Pohodlné golfky - spojená rukojeť x hole (berany)

evao26
13. zář 2008

Prosím (moc prosím) máte někdo zkušenosti s jedním nebo druhým nebo úplně nejlépe s obojím..? 😉 😀 Alespoň, že jste si třeba kočárky vyměnily s kamarádkou.. Předem říkám, že je mi jasné, že golfáče nejsou sporťák, ale byla bych ráda, aby byly v rámci možností také co nejpohodlnější pro dítě (slunce, vítr, zima.., polohování, měkkost a dobrý sed a zádová opěrka).

Já jsem zjistila, že u kočárku je kromě váhy velmi důležité těžiště. Vyzkoušela jsem Roan i Inglesinu Magnum a kupř. Magnum není žádný těžký kočár, ale přeci jen je o pár kilo těžší než různé 8kilové golfky.. Přesto se výborně ovládá díky kloubové rukojeti a dobrému těžišti (v určitých případech lépe než golfky). Všimla jsem si, že čím je rukojeť dál od kočárku, tím lépe se přizvedává (např. na obrubník nebo jiný hrbol v přírodě). Naopak pokud dám rukojeť kolmo nebo zkrátka více nahoru (tj. blíž ke kočáru a dál od sebe), tak se přizvedává na obrubník těžko, ale zase se naopak lépe tlačí do kopce. Je to tedy jednak o konstrukci a jednak o páce.

Koukala jsem na Zippy.
http://www.detskyraj.cz/zbozi/3815-inglesina-zi...

https://www.youtube.com/watch?v=sPI5wrDYE78


Líbí se mi moc, jednoduše se skládají atp., ale mají neplohovatelné krátké berany, takže trochu kopu do koleček a velmi špatně se přizvedávájí. Levnější alternativa k Zippy je Baby deign Rider (jsou si velmi podobné, liší se v detailech). http://vikibazarek.mimishop.cz/detail.php?zbozi... - pocity podobné, Zippy jsou dražší a podle toho také dráž vypadají.

Pak na Hartan Buggy ix1
http://www.detskyraj.cz/zbozi/2940-hartan-buggy...
Ten je těžší, je to trochu znát.. ale lépe se přizvedává než zippy, jelikož ty berany má trochu dál (nebo delší) a také jsou polohovatelné (dají se vysunout stejně jako u PP pliko), také se dají otáčet jakoby dovnitř k sobě. Je víc odpružený. Jde o něco víc do lehu. Je o něco větší. Zippy se ze všech golfek skládají nejsnáze, ale ani u Hartanu není problém. Jen se u něj bojím poruchovosti a vyvyklanosti těch beranů. (o německou kvalitu nejde, na to já nedám.. vím, že magnum je neporuchový, ani u roanu se mi nic nestalo.. ale to jsou jiné typy kočárů)

dále na espiro city.. http://www.detskyraj.cz/zbozi/4600-espiro-city-...
ty mají největší kolečka, ale nešly nám dobře polohovat.. bylo to pro nás složitější a nepodařilo se nám je dát moc do lehu, tak nevíme ani, jestli to jde.. berany mají šikovně nakloněné a dlouhé, takže se přizvedávají daleko lépe než zippy

dále na nomád od jané.. (takový kříženec golfek a sporťáku).
http://www.detskyraj.cz/zbozi/4450-jane-nomad-2008
http://www.handypraha.cz/golfove-hole-jane-solo...
ten je stejně nebo hodně podobně pocitově těžký jako jané carrera (které se od r. 2008 jmenují solo..).. dále je stejně vysoký a dlouhý. Má ale větší kola a je širší. Proto je váha podobná. Je pro dítě prostornější, má víc šikmý sed, takže dítě lépe zapadne a nemá měkkou hadrovou podpěru nohou jako (bývalé) carrery. Neskládá se ale do deštníku, takže zabere víc místa. U Jané mi strašně vadí všude zmiňovaná a dokola stále stejná poruchovost (slída, padající brzda, problémy s kolečky..). Jinak je Nomád skoro to samé jako Concord Fusion. Concord, Nomád i Carrery (solo) mají spojenou rukojeť.

