Opravdu je zbytečné kupovat trojkombinaci?

vinamuska
7. bře 2014

Ahoj všem,
včera mi moje kamarádka tvrdila, že si nemáme vůbec kupovat drahý kočárek (termín máme září), protože prý jakmile dítě začne chodit, v kočáru nevydrží a nám bude lézt na nervy, že musíme tlačit těžký kočár a běhat za dítětem. Co si o tomto tvrzení prosím myslíte? Prý hluboký a pak rovnou golfové hole, ale přijde mi to zcestné... možná se ale mýlím...
Děkuji za každou radu. Začínám být zoufalá 😔

ivasad.
7. bře 2014

Já mám taky janéčko, trojkombinaci, a odvozila jsem v tom obě děti. Neměnila bych. Golfky doma nemám a nechci. U babičky máme golfky chicco multiway a ty tak leda hodit ze skály. 😀

frufrunka
7. bře 2014

Každé dítě je jiné, to se nedá takhle dopředu říct... Mě by starší sedělo v kočáře ještě teď, v šesti letech, kdybych mu to dovolila! 😀 Mladšímu je rok a půl a v kočáře si taky blaží, i když jinak je to neposeda. A trojkombinace - asi záleží na konkrétním výrobci, já mám třebas značku, kde trojkombinace ani koupit nejde - prostě v nabídce nemají autosedačky. Ale proč ne trojkombinaci? Autosedačku budeš potřebovat tak jako tak, hluboký kočár a sporťák taky... Jinak golfky jsme měli jen jednou půjčené. Do města a na nouzový přejezd asi ano, ale u nás na venkově jedině festovní sporťák - až do odstavení dítěte od kočáru, s golfkama bych tady daleko nedojela! 🙂 Tohle je ovšem pouze moje zkušenost. Známé klučina v roce a čtvrt začal z kočáru vylejzat, prostě jí oznámil "peškydu" (rozumějte pěšky jdu) a bylo to. V roce a půl kočár odstavili úplně, pak už nepotřebovali ani kočár, ani ty golfky. Takže dopředu se to určitě nedá odhadnout...

hojda
7. bře 2014

V zimě s golfáčem neprojedeš, navíc většina dětí v kočárku i spí a ve sporťáku je to přece jen pohodlnější, než v golfkách.

stellamax
7. bře 2014

Já bych koupila kvalitní lehkou trojkombinaci a golfky vůbec nejsou potřeba. Aspoň my je nepotřebujeme. Máme Bugaboo cameleon a jsme naprosto spokojení.

maudn
7. bře 2014

Tak povím ti, jak to bylo u nás. Já koupila ten nejlevnější kočárek (použitý), a byl svým způsobem na prd, těžkopádný, kola nezatáčela, chyběla brzda u nohou... No a musela jsem s ním odjezdit první dítě a protože dlouho neseděl, tak jsem ho ani nepředělávala do sportovní verze. Jakmile se posadil,tak šel do golfek chicco multiway a super, byly lehoučké, všude jsme se dostaly. U druhého dítěte jsem si vymrčela nový kočár, protože vidím nedostatky toho starého i golfek. Nakonec jsem šla do sportovního kočárku za 15 tisic (jeden z nej nej) a k němu dokoupila prodlužovací díl na uzavření (máme velké mimi korba pro nás už ve 3 měsících má smysl max na další 2 měsíce). A ponaučení, pokud plánuješ mít více jak jedno dítko,tak si vyber kočárek klidně dražší, hlavně, aby ti vyhovoval. Byl lehký a pokud chodíš do terénu více, tak tomu přizpůsob i výběr, hodně maminek pak kupuje nové další kočáry , protože jim ty jejich nevyhovovaly, takže se vlastně nakonec neušetříš naopak, kdybych měla dobrý i dražší kočár hned, mohla jsem si ušetřit stres s kočárem,co sám o sobě váží dvacet kilo a ježděním s ním po městě a po nemocnicích (jezdili jsme na rehabky a hodně na vyšetření). Jinak pokud chceš opravdu ušetřit, zajdi vybírat kočár s kamarádkou,co má tak dítě do 2 let a druhou,co má tak cca 4 měsíční dítko, když s oběma vyzkoušíš onen kočár, uděláš si obrázek,jestli by nebyl kočár příliš nepohodlný a malý pro větší dítko,které by chtělo ještě popojet a pod. navíc i když dítko chodí, tak to neznamená,že kočár nevyužiješ, pokud jdeš na delší procházku, tak by ses těžko s dítkem vrátila za světla🙂))

