Nejlepší kočárek do velkoměsta. Poradíte?

senja
24. únor 2009

Ahoj maminky a tehulky! Lamu si hlavu jaky kocarek bude pro nas nejvhodnejsi, kdyz budeme bydlet v Praze. Velkou korbu na golfkach (treba Bebe-confort), neco kombinovaneho, ale lehkeho nebo to nejak prezit s obycejnym hlubokym kocarkem a po pulroku presadit mimi do golface?
Jaky jste mely vy a s cim jste byly spokojene/ nespokojene?
Prazacky, bratislavacky, brnacky a jine velkomestacky podelte se o svoje zkusenosti! 🙂

yanna.o
25. únor 2009

kristi, dost těžký gofláče ne? (abych nekecala.. 😕 )

yanna.o
25. únor 2009

Jo, přesně tak.. koukni na ty kočárky, co vyjmenoval Michal - pro orientaci a zjištění rozdílů a vyber ten, který tě osloví nejvíc 😀

Např. možnost otáčet korbu/sedačku využila (otočím i dnes s rok a půl starým dítětem uvnitř, i když musím zabrat. Využila jsem občas kvůli počasí a dále kvůli změně těžiště při jízdě do/z kopce, pak když jsem nechtěla, aby čumákoval, kde co lítá a spal a pak také samozřejmě kvůli komunikaci - tzn. měla jsem vždy možnost vozit k sobě.

Na eskalátory vjíždím se 4kolkou bez problémů, nejdřív vyjedou přední kola, pak zadní - v ten moment to přidržím rukou a je to, stojí to na všech 4 šikmo. Můžu to zabrzdit jednoduše nohou, brzdu sešlápnu a na konci jí zas nakopnu nahoru. Na ty brzdy taky pozor, u některých kočárů se ovládají podle mě nepříjemně nebo silou a některé se v provozu zasekávají, padají apod. Občas jsem měla na eskalátorech problém s golfama, jelikož jsem zapomněla zaaretovat kola a na konci se mi tato pootočila ke straně a já nemohla dopředu, takže jsem musela golfáče rychle vyprostit. Při jízdě nahoru mám golfáče taky šikmo na všech 4, při jízdě dolů je držím za rukojeti na dvou zadních, aby malý nebyl moc předkloněný dolů (nekšíruju). Inglesiunu buď také takto držím za madlo nebo můžu přehodit sedačku proti směru a malý poté při jízdě dolů je opřený.

Otočná kola u kočárků, které mají dobrou páku a váhu (to je podmínka a do jiného bych nešla), jsou samozřejmě příjemná, ale pokud by se ti líbil kočár s neotočnými koly, tak se nemusíš bát, že to bude nějaká tragédie v případě, že tyto podmínky splňuje. Je jasné, že např. takový Nomád, který tyto podmínky také splňuje (a váha je v podstatě golfáčová) a navíc má otočná kola, se ovládá výborně (o kolečkách -typu - teď nemluvím, to je jiná věc). Něco o páce i s nákresy 😅 😅 😀 jsem už napsala do diskuze Nejlepší kočárek do terénu 😀 😀

casiopeia
25. únor 2009

Bydlím v Praze a mám čtyř měsíční holčičku, zatím jezdíme v Roanu Kortina a během týdne mi přijdou golfky Jané Carrera. Kam míním začít malou dávat ihned - jelikož jdou do lehu. Klasický hluboký budu používat tak do Stromovky a když půjde někdo se mnou. Ale jelikož potřebuju obač vyběhnout se psem, nakoupit apod. tak přeci jen s golfkama to půjde lépe. Pro jistotu se ještě zeptám zítra doktorky, ale když jdou do lehu tak nevidím problém proč by tam malá být nemohla už teď. Ale teda k tomu kočárku Stokke, je to fakt šílenost 😀 😀 😀

yanna.o
25. únor 2009

casiopeio, přemýšlela jsem na carrerami (solo) kvůli spojené rukojeti, ale také nad Nomádem, který je podobně těžký jak carrery, je i stejně dlouhý a vysoký, jen kola má dál od sebe, tedy je širší a zabere složený víc místa.

