Nosítko HipSeat. Má někdo zkušenosti?

editah222
6. bře 2010

Má někdo z vás toto nosítko? Jste spokojené? Pro jak staré dítě je to podle vás vhodné? Mě to připadá super, moji malou ségru jsem vždycky nosila na boku a tahle pomůcka mi přijde jako ulehčení zádům. Děkuju za každé info.
http://www.hipseat.cz/detske-nositko-hipseat/

emjee
6. bře 2010

ahoj
bavili sme sa o tom v tejto teme https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea... od strany 375 zhruba v polovicke - kuk aj tam 😉

yfca
24. kvě 2010

Ahojky,
ja som si ho objednala a ešte mi neprišlo, ale veľmi sa naň teším. Myslím, že je vhodné asi tak od 6 mesiacov, keď už dieťa samé dokáže sedieť. A dokedy - to závisí od maminy, do kedy vládze nosiť 😉 . Môj syn má rok, počítam, že ho využijem ešte ďalší rok.
Dám vedieť, keď príde... Keby som zabudla vrátiť sa sem, určite o ňom napíšem na http://www.elefantino.sk

yfca
24. kvě 2010

...ešte raz ja, dočítala som si aj tu druhu diskusiu, tak to idem upresnit - mam doma satku, babyvak a patapum a hipseat som si dokupila k tomu. predstavujem si to tak, ze hip-seat budem mat na sebe doma, nemal by mi zavadzat a ked chce ist maly stale na ruky - dole - na ruky - dole... tak to bude rychlejsie ako strkat ho do vaku. Vtedy ho zvycajne len tak vezmem na ruky, ako kazda, ale od hipseat si slubujem, ze nebude taky tazky na ruke... on je totiz riadny chlapina... Inak kebyze si mam vybrat mat doma jeden jediny nosic, tak to bude 100% babyvak. Ten je moj favorit.
Akurat dopisujem clanok o vyhodach a nevyhodach nosicov, ktore mam doma, tak to snad dnes - zajtra uz aj uverejnim:
http://www.elefantino.sk/babyvak-alebo-satka/

yfca
1. čer 2010

Ahoj, tak ho uz mam doma! A je SUPER! Este lepsia vec, ako som ocakavala. Je prepracovany...
Dnes som akurat robila video, ako to vyzera, bude na adrese

https://www.youtube.com/watch?v=--9pgc82n3Q


a clanok dopisujem na http://www.elefantino.sk/hipseat-nosic-pre-dieta/

bihan
2. čer 2010

Tak toto mi príde ako dobrá kravina 😅 Radšej investujem do nosítka, ktoré sa dá zrolovať a prípadne použiť ako sedačka na bok 😀

https://www.youtube.com/watch?v=LAf9Mv4ZW1o
monr
2. čer 2010

@bihan tak presne takto to aj ja používam, a nosítko je vždy poruke.

editah222
autor
4. čer 2010

@yfca Díky moc za informace a video. Tak já do něj taky půjdu, hned objednávám 😀

@bihan Já chci malou nostit jen na boku a v tom případě mi přijde hipseat lepší a taky levnější než Beco. 🙂

yfca
10. čer 2010

ahojky,
to som rada 🙂 isto neolutujes, ja ho pouzivam stale. a mam doma aj patapum, babyvak a satku.... a ak chces este lacnejsie - ja som ho kupila second hand cez ebay z anglicka.... vysiel ma ani nie na polovicu aj s postovnym....

ant
10. čer 2010

mne to neprijde jak onositko, je to divne a v momente kdy potrebujes mit obe ruce volne tak to nefunguje. zda se mi, ze starsi ditko se s ti mani nosit neda. a co treba kdyz mas dve deti, nebo tri, jak je poberes 🙂)) ??? u nas vyhrava beco.

yfca
22. srp 2010

Ja s krpcom na hipseate dokazem aj cibulu nakrajat 😉 Treba ho sice drzat, ale tam sa nosia uz vacsie deti, a tie staci pridrzat ohybom lakta....

