Peg Perego Book - sporťákogolfky, vaše názory?

dandik
9. srp 2012

Zaujal mne v obchodě kočárek od Peg Perego model Book. Viděli jste ho už také? 10,.5 kg, super pruží, široké a dlouhé lůžko. Uvažuji o koupi, ráda bych slyšela vaše názory. Vkládám odkaz na typ kočárku http://www.babystar.cz/book-classico-geo/d-74929/

sissi
3. dub 2013

@jaya aha, tak když kouknu na tohle video

https://www.youtube.com/watch?v=OWhwWuUfro4

tak se i autosedačka dává na sporťák, to jsem ještě neviděla 😕 Ale podvozkem mi to přijde stejný. Tak jsem zvědavá, co ti napíšou. Ale jsem ráda, že jsi se sporťákem spokojená.

danikk12
9. dub 2013

z e-shopu mi k Book plus napsali,že není vyloženě do terénu,ale že zvládne i horší terén nevím jak tomu rozumět,co by mi asi pak řekli třeba při reklamaci kdyby to pak přec jen kolečka nezvládla.máte zkušenost s Bookem v terénu?

mandre
10. dub 2013

@jaya pro mě moc skladný není, když se skládá na placato a ne do "deštníku". V autě to zabere dost velkou část kufru a doma taky. Podvozek Switch Easy Drive je úplně o něčem jinym v tomhle směru. Ale každý chce něco jinýho, prostě. já golfky, ty třeba sporťák. Já jen vím, že všechny moje známé, co měli kombinaci hluboký/sporťák, tak už ho dali pryč a koupili kůli skládání do deštníku golfky. Já si tohle ušetřila. Máme stále stejný kočář.

@sissi mě přijde, že na všechny musí jít ta korba,pokud je to i samostatný podvozek, Perego to tak vyrábí, že jim jde všechno na všechno. Třeba jsem zkušela, že jde i na podvozek Classico od normálního hlubokýho kočárku od Perega (to jsme měli jako záložní variantu, kdyby se zdálo, že golfkový podvozek nebude v terénu stačit). Ale vystačili jsme s ním všude, jen snad v Krkonoších na jedný cestě s kamenama jsme neprojeli, jinak pohoda. Navetu jsem na Book zkoušela v prodejně na Černým Mostě, ale nevim jestli to bylo Completo atd. Prodavačka říkala, že se kupuje zvlášť podvozek, zvlášť korba s taškou a zvlášť nástavba, aby se to dalo různě kompletovat. Loni, když jsme kočárek kupovali, tak to bylo komplet set - korba, taška, sport. nástavba s nánožníkem a pláštěnkou, podvozek, autosedačka - vyšlo to levněji, než samostatně.
Pak prodávali jenom samostatné golfky a tam nešla ta sedačka otočit, ale jakmile to byl Switch, tak to byl samostaný podvozek, kam to šlo oběma směry....kdyžtak koukni na jejich ofiko web, tam to určitě bude.
Naveta XL je proto, že předtim byla jen Naveta....rozměry stále stejné, vypadá trošku jinak. Na sobě má takový ten dekl, který se dá zvednout a zakrýt až do poloviny boudičku, aby dovnitř nefoukalo. Celkově ta bouda i korbička proti jinejm dost tlustá, jsou to 2 látky, zvenku a zevnitř. Ta vnitřní se dá vyndat a vyprat ručně, je to na patentky. To polohování zádíček tam je, my jsme moc neužili, párkrát, při krmení z lahvičky. Přikoupili jsme si ještěv tu matraci do kočárku.
Jinak celkově ten kočár mě přijde dost variabilní, nástavba polohovatelná až do lehu, místa dost, střecha velká, jediný, co bych vytkla, je nánožník, je jen tak na ty nohy, není moc nahoru do kočárku. To jsme vyřešili kvalitním pytlem s beránkem. A pak že Perego nevyrábí originál vložku do sporťáku - nechala jsem si ušít.

sissi
10. dub 2013

@mandre díky, u nás nabízí Dětský ráj v setu podvozek, hlubokou korbu, sporťák a tašku, vyjde to za super cenu, když mi to nabízeli v jiném obchodě, tak zvlášť to vyšlo o 5tis. dráž, to už je trošku nadlimit. Jako golfky jsou golfky, tohle je bytelnej kočár no. Ale na to, že to nejsou golfky se mi zdá, že nezabere tolik místa.