avanka
25. únor 2009

Tak ja mam x-lander x1 a aj ked nema trendove otacacie kolesa, xA sa nam nepacilo a vlastni ho skoro kazdy, je uzasny, lahko sa ovlada, perfektne pruzi, ja by som nemenila 🙂

senja
autor
25. únor 2009

Tak chci upresnit: 😉
Potrebovala bych neco uz od novorozence
Budeme bydlet v panelaku ve meste, ne okoli Prahy
MHD budu vyuzivat asi hodne casto, auto uz mene (mame ho, ale sama neridim, manzel moc casu nema)
Chtela bych chodit i do parku na prochazky, coz nevim jestli se da chapat jako teren, zadni vasnivi cestovatele do prirody nejsme.

yanna.o
25. únor 2009

senjo, aha, tak to máš mnohem víc možností při výběru 😀
No tak si dej pozor na široký rozchod kol (denně kvůli výtahu bych nechtěla sundavat kolečko), pokud budeš tahat do schodů, tak zprvu využiješ boudičku, kterou budeš moc přenášet v ruce za madlo v boudě (zároeveň s podvozkem to vyneseš těžko) nebo vloženou tašku a nebo ty golfky k tomu. S normálním kočárem (to je jedno jakým) ti budou muset lidi do MHD pomoct, do bezbariérových to řešit nemusíš. Koukni na kočáry, co o nich psal Michal. Ale neseženeš kočár tak lehký, abys ho i s podvozkem vynesla do schodů (s váhou golfek jedině) a který by zároveň byl pohodlný pro mimi, měl vychytanou korbu i sedačku a nenadskakoval (neměl příliš tvrdý podvozek).

Napadá mě jen Bugaboo cameleon (to je taky sice jen bugina, ale na kočičích hlavách hlučí jen přední kolečka, jelikož zadní jsou velká nafukovací a v tom se od ostatních bugin liší; ta přední malá jsou dobře odpružená, zadní jen málo), lze přehazovat rukojeť a rovněž sedačku – v tom je také rozdíl, váží asi 10 kg, je to skadný.. jen vanička a spotovní sedačka jsou kvůli snížení váhy takové chudé a velmi jednoduché a nevychytané v porovnání s mnoha ostatními korbičkami a sedačkami (větrání, polohování a různý další věci - to teď nebudu vyjmenovávat a srovnávat se vším možným okolo) – opravdu jen základ – má to dno, stěny a střechu 😀 A na buginu je to teda dost drahý (draze ho ale také prodáš). Pro lidi, co střídaj obchoďáky, procházky městem, zoo, občas výlet, občas menší terén nebo dovolená letadlem na lyžování nebo k moři je to dobrý, protože je to lehký a skladný. Samozřejmě na hrboly to není, denně už vůbec ne, ale furt lepší než ostatní buginy. Do schodů asi vynést jde i s dítětem. Je to takový rychlokočár – zvládne horší terén než golfáče a je lehký, skladný, variabilní, ale s nevychytanými nástavbami (chybí detaily).

katyl
25. únor 2009

senja, ahoj,
pozerala som ti do albumu a vidim concord fusion....ja ho mam a odporucam.
Byvam v centre mesta, v byte, kde sa ide cez dlhe strme uzke schody, vynesiem si ho v pohode, znesiem tiez. Hned ako vyjdem z domu mam dlazdice,teda kocky, macacie hlavy....da sa nim v pohode prejst, aj v snehu, clapkanici...dobre sa s nim manipuluje po uzkych chodnikoch, pomedzi auta, dieta je vo vanicke chranene v teple, v sportaku ma dost mieste.....jedinu chybuma, ze sa neda sporak dat smerom k mame... 😢

