řešených kočárků. Člověk si řekne, že nechce houpací, to beru, opravdu se každému nemusejí vůbec líbit, ale pak si koupí jinou blbou kombinaci a nakonec kupuje dva tři kočáry z důvodu větší nespokojenosti s výběrem.. Nedá se to zobecňovat.

Mně se líbí, co napsala adulik 23 - houpací + sporťáček či golfosporťáček či (a) golfky 😉 Tohle je ideální varianta. A nemusí být drahá 😉

bejby29
26. únor 2009

Vidno, ze sa vyznas 😉 ..
Ja som sa tiez na prvom kociari pomylila a to poriadne, preto som uz druhy vyberala podla toho, kolko ludi s nim jazdi a aka je vseobecna spokojnost s tymto kociarom... A myslim, ze medzi mojim prvym a Bugaboo je taky rozdiel ako medzi trabantom a mercedesom 😀 (ine prirovnanie ma nenapada). Aj Bug ma svoje chyby, ale bez chyb nie je ziadny kociar, u jedneho je to design u druheho podvozok, u tretieho latka a tak to ide dalej...
Ja by som hrozne chcela teraz pri druhom mimi ten Orbit, ale po prve potrebujem surodenecky kocik (co je tiez poriadna dilema, ze aky) a po druhe ho v Europe este nepredavaju.. Ale je uplne uzasny..