Opravdu je zbytečné kupovat trojkombinaci?

vinamuska
7. bře 2014

Ahoj všem,
včera mi moje kamarádka tvrdila, že si nemáme vůbec kupovat drahý kočárek (termín máme září), protože prý jakmile dítě začne chodit, v kočáru nevydrží a nám bude lézt na nervy, že musíme tlačit těžký kočár a běhat za dítětem. Co si o tomto tvrzení prosím myslíte? Prý hluboký a pak rovnou golfové hole, ale přijde mi to zcestné... možná se ale mýlím...
Děkuji za každou radu. Začínám být zoufalá 😔

dalfy
7. bře 2014

Moje zkušenost u dcery byla - podotýkám bydlíme na vesnici, měli jsme v té době jedno větší auto a malé VW Polo. Měla jsem kombinaci Patrona s vloženou tašku. Použili jsme jen kočár s vloženou taškou a jelikož jsem kvůli kočárku musela sklápět sedačku v autě tak když seděla a chtěla vidět ven. Koupili jsme golfky s pevnýma zádama a bylo to. SPorťák jsme vůbec nevyužili ale dcera je narozená v květnu. Tak si myslím, že to lze. Teď čekáme druhé a už nemusím řešit auto tak si myslím, že sporťák využiju 🙂

kikimaruska
7. bře 2014

Jde o to, kde bydlíš a co od kočáru očekáváš atp. Trojkombinace já osobně nemám ráda, jelikož k levnějším kombinacím např.polských značek jsou většinou nekvalitní autosedačky jak co se týče velikosti a potahů, tak hlavně bezpečnosti. Pokud se jedná o dražší značkový kočár, tak ještě, tam bývají autosedačky na vyšší úrovni i bezpečnosti, ale popravdě já mám třeba oblíbenou jednu značku a tu si nacvaknu na kočárek, který zrovna užívám, (zajímám se, aby na tuto značku moje sedačka šla třeba i s adaptéry). Jinak dvojkombinaci já třeba bych brala určitě, protože já golfáčům nikdy nepřišla na chut, celé dny bývám venku a potřebuji vzít sebou spousty věcí, chci aby měl malý pohodlí-tj.prostor velkého sportáku a abychom se dostali i do terénu-do lesa, projet pole, na dovolenku...Já mám doma velký sporták a neměnila bych, v autě mám menší popojíždáček skladný, ale to jen proto, že synek bude přecházet z vajíčka do větší autosedačky a ještě nechodí, tak abych ho netahala na menších cestách (např.nákup, k dr. atp) na ruce. Já bych bez velkého sportáku být nechtěla. Ale taky opravdu záleží na mnoooha aspektech- jaký kočár máš (některé sportáky jsou pak nepoužitelné, těžké, špatně ovladatelné...) a kam s ním budeš chodit. Já si vybírám sporták vždycky takový, aby byl co nejlépe ovladatelný a hlavně ovladatelný jednou rukou, když už vedu třeba dítko chodící. Takže tak, za mě trojkombinace jen kvalitní značka s kvalitní autosedačkou anebo dvojkombinace a autosedačku dokoupit. Časem něco skladného jen do kufru, ale jako hlavní povoz to u nás nehrozí...Já prostě golfky nemusím, takže dobrovolně s nima jezdit hned co mimi vyroste z korby, neee 🙂

betelgeuzz
7. bře 2014

Každý dítě je jiný, za mě teda má kombinace smysl. Hluboký kočár jsem používala 6 měsíců u starší a 9 měsíců. Pak sporťák asi do 1,5 roku, pak golfky. taky záleží, jaké golfky pořídíš, můžeš mít dražší, které se už hodně blíží sporťáku, nebo levnější, které pro půlroční miminko vhodné nejsou. A u nás teda neplatilo, že by dítě v kočárku nevydrželo. Starší se ještě teď radši vozí, než by chodila a chodím někdy docela dlouhé trasy, takže mi to i vyhovuje, protože by to neušla.