bolk
25. únor 2009

Ahoj, my bydleli nejdřív na sídlišti v Praze, teď na okraji spíš na vesnici. Jak píše Yanna. Já jsem moc ocenila užší rozchod koleček nejen kvůli výtahu(měli jsme 61,5cm) ale i když potřebuješ něco nakoupit. Kamarádka měla X-landera XA a měla problém do několika dveří hl. v malých obchodech(sháněla tenkrát brýle a museli jí složitě otevírat obě křídla dveří).
Teď máme Spirit S3. Do terénu mi přijde lepší než třebaXA-je víc odpružený, mimi se docela houpe(samozřejmě se nedá srovnat s kočárky typu Inglesina)
Je to 3kolka, ale má širší kolečka, takže i na obrubníku to celkem jde. lehce se skládá. někomu se nelíbí vzhled, ale já jsem max. spokojená(koupila jsem jí po 1 dítěti).
V Praze je výhoda,že pokud někam jedeš, najdeš si nízkopodlažní spoj a v podstatě nemusíš moc řešit tu váhu.
Teď jak bydlíme už je to horší, příměstské autobusy u nás nejsou nízkopodlažní, takže už se nemůžeš spoléhat jen na sebe.

Ještě jeden tip my jsme nejdřív bydleli ve 3p. bez výtahu, takže jsem mimi snášela ve vaku, v tom sem ho dala do kočárku a pak jsem ho zase lehce vynesla, klidně i spící nahoru a nemusela jsem tahat ani korbičku.

yanna.o
25. únor 2009

katyl, to jo. Podobný jak Nomád (spadá pod stejnou firmu, liší se v detailech jako zdvojená x jednoduchá kola, u cocorda nově bouda překlápěcí dopředu atp.). Lehké jsou, ovládají se velmi snadno, páku mají dobrou. Nejdou otočit proti směru a korbičky jsou menší. Rozměrově je třeba ten Nomád podobný jak golfy (krom šířky) ale sedačka je mnohem prostornější. Kola jsou větší a odpruženější. V kontaktu s urč. terény budou vydávat trochu rachot, protože nejsou gumová. Já tomu říkám golfosporťáky, ale proč ne. Na mě by to bylo od narození moc tvrdý. Jinak se mi to ale líbí. Váha je fakt super. Nomád má asi 8 a půl kila.

Ten Bugaboo je taky golfosporťák. Samozřejmě když přehodíš rukojeť, tak malá kola se dostanou dozadu. Oni tvrdí, že je to do terénu, protože máš velká vpředu, ale to na terén fakt nestačí. Tohle tvrzení mi vadí, jsou to nesmysly. O malá odaretovaná kola se těžko zapřeš, když bude třeba přizvednout. I na rovině se to bude takhle blbě ovládat. I když se zafixují, tak je to na nic. Ale ta možnost tam je, tak se to dá brát .

yanna.o
25. únor 2009

bolk, jo, to je fakt. Některé sportovní podvozky jsou pěkně měkce odpružené (je tam hodně široký rozptyl, není si to vždy podobné). A nosítko, šátek, babyvak je dobrá věc. Ne klokanku - tedy aspoň všude čtu, že ne..

senja
autor
25. únor 2009

ivulik2 A premyslela jsi o trojkolce Easywalker Walker Sky?
pepies Mi na Quinny vadi, ze sportak nema polohovaci zadicka, pouze sklopeni ☹
kristi A nebyla ta korbicka Bebe-confort Windoo moc mala? Ja jsem se prave nekde docetla, ze mimi z ni hodne rychle vyroste

yanna.o
25. únor 2009

Houpací podvozky se zpravidla využijí tak půl až 3/4 roku. U Inglesiny to s korbičkou Magnum lze protáhnout na 3/4 roku až 2 roky (dle individuálních rozdílů mezi dětmi a dále dle rozdílného životního stylu a možností).

Komu se líbí kočárek s pevnými koly a bojí se, že se s nimi nadře, tak to v praxi není žádná tragédie, pokud je lehký a má dobrou páku. Jinak se samozřejmě otočná kola hodí, je to příjemné, ale ne u všech kočárů – některé jsou tak blbé, že to není možný a otočná kola to nevyřeší.

Všechno bych neházela do jednoho pytle, protože někdo si koupí kombinaci na pevném podvozku, která je blbá i pro malé dítě, i jako sporťák (z různých důvodů).

Tím bych to uzavřela, protože každý nechce houpací kočár a hlavně ve městě si může víc vybírat. Taky je pravda, že ve městech větší procento maminek sleduje, jak s kočárkem bude vypadat. Častěji musí řešit schody.

Pokud jde o rozchod kol, tak já projedu i na Andělu v Cirkus Café, aniž bych musela otevírat druhé křídlo nebo sundavat kolo.

