Peg-Pérego PLIKO P3 a vaše zkušenosti s golfačkama

beatrice.h
26. únor 2008

Holky, už si nevím rady, jakéj golfáček koupit Bei. ☹ Tak jsem se obrátila na vás s možnosti, že vy už určitě některá máte zkušenosti s golfáčkama a poradíte s jakýma jste byly spokojené. Mě hodně teď bere ten Peg-Pérego PLIKO P3 (máme v záloze vybranej ještě CHICCO CT 0,4 Multivay), ale jako složený je to velký monstrum. :( Tak věřím, že mi zkusíte poradit. 🙂 Hezký den (snad už konečně jarní). 😉

lojzina
27. led 2011

@dagulik to nevim,ja kupovala pouzite od kamaradky,mmch mela taky peknyho cvalika a vozila ho v pliku do 2,5let...mela ho z r.2008

jituskak
27. led 2011

to, že děti od roku rostou do výšky můžu potvrdit. náš baculka se pěkně vytáhl a je mu 20 měsíců a pořád nemá hlavičku zároveń s opěrkou, je to prostě super kočárek a je podle mě i jeden z nejhezčích. já jsme na to úchyl 😀

@lojzina já to nakonec odšroubovala,a le s tou navettou to není ono. malej má stejně 5 měsíců, tak to na jaře už ani navettu používat nebudu a dám ho do plika rovnou, když píšou, že je to od 4 měsíců.

triowax
27. led 2011

Ahoj holky

ze zvědavosti jsem nakoukla...měla jsem plika též, kolekci 2009.
Jen mně strašně vadí ta rozpojená rukojet. Kdyby měly uuuplne stejny design jako plika se spojenou rukojetí,beru hned.
A koukla jsem na novou kolekci a mají náááádherný barvičky.

mmacko
27. led 2011

@triowax v 2011 je pliko s otocnou sedackou a spojenou rukovatou 🙂. VOla sa easy drive...

triowax
27. led 2011

@mmacko aháá, zkusím dohledat

triowax
27. led 2011

nooo ale ta cena

mmacko
27. led 2011

@triowax no to hej, je velmi drahe, ja nad nim rozmyslam az tak o rok, tak to snad bude lacnejsie 😉

triowax
27. led 2011

@mmacko za rok už ho nebudeme potřebovat. ☹

lojzina
27. led 2011

@jituskak ja tam mela malyho kdyz mel 5 mesicu,ale nevozila sem ho v nem porad,jen na cesty.jj pisou od 4 mesicu

jituskak
27. led 2011

no, však já to mám taky jen na cesty, jinak potřebuju náš "autobus" powertwin 😀

dagulik
28. led 2011

Majitelky Plika P3 - myslíte tedy, že se kočárek hodí jako jediný kočárek pro 14 měs.cvaldu? Bydlíme ve městě, terén občas mírný, občas nějaké výlety, nějaký kopec (po asfaltu, takové ty běžné malé tůry...). Hlavně tedy popojíždění po městě, do obchodu do busu atak.

alenka83
28. led 2011

@dagulik já bych řekla, že rozhodně. My ho používali od 8 měsíců jako jediný kočárek a v podstatě ještě nědávno, jsme ho používali,t akže za mě ano.🙂

triowax
28. led 2011

Nedá se prosím to peg perégo easy drive objednat někde v zahraničí za levnější peníz????

dagulik
30. led 2011

Ještě uvažuji o PP Sí, ale to už je asi nižší kategorie kočárku než P3....v případě, že chci hole jako jediný kočárek, tak Pliko by bylo asi lepší, že? Nevíte jestli jsou rozměrově sedačky u obou stejné? Nebo je u Sí menší...?

luciana21
31. led 2011

@dagulik tak stejné dilema řeším i já..sička jsou o pár cm užší i kratší..
http://malli.cz/det_obr.htm?pod=obr.big/pp-p3-1...
http://malli.cz/det_obr.htm?pod=obr.big/pp-si_d...
Ale asi půjdu do Plik, máme doma GT3 a po přeměření jsou plika stejně rozměrově jako gt3 🙂

dagulik
31. led 2011

@luciana21 ta opěrka u Síčka mě přijde taková více otevřená než u Plika, ale to jen podle fotek...?
Tento týden se chystám jít omrknout to Síčko, tak uvidíme...