bublinam
4. srp 2012

Už ho máme a je skvelý (hipseat) ,ale cibuľu s malým krájať nebudem 🙂
Viwm zhodnotiť svoje schopnosti 🙂
ale nakupuje sa nám s ním skvele - a kopu iných vecí tiež.

fliacik0103
29. srp 2012

tiez odporucam, vonku ho vyuzivam casto...

romcovaklarka
29. srp 2012

Jé, to je docela dobrý - já vlastně takhle na boku malýho nosím co chvíli, akorát bez sedátka, tak mi někdy kslouže a tak. Akorát mi to přijde trochu drahé 😝

zoe27
31. říj 2013

hmm zaujimava diskusia, tak nasla som variant hipseatu kde je moznost nosit ho ako nosic aj ako sedak - s odzipsovatelnymi popruhmi teda nahradí nosič a máte aj sedák, 2v1, s tymi popruhmi je napr aj na stranke www.hip-seat.sk

olusenka
31. říj 2013

@zoe27 to vypadá zajímavě, uvažuju o něm asi 14dní, ale na české stránce a e-shopu hipseat s popruhy vůbec není. ☹

ivanka.7
31. říj 2013

@olusenka podla mna k nemu popruhy netreba. Hipseat sa najviac oplati pre deti, ktore uz chodia a uz sa nechcu klasicky nosit v satke/nosici a tzn. mat ani nejake popruhy okolo seba, lebo chcu ist stale hore-dolu-hore-dolu. A na to je hipseat perfektny. Elianka sa uz v satke ani v Manduce nosit nechce, kocik len obcas a obmedzenu dobu, takze hipseat je momentalne u nas najvyuzivanejsia nosiaca vec od roka.

veronila
31. říj 2013

@olusenka taky bych rekla, ze ty popruhy k hipseat nepotrebujes, na to je lepsi baby carrier...

Ja jsem si ho ted nedavno koupila, protoze me od noseni a drzeni syna (11.80kg v 11ti mesicich) strasne bolely zapesti. Nepouzivam ho porad, jen kdyz chce maly ke mne. Pekne si sedi na tom vystupku a ja ho jen pridrzuju pazi. Je to skvele a moc mi to pomaha...

olusenka
1. lis 2013

@ivanka.7
@veronila já nechci ale klasické nosítko, ze zdrav. důvodů nosit dlouho nemůžu, tohle právě chci na to, když bude chtí nahoru-dolů-nahoru..., ale přeci jen někdy se můžou na minutku obě volné ruce hodit. No, koupím asi to co je k mání v ČR, novější model s protiskluzem.

veronila
1. lis 2013

@olusenka tak to jo... Drzim palce, at najdes takove, ktere ti bude vyhovovat.

jennyska
1. lis 2013

@editah222 @yfca @veronila @olusenka @ivanka.7 zoe27 @fliacik0103 @bublinam @editah222 @monr

Ahoj Maminky 🙂
Ráda bych Vás oslovila ke vložení Vašich zkušeností s nosítkem Hipseat, protože právě toto téma máme v naší maminkovské knihovničce Modrého koníka a díky Vašim zkušenostem, radám a tipům pomůžete ostatním maminkám, které o něm shání informace a potřebují poradit 🙂

Svou zkušenost můžete vložit zde: https://www.modrykonik.cz/hipseat/ a zapojíte se tak i Vy do tvorby koníkovské Wiki knihovničky, kterou si tady všechny společně tvoříme a budujeme tak něco víc, než je fórum 😉

Děkuji Vám, že pomůžete!
Janča

ivanka.7
1. lis 2013

@jennyska moja skusenost, aj fotka je v slovenskej wiki pri hesle hipseat, oboje mozete pouzit (fotku urcite, skusenost mozem skopirovat ja 🙂)

jennyska
1. lis 2013

@ivanka.7 Ahoj, tak za vložení do české Wiki budu moc ráda! 🙂 Fotku zkopíruji, děkuji!