riakuk
8. bře 2014

Já jsem si koupila trojkombinaci Babyactive Picasso. Vajíčko super (první dcera v něm byla do roka), hlubokou korbu jsem měla u obou (podotýkám včetně fusaku) do 8. měsíců. No a poslední "sporťák" byl super, aby se dítě naučilo sedět, ale s fusakem katastrofa - dítě jako sardinka. K tomu jsme si koupili trojkolku od X-landera jen sporťák - super manipulace, skladný a rozložitelný, s fusakem se vejde i 2leté dítě, jenže sedačka nejde dát do pravého úhlu :( .Takže: záleží jestli hodně jezdíte autem, to se vyplatí vajíčko na zacvaknutí do korbičky a skladný kočárek. Jelikož máte termín v září, tak koukejte, aby byl kočárek prostorný na fusak. Pokud chodíte často na nákupy, aby měl velký košík, který něco vydrží 😉

katty.w
8. bře 2014

Určitě jsem pro trojkombinaci. Mám tako laret, je prostorný a nedala bych na něj dopustit. 🙂, stál mě 8 tis. což si myslím, že není až tak moc.

madormi
8. bře 2014

blbost, sporták je potřeba. do většiny korbiček se prcek v 6-7 měs nevejde a když jo nechce tam být a chce koukat ven-jakmile začně sedět.. a na golfky to je dosti brzy... kord pokud to vyjde na podzim zimu. -bud koupit kvalitní kombinaci, nebo hluboký a pak sporták- lépe se člověk obejde bez golfek než bez sportáku si myslím. a ne všechny kočárky jsou těžké! polské trojkombinace tedy ano, ale jsou i jiné , lepší kočárky 😉

karotky
8. bře 2014

Já šla do trojkombinace bez přemýšlení a v pohodě jsem v něm odvozila obě děti.Chtěla jsem kočár do náročnějšího terénu a aby byl hodně prostorný.Na ležato se mi tam kluci vešli do cca 13.měsíců,ale pak už odbourali dopolední spaní,takže prostornější nepotřebovali.A argumentovat tím,že jsou všechny děti v určitém věku stejné mi přijde trochu přehnané.Je na rodičích,jak se k výchově dítěte postaví.Ne,že by naši kluci byli peciválové,ale chodila jsem s nimi na delší procházky,takže jsme se do jejich 2.let bez jkočáru neobešli.Kolikrát se člověk dostane do situace,kdy je rád,že tam může dítě přikurtovat a nehonit ho mezi jedoucími auty na silnici apd. 😉 Ten náš byl tento typ: www.inglesina.cz/kolekce-2013/kombinovane-kocar...

jituliiii
8. bře 2014

Ja jsem teda s trojkombinaci spokojena🙂 vyuzili jsme vajo, hlubokou a ted, i když uz mala chodi, tak jezdi ve sportaku....🙂 za me teda ano🙂