Pak jsem chtěla ještě vidět abc design mobile golfky, ale ty neměli..
http://www.emimino.cz/modules.php?name=Forums&f...
http://www.detskydum.cz/detail/abc-design-mobil...

Zajímají mě ještě chicco, jelikož některé jejich modely mají spojenou rukojeť a velký nákupní košík, jen nevím, jak jsou pohodlné pro dítě.
Jde mi totiž o ni hodně, takže koukám na polstrování a měkkost, na polohování, na velikost stříšky a sluneční kšilt nebo polohování stříšky, možnost nasadit nějaký nánožník nebo originál nánožník ve výbavě. A kvůli sobě koukám na těžiště a ovladatelnost jednou rukou. Prosím všechny, kdo mají s uvedenými kočárky zkušenost jak z pohledu pohodlí pro dítě, tak z pohledu pohodlí pro rodiče, o názory. A také všechny, kdo mají jiné golfáčky, ale můžou mi říct, zda je spojená rukojeť podstatná nebo ne. Díky moc!!!!! Píšu to takhle dlouhé, protože mi to leze na nervy a chci to mít z krku. Tak jsem raději podrobně upřesnila, jak na to koukám.
Jsem tento týden v Praze, tak toho chci využít, protože u nás nic nemají.. 😝

evao26
autor
13. zář 2008

Kdyby zkušenosti mluvily pro spojené madlo, tak by se mi dost zúžil výběr a ušetřila bych drahocený čas.. Ještě jednou předem děkuji za ochotu, rady a názory 🙂 🙂

jabber
13. zář 2008

eva - jestli jsi v Praze, tak se zajeď mrknout na Černý most do prodejny Babystar - tam mají kočárků spoustu 😉 . Pak je kousek vedle ještě Babypark a Babyexpert 😉 . Spojené madlo dělá i Peg Perego. Já si myslím, že u golfek pro 1 dítě je to skoro jedno jestli je rukojeť spojená nebo ne, ale kámoška má dvojčata a u těch je lepší spojená 🙂

berynka
13. zář 2008

evao26, spojené jsou i lepší v případě, když musíš mít v jedné ruce deštník nebo telefonuješ 😉 . Jinak mi máme Inglesinu Zippy a jsem stále nadšená, neřeším nejmenší problém 🙂.
Kamarádka má zn. Neo Nato (snad jsem to nezblbla), nejsou to klasické golfky, ale má to i přehazovací rukojeť a když je dítě větší, tak má i hodně místa.

minitrouble
14. zář 2008

evao26 - odskuala som niekolko golfacov - spojenych aj nespojenych a podla mna pomer cena vykon kvalita je najlepsi chicco multiway - ma sice nepospojene tie rukovete(klasicke golfky) ale uplne v pohode staci ked tlacis jednou rukou - okrem toho ma perfektne kolieska a prejdes s nim aj v zime - ma super nanoznik cize v zime su super - je siroky, da sa dat takmer nalezato - ma este aj polohovatelnu striesku - cize ked svieti slnko tak moze sluzit ako tienidlo - je lahko skladatelny a podla mna aj dost kvalitny - ma ho vela kamosiek a kupila som si ho aj ja - mala som ho asi 2-3 tyzdne potom som ho predala lebo sa mi pacil vyzorovo iny brevi grillo - ale tento brevi kvalitou teda riadne zaostava za tym chicco multiway
mala som este disney hauck golfac - a ten bol naozaj len taky ten lahky golfac na kratne presuny - co ja zase potrebujem zvacsa aj ten golfac na dlhsie prechadzky - lebo vela cestujeme 🙂
cize podla mna nemusia byt spojene - aj klasicke golfky ak su dobre riesene su lahko ovladatelne jednou rukou - a naozaj zatial z tych co som videla je najlepsi chicco multiway 😉
v obchode som skusala aj ine kociky - ale tie ktore este boli celkom pevne tak zase nemali dostatocne polohovatelne opierky chrbta alebo boli uz podla mna dost drahe 🙂

helenkaa
14. zář 2008

My jsme měli Espiro City-dobře se ovládal, ale nakonec jsem spokojená nebyla-vadilo mi, že nemá spojené madlo a je těžký. teď máme Jané Nomad a naprostá spokojenost. bezvadně se ovládá má spojenou rukojeť a je lehký-vynesu do schodů i s dítětem.