zoe27
2. lis 2013

@olusenka , pouzivam hipseat s popruhmi pre maleho od 7mesiacov, mal 13kg a v klasickom nosici som ho neodniesla , lebo ma po 5 minutach neuveritelne bolela krcna chrbtica. Hladala som nieco hlavne kvoli sebe ako sa nezodrat, kupila som klasicky hipseat bol vsak nevhodny, kedze maly casto zaspal, potom som nasla som variant s popruhami a na ten nemozem dopustit, teraz ma 1rok / chodime pomaly/ a aj ked ideme napr.do lesa na dlhsie nosenie ked nevladze chodit stale prizipsujem popruhy a dam ho na chrbat, v pohode nemam problem od vtedy s bolestami pri noseni,maly si aj pospinka davam ho aj dozadu na chrbat alebo dopredu, je to rozdiel ako v klasickom nosici.

hipseat
4. lis 2013

Na krátkodobé nosenie okolo paneláku, doma, u lekárky, atd. odporúčam určite hipseat bez popruhov, ak však potrebujete dieťatko nosiť dlhšie popruhy vám ho bezpečne zaistia - rýchlo si ich prizipsujete alebo odzipsujete podľa potreby. Výhodu hipseatu je hlavne odbremenenie chrbáta mamičky a ľahkosť pri nosení. Rôzne modely nájdete v našej ponuke

maya.h
6. lis 2013

@hipseat Dobrý večer, mňa zaujal hipseat s jedným popruhom, malý má pol roka 9kg a doma sa len nosíme, našťastie vonku v kočíku pekne sedí.. čiže potrebovala by som hipseat len doma na nosenie, malý mi na rukách nespí, takže mne vychádza s tým jedným popruhom ako ideálna voľba.Je pohodlný pre nás oboch? Rozmýšlam nad jeho kúpu,,doba dodania je až 2 týždne?

hipseat
6. lis 2013

Dobrý deň, na nosenie doma najčastejši používam sedák bez popruhov, ide o často sa opakujúce dvíhanie na zopár sekúnd, ak vidíte že dieťatko pri vás chce zotrvať dlhšie - čo asi áno keď ma 6 mesiacov - pri vás mu je najlepšie - vtedy bude pre vás určite vhodný naozaj variant s popruhami. Porozmýšľala by som možno aj nad variantom s oboma popruhami v prípade že vám malý v hipseate zaspí bude mať určite lepšie zafixovanú hlavičku

hipseat
6. lis 2013

@maya.h Dobrý deň, na nosenie doma najčastejši používam sedák bez popruhov, ide o často sa opakujúce dvíhanie na zopár sekúnd, ak vidíte že dieťatko pri vás chce zotrvať dlhšie - čo asi áno keď ma 6 mesiacov - pri vás mu je najlepšie - vtedy bude pre vás určite vhodný naozaj variant s popruhami. Porozmýšľala by som možno aj nad variantom s oboma popruhami v prípade že vám malý v hipseate zaspí bude mať určite lepšie zafixovanú hlavičku

maya.h
6. lis 2013

@hipseat práveže nechcem aby mi tam spinkal, spinká v postielke, ale keď je hore, tak ho mám stále na rukách a je to na mňa dosť, tak hľadám niečo na uľahčenie... vedeli by ste mi povedať ešte k tej dobe dodania?

hipseat
6. lis 2013

@maya.h Čo sa dodania týka dostupnosť je aktualizovaná podľa dodávok, napr. jednopopruhové v 3 farebných prevedeniach budú dostupné už budúci týždeň, taktiež modely s popruhami na obidve ramená. Všetky modely budú čoskoro v statuse k odberu ihneď.

maya.h
6. lis 2013

@hipseat ďakujem pekne za skoré odpovede, sledujem teda status, vyberiem farbu a objednávam 🙂 🙂 🙂