Senjo, zajdi si na Anděl a projdi se z Nového Smíchova k metru a všimni si obrubníků, kostek a kolejí. A taky si můžete udělat výlet do zoo – u hlavní brány je kopeček s kostkami. Můžeš se tam mrknout, jak to komu nadskakuje 😀

yanna.o
25. únor 2009

Napsala jsem blbost - půl až 3/4 roku se využije houpací s hlubokou korbičkou (např. spát v ní může ale i později). Ale prodávají se k nim sportovní sedačky. Dneska je kombinace (i s autosedačkou) všechno možný - od houpacích, přes sportovní po golfové kočáry.

luucia
25. únor 2009

senja, my sme měli Windoo do 6 měsíců s fusakem a malou sem dávala do sportáku jen proto, že už chtěla vidět ven, do hluboký korby se v poho vešla 😉

casiopeia
25. únor 2009

yanna.o - ta naše Carrera má taky spojenou rukojeť. Mě se ty tzv. berany moc nelíběj a kamarádka je zlomila 😀

senja
autor
26. únor 2009

luucia No pokud vse bude podle planu, pak nasemu mimi by melo byt 6 mesicu na konci prosince a uprimne si nedokazu predstavit jak ho v takove kose vysazuju do sportaku, nejradsi bych ho nechala v teploucku co nejdele to pujde ☹ Prej letni ditka a velikost kocarku je orisek.

luucia
26. únor 2009

senjo, jj, to je blbý 😒 ale když to mimi v hluboký korbě už být chtít nebude, tak s tím nic neuděláš 😉 a můžeš mít sebevětší korbu 😉 oni v určitým měsíci dospějou k tomu, že chtějí koukat ven, u nás to bylo právě v tom 6 měsíci 😉

tereziep
26. únor 2009

senja, já ti můžu doporučit inglesinu magnum. Malé je červencová. Teď jí bude 8 měsíců a stále v ní jezdí. Už mám sice hygienickou vložku dávno venku, ale pořád vypadá jako klasický hluboký kočárek. Když chce koukat, tak jí prostě zvednu zádíčka. Ještě jde docela dobře přendat korbička po směru jízdy. To jsem zatím nemuseli dělat. Malá se tam vejde - sice s pytlem jen tak tak - máme totiž už 75 cm, ale ještě stále to jde. Taky jsem si neuměla představit, že budu mimčo v prosinci dávat do sporťaku. Inglesina je totiž sportovní sedačka. Hluboká se z ní udělá pomocí nánožníku a hygienické vložky. Patří sice mezi dražší kočárky, ale já bych neměnila. Doma už mám levnější sporťáček a jen co bude hezky tak malá už bude jezdit jenom v něm. Kamarádka mám stejně starou holčičku a v hlubokém je docela ráda. Ono záleží na mimču.

avanka
26. únor 2009

Senja, nas maly je narodeny 23.6.2008, takze ked sme ho davali do sportaku mal 6 mesiacov a bolo to tesne po Vianociach...do hlbokej korby od X-landeru sa mi zmestil aj s fusakom Kaiser, mala som problem ho tam vsak napechovat aj s hrubou dekou, ked boli mrazy...
nelutujem, sportak je sice otvorenejsi, ale priestrannejsi, Lukasko tam ma kopec miesta, kocik je lahsi ako s hlbokou vanickou a podstatne lahsie sa ovlada 🙂
Ked chodime von, tak maly je vo fusaku, zakryty spanielskou dekou (110 krat140cm)a nanoznikom...vzdy ked mi zaspinka (von chodime este stale len spinkat), deku z nanozniku povytiahnem nad hlavicku a urobim mu z nej taky tunel..nie je ho vidno, ale aj v tych najvacsich mrazoch a fujavici po 3 hodinovom spanku bol vzdy teplucky...
Myslim, ze sa sportaku v zime rozhodne bat nemusis 🙂 🙂

yanna.o
26. únor 2009

casiopeia, jo jo, já vím. Líp se ovládají, než klasické golfky (dřív byly carrery - teď jsou prý Solo a carrery jsou ty anivers... bla bla - nepamatuju si název - ale mají jednoduchá kolečka a jsou těžší než solo i nomád a brzdu mají hloupě na rukojeti z boku)