domulienka
14. zář 2008

ahoj evao26 tak my mame chicco for me, kombinaciu od narodenia. Momentalne uz vyuzivame sportovu cast,velmi sa mi na nom paci spojene madlo ktoremu sa da kedykolvek stredna cast odpojit a ma klasicke golfacove rucky. Dalsia vec ze sa da vozit v obidvoch smeroch ,teraz ked je moja dcerka este mala som rada ze na nu vidim. strieska je tiez super da sa sklopit ked svieti slnko az dole na dieta cize slnecnik mi je zbytocny. Neviem ako to bude v zime kedze nema velke kolesa ale inac som s nim velmi spokojna. sestra mi ho kupovala v Prahe a tam cisto sportiak stal 7990 ceskych.

tlapicka
14. zář 2008

slysela jen jen same ody na mclaren nebo jak se to pise a jezdi jich tu vazne mraky!!! takze na tom asi neco bude. maji klasickou golfacovou rukojet, ale daji se vezt jednou rukou nrozdil od jinych. maji dobry podvozek, takze kde ja schody s jane carrera nevyjedu, tam je kamoska s mclarenem vyjede uplne v pohode.... je proste tak nejak strasne sikovny ve vsech smerech.......

jabber
15. zář 2008

My máme Bébé confort Viva plus a naprostá spokojenost 🙂

evao26
autor
15. zář 2008

Holky díky všem moc!!!! Ještě bych se vás ráda zeptala...
- Někdo tvrdí, že když sed není trochu šikmo, tak dítě víc sjíždí, jiní zase tvrdí, že když nejdou napolohovat záda moc do sedu, ale jen do polosedu, tak taky sjíždí a další zas tvrdí, že je-li kočárek moc prostorný - viz nomád nebo slalom od jané, tak taky sjíždí a sesouvá se.. 😅 Jaké máte zkušenosti vy?
- jak jde maximálně utáhnout pásy (jakou mají vůli)?
- jak je sešikmený sed? (tvarovanou sedačku má např. autosedačka, bugaboo, nurse, quinny buzz atd., ale moc mi vadí, že se to naklopí při spaní celé, takže záda se položí, to jo.., ale tím pádem zůstanou zároveň trčet nožičky šikmo nahoru.. to je tedy dost pitomé.. 🙄 )
- jak hodně dopředu (kolmo) lze zvednout záda?
------------------------------------------------------------------------------------------------

jabber, díky za tip! Koukala jsem na stránky a je to fakt blízko 😉

berynko, jestli to tu ještě budeš číst.. jak se tam holčičce sedí - nesjíždí? a jak se ti se zippy najíždí třeba na obrubník? Když to má ty krátké rukojeti, tak je asi lepší si pomáhat nohou a přišlápnout je... Oni to asi dělají záměrně. Jednak kvůli stabilitě, nepřevrátí se ani se zavěšenou taškou a jednak kvůli tomu, že když nejdou rukojeti polohovat (vysouvat) a nelze otáčet s madly, za která se ty rukojeti drží dlaněmi, tak nehrozí jejich vyvilklání a jiné poruchy nebo nepříjemnosti.. Dřív dělali Max (evo planet.. nebo tak nějak) a ty měly spojenou rukojeť i polohování atd.. Neonato zkusím najít na netu..