just_ka
29. dub 2013

Ahoj holky, taky uvažuji o book plus. Ale jedinné, z čeho mám obavy je košík - někde jsem četla, že neuveze ani flašku vody a courá se potom po zemi a hlavně, co je pro mě dost důležité jsou kolečka. Píší, že nejsou gumové, ale nějaká směs silikonu. Nesnáším plastová kolečka, nevíte, zda toto také tak hrká, jako plastová, nebo jsou tichá, jako gumová? Moc děkuju.

jitkaa
29. dub 2013

Ty jo holky, já už byla z Peg Perega unešená, viděla jsem ho v Dětském ráji a říkala si, že ho musím mít, aspoň ten sporťák, malý se má narodit v září, ale pochybuji, že v lednu bude mít 60cm, aby se vešel do 70cm hluboké korby - nechápu proč je tam malá!!! Z toho jsem byla rozladěná celý víkend. Navíc book plus se nekoupí s nánožníkem, ale jak jsem tu četla dá se tedy koupit nějaký univerzální? Musím popátrat. Ach jo, už jsem z toho vybírání zoufalá.

kamusek
30. dub 2013

@jitkaa Navetta XL má možná 70cm, ale naše malá byla obřík a vešla se tam až do 8. měsíce. Pak už stejně chtěla vidět ven, takže to bylo akorát aby šla do sporťáku...A taky jsem slyšela, že ten nánožník k booku je prý stejně krátký, takže je lepší univerzální např. od Emitexu 🙂 Měli jsme pro malou PP GT3, jsem s ním max spokojená, jediné co mi vadí je velikost při skládání do auta. Máme teď nové auto a bohužel se mi tam nevejde ☹ A jelikož v prosinci čekáme druhého prcka, uvažuju, že koupím právě sporťák (nebo aspoň podvozek) Book nebo Book plus...

jitkaa
30. dub 2013

Děkuji za názor. A jen kolik tak plus/mínus měřila, já čekám kluka a moc se mi tomu nechce věřit, že bude takový prcek, má se narodit v zář, celou zimu budu jezdit ve fusaku, tak fakt nevím..............,

jitkaa
30. dub 2013

@kamusek Děkuji za názor. A jen kolik tak plus/mínus měřila, já čekám kluka a moc se mi tomu nechce věřit, že bude takový prcek, má se narodit v zář, celou zimu budu jezdit ve fusaku, tak fakt nevím..............,

kamusek
30. dub 2013

@jitkaa Když se narodila, byla drobeček, měla 47cm a 2,98kg, ale pak rychle přibírala...pro představu ve 3 měsících měla 59cm a 5,30kg a v 8. měsících 70cm a 9,90kg 🙂 v roce pak 81cm a 10,5kg! Tady je fotečka, kdy je první den ve sporťáku...měla 8 měsíců a něco...

kamusek
30. dub 2013

@jitkaa Jo a ještě v té korbičce Navetta jde polohovat hlavička...takže když byla už starší (okolo 6-7 měsíců) jsem ji trošku hlavičku zvedla, takže se jakoby korbička trochu prodloužila...Teď jsem schválně byla změřit od sestřenky kočárek (má ho u nás schovaný, čekají malé za měsíc). Mají Tako Ballila a korbička je jen o 4cm delší!

jitkaa
30. dub 2013

Díky moc, tak to byl opravdu drobek. Snad se už rozhodnu, nejraději bych do něj šla, ale pak budu od manžela poslouchat, vidíš já ti to říkal, že se tam nevejde 🙂

jaya
30. dub 2013

@just_ka Ahoj, kolecka jsou ticha. Kosik je jedna z nejlepsich veci na celem kocare. Jsem schopna v nem odvezt veliky nakup: plinky, mlika, praci prasky, chleba, ovoce - to vsechno najednou. Nic se po zemi nerousa. Horsi je, ze to asi pretezuju, ale zatim drzi 😀 Ja jsem s nim spokojena moc.