pavcza
7. bře 2014

Já u syna tedy využila sporťák a méně golfky. Ono přeci jen, když budete potřebovat jít dále, malej prcek to hned neujde nebo jde strašně dlouho. Malý se vozil do cca 2 let, ale posledních pár měsíců už méně, přesto si myslim, že jsem sporťák využila (byl v něm od necelého půl roku). Ale dneska se dají sehnat už i větší golfky, které vynahradí i sporťák, mám třeba na dceru britax b-agile, ještě je tedy v korbě, ale právě ten britax je lehký jako golfky, ale prostorný, jde do lehu a má větší kola než klasické golfky. Každý má tedy jiné zkušenosti a já mám k některým věcem rozdílné i u obou dětiček, co jsem u syna nevyužila, využívám u dcerky a opačně 😉

vanilka_eva
7. bře 2014

Já jsem měla trojkombinaci, dokud byla malá v hlubokým kočárku bylo to fajn, s kočárkem jsem byla spokojená, ale jak jsme z toho udělali sporťák, kočárek byl hodně těžký (malá samozřejmě už vážila víc a sportovní korba byla těžší), takže jsem celou trojkombinaci prodala a koupila si sporťák - lehký, dobře ovladatelný. A teď jsme ještě koupili na léto golfky. Malá má skoro dva a půl roku a pořád v kočárku občas jezdí a nevadí jí to, navíc když člověk spěchá je to lepší naložit dítě do kočárku a jet. Takže za mě koupit hluboký kočár a pak si vybrat sporťák.

vec01
7. bře 2014

Udelala jsem pri prvnim vyberu chybu, zvolila jsem polskou trojkombinaci. Nyni bych jednala takto-hluboky kvalitni, treba Inglesina z druhe ruky, tak koupite kvalitni, velice casto temer nepouzivany, klasickou ctyrkolku s velkou korbou, pote prodat nebo nechat na druhe ditko a koupit sportak, podle Vasich predstav, casto maji sportaky vse, co od nich chcete, ale malou korbicku a to Vas jiz nelimituje, jelikoz ho kupujete jiz pro sedici ditko.
Pripadne ty golfky, ale ty bych kupovala, jen pokud casto jezdite autem. My takto mame sportak Teutonia Spirit a do auta uzasne skladne golfky Nuna Pepp.

zuza2008
7. bře 2014

My máme trojkombinaci a ve sporťáku syna vozím od ukonč. 6. měsíce - máme takový, co se dá položit zádíčka úplně do roviny (Easywalker), takže v podstatě supluje i klasickou korbičku a navíc malej vidí ven, když zrovna nespí. Já třeba neplánuju kupovat golfky. zůstanem u sporťáku kvůli větší stabilitě v terénu.
No a vajíčko přiděláváme na konstrukci adaptéry, takže myslím, že by na ně šlo v podstatě jakékoli vajíčko. Máme cybex a jsme spokojení. Tak hodně štěstí při výběru 🙂

kachorka
7. bře 2014

Ne! Doporučuji lepší autosedačku vajíčko (třeba Maxi Cosi) a kombinovaný kočár, na který lze nacvaknout. Je blbost jít z hluboké korby rovnou do golfáku. Oproti sporťáku se golfák špatně řídí, lze s ním jet jen po chodníku. Je velký výběr lepších a drahých kočárků i na bazarech za dobré peníze. A naopak ani neznám kočárek, který je pouze s hlubokou korbou...

pejtho
7. bře 2014

Měla jsem na každé dítě jinou trojkombinaci a už bych tak nekoupila.
Na první jsem měla ABC Design 3Tec s originál autosedačkou. Ta byla strašně malinkatá. A sporťák byl celkově špatně řešený, takže jsme po prvním dítěti prodali a koupili jinou trojkombinace - Peg Perego GT3. A opět chyba. Autosedačka zase špatně řešená, sporťák těžký s pár konstrukčníma vadama....
Takže závěr bych řekla - vybrat dvojkombinaci - dát se pečlivý pozor při výběru jak na hluboký, tak na sportovní kočárek, autosedačku koupit jinde, ale s adaptéry na podvozek. A i tak se může stát, že až bude dítě o něco starší, tak si raději koupíte golfky.