lenkalenulka
9. bře 2014

Ahojky, ja mam prvni dcerku narozenou taky v zari a trojkombinaci jsem vyuzila maximalne a ted vyuziju u druhe🙂 s stal ten kocarek 7600,- a musim rict ze jsem fakt byla spokojena jen par detailu bych vylepsila🙂 ale vyuzili jsme jak autosedacku takhluboky i sportovni verzi.. hlubokou korbicku mam 75 cm kazdy rikal ze je mala ale vystacila nam perfektne od zari do brezna jsem vozila v ni a pak hodila sportak ve kterem jsem vozila do roku a pul,hodne jsme jezdily na vylety mala se jak prosla tak si pak i rada schrupla v kocarku, najedla se v nem vklidu takze ja bych nemenila chtela jsem koupit jeste golfky ale to uz bylo zbytecn mala postupne chodila pesky i vetsi trasy takze kolem dvou let jsem ho uz schovala... pokud chcete vozit v hlubokem a pak v golfkach vyberte dobre polstrovane a se zvedanim nozicek aby se i mensi mimco dobre vyspalo..

ada22
9. bře 2014

Ahoj napis vic o tom , kde bydlis a kudy budes jezdit. Jake mas moznosti skladovani kocarku , jak casto budes jezdit autem. Kolik penez chces do kocarku investovat a zda ti vadi bazarove kocarky.

Ja mam 2,5 lete dite a kocarek pouzivam stale.Na golfky moc nejsem. Jejich jedinna vyhoda je skladnost 😉
Jestli kazdy den netahas kocarek do MHD, tak bych si poridila Inglesinu magnum nebo jen verzi s pevnou korbickou. Sice jsou lidi , kterym se kocarek nelibi, ale na mimco je super , krasne se houpe a je prostorny. V terenu ani na horsi asfaltce nemas pocit, ze z miminka vyklepes dusi. Pozdeji , kdyz uz nechce jen lezet a je zvedave, tak mu muzes malinko zvednou operku pod hlavou a jen co usne ji zase polozis , aby lezelo hezky na rovnem.

V pripade, ze podrebujes podvozek pod autosedasedacku, tak bych treba poridila nejake golfky na ktere je moznost nacvaknout sedacku a pak je budes mit do foroty na golfkove obdobi.

Kdyby jsi jezdila casto MHD a v miste bydliste nemate nizkopodlazni MHD, tak to bude chtit zas neco lehciho nez Inglesinu.

Jestli ti nevadi bazarove kocarky, tak jdou sehnat hezke kocarky a az ti nebude vyhovovat, tak ho s minimalni ztratou prodas.

mar8
13. bře 2014

já před 12 lety měla dvojkombinaci Hartan, sporťák s taškou pro mimi, syn se narodil v lednu, v létě jsme jezdili už jen ve sporťáku a další rok i dost v golfáči, když jsem šla jen tak do města, nikam dál, bydlela jsem v paneláku, i do auta super, měla jsem kvalitní golfky s nánožníkem, polohovatelné, dobré i na spaní, ale do terénu jsem používala kočár. Autosedačku na kočár jsem neměla, v zimě bych to snad ani nevyužila a navíc ve městě, jezdila jsem málo.
Nyní čekám dítě v srpnu, bydlím v baráku a mám v plánu jezdit do města na bruslích nebo autem, a tak chci sportovní kočár a určitě k tomu autosedačku, která se tam dá přidělat, přes léto do města autem to bude super, nemusím tahat kočár. Golfky na malém městě nyní asi nevyužiji a tak je asi pořizovat nebudu. Můj typ je zatím Jane pro.

kacenka1979
13. bře 2014

tak já mám dvojkombinaci sportovní trojkolku ....golfáče kupovat nebudu

edeltraut
13. bře 2014

Upřímně bych chtěla vidět kamarádku, jak za jednu ruku vede dítko, které nechce sedět v kočárku a druhou rukou řídí golfky 😀. Já jsem u všech dětí maximálně využila kočárek - trojkombinaci a golfky využívám jen v nejnutnějších případech 🙂

