Plastová kolečka na kočárek nebo dofukovací?

alis
19. bře 2007

Ahojky holky... 🙂
Jaké jsou lepší kolečka u kočárku - plastová nebo dofukovací? Má to vliv i na ovládání kočárku?

Díky za názory

dashak
19. bře 2007

ahojky, já měla první kočár s nafukovacími. Jezdilo se mi s ním špatně (to ale nebylo kvůli kol) tak jsem si po 4.měsících koupila v bazaru rok starý, lehčí, větší a s plastovými koly. Jezdí se mi s ním parádně. A to mi manžel nejdřív ty nafukovací kola z toho kočáru přehodil na ten druhý. A jsem mu řekla, ať pěkně navalí zpátky ty plasťáky, protože s těma nafukovačkama se přilepil k podlaze a nešlo s ním třeba posouvat na místě do strany.
Akorát nevýhoda je, když nejede výtah, že s těmi plastovými se nedají sjet schody. Ale nevím určitě, jestli je to vinou kol nebo to prostě neumožňuje samotný podvozek toho kočáru.

alis
autor
19. bře 2007

dashak - díky za odpověď 🙂 ..líbí se mi kočár s plastovými koly, tak mě to zajímá..Jak se s plasťákama jezdí třeba po kostkách (náměstí a tak....)?

dashak
19. bře 2007

no já myslím, že záleží hodně na odpružení. My máme na obou stranách ty packy, takže kočár se houpe a nedrncá. Já si to nemůžu vynachválit.
Uvidíš, co ti napíšou ostatní holky.

carodkaa
19. bře 2007

Ja si myslim ,ze treba do terenu jsou urcite lepsi nafukovaci,protoze s plastovymi at mas odpruzeni sebelepsi,stejne to hrozne hrka 😒

carodkaa
19. bře 2007

My mame nafukovaci a je to v poho,ale jak vidis Dashak chvali ty druhe takze asi fakt zalezi na konkretnim kocaru 😉

jita2
19. bře 2007

Já mám trojkombinaci nafukovací, paráda, ale je to těžký krám...naložit ho do auta a jet do města...snad bych ho ani nezvládla složit a rozložit, máme malý kufr, tak je potřeba dělat různé úpravy apod.

Ale chci si koupit ještě golfky s malými koly, sice je to nepohodlné do terénu, ale já mám do terénu tu 3 kombinaci a přála bych si nějaký velmi lehký kočárek na cestování, do města a jen tak na popojíždění, páč žádný s nafukovacími koly není tak lehunký, do 6-7 kg 😉

kacerka
19. bře 2007

Ahojky holky, mám vyhlídnutý quinny speedi a jsou u něj nafukovací kola a ještě je to trojkolka a slyšela jsem, že se dá ovládat v pohodě jednou rukou ne-li jedním prstem. A není ani tak těžký na kombinovaný kočárek, váží 11,5 kg. Tak jsem zvědavá, jestli nezměním názor do doby, než opravdu bude kočárek na pořadu dne 😉

macanet
19. bře 2007

alis záleží na tom, kde budeš jezdit, bydlím ve městě, kde jsou kostky a maminky mají převážně kolečka nafukovací, ale pokud budeš mít umělý, tak záleží na odpružení kočárku, jinak se nadřeš.A u těch umělých je nevýhoda, že na štěrku, nebo na kamenitým terénu se dělají do koleček důlky, nebo rýhy. Je pravda, že nafukovací zase můžou píchnout. Já volím nafukovací vhledem k tomu, kde budu jezdit.

macejka
19. bře 2007

Ahoj holky,my máme u kočárku kola nafukovací a jezdí se s ním dobře,je dost odpružený,ale hlavně se s ním jezdí dobře proto,že přední kolečka se protáčí(o 360")takže je fakt lehkej na ovládání.Ale to mají snad i všechny golfky ty protáčecí kola a ty jsou většinou plastový nebo ne? Spíš si myslim,že taky záleží na tom jak je velká korbička nebo ta taška co je vevnitř v kočárku a taky jak je kočár těžkej atd.
Ještě jsem si vzpomněla,že u plastových koleček vidím jednu malou výhodu a to tu,že se nedají píchnout 😀 😀

andrea.m
19. bře 2007

Tiež mám na kočíku dofukovacie kolesa a osvedčilissa mi najmä na neupravených chodníkoch aj ked trebalo výjsť pár schodov.Na druhej strane som aj pár prechádzok ešte s Filipkom ukončila predčasne kôli defektu.