My jsme nakonec Peg Perego taky prodali poměrně brzy a koupili jsme už jen extra malý sporťáček + máme ještě golfky.

sonik05
7. bře 2014

Já osobně jsem si pořídila trojkombinaci již podruhé. Mě to plně vyhovuje. Nyní jsem si koupila jeden z lehčích kočárků, který sice není do nějak těžkého terénu, ale v Praze je stejně skoro samý asfalt, tak to neřeším.
Přišlo mi hodně pohodlné třeba na kratší nákupy, když mohu autosedačku nacvaknout na podvozek a nemusím miminko vyndávat a přendávat do korbičky. Jezdím stále autem, takže vozit neustále korbičku mi nepřijde tak pohodlné.
Měla jsem štěstí na malé miminko, dcera mi ve "vajíčku" vydržela do roka.
Myslím, že dokud si to nevyzkoušíš, tak to nezjistíš. Každému vyhovuje něco jiného.
To je jako, že někdo nedá dopustit na kočárek jen se 3 kolečky...měla jsem ho jako první a teď jsem si koupila se 4. Mě prostě tolik nevyhovoval, přestože spousta maminek si to chválí 😉

blahova_andrea
7. bře 2014

no ono záleží do jakého věku ti dítě vydrží v hlubokém a taky kdy teda začne chodit, aby ti vadilo, že ti utíká z kočáru a ty ho taháš zbytečně 😅 mě tam syn vydržel jen 5m, takže bych ho pak do nějakých vachrlatých golfek rozhodně nedala a šel do sporťáku na ležáka, do golfek v roce a to už chodil. ale zase jsou děti co do 10m vydrží v hlubokém a pak už nějaké ty lepší golfky asi nejsou problém. navíc některé děti třeba ještě v roce a půl moc nechodí a rády se vozí. nenech si do toho kecat od kamarádky. jsou to vaše peníze, vaše pohodlí, vaše dítě...každá rodina je jiná, má jiné potřeby, životní styl a to stejné miminko...co někde byla zbytečnost, jinde je nezbytnost a to bohužel všechny zjistíme až v provozu. však prodat se dá dneska všechno 😉

hansed
7. bře 2014

NE. Do hlubokého kočáru, resp. korby se ti dítě vejde s trochou štěstí do půl roka, do 8 měsíců (naše Ája je narozená na konci července, s fusakem se do korby - jedné z větších - vlezla do března...). A dávat dítě, které neumí samo pořádně sedět, rovnou do golfek? Za mě ne. Samozřejmě záleží na tom, kde bydlíte (město/vesnice), kam budete s kočárem jezdit apod. My měli trojkombinaci a byla jsem spokojená. Sporťák šel do úplného lehu, Adélka v něm byla do minulého týdne, než přivezli spec. kočárek.... Golfáče jsem na obě holky užila minimálně. Špatně se ovládají, jsou až moc lehké (snadno se převrátí) a moc toho neprojedou, já měla problém dojet s holkou v golfáčích (druhou jsem vedla za ruku) od baráku k silnici - cca 100m po nezpevněné příjezdové cestě. Ani po městě to nebylo lepší a to jsem měla štěstí, že Adélka v té době měla kolem 11 kg....

kamino
7. bře 2014

My meli polskou trojkombinaci,autosedacka v pohode,hluboky kocar super,prostorny,diky tomu,ze prcek je c ccervenci,tak v te hluboke vydrzel do 10 mesicu ( korba mela 80cm) tedy diky tomu,ze bylo studene jaro a v e fusaku nemel takovou moznost pohybu. Jakmile si v korbe zacal stoupat,byl ve sportaku ( ten byl do jiste doby vyhovujici,ovsem hodne tezky,tak jsem poridila sportak jiny a v nem je spokojeny a je mu 20 mesicu. Golfky mame v aute na nakupy,ale casto je nevyuzivame.
Takze zalezi,jak se rozhodnes,kazdopadne sportak je fain,vejde se do nej nakup,byvaji take skladne a jsou lepe odpruzene,jak golfky. Ty beru opravdu jako nouzovku.

vrtule83
7. bře 2014

U první jsem měla polskou dvojkombinaci a po 8 měsících jsem se ho zbavila, šílený těžký sporťák a malá šla do větších golfek. U druhého jsem si koupila trojkombinaci s pořádným sporťákem a kvalitní autosedačkou a sporťák jsem měla mnohem raději než golfky, malej se vozil 2 roky. Bydlíme na sídlišti, ale chodili jsme pořád na delší procházky.