minitrouble, díky za info!!! na multiway se podívám (nebyly to dřív ct.04 ?), to je zajímavé.. mně ta spojená rukojeť přijde praktická a ještě lepší by bylo, kdyby jí šlo polohovat v kloubu nehoru a dolů... Ale záleží samozřejmě i na konstrukci. Pokud je oboje dobré, tak přizvedávání i celková manipulace je určitě lehčí než u leckterých jiných kočárků, které dejme tomu méně váží, ale mají špatné těžiště. Myslím, že je to praktické u dvou dětí, při telefonování, jak psala jabber a berynka.. a tak dále.. příkladů je hafo.. A dále je to praktické při jízdě do kopce a z kopce a asi i po hrbolech, kdy je nutné kočárek zvedat na zadní kolečka apod. Jestli u multiway ty berany nevadí, tak by to byl fakt dobrý poměr cena a výkon.. Já je omrknu a kdyby se líbily, tak bych se příp. ještě zeptala na podrobnosti kvůli pohodlí dítěte,výbavě a přístupnosti košíčku apod.. (kdybych to nezjistila nebo zapomněla zjistit přímo v krámě.. 😀 😉 ) A taky by mě zajímalo, jak se v nich sedí, jak jde dítě nejvíc připlácnout k opěrce a jak se tam sesouvá nebo ne..

helenko, na espiro jsem koukala a musím říct, že se mi dobře přizvedávaly.. vadilo mi, že nejdou moc do lehu.. nebo jestli jdou, tak se nám to nepodařilo.. Ohledně toho Nomádu.. On je takový velký, takže zabere víc místa jako složený (ačkoliv je stejně velký jako golfky jané carrera - pouze je širší a má větší kolečka.. To je na něm zajímavé.. Váhově je rovněž s carrerami skoro stejný) Má lepší sed (neprohýbá se jako u carrer, má ho šikmo, takže dítě asi lépe zapadne.. ). Jak se ti s ním jezdí? Jako s lepšíma golfkama nebo už si s ním připadáš jak se sporťákem (ptám se kvůli té podobnosti s carrerami, což jsou golfy)? Je odpružený, drkotá na asfaltu, dlažbě nebo je to v pohodě? Jak se tam sedí malému? Sesouvá se (někdo psal, že ano.. i přesto, že sed je mírně šikmý a dítě by mělo zapadnout..)? A ještě otázečka... 😅 Pokud pásy utáhnu na maximum, připlácne to dítě k opěrce nebo i na úplné maximum to má vůli (malý totiž si jinak stoupá a blbne a nespí.. 😝 a když to má vůli, tak si sice nestoupá, ale sesouvá se.. 😝 ). A co poruchovost - u jané obecně čtu dokola slída, kolečka, prodrání potahu, padání brzdy..

tlapicko, díky za tip 😉 mclaren jsem nikde neviděla.. 😕 u těch carrer bych se tě ráda zeptala na to samé, co helenky.. (drkotání, sed a sesouvání, maximální utažení pásů), u těch carrer vím, že podložka pod nožičkama je prohnutá, jen látka.. vadí to nějak extra? a mají carrery dostatečně dlouhá záda?

evao26
autor
15. zář 2008

domulienka, tak ten jsem viděla, ale nevyzkoušela.. 😒 Nevěděla jsem tyhle podrobnosti, kdybych na něj ještě narazila, tak vyzkouším 😉 Jde až do lehu, resp. skoro do lehu a je odpružený?

jabber
15. zář 2008

eva - Mclaren jsem viděla v Mothercare na Chodově, kočárek je to pěkný, ale má strašně malinkatá kolečka, takže se s ním (podle mně) blbě jezdí.....no skoč se na něj mrknout sama 😉

mkr
15. zář 2008

záleží taky na tom, jestli chcete skladný kočárek menší rozměry složení mají golfky s holemy

berynka
15. zář 2008

evao26, k té IZ... nezdá se mi, že by malá sjížděla. Sedí nadoraz u opěradla, stále jí ještě stačí ta polohovatelná část pod nožičky, takže je nemá ani ve vzduchu (snad to píšu srozumitelně). Materiál je neklouzavá látka, ne šusťák.