newyorkgirl
19. bře 2007

my mame dva kociky, jedny kolieska plastove, jedny nafukovacie, mne sa lepsie jazdi s tymi nafukovacimi, naozaj to tak "nedrnca" hlavne na tych kockach v meste a na strku, do plastovych sa kamienky zapichuju a robia v nich dierky... 😒

carodkaa
19. bře 2007

KAcerka-Quinny jsou fakt moderni,super az na jednu zasadni vec maj tak desne malou korbu ze se ti tam mimco vejde max do 4 mesicu,tak rozhodne nekupovat kdybys cekala letni ditko protoze na zimu by uz tak malinky muselo do sportaku 😠

jelenice
19. bře 2007

Carodka:my máme Quinny Buzz a malého jsem tam vozila ještě minulý týden a to mu bude 9měsíců.Byl tam úplně spokojený.

jess
19. bře 2007

Já mám ted s nafukovacími koly a už jsem ho měla i v pneuservise na slepování,jednoduše 2 začli unikat u ventilku a nové stojí skoro jako kočár 😀

Když se nafukovací vyfouknou,tak než se dofouknou popřípadě opravý,tak ten kočar se veze asi 100x víc těžce a nadřete se u toho.

Ten co mám já,má ted v nové verzi už plastová,ale širší,než byli ty nafukovaci a prý to vyjde naprosto nastejno .Jo já mám neonato zeta 3 tris.

eleanor911
19. bře 2007

my měli nafukovací a jezdilo se mi dobře 😉 jednou se mi jedno vyfouklo,asi povolenej ventilek jinak ok 🙂

u golfáče máme plastový a mám problém na těch našich chodníkách....nedá se po tom s ním jezdit a furt ho musím nadzvedávat.... 😒 ale na rovném povrchu je taky super 😉 takže asi záleží do jakého prostředí...

maca793
6. dub 2007

ja mám na hlbokom kočíku nafukovacie kolesá a na športovom plastové. nijaký orzdieľ v tom nevidím, len to, že kolieska musím každý mesiac trošku dofukovť.

kristi
6. dub 2007

my mame dofukovaci a jsem spokojena, hlavne v terenu.

maca793
6. dub 2007

to je fakt, že s nafukovacími kolesami sa dostaneme ľahšie po skalnatom terénne ako s plastovými.

emjee
24. led 2009

sylvar • 1d • Včera o 21:25
maminky, poraďte, jak se vám jezdí s kolečky z pvc?mám vybraný kočárek a má tato kolečka a mám strach,aby nevrzaly

díky Sylva

andy80
24. led 2009

na první dítě jsem měla hluboký kočár s plastovými kolečky, sporťák jsem koupila už s nafukovacími a na druhé jsem si pořídila rovnou nafukovací. Píchla jsem zatím jen jedou a manžel mi to doma opravil soupravou na kolo, od té doby to drží. V zimě bych jiné než nafukovací už nechtěla. Je to pohoda ve sněhu, s těmi plastovými byla potíž ve sněhu. Sníh se na to lepil a s kočárem nešlo hnout.

majka07
24. led 2009

Na jednom kočárku su měla nafukovací na druhém plastový, já dávám přednost nafukovacím, lepší do terénu, taky mi přišlo, že na plasťákách to hrozně hrkalo, ale vím že třeba kámoška by nafukovací nechtěla...je to v nás a asi je dobré vyzkoušet 😉 co Vyhovuje tobě.

mallorry
24. led 2009

ahojky, ja bych do plastu take nesla...prijde mi, ze kdyz jede takovy kocarek, tak "vrze" a hlavne de tam citit kazdy hrbol, kaminek...se ti tam prilepi a budes vrzat a vrzat 😀 ja mam kocarek maxi cosi mura...velka nafukovaci kola a nemuzu si stezovat...krasne se jezdi i v terenu a hlavne ve snehu, projedeme i neprohrabanym chodnikem...rozhodne zaroven doporucuji otaceci kolecka, to kocarek zataci sam 😵 je pravda, ze muzes pichnout, ja sem za pet mesicu pichla jednou a sla jsem do prodejny kol, kde mi to na pockani zalepili...za 30.- kc...mam to kousek od baraku...takze v tom ja problem nevidim
ale i kdybych pichla nekde jinde, tak se s mym kocarem nastesti da jet, i kdyz ma pichly kolo, my to zjistili az asi za tri dny 😅 ze je jakysi vyfoukly 🙂