ivulik2
26. únor 2009

senja dík za radu ale 3kolky su príliš dlhé a 4kolka sa mi zdá oveľa stabilnejšia 🙂 už len nájsť tu pravú
avanka ja mam terin pôrodu tiež na koniec júna a obávala som sa že či už od januára môže byť malý vo šporťaku a ukludnila si ma ak s tým nieje problem 🙂
a čo kočiare ktore su odpružene da sa povedať že splnaju kriterium aby bol hombací ale aj športový ved musí byť kočiar ktorý je stavaný tak aby všetko splňal ( hlboke lôžko, aby nebol podvozok tvrdý a sklopitelnu šporotovu časť s možnostou otačania v smere a v protismere jazdy a aby bol natolko velký aby don dieťa vošlo, váhovo prístupný a hlavne stabilý s jednoduchou manipuláciu - čo nahradí golfač) či to len ja mam taku dokonalu prestavu? a taký kočík fakt neexistuje?
ak ano tak poradte ale 4kolku 😀

tereziep
26. únor 2009

ivulik takový kočárek neexistuje. Vždy máš něco za něco. Pokud si koupíš houpací podvozek, tak je dobrý pro mimčo a děti tak cca 16-18 měsíců ( se sportovní sedačkou). Pokud nehoupací a odpružený tak je dobrý pro starší.
Houpací jsou Inglesina magnum - 2v1= hluboká korba je vlastně sedačka uzavřená nánožníkem a hygienickou vložkou. Podobné jako magnum je silver cross. Potom máš Roan marita - to je houpací podvozek na který se dá dát jak hluboká korba, tak sportovní. To samé nabízí třeba Peg perego. No pak jsou klasické hluboké kočárky. Pak máš kombicnace hluboké lůžko a sportovní sedačka - typ Jame, X-lander a další. No a nakonec jsou kombinace s vložnou taškou - typu Dorjan, Tako atd.
Koukala jsem, že hodně maminek kočárky s vložnou taškou prodává docela brzo a kupují většinou golfky.
Jak řekl kamarád co prodává kočárky. Na mimčo si kup klasickej houpací - pro letní něco lepšího a většího, pro zimní stačí menší a levnější. Stejně budeš kupovat sportovní. Měl pravdu. Já nechám malou v inglesině dokud si sama nesedne a pak půjdeme do sportovního. Už ho mám doma. Je lehčí, skladnější a hlavně je pro starší dítě lepší.
Spousta maminek nechce kupovat 2 kočárky - hluboký a potom sportovní. Kupojí vesměs kombinace - hluboké lůžko na sportovní podvozek nebo kombinace s vložnou taškou. Vesměs nakonec kupují ještě golfky - na nákupy.
Zkus si napsat, co od kočárku chceš. Já chtěla dlouhou korbu, lehký kočárek, čtyřkolku, na houpacím podvozku a cena do 15 tisíc. No a možnost předělat na sportovní. Vyšlo mi magnum nebo roan marita. Roan jsem nakonec nevzala z důvodu hmotnosti a horší manipolace s kočárkem do kufru auta. Tak jsem vzala magnum s tím, že ho budu mít alespoň do 2 let. Nakonec je vše jinak. Mimčo nám vyrostlo nějak rychle a na léto mám sporťáček s délkou lůžka 90 cm. Tak snad nám do 2,5 let bude stačit.

yanna.o
26. únor 2009

Maminky ve městě mají všelijaké podmínky - někdo bydlí v domě, někdo v paneláku, někdo v centru, jiný na okraji a někdo má rodinu, obchody, školky po ruce, jiný musí všude dojíždět.