leeena_4
7. bře 2014

Já jsem pro trojkombinaci mě se osvědčila moc! Syn je říjnový, navíc hodně veliký, takže z hluboké korby šel do sporťáku už v dubnu (v 6-ti měsících) a do golgek bych ho teda v tom věku, kdy neuměl ani sedět nedala. Sporťák využíváme dodnes (17měsíců) na velké procházky po přírodě. Golfky jsme koupili až když sám začal chodit venku a beru je hlavně do města.

nikollita
7. bře 2014

Tak za mě trojkombinace zbytečná a nejsou golfky jako golfky 🙂 S názorem Tvojí kamarádky nesouhlasím, ale to je moje věc 😉 Já jsem vystřídala za rok a půl 9 kočárků. Baví mě to, není to o potřebě, ale o mém zájmu 🙂 Nicméně osvědčilo se mi investovat do kvalitních autosedaček (nevěřím na kvalitní autosedačku, která bývá součástí většiny trojkombinací), proto propaguju sedačky Romer. A docela mi osvědčilo mít zvlášť kočárek hluboký a pak úplně jiný sporťák. Většina dvojkombinací má buď super hluboký a mizerný sporťák nebo naopak. Já jsem taky rodila v září a můj první kočárek byl britax b-smart a malý se mi do hluboké korbičky nevlezl už v prosinci, strašně jsem zuřila. Takže jsem pořídila roan maritu (design klasika) a obří korbička...do té by se mi vlezl ještě v roce 🙂 Takže i ty bys "měla" uvažovat o takové velké hluboké korbičce, aby se ti tam mimčo vlezlo aspoň do března, což je celkem oříšek, ale existují i takové kočárky, které mají velké korbičky a zároveň moderní vzhled a otočná kola (pokud o to stojíš). No a pak přejít na sporťák, to už je kapitola sama pro sebe (já jich vystřídala spoustu 😀 No a nakonec...já za sebe nedoporučuju golfky, měla jsem jedny fakt typické golfky (Cam Flip) a to byl děs. Jako papírové, špatně ovladatelné, špatně mi jezdily, v obchodě se kolečka šprajcly a vůbec nejely...opravdu děs. A přitom vídám maminy s tímhle kočárkem, prostě nechápu. A jak jsem psala..nejsou golfky jako golfky....já třeba miluju kočárek bebe beni izzy, jsou to dle výrobců golfky, ale vypadají jako sporťák. Ty bys klidně mohla mít od půl roku mimča až do tří let. A poslední věc. Nemusí být pravda, že dítě když se naučí chodit, už nebudeš kočárek potřebovat. Můj syn takový třeba je a nyní ujde i 3 km sám bez problémů, ale i tak kočárek občas potřebuju....moje švagrová má zase holčičku a ta nechtěla po venku vůbec chodit. Vozila ji až do 2,5 roku ve sporťáku, pak se jim narodil chlapeček, tak holčička už musela chodit 😉

amallie
7. bře 2014

no, drahé kočárky jsou vtšinou lehké a snadno ovladatelné. Nejvíc obvyklá situace je dvojkombinace (hluboký a sporťák) a následně golfky. Pkus autosedačka zvlášť (bývá kvalitnější a ti nejlepší výrobci kočárků ani sedačky nedělají)

ivuska027
7. bře 2014

no my sme nevyuzili trojkombinaciu. Ja som vajicko nikdy nenaklikavala na konstrukciu, v tom bol drobec vzdy len nevyhnutny cas. Po skusenostiach s dvomi detmi, asi by som si kupila nejaky kde je vanicka velka a od pol roka(vo vasom pripade na jar) uz kvalitny golfac. My sme mali chicco multiway a vosiel sa mi tam dorbec aj s kaiser fusakom aj ako 1,5rocny, dal sa dat do lahu, takze aj zdravotne hladisko a spanok zohladnene, rychlo sa skladal, lahky, nezavadzal, vsade som sa dostala, kde nie, tam som ho vylozila. Keby mam tretie dieta, urcite nekupujem ani dvojkombinaciu, nieto troj 😉

