Můžu vozit 5měsíční dítě ve sporťáku?

martinato1989
4. čer 2018

Holky od kdy jste vozily děti ve sporťáku? Malé bude 5 měsíců a hraju si s myšlenkou ji tam v těch vedrech dat, preci jen je to vzdusnejsi než hluboká korba....

bartakova_veronika
6. čer 2018

@normalnimatka tak to musel být sakra velký kočár :D já mám 80 cm a v roce jsou většinou děti velké :D ale ta moje bude maličká

bartakova_veronika
6. čer 2018

@bbubble vím co psala, ale většina miminkám je to i tak nepohodlné .. když už kupuji kočárek tak se snažím využít co nejdéle hluboký .. přeci jen to není levná záležitost tak se většinou člověk snaží využít co nejdéle ...

normalnimatka
6. čer 2018

@bartakova_veronika taky je synek spíš menšího vzrůstu;)

eithelwing
6. čer 2018

Asi záleží, jak je prcek velký. Naše v korbě řvala, nic neviděla, prudilo ji to. Ale ve sporťáku byla ztracená, nebylo to ono. Takže šla až v 10 měsících.
Určitě tedy záleží na váze a rozměrech dítěte, aby v tom fakt nebylo utopené. A na polohování. Dcera si sedla až ve 13 měsících, takže do té doby jezdila v lehu nebo polosedu.

bartakova_veronika
6. čer 2018

@eithelwing taky pravda, že záleží na velikosti a váze miminka .. malá má přes 7 měsíců a neumím si jí představit ve sporťáku kdy má teď cca 64 cm a 6 kg ... většina miminek tohle má tak cca 3 - 4 měsíce .. takže chápu že některé maminky už v půl roce dávají do sporťáku protože mají tak kolem 70 cm a více a váhově jsou na tom taky většinou do těch 10 kg ... mě by tam dcerka asi hodně lítala :D hlavně hluboký mám 79 cm takže se tam ještě dlouho povejde 🙂 když je nevrlá tak sundám boudičku a může taky koukat 🙂

bartakova_veronika
6. čer 2018

@normalnimatka tak mě se dcera narodila jenom 42 cm a 2150 gramů takže nemá jak být větší 🙂 když vidím 3 - 4 měsíční miminka, která jsou stejně velká jako naše Emička v 7 měsících tak to vypadá zajímavě :D dokonce jsem se už i setkala že dvouměsíční miminko nosí oblečení 62-68 jako ta naše a má dokonce 7 kg :D které nemá zdaleka Emička :D

alcar
6. čer 2018

Dceru jsem dala do sportaku asi v 7 mesicich, kdyz zacala perovat na kolinkach. Zpocatku v pololehu a jak zacala v 8 mesicich sedet, tak uz v sedu. Dvojcata mam od zacatku ve sportaku, ktery jde dat do “lehu” (mirny sklon tam ale je). Nechtely se mi kupovat a tahat hluboke korby a narodili se v dubnu, takze v lete jim to aspon hezky luftovalo.

bubinko1506
6. čer 2018

@bartakova_veronika bohuzial som potrebovala dvojkocik, ktory by sa zmestil do vytahu. V tandemoch su vanicky kratsie, navyse mali patria k vyssim detom. Ako 5mesacni mali cca. 70cm😉. Teraz maju 20mesiacov, jeden ma 90cm a druhy 86cm☺

bartakova_veronika
6. čer 2018

@bubinko1506 tak to zase na druhou stranu chápu ... ty dvojkočárky jsou do výtahu nevhodné .... dvojitá radost je sice krásná, ale omezenost ve více věcech ... tam se musí řešit menší kočárek aby se vůbec vešel do výtahu ....

bbubble
7. čer 2018

@bartakova_veronika no moj mal tieto vase rozmery v 6 tyzdnoch 🙂 v 4m mal 10 kg a 70 cm, takze proste siel do sportaku. ale on teda kocarku moc nedal, skor sa nosil a v kociku len obcas spal. Korbu som nemala nijak zvlast malinku, skor taku beznu, ale moc som neratala ze mi porastie az takto rychlo :D

bartakova_veronika
7. čer 2018

@bbubble no to tedy .... to je kus chlapa :D do našeho kočáru by se ještě v 70 cm vešel ale teď si nejsem jistá jestli máme do 10 kg nebo do 15 kg :D nějak jsem to neřešila když maličká je droboučká a má jenom 6 kg tak se do hluboké povejde ještě dva měsíce určitě ... záleží jak se jí tam bude chtít být a kdy začne sedět a bude to pro ní nebezpečné 🙂 zatím si tam libuje :D