luciana21
31. led 2011

Aha..tak nad tím jsem se ještě nezamýšlela 🙂..ale asi jo..podle fotek..

dagulik
1. únor 2011

tak jsem byla omrknout to Síčko. Připadalo mi méně stabilní, opěrka docela úzká, košík o ničem. Pliko je asi lepší...

zorroz
1. únor 2011

holky měla jsem Pliko i Síčko. Za mě jednoznačně lepší Sí ( jednoduché kolečka - snadější manipulace, lehčí ). U Plika jsem si i přesto že nejsem vysoká kopala do těch zdvojených koleček a vadilo mi to. Sedačka u plika je možná tak o 3cm delší ale široká mi přišla stejně, protože Pliko má ty bočnice u opěrky dost vypolstrované a pak v zimě je tam dítě jak sardinka. U Síčka to není tak silně postrované. Rozhodně není Sí nižší kategorie! A taky je rozdíl ve váze - Pliko 9,8 kg a Sí 7 kg. Vážila jsem oba doma na váze. Košík je stejný u obou 😉

dagulik
1. únor 2011

@zorroz a co skládání? V obchodě mi paní tvrdila, že Síčko je třeba po složení ještě nějak zapnout nějakým popruhem či co...?

lodgermaniacka
1. únor 2011

tiež som mala pliko aj pliko switch, a teraz sí, podla mna je tiež sí najlepšie, lahšie ovladatelne, lahší kočik, ale keby som mala mať len jediny z nich tak asi pliko, je väčšie a asi aj pohodlnejšie, ale tažšie ovladatelne

dagulik
1. únor 2011

A nemáte už někdo Pliko z nové kolkece? Mě se z fotek zdá, že to boční polstrování u té opěrky je menší....

dagulik
1. únor 2011

No já potřebuji hole jako jediný kočárek, takže něco bytelnějšího a stabilnějšího. Jezdím ted se 17kilovým sporťákem, takže ovladatelnost bude určo lepší i u těch 9kg...

dagulik
1. únor 2011

tady je fotka Plika 2011 v barvě Zaffiro

zorroz
1. únor 2011

@dagulik Síčko tam žádný popruh na skládání nemá, jestli si to prodavačka nespletla s jiným kočárkem 😕 Já kdybych měla menší dítě, tak bych zkusila to nové Peg Perego Pliko Switch Easy Drive Completo. Má spojenou rukojeť a přitom se skládá do malých rozměrů, ne na placku. A taky jednoduché kolečka jsou výhodou. Zkus mrknout: http://www.detskydum.cz/detail/peg-perego-pliko... 😅

dagulik
2. únor 2011

@zorroz díky za tip, to už je docela drahý kočárek...
A v čem mají jednoduchá kolečka výhodu?

dagulik
2. únor 2011

@zorroz jo, a ty popruhy u toho Síčka mě paní i ukazhovala, a když kočárek složila, tak nedržel pohromadě...
možná to neuměla,nevím.

zorroz
2. únor 2011

@dagulik no protože to za žádný popruh nedrží, proto jí to nedrželo pohromadě. Tam je při skládání páčka vzadu, ta se zmáčkne a pak se jen chytne vzadu takové ouško, vytáhne se nahoru a je to složené. Rozkládá se to zmáčknutím na jedné straně rukojeti takovým čudlíkem a jako když švihem se rozloží a zacvaknou ty tyčky k tyčkám těch předních koleček. Popisuju to polopatě, nejlepší je video 🙂 Mrkni se:

https://www.youtube.com/watch?v=LW545LU4ma8
zorroz
2. únor 2011

@dagulik jo a s jednoduchýma kolečkama se prostě líp zatáčí a je to lehčí ta jízda než když jsou kolečka zdvojená. To je u všech kočárků. Ale na to člověk většinou přijde až když vyzkouší obojí. A taky když jsou ty kolečka zdvojená, tak do nich většina maminek kope. Některým to nevadí a přizpůsobí svoji chůzi, ale mě to teda vadilo. Měla jsem okopané boty 😅

dagulik
3. únor 2011

@zorroz tak proč mají všechny golfky (nebo většina) zdvojená kolečka? Musí to mít nějaké opodstatnění...