jaya
30. dub 2013

@mandre No, abych se Booku zastala... Mam srovnani golfac x Book a manzel dost na golfac nadaval, ze vubec neni skladny - porad nekde trci a zabira moc mista (meli jsme Chicco CT4, protoze jsme nechteli nejaky vachrlaty golfac). Book oproti tomu je jakoby kufrik. A pak ma spojenou rukojet, takze muzes klidne ridit jednou rukou - k nezaplaceni. Jo, taky je skvele, ze ho muzes slozit jednou rukou a postavit - je opravdu jako kufrik.

mandre
1. kvě 2013

@jaya jj, já mluvila o podvozku Peg Perego Switch Easy Drive - ten je se spojitou rukojení, nemá zdvojená kola a složit jde jednou roukou 😉, dá se dát sedačka po směru i proti směru ...koukni na ofico stránky...neni "golfac jako golfac" 😵 😵 😵 ...srovnávám srovnatelné, jinak s jiným golfáčem bych to sem ani nepsala 😵 ...jak říkám, každý má jiné představy 🙂

jaya
1. kvě 2013

@mandre Aha, divam se na video 🙂 No, hlubokou korbu na golfacovem podvozku nevidim moc jako plus kvuli tvrde jizde. No a uspora mista... Pripada mi, ze jestl nezabere stejne, pak mozna spis jeste vic. Ale je jasne, ze kazdy hleda neco jineho a i tenhle si sve majitele najde 😉

wedmad
11. kvě 2013

@sissi My jsme koupili Book Classico a ten stejně jako Book Completo (kde je navíc pláštěnka a nánožník v ceně) nejde dát proti směru jízdy. To jde jen u modelů s označením Switch nebo Modular nebo při koupi zvlášť podvozku (Book Plus) a korbičky (Navetta XL), sportovní nástavby nebo autosedačky-vajíčka. Na Book Classico a Completo jde dát pouze to vajíčko (sundá se boudička, záda kočárku se dají do lehu a na to se nasadí proti směru jízdy vajíčko).

dandik
autor
7. čer 2013

@danikk12 Já jsem z MB a Booka nikde v obchodě nemají. Já ho kupovala v Horních Počernicích přímo u Babystar.cz, je to autorizovaný prodejce Peg Perego.

estelll
8. črc 2013

@sariel

Ahojky,

už tu padl dotaz, ale nenašla jsem nikde odpověď.
Moc prosím, jaké značky je ta vložka do Peg Perega, kterou jsi tu uváděla. Nebo respektive, odkud ji máš objednanou? pasuje opravdu do Peg Perego Book Classico? Jsi spokojená? Děkuji za odpověď.

zzikk
9. črc 2013

@estelll Totéž plus nánožník teď nějakou dobu řeším a značky Emitex ani Pinkie nesedí v pásech, tvarem ano. Pokud byste měla tip, budu ráda za info. Díky

estelll
9. črc 2013

@zzikk
Ahojky, tu vložku už jsem si dle obrázků našla a mělo by to být tohle: http://zidleprodeti.cz/vlozky-do-kocarku/2978-v...

zzikk
9. črc 2013

Moc děkuji!!!
@estelll

jennyska
9. zář 2013

Ahoj maminky,

na MK máme takovou společnou knihovničku, kterou si tady s maminkama tvoříme a každá z vás se do ní může přidat. Jsou v ní jak obecné informace o věcech týkajících se těhotenství, mateřství, tak hlavně Vaše cenné zkušenosti. 🙂

Máme v ní i téma Kočárky Peg Perégo a protože vy s těmito máte zkušenosti, myslíte, že byste mohly vložit svou vlastní zkušenost na https://www.modrykonik.cz/kocarky-peg-perego/ ? 🙂 Pro Vás možná aktuální https://www.modrykonik.cz/peg-perego-book-completo a nebo https://www.modrykonik.cz/peg-perego-book-classico

Pokud byste mohly, bylo by to skvělé a pomohlo by to i ostatním maminkám, které právě shánějí kočárek a rozhodují se mezi různými značkami a typy kočárků.

Děkuji Vám a přeji krásný den!
Jennyska

jessika
31. bře 2015

Holky, poraďte prosím vložku do Booku. Sháním červenou bez aplikací. Co nejlépe sedí? Emitex? Ivemababy?