K těm rukojetím... to může být trochu problém, pokud jsi ty nebo manžel vyššího vzrůstu. My nejsme žádní dlouháni a pevné nastavení nám naprosto vyhovuje. Když nad tím tak přemýšlím, asi je nejlepší, když se ke golfkám postavíš a loket máš do pravóho úhlu. Asi jako když zkoušíš lyžařské hůlky 😉 . Já tím pádem ani nemám problém při najíždění na obrubník, přišlápnout dolní stupínek nemusím nikdy.

helenkaa
16. zář 2008

Evao26:
Nomad, když je složený,tak určitě zabere víc místa než třeba právě to Espiro(nebo Buggy Kiss golfový kočárek Moon-ten jsem měla taky).
Jezdí se mi s ním bezvadně,líp než s X-landerem XA(ten máme taky-manželův favorit).
Myslím si a i tak mi přijde,že Nomad je sporťák ne golfky. Já jsem se rozhodovala mezi jané Nomad a Energy a nakonec díky prostornosti zvítězil Nomad(do něj můžu narvat dítě v zimě i do fusaku-což do Energy asi těžko).A taky se mi nelíbí to složení do deštníku.Zabere to taky dost místa(espiro).
Malý se v něm sesouvá, ale sesouval se v každém kočárku,co jsme měli, takže to nebude problém Nomadu,ale mého dítka 😕
jak je to s pásy utáhnutýma na maximum nevím-nezkoušela jsem to.
K poruchovosti brzd-máme ho cca 3 týdny,takže zatím O.K., ale přinejhorším ho budu reklamovat.
Potah je super, dá se hadříkem kdykoli očistit.
Slídu má i X-lander a zatím dobrý, tak snad to bude v pohodě i u Nomáda.

evao26
autor
16. zář 2008

berynko díky za info. Zippy jsou takové akorátní.. tam si to dítě prostě sedne, nemačká se, neplave tam. Já vím, že jsou kvalitní. Za ty berany je, myslím, uzvednu na obrubník taky asi i bez našlápnutí. Jen je to těžší, než u jiných kočárků, kde je delší páka nebo kloubové madlo. Ale zas to má své výhody. Líp to drží, nebude to dělat problémy. Na Nomádu se mi zas líbí, že je to fakt sedačka..

heli díky za srovnání. Ono je fakt, že i ty do deštníku kolikrát zaberou hooodně místa a že zdání klame. Nomád je vnitřně jako sporťák, ale na ovládání je možná lepší než ostatní klasické sporťáky.. Pokud váží jako carrery a podobně se s ním jede, tak je to celkem slušná kombinace prostor x váha x ovládání. Možná se ty děti tolik nesesouvají v těch tvarovaných sedačkách, ale ty nejdou polohovat (leda tak, že pak nohy trčí nahoru) a vyskytují se u kočárů, co jsou celkově blbý. Málo vybavený, málo zateplený, se směšným podvozkem (bugaboo a spol.). Už jsem se tě na to zeptala i vedle v diskuzi 😅 - proč se ti s Nomádkem jezdí líp než s x-landerem? Líp se ovládá, je lehčí nebo co ještě? Díky 🙂

mkr, máme kombíka, ale čím víc místa v kufru zůstane, tím líp 😀
na mclaren jsem koukala na obrázku a to je takový chrastítko s malýma kolečkama.. to jsou asi takové ty typický lehounký golfáčky, ale já budu vybírat mezi těmi těžšími a vybavenějšími.. Kolečka chci co největší a co nejodpruženější. MHD a schody tolik nezažiju. Bydlím na vsi. Chci něco šup sem šup tam, ale zároveň nechci, aby mě to nutilo jezdit jen v místech, kde je rovinka.

tilly
16. zář 2008

ja som za spojenú rúčku 😉

mkr
16. zář 2008

my máme zatím vybranýho solara, ale máme kombi. kočárek takže nás čeká ještě sporťák a pak až nějaký golfky

m311
Odpověď byla odstraněná
Zobraz