jetynka
7. bře 2014

Tak můj názor po třech dětech???Za mě prvně hluboký a prostorný kočárek, který vydrží min do 8-9měsíců, pak nějaký prostorný a pohodlný, dobře skladný sporťák popř.golfové hole. Ale každému vyhovuje něco jiného, takže doporučuju si obejít kamarádky s kočárkama a vyzkoušet si různé tipy v terénu a sledovat maminky v okolí jaké kočárky mají a možná sama zjistíš, že ti bude vyhovovat i ta trojkombinace - co se týče ovládání kočárku, cestování, skladování apod. 🙂

calabasa
7. bře 2014

taky ne trojkombinaci, je to jako vše, co má plnit více funkcí - nic pořádně. Já teď mám Inglesinu - velká korba a houpací klasika (dcera je v červnu), polohování v korbě, když nespí v- sedí, parádní kočár tak do roka, roka a půl. Starší (2,5 roku) teď vozím v Baby Jogger Summit, vypadá to jako monstrum, ale jezdím s tím i do Prahy, jak se dobře ovládá a jede sám. No a pak mám Peg Perego Pliko, což mají být docela dobré golfky, ale já sem z nich zklamaná, hrká to tak, že je použiju jen když jedu do nákupního centra. A je to větší dřina tlačit než ten "obří" sporťák. Starší dítě začal kočár bavit až později, má ho na odpolední spaní a výlety nebo když má den, kdy je tak protivná, že jí potřebuju odvézt na hřiště a vypustit (to je teď často 🙂)). Mladší pak nosím, ocenila bych dvojkočár i v tomhle věku.

vrana
7. bře 2014

Ahoj, co ti nejlépe vyhovuje poznáš stejně sama až za chodu, takže jakékoliv naše rady ti ve finále budou k ničemu, protože co člověk, to jiný názor. Za sebe bych bych nešla do nové trojkombinace ze dvou důvodů a) vysoká pořizovací cena b)sama nevíš, jestli ti to vůbec bude vyhovovat. Koupila bych použitý kočárek (dají se sehnat opravdu moc pěkné kousky a za fajn peníze). My jsme třeba hodně využili nacvakávání vajíčka na podvozek od kočárku, takže u nás byla maximálně vytížená trojkombinace Jané nomad, jednoduché vycvaknutí korby a nacvaknutí vajíčka. Sporťák super. Používali jsme ho dost dlouho. Teď jsou malé 2,5 a kočár využíváme pořád (to co říká tvoje kamarádka tedy zrovna u nás vůbec neplatí, ani u jedné holky jsem nezažila, že by mi začala zdrhat z kočáru a nechtěla tam být, ale je to o dítěti). Trojkombinaci jsem prodala a máme už jen Bugaboo Bee, což je něco mezi sporťákem a golfkami. Počítám že ho využijeme do tří let malé a pak půjde z domu. Kočárek považuji za super pomocníka zejména ve chvíli, kdy jsi pryč celý den a prcek nevydrží tak dlouho chodit, spí po obědě atd.

Jo a ještě k tomu názoru autosedačka na podvozek a že výrobci kočárků nedělají kvalitní autosedačky. Ano, ale na spoustu podvozků kvalitních kočárků jdou nasadit i kvalitní autosedačky jako Romer nebo Maxi cosi, za použití adaptérů. Stačí pouze pohledat. 😉

pajafra
7. bře 2014

Určitě bych nedávala dítě z hlubokého kočárku hned do golfáče. Mám 2 děti, vždy jsme kupovali kombinaci, u které jsme využili jen hlubokou korbičku a pomocí adaptéru jsme vozili i autosedačku - vajíčko, se sportovní nástavbou jsem nebyla spokojená (koupit jen hluboký kočárek je téměř nemožné) a potom jsme koupili klasický sportovní kočárek a až potom golfáč.

luciksima
7. bře 2014

tak určitě bych pořídila aspon 2kombinaci korbu a sporták...nějak si nedokážu představit dát dítě z korby do golfek....maká v korbě byla do 6.měsíců a ted jezdíme ve sportáku ještě sama nesedí tak golfky pořídíme až bude větší..