olusenka
13. bře 2014

předchozí příspěvky jsem nečetla, reaguji pouze na Tvůj příspěvek. my trojkombinaci máme a nepřijde mi to marné. Samozřejmě záleží na každém, jaké má zvyklosti, kde bydlí a kam bude kočárem jezdit. U trojkombinace máš vše koupené naráz a máš po starostech, ale je pravděpodobné, že Ti nějaký kočárek, sporťák třeba, nebude u trojkombinace úplně 100% vyhovovat, půjde tam o kompromis. Já bych třeba golfky neužila, má to malá tvrdá kolečka, už vidím, jak se s tím vztekám někde po nezpevněných cestách na chatě, v lesoparku u nás ve městě, na dovolené apod. Golfky jsou podle mě jen do města na chodník. Pokud už se koupí nějaké lepší, co jdou do lehu, mají zpevněná záda, tak je to bez problému. Jinak náš syn chodí, je mu víc jak 2 roky, a kočár pořád využijeme, je zvyklý v něm přes den spát, doma usnout mu trvá celou věčnost, takže radši ho vrazím do kočáru a vyjedu ven, on spí a ještě si u toho v klidu nakoupím (navíc mám ještě mimčo, takže aktuálně jezdím dvojkočárem, ale starší monokočár-sporťák od trojkombinace máme stále doma,berou si ho babi a děda, když si syna 1x týdně berou). Jinak co se týče tlačení prázdného kočáru...pokud budeš mít přední kolečka otočná, ani nevíš, že nějaký kočár tlačíš. Pokud budeš mít všechna 4 kola stejná a kočár při každém zatáčení nadzvedávat, to je pak jiná....

evab.
13. bře 2014

Já mám trojkombinaci Jané Nomad a neměnila bych. Nesouhlasim, že u trojkombinací bývají nekvalitní autosedačky. U levných polských určitě, ale je i spousta trojkombinací s kvalitním vajíčkem. Ale chce to kvalitní značky. Syn je říjnový, v korbě byl do června, poslední měsíc odjezdil na břiše aby viděl ven, tak proč ho trápit v korbě když chce koukat. A sporťák neměl chybu, lehký, prostorný, syn v něm jezdil skoro do dvou let. Pak jsem si koupila Britax B-Agile a teď mám baby jogger city mini a taky super sporťák. Já golfky nějak nemusim. A ani si asi jako jedna z mála nemyslim, že je nutné mít co největší korbu. Samo ne nějakou mini, ale nějaký standard stačí. K čemu je dobré, že ještě v roce je dítě v korbě. Pohodlně se posadit i vyspat může i ve sporťáku. Je to o prioritàch k čemu se kočár bude nejvíc využívat, na prostředí kde se bude jezdit. Já si radši připlatim než kupovat levné šunty a pak je jako nevyhovující měnit což může ve výsledku vyjít ještě dráž. Kočár bych kupovala především podle sebe a ne kamarádky, každému vyhovuje něco jiného.

1michalik
14. bře 2014

Já jsem pro - prvně si koupit korbičku a vajíčko, které lze nasadit na podvozek od korbičky (např. Jané, Quinny). Do města a po doktorech ideál. Sporťák si pořídit samostaně - lehká konstrukce, skladný, ale polstrovaný záda, atd., když v něm ještě prcek spí 🙂
Já jsem si pořádila trojkombinaci a po roce prodala, neb na sprorťák byl podvozek od trojkombinace těžkej a špatně skladnej. Přece jen je ve sporťáku už mimčo těžší...
Teď máme Valco - Snap4, má měkký záda na spaní, je lehkej. Je teda spíš pro vyšší maminky.
Už bych si trojkombinaci nekoupila.

teerka
14. bře 2014

Já až si budu kupovat jednou kočárek na třetí dítko, tak půjdu jen do hlubokého například od peg perego, A sporťák koupím zvlášť. Trojkombinace jsem měla tři a nevyhovovaly. Kamarádka má pravdu, ale myslím, že bez sporťáku se neobejdete. A ty golfky to je jasný, ty na léto být musí 🙂