Ve městě se častěji řeší design, tak bych spíš dala pozor na takové věci, které lze kvůli tomu přehlédnout:
- sice pěkný, ale moc otevřený kočár (to se týká spíš sporťáků) - má mezery, fouká tam, po celé boudě jsou průhledné slídy, kudy praží slunce - přičemž vanička je krátká a bez vychytávek jako schovaná větrací síťka, polohování zad (dítě poměrně často řvou ve 4 - 6 měsících, že nevidí), příp. může mít madlo na přenášení (lépe se drží než za popruhy po straně), sporťák může mít např. překlápění boudy dopředu (stíní před sluncem)
- některé kočáry nejsou skoro kryté, mají maličkou stříšku, jsou těsné, dítěti trčí nohy nahoru, sporťák má boudičku nízko nad dítětem apod.
- způsob polohování sporťáku (např. klasická páčka vzadu, utahování pásů, štelování na boku konstrukce - to je pěkně blbý) a počet poloh a zároveň sklon lehu a jak hodně jde do sedu
- špatně ovladatelná brzda
- nízké tvrdé odpružení (každou chvíli je kousek cesty zprohýbaný, popraskaný, hrbolatý, sypaný kamínky, vykládaný kočičími hlavami apod.)
- pokud jde o to nošení do schodů, tak jak dobře se drží za konstrukci
- široký rozchod kol (pokud bych jezdila výtahem denně a kočár by tam nepasoval; pokud by se jednalo o občasné projetí dveřmi v obchodě, tak záleží na každém, jak hodně by ho obtěžovalo toto řešit)
- skladnost (v panelácích není moc místa - některé kombinace jsou sportovní sedačka uzavřená nánožníkem nebo vloženou taškou, u jiných se nacvakává zvlášť sedačka, zvlášť vanička)
- váhu (pokud bych musela nosit denně do schodů, tak bych chtěla co nejlehčí kočár - do 10 kilo - takový kočár ale mívá horší odpružení, menší kola nevychytanou nástavbu v rámci snížení váhy; nebo bych šla do kočáru - do 15 kilo - a polohovacích golfek či golfosporťáku; MHD je v Praze velmi často nízkopodlažní)
- na skládání do auta se hodí, aby to šlo lehce a kočár nebyl těžký
- velký a zároveň přístupný nákupní koš - v krámě můžete rychle naházet dovnitř i velký nákup, můžete tam vozit termosky, láhve, deky, svlečené oblečení atd.
- páka (poloha a délka rukojeti vůči těžišti - čím je kratší a kolmější, tím je to horší)
- zda je opěrka zad zpevněná nebo ne, zda je vypolstrovaná nebo tvrdá jak prkno apod.
- jak je dlouhý leh, sed (sedák a opěrka zad, polohování opěrky nohou) - některé kočáry se polohují celé jako židle (bugaboo cameleon, nurse hello, quinny buzz a další značky - u některých jde naklopit snadněji než u jiných - nurse look má v kloubu polohovatelné samostatně i nožičky; v některých dětem trčí nožičky vleže moc nahoru, některé jsou prostornější, jiné těsné)
- pak další detaily jako výška madla před dítětem (některá jsou na můj vkus moc vysoko před obličejíkem) a jak snadno se dá odejmout

Je spousta kombinací, které pro malé mimi nejsou moc komfortní a i jako sporťák jsou špatné. Mají nic moc vaničku, ale sedačku pak taky (nevychytané, malé apod.). A to si lze předem bez dítěte a projížďky venku představit těžko. Nebo moc váží (to se týká i drahých značek) nebo jsou váhově přijatelné, ale mají tak špatné těžiště, že se s nimi nedá manipulovat bez otočných kol (a ty to samy o sobě nezachrání). A také se vyrábí pevné sporťáky nebo golfosporťáky, které jsou nestabilní bez ohledu na počet kol. V tomto případě by člověk měl dát na ověřené značky. Někdo si třeba řekne, že nechce houpací a pak si koupí nemožnou kombinaci a nic tím nevyřeší. Ono se to totiž nedá vůbec zobecňovat.