baris
7. bře 2014

ahoj, já mám na sobě vyzkoušené:
- každé dítě je jiné - některé se chce vozit, druhé ti nevydrží v kočárku ani 3 minuty
- když koupiíš 3-kombinaci, tak v 80% ti bude na nic - nebude se ti líbit sporťák 🙂
- je lepší koupit pořádný hluboký kočárek, který je odpružený a krááásně houpací. Miminko tam má hodně prostoru, všude místo i na nákup .... Klidně i použitý.
- autosedačku - nedoporučuji kupovat již použitou - nikdy nevíš, zda jim nespadla, není po autonehodě, takže může být někde uvnitř něco prasklého .... Raději koupit novou.
- gofky - já je nikdy neměla. Příjdou mi už pro hodně velké dítě - spíše pro jistotu, když budou bolet nožičky. Jinak to opravdu není stavěné na spaní - záda nejsou vystužené.

Já měla hluboký Roan Maritu - super - prostorná korbička, houpací ... Sporťák byl ale otřesný, takže když holky chtěly sedět, tak od cca 7 měsíce šly do sporťáku a to jsem si pořídila Casualplay S4 - byl nezničitelný - do města, obchodu, na rozbité chodníky, na procházku lesem ... Ale jeho hluboká korba - děs běs. Takže doporučuji investovat spíše do sporťáku, protože ho budeš delší dobu využívat.

Ale znovu opakuji - každé dítě je jedinečné a každé mamince vyhovuje něco jiného.

kalo
7. bře 2014

Za mě dvojkominace - korba, pak sporťák...(který se dá položit do lehu). Pokud ovšem nejsi matka - taxi, která vozí dítě víc v autě než v kočáře, tam je pak sporťák do auta a na přenášení těžký a neskladný..

petto
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
kamilka007
7. bře 2014

Jako vetsina se priklanim k dvojkombinaci - korba + sportak. Je nesmysl dat pulrocni dite, ktere jeste samo nesedi do golfek, a treba moje dcerka od 5 mesicu v korbe prudila, takze sportak se sklopenim do uplneho lehu (coz u golfek nejde) byl nutnost. Vydrzela v nem do 2 let, pak az jsme presly na drobne golfky, a to jen proto, ze stridala vozeni a behani, takze jsem golfky mohla slozit a hodit pres rameno. Na druhou stranu nakup s golfkami byl peklo - nic do nich nedas, jednou rukou se tlacit nedaji, takze jsme pravidelne vypadaly jako nomadi karavana, tasky i na hlave. 🙂

kackaxno1
7. bře 2014

Tak já mám trojkombinaci a využitou na maximum, syn jezdil ve sporťáku až skoro do dvou a půl na delší cesty o by neušel a pak jsme zas přecvakli na korbičku a jezdí dcerka.. Golfky jsme podědili, ale namám je ráda, nedají se uřídit jednou rukou, ne všude projedou a určitě ani na spaní nejsou tak pohodlné.. Takže za mě bych si klidně vystačila s trijkombinací..

lucikpraha
7. bře 2014

Já mám taky trojkombinaci a nemohla jsem si stěžovat do dvou let jsme využily plně tedka už kočárek skorem nepotřebuje máme k tomu ještě sporták jen ko obchodů ale už nepotřebujem skoro žádnej ale za mě nemyslím si že by trojkombinace byla zbytečná ba naopak🙂

medvidek
7. bře 2014

Já jsem byla ráda za trojkombinaci. Když jsme jeli na nákupy, vajíčko jsme prostě nacvakli na podvozek. Bylo to pro mě lepší, než ho mít v košíku a pod kočárkem jsem mohla mít ještě potřebné věci, hluboká korba i sporťák využit u první dcerky v plném rozsahu + golfky na lehké cestování. Ale třeba u druhého dítka jsme využili ten samý kočárek, ale už jsem si vydupala nový sporťák - trojkolku Jané a syn v golfkách seděl pouze jednou, protože Jané je lehčí a snadno ovladatelný než golfky. Kdybych měla třetí dítko, tak bych šla do trojkombinace a do Jané Slalom Pro (i když je pěkně drahý) 🙂 .