Pokud jde o nespokojenost dítěte s nějakým typem kočárku nebo s kočárkem obecně, to je individuální a může jít vyloženě o detaily. Dále záleží na životním stylu, na tom, co dovoluje bydlení (byt, dům, patro), váze a povaze miminka, jestli je zimní, letní atd.

yanna.o
26. únor 2009

ivulik, když ne houpací, tak ta kombinace musí mít dobré měkké odpružení (takové jsou) - ale čím lehčí, tím menší kola, menší odpružení.. snižuje se váha
aby se ti dobře ovládal, musí mít slušnou váhu a dobrou páku (to je alfa omega) - jak bude mít blbou páku, nadřeš se s ním a ani otočná kola tě nezachrání (když budou zaaretovaná, když budeš přizvedávat na obrubník atd.) - s takovým kočárem se bez otočných kol nedá jezdit
- dám příklad dobré páky, abys pak mohla srovnávat s ostatními - jané nomád, slalom, inglesina s podvozkem ergo bike, teutonia spirit s3 třeba (nemůžu vyjmenovávat všechno 😀 )
- horší páka např. mutsy
- hrozná páka např. nějaký moon písmenko číslo.. já už si nepamatuju 😀 nějaký abc design, který jsem viděla před 2 lety - asi Tec.. (to se nedalo skoro přizvednout od země, nevím jak dneska)
- těžkých kočárů je taky dost a kombinace těžkého kočáru a špatné páky znamená neovladatelný kočár (a přesto je schopen ho někdo pochválit 😅 )

astrane
26. únor 2009

Ivulik-může to být kombinace s přehazovací rukojetí,dobrým odpružením a váhou cca 12kg?Nevadí neotočná kola?(mě třeba ne,dokonce i ve městě mi připadají lepší,ale dost záleží i na tom,jaký máš třeba auto....)

tereziep
26. únor 2009

Každý je jiný a také máme jiné nároky na kočárek. Trochu bych to zobecnila. Myslím, že každá mamka si musí říct, co hlavně od kočárku očekává. Zda chce klasiku (hluboký houpací), kombicnaci na houpacím podvozku, sportovní kočárek s hlubokým lůžkem, kombinaci s vložnou taškou nebo kočárek na golfovém podvozku. To bych řekla, že je to hlavní, podle čeho se rozhodnout. Potom už bych řešila velikost lůžka, hmotnost kočárku, značku a další co napsal yanna.o . Neexistuje kočárek, který by se líbil všem. Každá má na kočárek jiné požadavky a zas tak moc nezáleží jestli člověk žije ve městě nebo na vesnici.

yanna.o
26. únor 2009

ivulik - to jsem mluvila o těch ultralehkých kolem 10 kilo - tam je snížení váhy na úkor něčeho.. dobrá váha je do 14 kilo, příp. 15 kilo, když se ti v této váhové kategorii bude něco strašně moc líbit 😀

astrane
26. únor 2009

kolem 14 kg je to ještě pořád příjemný a pokud je kočárek dobře řešenej,tak se s ním moc dobře jezdí úplně všude....
Všeobecně všechny kombinace s vložnou taškou a přehazovací rukojetí splňují možnost otáčení směru jízdy i možnost sezení v hlubokém kočárku-pokud mají i zakončovací díl lůžka.Prostorné bývají.Pak je třeba hledat jen lehký o dobře odpružený.Taky záleží na tom,co se komu líbí-někdo radši 3 kolky,někdo 4 kolky....
mě bylo jedno,jak bude vypadat,hlavně abych se s ním nenadřela a dítě se tam pohodlně vešlo a mělo to pořádnej košík a aby to houpalo(máme vyřešeno hodně měkkým odpružením)
Osobně si myslím,že ať už koupíte cokoli,tak na rychlé přesuny kolem 1roku dokoupíte golfky.Ale na procházky bude stále lepší pořádnej kočárek...

yanna.o
26. únor 2009

já bych taky na vzhled moc nekoukala- hlavně na pohodlí pro mimi a abych s tím denně neřešila problémy, že se nevejdu do výtahu třeba.. nebo když ho nemám, řešila bych, jak to budu dělat, až budu šlapat do 4. patra. (na etapy nebo koupím lehké hrkátko pro tyto účely)
jinak už to není o městě a vesnici, je to fakt o idividuálních preferencích, co se komu líbí, zda houpací nebo sportovní a jaká značka.
Výběr kočárků do města je široký, jelikož se může vybírat i mezi těmi do terénu, ale také mezi těmi, s kterými to v terénu jde hůř 😉 Spíš dávat pozor na detaily, aby to nebyla nějaká designová věcička plná blbostí a nesmyslů, která zhoršuje komfort dítěte. Víc než na vesnici se řeší váha, schody, MHD, rozchod kol.. v tom je rozdíl.